|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 18:13:55   
filipinka
...lepo pozdravljene. Vem, da se vas tukaj javlja, kar nekaj, ki ste svoje sončke povile v MB porodnišnici-Kamejka, Frutka, Ninika11,...-tja se bom namreč v nekaj dneh odpravila tudi sama, iskat svoj zakladek!:love:
Druge tarnajo kako grozno jih je strah poroda, bolečine, mene niti ne. Se kar delam pogumno in jih probam vseskozi tolažiti. Mene muči nekaj drugega...glede poroda...čudno, a resnično!8)
Namreč...a v Mb porodnišnici res ne klistirajo? :grrr:
Zaprta sem že kake tri tedne ( danes sem stopila v 40.-ega nosečnosti), bolj slabo se "pucam", čeprav popijem velike količine Donata. Torej, če me ne bodo klistirali, mi bo ziher kaj ušlo...tega me je strah!:((
Prosim vas, če mi malo napišete kako kaj postopajo temi "kakci"! Pravijo, da nekatere tudi še pred popadki dobijo drisko, da telo samo ve, da se je treba spraznit. Je to res?
Hvala vam in lepo cartajte svoje malčke!
V. in :duda:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 18:21:46   
Dadi
No ja jaz sicer nisem rodila v Mb ampak glede driske je bilo pa pri meni tako: Tisti dan ko sem sla rodit sem sla dvakrat na wc (beri: redko blato) Tako da se je telo scistilo. Verjetno bo ze nekaj na tem. Kljub temu so mi pol dali se klistir.(rodila sem v Kr)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 18:23:24   
Teni_
Jaz na srečo nisem imela problemov z zaprtostjo, v porodnišnici pa me niso klistirali. Ne vem pa kako je s tem, če za to prosiš. Glede na to, da jaz poroda takrat še nisem pričakovala(4. tedne prehitro), na stvari, kot so driska in podobno, nisem polagala pažnje. Glede tega, da bi ti kaj ušlo, se pa ne rabiš sekirat, ker so babice in zdravniki, vsega navajeni. 100% ne bi bila ne prva in ne zadnja, verjamem pa da zna bit zelo nelagodno.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 19:46:11   
erika
Jaz sem rodila v Ljubljani, kjer sem dobila klistir, a ga verjetno sploh ne bi bilo treba, ker sem šla eno uro preden mi je odtekla voda fino na stranišče. Telo verjetno res ve, kdaj je treba. Ko sem pa prvič rodila, mi je pa kljub odvajanju in klistirju malo ušlo pa sploh ni bilo nobenega problema - isto kot bruhanje. Vsega so navajeni.

Pa srečno
Tamara4

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 19:49:31   
Urša
Čist normalno je, če ti kaj uide, sej se more prostor nardit! ;) Jst sm rodila v Lj, klistirali me niso zato, ker sem bila ob prihodu že 7cm odprta in ni blo časa, tko da sem se tud sekirala, če mi bo kaj ušlo, pa mi je... in res so na to navajeni in je čist človeško. Umijejo, pa je!;)
Uspešen in čimmanj boleč porod, s kakci ali brez! :sloncek:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 20:39:14   
*
Niso klistirali..niso rabili, ker se tako ali tako tam sšistiš..na porosdni mizi..hihi...
S tem pa sploh ne boš imela problemov, še vedela ne boš..oni pa tudi ne povedo, ker to je zadnje kar vprašaš, ko ti otroček ven leze.

Pa čim lepši porod ti želim!:love:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 20:55:26   
Seven*
Jaz nisem bila zaprta, vendar me je med porodm prijelo na blato. Pa sem prosila za kahlico. Babica me je pustila sama in to je to. Pomojem sem naredila veliko "klobaso", ker je glavica fuuul pritiskala. Ko pa je veliki finale imajo menda pod tabo nastavljen kar en ajmer (to mi je zdaj fant povedal), da vsa plodovnica, kakec, kri in podobno kar noter tece. Tako da se jaz na tvojem mestu ne bi nic sekirala. Jaz sem se ful obremenjevala, zdaj se mi pa zdi, da je to zadnje, kar te mora mucit med porodom. Saj so vsega vajeni. :)

Zelim ti ful lep porod in da bi kmalu prisla na kaksno nase srecanje. :) Z otrockom seveda. hihi!

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 21:34:57   
Anonimen
Tudi jaz v
Mb-ju nisem dobila klistirja,sem pa se dvakrat tisti dan "sčistla". Kljub temu me je bilo blazno groza, da mi bo med porodom ušlo - pa mi je babica dala kahlico in odšla. Ker mi takrat ni nič ratalo, me pa je zelo tiščalo tudi lulat, mi je vstavila kateter.

Klistir pa dobiš, če zanj prosiš. Jaz nisem, ker sem pozabila na vse, ko sem slišala, da sem za tri cm odprta!

(odgovor članu filipinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Mamice, ki ste rodile v MB...
18.9.2004 21:54:42   
Ro-La
Ne klistirajo te, prav tako tudi ne dobiš svečke (vsaj meni je niso hoteli dati).

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Mamice, ki ste rodile v MB...
19.9.2004 8:26:55   
filipinka
:rozica:Drage mamice, hvala vam za odgovore! :rozica:
Torej, če ste vse prestale še bom jaz, samo, da že pride moj sonček!
Mogoče se res kdaj priključim vašim srečanjem z dojenčki! Najbrž pa bo mogel malo zrasti, da bova lahko začela okrog laufat. Pravijo, da po 1 mesecu že lahko dlje časa ostajaš zunaj- ampak kaj, če bo kamlu zima in mraz!
Čao, V. in :duda:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Mamice, ki ste rodile v MB...
19.9.2004 9:00:23   
malika
Mene tudi niso klistirali. S blatom celo nosečnost nisem imela težav, na koncu pa sem resda malo bolj pogosto obiskala WC ampka ni bila driska.
Tudi med samim porodom mi je malo všlo, ampak je tista babica samo diskretno odnesla vse tiste komprese in nič se ni zmrdovala in hudo gledala.So prijazni in verjemi pripravljeni na vse.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Mamice, ki ste rodile v MB...
19.9.2004 9:25:59   
Blink1
Če te bo na porodni mizi pritisnilo, poskusi vztrajat, da greš na stranišče...je lažje kot v kahlo...mene so spustili s ctg-ja...

lep porod želim:sloncek:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Mamice, ki ste rodile v MB...
20.9.2004 7:02:46   
Jančika_
Jaz sem rodila v Celju. Med nosečnostjo nisem imela problemov s prebavo, ko sem dobila popadke, pa sem dobila tudi drisko. Kljub temu so mi dali klistir, ki bi ga lahko odklonila, ampak sem ga hotela. Na mizi mi potem ni nič ušlo, sem se jim pa polulala med pritiskanjem. In kaj je rekla babica? "Ja, tak je prav, kar lulaj!" No evo. Nič sekirat.:)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Mamice, ki ste rodile v MB...
20.9.2004 15:02:52   
m0jc4
Jaz sem rodila v MB in sem kr med popadki prosla za kahlo in olajšanje je kmalu sledilo. So pa babice ful prijazne in niti malo nimaš neprijetnega občutka. Lepo me je umila in menjala podlogo na mizi in zopet in.... (sem namreč za kahlo prosila večkrat hihihi).
Sploh se ne bat tega, porod je tako prvinska zadeva, da vsi predsodki kar izpuhtijo.
Pa veliko veselja s tvojim sončkom!


Mojca :miska:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Mamice, ki ste rodile v MB...
27.9.2004 22:11:30   
pika8
Moj porod je bil tako hiter(1h10min),da nisem imela časa razmišljat,kak in kaj bo s tem,saj sem bila ob prihodu v por. odprta kar8 cm.Osebje je prijazno,tak da se nimaš kaj sekirat.;):)Pika:rozica:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Mamice, ki ste rodile v MB...
27.9.2004 22:16:58   
pika8
Mojca,tu Pika izMb.Tvoja punčka me pa malo spomni na mojo pupo,pa še dekico iz flisa imata enako.9nebesa;)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?