|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krči posledica kajenja??
18.3.2011 9:00:30   
Mrs.1981
Spoštovane,

Prosim za mnenje, ker na to temo ne najdem ničesar na netuuser posted image

Na žalost sem kadilka in se tej grdi razvadi med nosečnostjo in tudi po porodu žal nisem odpovedala...
Obupna sem, vemuser posted image

Zanima me, ali so krčki in napenjanje pri novorojenki lahko posledica kajenja?
Punčka občasno dojena (cartanje), vendar v večini hranjena z Novalac AC.
Uporabljmo tudi kapljice Bio gaia, vendar zaenkrat še brez učinka.
Punčka je stara 14 dni, zdrava, po porodu sva bile obe brez posebnosti.
Porodna teža 3470 g, tudi na teži lepo pridobiva (od 30 do 50 g na dan).
Namen imam še kupiti kapljice Sab simplex. Kaj mislite o teh kapljicah?
Psihično sem že čisto na tleh, ker ne vem, kako naj ji še pomagam.
Patronažna pravi,da če sem kadila med nosečnostjo, ni razloga, da bi jo zvijalo sedaj samo zaradi cigaretovuser posted image

Prosim za mnenje, hvala in lep pozdrav, M.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 9:58:38   
mari1234
IZVIRNO SPOROČILO: Mrs.1981

Na žalost sem kadilka in se tej grdi razvadi med nosečnostjo in tudi po porodu žal nisem odpovedala...
Psihično sem že čisto na tleh, ker ne vem, kako naj ji še pomagam.
Prosim za mnenje, hvala in lep pozdrav, M.


Ja nehaj kadit. Preprosto.
Pa ne zaradi krčev. Bojo minili. Zaradi njenega zdravja, ki si ji ga ogrožala in ga še danes. Pa saj ne morem verjet ...

(odgovor članu Mrs.1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 10:08:40   
miapia
Jaz sem nehala kaditi takoj ko sem zanosila in k sreči ostala pri tem. Pa je imela hčera krče do 6 meseca. Definitivno pa dobi po mleku vse škodljive snovi, tako da jaz tudi tega ne razumem, kako ne morete vsaj za čas nosečnosti in dojenja nehati. Res se potrudi, je ful težko, ampak meni ni žal in sem ponosna na to, da mi je uspelo.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu mari1234)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 10:16:35   
diana 28
Jaz ne verjamem, da je napenjanje posledica kajenja, čeprav bi ti najraje to napisala. 
Verjamem, da je kajenje lahko zasvojenost vendar verjemi, da je prav grdo(da ne rečem slabše) videti nosečnico, ki kadi. Vsaj meni deluje kot, da ji ni mar za otroka in ne zase.
Vsak pa ve kaj dela in vsak je svojega življenja gospodar(jaz ne smem sodit), vendar se vsaj potrudi, da bi to razvado opustila.  

(odgovor članu mari1234)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 10:45:48   
mamicaaa
Zdaj te bodo pa vse obsojale kaka grozna mama si, ker kadiš. Pa naj še mene.user posted image
Jaz sem kadila vso nosečnost- sicer občutno manj kot pred nosečnostjo in tudi po porodu nisem nehala pa moji pikici nič ne manjka. Dva meseca je bila dojena, ko mi je zmanjkalo mleka sma šli na Aptamil AR- je kar precej polivala. Krčov sicer ni imela, ampak po moje pri tvoji pupi krči niso posledica kajenja. Imam več prijateljic, ki nikoli niso kadile pa so otročki meli take krče da je joj.
Kaj, če bi probala drugo AM? Mogoče ji pa Novalac ne odgovarja.


_____________________________

Sara 2010
Hana 2012

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:01:51   
Mrs.1981
Iskrena hvala za vaša mnjenja!
Vem, packa sem, ni drugeuser posted image

Mamicaaa, mleko sem že zamenjala.Najprej sem uporabljala Pre-hipp, ker so tega pač imeli v porodnišnici.
Zdaj Novalac, Aptamil je pa lahko nasl. na vrstiuser posted image
Upam, da bojo kapljice Sab simplex pomagale ali pa potem Aptamil.
Bom kmalu doktorirala iz tem o krčih, napenjanju....
Ajej, bo že, upam da bo boljše.

Lep dan vsem in še enkrat hvala.

(odgovor članu mamicaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:17:27   
Taddy78
Še ena packa se javlja...vedno bom jezna nase zaradi tega prekletega kajenja, pa vseeno.
Kadila v nosečnosti (sicer zmanjšala količino, čisto pa ni šlo), kadila po porodu. Sicer se nisva dolgo dojila, pa ni imel krčev.
Poznam pa res dosti takih, ki ne kadijo in so imeli s krči ful probleme. Sab simplexa ti ne priporočam, pa saj veš pri teh kapljicah je vedno tako, da  enim pomagajo enim ne.
Tako da boš verjetno morala še malo potrpeti tam do 3.meseca, ko ponavadi krči izzvenijo.

(odgovor članu Mrs.1981)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:24:29   
diana 28
Nobeden (vsaj jaz) je ne obsoja, da je zaradi tega slaba mama! Verjetno pa se vsak strinja, da ni glih najbolj prav in zdravo. Vsak pa naj dela kar želi.. Če vidiš nekoga, ki pije boš tudi rekel, da ni glih pametno pretiravat.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:28:41   
diana 28
Le še to dodam. Ko slišim mojega očeta kašljat, ker kadi že več let, me kar stisne v želodcu in prsih, ker pomislim, ali se je že ali ni kaj hudega razvilo zaradi kajenja. (po dogotrajnem kajenju). Pomoči pa mu ni, on bo še naprej kadil.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:56:04   
tassika
Tudi jaz mislim, da kajenje nima nič s krči. Tudi obsojam te ne, pa kaj, jaz sem tudi dojila, pa sem vseeno kdaj kakšen kozarček vinčka spila ali pa kakšen radler, pa nikomur nič ne manjkauser posted image  

Hotela sem samo napisat, da sab simplex nam ni pomagal, kontra, po njem je bruhala v loku in smo ga takoj ukinili. Preverjeno od večih dojenčkov so najbolj pomagale italijanske kapljice mylicon, ki se dobijo povsod za mejo.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 11:56:14   
Mrs.1981
Taddy78, jst sm res sama seb nagravžna s temi čikiuser posted image
Ampak ker mi v zač. nosečnosti niso smrdeli, enostvano ni in ni šlo.
Zmanjšala sm jst tudi, ampak priznam, da zdej, ko našega sončka pol noči po rokah nosim, in pol končno
zaspi, si grem na teraso enga prižgatuser posted image , da pridem mal k seb.

Ajej, obupna razvada!!

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 13:43:51   
Najaa
Kaj čep, pač kadiš. Če nisi nehala ko si zanosila, tudi zdaj ne boš. Brezveze zdej razglabljat kak je to škodljivo...
Krči pa po moje niso zarad tega, Krče ima večina dojenčkov, neglede na spol. Jaz nisem kadila v nosečnosti pa sta obe imeli krče.

(odgovor članu Mrs.1981)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krči posledica kajenja??
18.3.2011 14:24:19   
Hope2
Sem nekadilka, pa je mali imel krče. Mislim da ni povezave. O grdi razvadi in škodina otroku ne bom, sama dobro veš. Otrok mora dat to skozi, našemu so pomagale antiflat kapljice iz avstrije. Sab simplex ni pomagal. Aptamil ga je pa še bolj napenjal in je težko kakal. Pomagala je tudi masaža trebuščka- weleda ima olje za masažo proti krčem, pa kasneje topla kopel. Ko j ebilo hudo, sem ga razvila, dala iz plenice in je prosto brcal, jaz sem mu trebušček masirala, nogice pa upogne, tako d akolena potisne proti trebuščku. oTROK SE MORA SPRDET IN POKAKAT, pa je potem bolje. Pomaga še masaža v predelu zadnjične odprtine z hladilno kremo.


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krči posledica kajenja??
19.3.2011 19:03:41   
Dadi
Če pogledaš zakaj pride pri otroku do krčkov, potem to da kadiš nima vpliva.

Otrokovo črevesje je sterilno. Ker pa vemo, da v črevesju potrebujemo bakterije, se te baketrije začenjajo razraščati ko otrok prvič dobi obrok. In vse dokler bakterije ne kolonizirajo črevesja imajo nekateri dojenčki težave.
Naša pupa jih je imela, dajali smo ji Biogaja kapljice. Redno vsak dan po 5 kapljic, + kapljice iz tržiške lekarne. Pomagalo ji je tudi da je imela trebušček na toplem. velikokrat ji je mož grel trebušček na svojem trebuhuuser posted image . Nekako smo prebrodili tele prve tri mesece, zdaj je pa ok. Sicer se še zvija sem in tja dokler ne prdne, joka pa ne več.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krči posledica kajenja??
19.3.2011 19:13:18   
*miska.mcc*
sem kadilka. v nosecnosti in po njej.
noben od otrok ni imel omembe vrednih krcev. vse tri sem dojila.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krči posledica kajenja??
19.3.2011 19:40:33   
biba88
tudi jaz sem ena velika packa!!!! kadila sem pred nosečnostjo in med nosečnostjo in po porodu in še vedno kadim!!!! tudi dojila sem 4.5 mesecev pa naša punčka ni imela krčev imela pa je nizko porodno težo...krči po moje niso odvisno od kajenja vseeno pa to zelo škoduje otročku jest upam da kmalu neham...bo kar težko sem strastna kadilka (to je lepa beseda za  težkega odvisnika)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krči posledica kajenja??
21.3.2011 21:32:51   
mancica
Jaz samo upam, da ne kadiš pred pupico. Probaj malo počakati z zamenjavo AM, če sem prav razumela, si ji najprej dala Hipp, potem Novalac in zdaj zopet želiš menjati. Ko zamenjaš prehrano, rabi organizem lahko tudi do 10 dni da se privadi in se opazi razlika. Naša miša ima pri skoraj petih mesecih še vedno krče in je ni stvari, ki je nismo probali, kapljice, masaža, nošenje, prepevanje in na koncu še antialergeno AM Aptamil ADC, ki je OGABNOOOO!!! Nihče nam ne zna povedati zakaj ima še vedno krče. Moraš vedeti, da je vsak otroček drugačen in ni nujno, da to kar paše sosedi, da bo pasalo tudi tvoji pikici. Poslušaj sebe, predvsem pa probaj dati to obdobje čim bolj umirjeno čez, ker verjemi da je njej huje kot tebi. Če ti je kaj v tolažbo naša joka cele dneve in ji tudi nošenje ne pomaga. Srečno!

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
21.3.2011 21:36:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
21.3.2011 21:38:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krči posledica kajenja??
29.3.2011 11:16:15   
ksenjaka
Ma nima veze kajenje s tem... drugače pomagajo fen, sesalnik, hoja po stopnicah, viseča mreža za dojenčke z vzmetjo (www.visece-mreze.si), pa koroške kapljice. Menda imajo neke hude nove italjanske kapljice...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krči posledica kajenja??
29.3.2011 11:25:19   
ZARA
Sama tudi ne vidim neke povezave kajenje - krči. Sicer je imela malo krčev in ne kadim, pa vseeno. Glede kajenja se pač vsak ravna po svoji vesti.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ksenjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krči posledica kajenja??
30.3.2011 11:41:12   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

tud porodna teža nima veze s kajenjem..


Sin je imel 4030g, tako da pri nas to kar velja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krči posledica kajenja??
30.3.2011 13:21:57   
Edina
ne morem vrjet da lahko eni pišejo take stvari kot npr. nehaj kadit pa bo! prosim lepo to ni kot zamenjat majico ali kaj podobnega. sama sem kadila v nosečnosti,do 6m,takrat so se mi cigareti začeli upirat. in sem vesela da je bilo tako. ko sem rodila 1. dan je imela hčerka neznosne krče, prvo kar so me vpr.v porodnišnici je bilo če kadim. sem povedala kako je in je babica SVETOVALA naj grem na cigaret če bom lahko kadila,kr je otroček vrjetno navajen. nisem mogla. krči so prej posledica nerazvitega črevesja in to da kadiš vrjetno ne vpliva dosti(pač ne kadit zraven otroka). Poznam mamice ki so kadile do zadnjega momenta,do poroda, in tudi potem pa otročki niso imeli krčev :) sploh pa bi vrjetno kadilke morale nehati kaditi vsaj 2leti pred zanositvijo da bi se telo očistilo. poskusi z vetrovnimi kapljicami! nam so pomagale!
pa velik sreče!


_____________________________

V življenju je najlepše......biti MAMA!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




spanje
tailor

ob kateri uri hodijo vaši otroci spat?

ob 19h (15%)

ob 20h (42%)

ob 21h (29%)

0b 22h (8%)

ob 23h (3%)

drugo (2%)


Število vseh glasov: 453

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!