|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kopanje?
28.5.2008 17:01:09   
xerox
Zanima me če vsak dan kopate dojenčke 3 tedne stare in če jih tudi vsak dan zjutraj umivate-kot v porodnišnici??

Ker mi včasih zvečer preprosto ne rata in skopat in nahrant in uspavat, in pol včasih preskočim en dan kopanjauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:03:34   
novopecena
jest ga načeloma vsak dan umivam, kopam pa na 2-3 dni. ni nič narobe če preskočiš kak dan. vežno je da v kopanju uživata ti in otrok, tko da če je prisotna utrujenost se rajš mal pocrklajta pa bo

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:05:50   
Anonimen
Kopam ga vsak večer pred spanjem zadnjih osem mesecev. Kopanje, nato večerja in v posteljo. Ne glede na to koliko sem utrujena.

(odgovor članu novopecena)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:06:02   
Lunc_a
Seveda da  sem ga.če sebe ,ne vem zakaj ne bi otroka,umazanija mora dol,pa še boljše se počutiuser posted image

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:17:17   
Pia77
Mi ga že od začetka kopamo vsak drugi večer (ker zelo uživa), trdo milo pa uporabimo samo enkrat na teden. Rito, nogice in rokice pa večkrat umijemo z mokro krpico.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:17:55   
Naja31
Od kar ga je prvič kopala patronažna, ga kopamo vsak večer. Tudi prvega sina kopamo vsak dan.

Kako ti zvečer zmanjka časa? A prej zaspi?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:26:23   
mama11
Našo pupo pa kopamo le 2x na teden pa ima pol leta. In ima fantastično kožo. Zdaj ko je vročina jo bomo pogosteje; tako majhen dojenček (3 tedne) kopanja vsak dan prav gotovo ne potrebuje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:29:16   
racman2
Jaz mojo 4 mes staro vsak dan skopam samo v vodi v čebričku, v banjci pa 1x na teden in jo namilim

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:38:12   
Naja30
Kopala sem jo vsak drugi do tretji dan. Sem jo pa vsako jutro in vsak večer umila, tako da umazanija in švic gresta dol.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kopanje?
28.5.2008 17:51:43   
*alja*
Kopam jo vsak 4 dan, zaradi problemov z suho kožo. Umijem jo pa vsak dan brez mila.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kopanje?
28.5.2008 18:45:32   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Kopam jo vsak 4 dan, zaradi problemov z suho kožo. Umijem jo pa vsak dan brez mila.


tudi mi enako zaradi suhe kože kopamo 1-2xtedensko, milo pa uporabljamo 1xtedensko.
ko je bila stara 3tedne se ji je itak skoz menjal ritem in se spomnim, da je kdaj že popoldne tok trdno zaspala, da je zvečer nism hotla matrat z umivanjem.


(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kopanje?
28.5.2008 18:58:19   
frutka_
Prvega sem kopala vsak dan in tudi drugega nameravam.
Miljenje pride v poštev enkrat tedensko s trdim milom, sicer samo kopanje v navadni vodi. Pa po previjanju umivanje z vodo in miljnenje s trdim milom.
Priporočam ti uporabo kozmetike Avene, ki je namenja otr. koži s posebnostmi.
Sicer pa mi je kopanje dojenčka en taka fajna rutina pa še otroka utrudi, da lepše zaspi.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kopanje?
28.5.2008 19:26:15   
Paštetka
seveda potrebuje tudi tak dojenček koopanje vsak dan. ali zvečer ali zjutraj. Koža se s kopanjem navlaži in postane lepo mehka. Seveda se pa kopa samo z vodo in brez mila. 1x/teden se koža opere z milom,če ima dolge lase 2-3x zaradi temenic.

Sploh pa zdaj  v vročih dneh, ko je koža še bolj izpostavljena suhosti.
Vsak dan kopanje, in ne rabite nobenih mlek in ne vem kakšne vse maže po kopanju, ki samo zadihtajo kožo, da le ta ne more delati, kot bi morala.

Potem pa ni čudno, da se toliko sprašuje o temencah, ki so dokaz neprimerne higiene. Vsaj tako so nas v šoli učili in ja, tudi jaz, ko sem kateri dan zanemarila glavo in se mi je ni dalo oprat, smo dobili začetke temenc.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kopanje?
28.5.2008 21:00:22   
skuštrana
Potem pa ni čudno, da se toliko sprašuje o temencah, ki so dokaz neprimerne higiene. Vsaj tako so nas v šoli učili in ja, tudi jaz, ko sem kateri dan zanemarila glavo in se mi je ni dalo oprat, smo dobili začetke temenc.


Paštetka, tole pa ni res.  Jaz ( mama packa, kaj češuser posted image ) svojih otrok nisem kopala vsak dan, ker sem bila zvečer preveč zlomljena da jih še kopam( sem veliko cele dneve sama z njima) pa ni imel nobeden temenc. Mi je pa patronažna rekla, da temenca pridejo velikokrat zato, ker se mamice bojimo malo bolj čvrsto podrgnit kožo dojenčka z brisačo, da se odstrani odmrla koža.
Aja, naša patronažna ni bila zagovornik kopanja vsak dan - vsaki 3 dan je ok. Vmes pa umivanje.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kopanje?
28.5.2008 21:11:50   
Paštetka
temenca pridejo velikokrat zato, ker se mamice bojimo malo bolj čvrsto podrgnit kožo dojenčka z brisačo, da se odstrani odmrla koža.


imaš prav. samo, če ima dete, ko se narodi s čupo kot moja Tina Turner, verjami, da je treba laske fajn oprat in ne samo z brisačo drgnit user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kopanje?
28.5.2008 21:17:36   
ksenjuša
Jaz svojega dvomesečnega user posted image  kopam vsak drugi dan,zjutraj ko se zbudi ga pa umijem (vsako jutro).Mislim da vsakodnevno kopanje ni potrebno razen mogoče poleti ko je zelo vroče pa mislim da če ga takrat zvečer umiješ tudi velja.

_____________________________

gašper 11,03,2008

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kopanje?
28.5.2008 21:55:24   
Zofy
Jaz mojo punčko (2m in pol) kopam vsak večer, razen, če smo kje in pridemo pozno. Namilim pa jo 1x na teden. Zjutraj pa ji umijem samo obraz in seveda ritko, ki jo itak vedno pri menjavi plenice umijem.

(odgovor članu ksenjuša)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kopanje?
28.5.2008 22:04:05   
*medica*

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Jaz mojo punčko (2m in pol) kopam vsak večer, razen, če smo kje in pridemo pozno. Namilim pa jo 1x na teden. Zjutraj pa ji umijem samo obraz in seveda ritko, ki jo itak vedno pri menjavi plenice umijem.


isto mamo mi..samo da ga jest namili vsak drug al pa tretji dan..

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kopanje?
28.5.2008 22:13:06   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Kopala sem jo vsak drugi do tretji dan. Sem jo pa vsako jutro in vsak večer umila, tako da umazanija in švic gresta dol.


Enako.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kopanje?
28.5.2008 22:22:55   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Kopala sem jo vsak drugi do tretji dan. Sem jo pa vsako jutro in vsak večer umila, tako da umazanija in švic gresta dol.


Enako.


Enako.


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kopanje?
28.5.2008 23:03:03   
dreamz
Naš mali ni maral kopanja že od rojstva. Vsakič se je drl kot da smo ga mučili, zato smo ga kopali enkrat na teden ali na 10 dni in to s svetlobno hitrostjo. No, vsaj nam je uspelo, da je vzljubil vodo in se sedaj zelo rad kopa in čofota. Mislim, da zato, ker ga nisem silila v to.

_____________________________



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kopanje?
29.5.2008 0:54:21   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: frutka


pa še otroka utrudi, da lepše zaspi.



Za mojo to ne velja user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kopanje?
29.5.2008 6:12:31   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjuša

Jaz svojega dvomesečnega user posted image  kopam vsak drugi dan,zjutraj ko se zbudi ga pa umijem (vsako jutro).Mislim da vsakodnevno kopanje ni potrebno razen mogoče poleti ko je zelo vroče pa mislim da če ga takrat zvečer umiješ tudi velja.

Jaz isto našo pupo, zdaj ko je tako vroče pa ji  vsak večer pripravim vodo v banjico , da se mal shladi.Z milom pa vsak drugi dan. 

(odgovor članu ksenjuša)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kopanje?
29.5.2008 7:03:31   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Potem pa ni čudno, da se toliko sprašuje o temencah, ki so dokaz neprimerne higiene. Vsaj tako so nas v šoli učili in ja, tudi jaz, ko sem kateri dan zanemarila glavo in se mi je ni dalo oprat, smo dobili začetke temenc.


Ni res, naša je imela močnejše temence, ko smo ji prali glavo 2x tedensko, ko smo prešaltali na 1x- na teden so se zelo, zelo zmanjšale. Pranje ji je sušilo lasišče, in temenc se nismo mogli rešit. Tudi za odrasle ne priporočajo pogostega pranja, saj si uničiš lasišče. Pravzaprav naj bi bilo prav 1x tedensko, vendar meni bbi se zmešalo, vsak tretji dan moram imet oprane lase. Sedaj je dosti boljše, sicer ji pa ob toplejšem vremenu perem glavo 2x na teden, kopam pa vsak drugi dan, drugače jo pa operem s krpico.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kopanje?
29.5.2008 7:16:40   
mateyka
Pranje ji je sušilo lasišče, in temenc se nismo mogli rešit. Tudi za odrasle ne priporočajo pogostega pranja, saj si uničiš lasišče. Pravzaprav naj bi bilo prav 1x tedensko


ja, na švedskem so mi skoz govoril, naj ne pretiravamo s kopanjem. priporočajo pranje s krpico do 3 meseca, da se koža navadi sama funkcionirat (brez vsakega mazanja, razen, če je potrebno - suha koža). v tem času kožo vse izsuši - tudi voda.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Ustava RS
lotoska

Ste že kdaj prebrali Ustavo RS?

Da, vsakodnevno se srečujem z njo. (8%)

Da, v šoli oz. na fakulteti (25%)

Enkrat, tako mimogrede (12%)

Ne, še nikoli (55%)


Število vseh glasov: 392

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!