|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 14:54:34   
Anonimen
Punce, a ve morda katera kaj več od mene, preden dobim rezultate v roke.

Sem tretjič noseča, stara 34 let. Doma 2 zdrava otroka.
Prejšnji teden sem imela prvo "neuradno" NS pri svojem G, namerila sva (nimam nič pisnega, samo iz pogovora):
- 11t+6 d: otrok 54mm, NS 1,1 mm (zmeril vsaj petkrat), nosna kost lepo vidna, izračunal mi je tveganje 1:2240, če je dodal vidno nosno kost, se je tveganje še zmanjšalo
- danes sem pa bila na pravi NS, kjer imajo baje bolj moderne aparature (baje da je v zadnjem letu ali dveh na trg prišla nova aparatura, ki daje še bolj natančne rezultate), rezultati: 12t+6d: otrok 72mm, NS 2,8 mm!!!! Background risk: 1:279, adjusted risk: 1:128. Šla sem še na DHT, izvide dobim čez kakšen teden.

Predvsem me zanima to, kak je mogoče da sta (v roku enega tedna) dva tako različna rezultata? Pa to, ali lahko DHT drastično spremeni rezultate??
Ali je meja za adjusted risk za priporočeno AC 1:300, torej padam v rizično skupino?

Sicer verjamem, da je z mojim otročkom vse vredu, ampak vseeno bom vesela vsake dodatne info. Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:02:09   
**Tinkara78**
Pri teh rezultatih po drugi NS si v rizični skupini in ti pripada AC. Jaz sem imela podoben rezultat kot ti pri prvi neuradni meritvi. Samo midva sva že takoj ob testu nosečnosti vedela, da bova šla na AC samoplačniško ne glede na vse meritve. Zdaj čakam rezultate. Sem pa bila na AC pri dr. Pušenjaku in sicer prek MEDGENa. Klic naj bi bil v torek.

Ni nujno, da je kaj narobe. V primeru, da otroka misliš obdržat ne vidim smisla v AC. To odločitev morata sprejeti s partnerjem.

Želim ti vse dobro!!

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 3.11.2011 15:06:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:17:26   
Ribica **
O, Tinkara, čestitke! Se te spomnim še z "roza" RR user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:20:09   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica **

O, Tinkara, čestitke! Se te spomnim še z "roza" RR user posted image


Hvala user posted image

Pravijo, da nikoli ne reci nikoli ne? user posted image  Saj priznam,da je ta nosečnost veliko presenečenje! Upamo na najboljše!!

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:20:12   
Brbs
Kaj pa test DHT lahko spremeni rezultate?

< Sporočilo je popravil Brbs -- 3.11.2011 15:21:09 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:20:31   
aprilčica07
Glede dvakratnega merjenja nimam izkušnje.

Glede DHT-ja pa.. Kaj vem, pri meni ni kaj dosti popravil vrednosti, po NS je blo tveganje 1:36, po DHT pa 1: 123. Se  pravi obakrat v rizični skupini.

HB se je dobro končalo, šla sem na AC in doma imamo navihano dvoletnico.

Srečno!

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:21:24   
aprilčica07
Še to, nosna kost je bla lepo vidna.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:24:05   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Hvala Tinkara, kaj pa še test DHT, lahko ta precej spremeni rezultate? Pa nosna kost je lepo vidna, ne vem ali se to upošteva...


Jaz nisem šla na DHT, ker je že sam strošek AC velik. Je pa drugi rezultat, verjetno z nosno kostjo bil boljši, samo je dr. rekel, da tega ne upoštevajo, ker pač ustaljeno velja samo meritev nuhalne svetline.

DHT lahko izboljša rezultat ali pa poslabša (govorim glede na opisane izkušnje po forumih). Nisem se poglabljala v to. Ne vem pa kako je, če ti izbiraš med DHT in AC ali imaš možnost obojega na napotnico? Ali si plačala DHT?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:26:39   
Brbs
Na napotnico sem imela NS in DHT...pa koliko razumem, mi pripada tudi AC na napotnico, če bo rezultat slab (pod 1:300)?

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:31:43   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Na napotnico sem imela NS in DHT...pa koliko razumem, mi pripada tudi AC na napotnico, če bo rezultat slab (pod 1:300)?


Verjetno boš na dan PDP že dopolnila 35. let ne? 

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:39:42   
Brbs
ja, bom, zato pa sem dobila napotnico. Bolj me zanima, v katerih primerih (razen po 37 letu) je AC zastonj...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 15:44:12   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

ja, bom, zato pa sem dobila napotnico. Bolj me zanima, v katerih primerih (razen po 37 letu) je AC zastonj...
 

Sem gledala malo pa nič pametnega ne najdem. Ampak v glavi imam, da če imaš NS na napotnico si potem AC plačaš sam. Probaj preveriti kje. Mogoče je dr. Pušenjak pisal o tem na svojem forumu. Aja.. cena AC je 580 eur.

Trenutno imam probleme z računalnikom in ne morem brskat kaj dosti, da bi našla bolj natančne informacije.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 3.11.2011 15:50:01 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 18:14:02   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

ja, bom, zato pa sem dobila napotnico. Bolj me zanima, v katerih primerih (razen po 37 letu) je AC zastonj...
 

Sem gledala malo pa nič pametnega ne najdem. Ampak v glavi imam, da če imaš NS na napotnico si potem AC plačaš sam. Probaj preveriti kje. Mogoče je dr. Pušenjak pisal o tem na svojem forumu. Aja.. cena AC je 580 eur.

Trenutno imam probleme z računalnikom in ne morem brskat kaj dosti, da bi našla bolj natančne informacije.


Kolikor vem, je AC samoplačniški (ob NS na napotnico med 35 in 37. letom), če ni osnove zanj - torej, če je NS v mejah normale. Če pa gre pod 1:300 pa dobiš napotnico. Vsaj tako so meni razložili.
Na srečo sem imela dobro NS in DHT ni bilo potrebno še AC delati.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 18:21:21   
aprilčica07
Leta 2009 je  AC  pripadala zastonj vsem, ki smo/so imele razmerje pod 1:300.


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
3.11.2011 20:30:51   
miami10
zdravo...tudi jaz sem imela letos izvid NS 1:180 in nadaljna navodila so bila takšna:
-lahko se odločim za DHT, ampak v primeru da se izvid dvigne nad 1:300 (npr 1:310) ti AC ne pripada, lahko pa se samoplačniško odločiš zanjo
-če DHT še vedno ostane tveganje manj kot 1:300 (npr 1:230), ti še vedno pripada brezplačna AC
-če se za DHT ne odločiš, ti AC pripada brezplačno
-ti pa v vsakem primeru če se odločiš za DHT ali ne, če se odločiš za AC ali ne pripada posvetovalnica, kjer ti vse razložijo

...jst sem človek ki bi se sekirala do poroda če bi mi DHT pokazal npr. 305...zato sem DHT izpustila in se odločila za AC
AC pa je neboleča (mene je sicer zabolelo-minimalno (pa imam prag bolečine low), ampak so mi dan prej odstranili šivi, ker sem imela operacijo 7dni prej na trebuhu...tko da ne moram dati čisto idealnega mnenja)
Če si rh -, moraš po AC dobit injekcijo za zaščito
po AC odležiš cca 2uri v sobi s počivalniki, priporočajo 3tbl Magnesola še 3 dni po poseku zaradi krčev (jaz sem to upoštevala in jih nisem imela)
ko so vse mimo AC ti sestra na koncu vse razlozi od zapletov do izvidov (jst sem izvide čakala polne 4t)

upam da sem kateri pomagala, predvsem pa da nisem bila predolga...
mirno user posted image do konca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 8:07:11   
Brbs
Miami10, hvala za informacije.
Zdaj je sicer že prepozno, ker DHT sem opravila že včeraj, me pa nihče ni opozoril na to. Mi je pa ginekolog že prejšnji teden rekel, da on pacientko "pošlje" na AC, tudi če je izvid 1:350 in ne šele 1:300, torej si morda lahko razlagam, da je od njegove volje odvisno, kdaj me bo poslal na AC? Ali pa se strogo upošteva 1:300...

Vglavnem, upam, da bodo rezultati res veliko boljši ali pa naj ostanejo taki in grem na AC, da res ne bo nekaj vmes, ko bo negotovost največja. Čeprav še vedno ostaja možnost samoplačniške AC, samo bi bilo škoda da tega nisem prej vedela in bi se lahko zanjo odločila namesto DHT...

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 9:43:43   
aprilčica07
Meni je G rekla, da vzamejo slabši rezultat. In če je eden pod 1 proti 300 ti pripada AC. No, vsaj v letu 2009 je bilo  meni tako povedano. 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 10:50:58   
miami10
Brbs...škoda da te na to niso opozorili...mogoče te bo vseeno poslala na svojo roko...konec konec ona napiše napotnico...če si tip človeka, ki se boš obremenjevala z izvidom do poroda, rajše plačaj (vem da ni poceni in ko je na poti otrok) kot pa da se sekiraš, ker boš sebi naredila škodo i bo iz lepe nosečnosti ratal strah...spet poudrajam da je to moje mnenje...
lp in srečno

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 13:10:25   
Anonimen
Hej, da odgovorim anonimni...
jaz sem imela v roku 1,5 tedna kar 3 NS. Prva  (na napotnico) je pokazala 1,6 in tveganje tam nekje okoli 1:1600, nato druga (čez cca 5 dni) samoplačniško pri pušenjaku in je pokazalo 2,3 in tveganje nekje 1:500, tretja v okviru neke raziskave pa že skoraj 2,9..
Sekirancije je bilo ogromno, zato sem se odločila za samoplačniški AC. V bistvu za AC sem bila odločena še preden sem zanosila. V sakem primeru bi šla. HB je AC pokazala, da je vse OK.
lp, anonimna2

(odgovor članu miami10)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 13:24:15   
Brbs
svašta.
sicer vem, da mora tudi normalna nuhalna svetlina s tedni naraščat (vidim po grafu na izvidu, da se krivulja obrača navzgor), ampak da v roku enega tedna dobim rezultate, ki se razlikujejo za več kot 150% pa mi ni jasno.
ne vem, ali je možno, da se je doktor pri navadnem UZ tolikokrat zmotil ali kaj, pa tudi v prejšnjih dveh nosečnostih mi je delal na tak način meritev NS...
Pač zaradi tega, ker imam zastonj NS in zaradi starosti mi je priporočal, naj grem še k nekomu z licenco na pregled in sem šla. Če ne bi šla, bi bila v dobri veri prepričana, da je nuhalna ok, saj smo jo merili enako kot pri prvih dveh otrocih in rezultati so bili čisto ok...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 13:32:35   
tosja
Jaz sem imela NS in DHT v Feldbachu in UKC Mb, oba rezultata enaka.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 13:33:30   
tulpek
Ravno to sem mislila vprašat, če ima licenco, ker če je nima, se js niti ne bi ozirala na njegove rezultate.... ni licenca kar za brezveze. 

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
4.11.2011 13:36:58   
Anonimen
Zdravo!

Torej, tvoja ginekologinja te ne more kar poslati na AC če se njej zdi tveganje 1:350 veliko. V zakonu je jasno določeno-slovenskim nosečnicam pripada AC na napotnico, ko je tveganje 1:300 ali manjše.

Druga stvar-ravno zaradi takih stvari, kot si ti opisala, se ves čas opozarja, da NS meritve delajo samo ginekologi z licenco FMF. Sicer je vse skupaj kr nekaj in ena velika zmeda. Jasno je, da se velikost NS z rastjo ploda spreminja, zato pa tisti,ki imajo licenco tudi imajo posebne programe, ki nas osnovi starosti matere, velikosti NS, vidne nosne kosti...izračunajo pravo tveganje. Zato tudi vedno vnese podatek o zadnji menstruaciji, da program na osnovi trajanja nosečnost izračuna, kakšno je tveganje glede na velikost NS v tem tednu.

DHT ti lahko drastično spremeni rezultat. Meni je v prvi nosečnosti 3xpovečal tveganje za DS-bilo je 1:650.Ker je bilo to za naju z možem preveliko tveganje, sva šla na AC samoplačniško. Zdaj v drugo pa mi je DHT spremenil tveganje iz 1:7000 na 1:14365.Se za AC nisem odločila. Hočem povedat to, da so to zgolj neki izračuni verjetnosti, vsak par pa se nato sam odloči, ali je tveganje zanj še sprejemljivo ali ne.

In še enkrat ponavljam-licenca je bistvo vsega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
8.11.2011 14:59:53   
Brbs
Po DHT tveganje 1:250user posted image  torej grem na AC.

A katera ve, če v MEDGENu delajo AC na napotnico?

hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Meritev NS - dvakrat drugačni rezultati
8.11.2011 15:48:58   
cilla
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Po DHT tveganje 1:250user posted image  torej grem na AC.

A katera ve, če v MEDGENu delajo AC na napotnico?

hvala


Če prav razumem zapisano na njihovi spletni strani, imajo koncesijo: http://www.medgen.si/medgen/o_nas/
Pokliči, beseda ni konj user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




carski rez
v3sn4

Za kateri carski rez bi se ve odlocile, oz. ali ste se ze odlocile!?

spinalni blok (36%)

splosna anestezija (64%)


Število vseh glasov: 25

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!