|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lateks barve
22.3.2011 10:13:53   
mamamajča
Ima mogoče kdo izkušnje z lateks oz. pralnimi barvami za notranje prostore?

Razmišljam, da bi sinu prepleskala sobo kar s tem, ampak ne vem čisto nič o tem. Kaj potem, ko bomo šli iz tega stanovanja (ker ni naše), kako spravit nazaj na navaden jupol?

Prosim za kako izkušnjo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lateks barve
22.3.2011 10:48:00   
kajalin*
Tudi mene to zanimauser posted image
Men si rekli v trgovini,da je to kot dom flok-tega že imamo.prekrivanje je pa mogoče z navadnim jupolom mal bolj gostim,svetujejo pa tudi,da molo prej pobrusiš...So pa kr dražje zato tudi mene zanimajo izkušnje :)

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lateks barve
22.3.2011 11:04:07   
mamamajča
Kolk dražje? Na netu sploh ne najdem cene, tukaj pri nas v trgovini jih pa nimajo in ne vejo.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lateks barve
22.3.2011 12:01:31   
Saša27
Ne vem ravno cene, ampak je kar dosti dražji kot navaden jupol. Mi2 sva celotni spodnji del hiše barvala s to barvo. Vzela sva mat varianto, da izgleda kot navaden jupol (se ne sveti), pa še nekako je vse bolj belo kot tam, kjer imava jupol (spalni prostori), pa seveda je pralna barva.
Bova pa definitivno v prihodnosti tudi spalne prostore belila z lateks-om.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 22.3.2011 12:03:40 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lateks barve
22.3.2011 12:22:55   
TomTaylor
"pralna" my ass...sva vse prostore prebelila s to famozno barvo (mat), ravno toliko je pralna, da se okrog štekarjev lahko malo obriše, vse ostalo se pa dobesedno zažre v barvo - kar se tega tiče so obični jupoli veliko boljši - si pač obrisal še malo barve dol in če so bili spodnji sloji enake barve, sploh ni bilo frke. Te barve pa ne morš zbrisat dol, a umazanije tudi ne.  Kako je z beljenjem čez to barvo nimam pojma, bomo videli spomladi...se že veselim ja user posted image user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lateks barve
22.3.2011 13:37:52   
mamamajča
Zanimiv podatek, hvala TT

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lateks barve
22.3.2011 14:18:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

"pralna" my ass...sva vse prostore prebelila s to famozno barvo (mat), ravno toliko je pralna, da se okrog štekarjev lahko malo obriše, vse ostalo se pa dobesedno zažre v barvo - kar se tega tiče so obični jupoli veliko boljši - si pač obrisal še malo barve dol in če so bili spodnji sloji enake barve, sploh ni bilo frke. Te barve pa ne morš zbrisat dol, a umazanije tudi ne.  Kako je z beljenjem čez to barvo nimam pojma, bomo videli spomladi...se že veselim ja user posted image user posted image


Pri nas se je isto dogajalo, pa barva oz prostor je še več dni smrdela. Jupol se prej razkadi. So pa nam lateks in podobne barve odsvetovali po vseh stenah, ker baje te barve ne pustijo stenam dihat. Celo v novogradnjah odvsetujejo in v prostorih, kjer že tak ali tak bije fejst vlaga. Vsaj 1 ali 2 steni bi naj bili z jupolomuser posted image . Ampak to ne vem kolk drži oz je resnice v tem. Smo se pa potem preselili in imamo zdaj navadne barve povsod. Edino v spalnici sem vzela pralno-mat, pa se vse fleki poznajo, si sploh ne upam prat, bom raje čez poštrihala- ravno iz razloga kot je gor opisan

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lateks barve
22.3.2011 14:34:03   
Saša27
No mi2 nimava pripomb, do sedaj je vse vredu. Res pa je, da imava vsepovsod belo in ne barvno. Še v kuhinji, tam kjer ni stekla imava lateks, pa sem še vedno vse dol spravila, pa tudi flekov ni. Tudi nad kaminom, kjer včasih (predvsem jazuser posted image ) pozabim dimnik odpret preden nadevam, je bilo umazano od saj (malo), pa sem brez problemov pobrisala.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lateks barve
22.3.2011 14:56:24   
zmajaz
Po mojem je še najboljši dom-flok lak - mi ga imamo na hodniku in to pa res brez težav očistiš.
V otroški smo dali pralno barvo, pa se kar strinjam s TT - eno figo kaj bolj je pralna kot navaden jupol, edino to bi še dodala, da zbrisat se jo pa da dol s pravim pripomočkom - recimo s tisto "čudežno" viledino gobico (taka bela je, z izrezljanimi robi). Jaz sem z njo spravljala dol svinčnik - to je še šlo, kaka druga umazanija pa ne, tako da mi tudi ne mislimo več dajat te barve - boljše pogosteje premalat, zelo izpostavljena mesta pa prevleči z dom-flok lakom.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lateks barve
22.3.2011 19:19:30   
zmajaz
Pa še to naj dodam - zdaj, ko se je do konca posušilo, se zares vidi, kakšna je stena s kao pralno barvo, ki sem jo prej očistila - precej flekasta. Vse skupaj je torej en drek. Morda res pri beli barvi to ni toliko problematično, barvaste (sploh temnejše barve) pa definitivno po čiščenju niso več posebno lepe.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lateks barve
22.3.2011 20:54:31   
Paštetka
Moja mala ima pink pralno-verjetno je lateks, kaj pa vem, ker sveti se že tako user posted image . Pa tudi novogradnja je in nič ne plesnivi user posted image

Vsaka barva se da prekriti. No, meni je vseeno, kaj bo potrebno, da se prekrije, ker jaz štrihala itak ne bom. Sosed je malaruser posted image

Pa naša pink stena ni prav nič flekasta. Sveti se kot, da bi bila plastična user posted image in z lahkoto zbrišeš vse dol.

Samo vsaka pralna barva ni enaka. Verjetno je več vrst pralnih barv, ker od hčerke res zgleda taka plastična, sinova pralna se pa prav nič ne sveti in razmazan komar na steni ne gre prav nič dol. Bo potrebno soseda poklicat na kavouser posted image



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 22.3.2011 20:58:20 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lateks barve
22.3.2011 21:50:08   
bugimajstr
latex barva je zakon..sam je pa draga..jst sm dal za kantomislim da 15 litrov 100 evrov. za belo kanto 5 litrov sem dal pa 20 evrov..to je blo predlani u jeseni.je pa super barva ker jo komor pucaš z čistili..samo pazit motaš da na steni ni praha predn beliš..drugač komot odstraniš barvo..jo potegneš kot polivinil nalepko s stene..mi mamo polmat barvo

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lateks barve
22.3.2011 22:48:19   
tofsi
Tudi jaz sem dala približno toliko za barve. Z lateksom imam prebarvano kuhinjo. nimam ploščič. Vse očistim z vlažno krpo, se mi pa zdi, da tam kjer sem večkrat drgnila( okoli stikal,)se je že malo posvetlila barva. Imam mat varijanto.

(odgovor članu bugimajstr)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lateks barve
23.3.2011 10:25:56   
Freya88
Po mojih izkusnjah (barvam sama ze cca. 10let povsod kjer se lahko zraven vtaknem, v studentskih letih pa sem delala v merkurju v mesalnici barv)... je tako, da je najboljsi se vedno domflok lak! Mi (pri starsih) smo ga imeli v kopalnici ob kadi skor desetletje... pa se ni nikjer poznala starost... samo navelicala sta se ga:)
Je pa treba bit zelo previden ce kupujes pralno ali polpralno barvo (kar je tudi gold recimo). Prodajajo se tudi barve, ki ti jih lahko zmesajo in so ze kar pralne... to je ponavadi en  k**c vredno... zal je se vedno najboljse prebarvat z zeljeno barvo in cez z lakom...
Kar se tice dihanja stene je res... zato se ponavadi predlaga, da se da ta barva samo tja, kjer je veliko moznosti da sa bo umazalo (nikol cele stene ali celo vseh stirih sten)... je pa ponavadi tako, da se tezave s tem pojavijo le ce imate tezave z vlago...

Js sm v takih primerih pac predlagala domflok lak... in ce vam ni vsec da se sveti, se vzame polmat...

(odgovor članu tofsi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?