|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sicer n...
2.3.2009 10:26:24   
Adelina
Torej, kot sem tu prebrala, vas sedaj veliko ne pere več ločeno oblačil za dojenčka. Sedaj pa me zanima, kako je z likanjem teh cunjic. Mislim predvsem tiste, ki oblačil za ostalo družino sicer ne likate zaradi uporabe sušilnega stroja-a cunje za dojenčka na začetku vseeno likate oz. ste likale ali ne? Je to likanje samo, da so cunjice res gladke ali ima še kakšno "dezinfekcijo"-pri nižjih temp. za plišaste in barvaste stvari kakšne dezinfekcije po moje ne more bit? Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 10:37:25   
Lunca1
Jaz sem jih samo prvič, potem pa nič več.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 10:39:07   
TinaV*
jaz vse likam,ker nimam susilca pa ga niti nocem...mislim da nebi blo treba ampak ker je lepse pa bolj mehko ji zlikam....
pa perem tudi vse skupaj najine pa njene ....


_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 10:49:21   
bskrle
Prala sem in bom ločeno, ker dojenček res ne  rabi toliko praška.Zlikala sem jih za prvi mesec.  Potem bom likala le bodije in plenice.


(odgovor članu TinaV*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:18:49   
Alči
Star bo 8 m, nisem in ne bom likala, dokler so oblekice take male in smo doma. Ko bo začel nosti puloverje in hlače/kavbojke, trenirke, žametke, bom najbrž , da ni zmečkan. Nimamo pa sušilce.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:30:09   
rija
nikoli nisem likala,ne prala ločeno.

sem se včasih imela za slabo mamo, ker ne likam za mojo največjo srečo....ampak le ta je bila bolj srečna, če sem bila z njim. ko pa je šel spat, pa sem raje bila sama s seboj kot z likalnikom.

danes je star 3 leta. preživel.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:31:41   
Soncnica
Živjo!

Jaz navadno ne likam oziroma likam samo tisto, kar je nujno (srajce, kakšne hlače in morda majice, ki jih imava z možem za službo).

Oblačila od otrok ne likam. Edino prvi mesec sem likala (beri: taščauser posted image ) vse za dojenčka (tudi bombažne plenice), bolj zaradi lastnega občutka kot zaradi dezinfekcije

lp

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:35:09   
Splišni
Jaz sem jih samo zato, da so bile lepše. Kot tudi še sedaj otrokove majčke.

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:35:53   
Anonimen
Likam zelo malo, prala sem vedno vso perilo skupaj, večino posušimo v sušilcu, je pa res, da ne uporabljam mehčalca, prašek pa nekako eno tretjino v primerjavi s priporočenim na škatli in sicer iz dveh razlogov: imamo kapnico, torej je voda mehka in se že itak bolje opere, poleg tega pa so vse tiste merice namensko napisane pretirano, da proizvajalci prodajo več praška.

(odgovor članu Soncnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 11:54:11   
lelaval
Jaz sem vse likala, pa tudi mehčalec sem uporabljala že od začetka.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 12:13:52   
blazka
Otroških oblačil nisem likala, oba sta preživela, pa tudi za tretjega ne mislim likati, razen plenic zaradi širokega povijanja (če bo treba).user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
2.3.2009 12:18:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 12:56:38   
Dream
Likam samo bombažne plenice, ostalega nič - razen če je res kaj tako zmečkanega, kar je redko. Prala sem skupaj od zasmega začetka, mehčalec sem pričela uporabljat po 1. mesecu starosti. Vse OK.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 13:51:46   
roberta
Jaz za dojenčka še v življenju nisem nič zlikala in tudi ne bom. Škoda časa in energije. Oblekce lepo dam iz pralnega stroja (ne uporabljam niti mehčalca), posušim na vrvi in ko je suho zložim. In to je to. Ko so zložene, se pa itak poravnajo same od sebe. U bistvu ne likam niti sicer, razen kakih srajc in ta "finih" hlač user posted image

dezinfekcija... mislim, da res ni potrebna. saj kak bavbav res ni med cotami. karkoli pa preživi onih 30/40 stopinj, pa tako ne more biti kako hudo škodljivo. no, vsaj jaz sem takega mnenja.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 14:03:00   
Pšemek
Na začetku sem prala ločeno, sušila v sušilcu in na koncu še zlikala njene stvari. Zdaj likam samo še bombažne plenice. Likat sem nehala pri približno treh mesecih. Mehčalca ne uporabljam - zaradi sušilca. Pa tudi kakšne najine cunje vržem zraven v stroj. Dam pa vedno na dodatno spiranje.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 14:12:42   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: TinaV*

jaz vse likam,ker nimam susilca pa ga niti nocem...mislim da nebi blo treba ampak ker je lepse pa bolj mehko ji zlikam....
pa perem tudi vse skupaj najine pa njene ....



točno enako. Ne maram, če je nekaj zmučkano.
Za mene je sušilec samo nepotreben potrošnik energije. Opravi isto sonce in veter.

(odgovor članu TinaV*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 14:25:37   
Hope2
Prva 2 tedna sem likala vse otroške cote, nato še 2 tedna samo plenice in bodije. Po 1 mesecu nič več ne likam. Se mi ne da in kot pravi rija, sem raje z malim, kot pa 2 uri likamuser posted image

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 14:44:49   
end1
jaz tudi vse likam, sušim pa najraje na zraku, če je sonce in zdaj ga bo polno bo še lepše. v likanju uživam, ko otroci spijo seveda.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 15:15:44   
tic5
IZVIRNO SPOROČILO: Todala

IZVIRNO SPOROČILO: TinaV*

jaz vse likam,ker nimam susilca pa ga niti nocem...mislim da nebi blo treba ampak ker je lepse pa bolj mehko ji zlikam....
pa perem tudi vse skupaj najine pa njene ....



točno enako. Ne maram, če je nekaj zmučkano.
Za mene je sušilec samo nepotreben potrošnik energije. Opravi isto sonce in veter.


------------
enako tudi jaz

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 15:45:20   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: end1

jaz tudi vse likam, sušim pa najraje na zraku, če je sonce in zdaj ga bo polno bo še lepše. v likanju uživam, ko otroci spijo seveda.


Si pa ena redkih user posted image
Nisem nikoli likala, pa sušim brez sušilca.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 16:27:19   
pikolina66
jaz sem likala prve 3 ali 4 mesece vse, zdaj pa nič več, perem pa že od začetka skupaj vse, brez mehčalca, manj praška, pa se vse lepo opere. Sušim na zraku in potem samo zložim, mi je žal za ves izgubljen čas za nazaj, ko sem likala kot nora, ko je zaspal, namesto da bi si odpočila...

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
2.3.2009 19:00:13   
Olivija
Ne, nisem jih likala. Vzela sem jih iz sušilca, poravnala z roko in zložila. Ne verjamem pa tudi v učinek dezinfekcije, sem prej menja, da preveč dezinficiranja škoduje.

Likam pa samo srajce, bluze, kakšna krila in hlače na rob.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
3.3.2009 8:10:31   
ajam27
Sušim v sušilcu. Za otroka pa likam plenice in pa bodije kateri pridejo direkt na kožo. Pajackov iz pliša pa ne. Prav tako slednjega ne sušim v sušilnem stroju a to le iz razloga ker se skrči in že tako ali tako vse prehitro prerašča.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
3.3.2009 11:01:41   
diamantina
Jaz nič ne likam, samo prvič sem jih, ko sem jih iz trgovine prinesla. Ne likam niti tetra plenic. Drugače likam samo najnujnejše - srajce, hlače ... tisto kar je na vrhu in se grdo vidi, če je zmečkano. Ne vem, če je point v sterilizaciji, pol bi si morali roke tudi vedno sterilizirat, pa kakšen bo šele pol, ko se bo začel plazit user posted image . Perem vsa njegova oblačila in plenice na 60 in se vse lepo opere, brez madežev in neločeno od najinih. Praška dam čisto normalno, ker je tako vedno poln PS, nikoli pa nisem pretiravala z njim in sploh nikdar delala po tistih mericah ...

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Likanje dojenčkovih oblačil-tiste, ki sic...
3.3.2009 11:51:25   
Napolitanka
Od začetka sem prala ločeno, sedaj ko ima 4 mesece,pa že perem skupaj. Če perem samo za tamalega uporabim Chicco mehčalec,že od rojstva dalje.Sušilec imam pa ga tudi slučajno ne uporabljam, in ja likam vse in za vse...

Pač imam rada,da je vse lepo čisto,zloženo in zlikano,še najmanj mi je pa težko zlikat stvari za tamalega.

In na koncu imam še vedno čas za sebe in tamalega..

Sevda je pa vse stvar posameznice,enim pač paše tako drugim pa drugače...


(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za fantka
genovefa

Katero ime vam je najbolj všeč?

Lovro (21%)

Žiga (29%)

Miha (19%)

Filip (31%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!