|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Komu javiti?
15.4.2013 18:31:57   
alenkica
Imamo sledeč problem:
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.
To zdaj tako smrdi, da mi kljub krasnemu vremenu ne moremo biti zunaj in seveda tudi okna po hiši morajo biti zaprta.
Smrad je grozen, kot da bi imeli crkovino pod hišo.
Kaj lahko storimo?
Se lahko koga pokliče in ga prijavi?
Hvala vsem za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 18:39:43   
petea
Inšpektorat za kmetijstvo

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:02:05   
liliana
Od izpuhov v mestnem zraku je že marsikdo zbolel....od vonja po gnoju oz. po vsej verjetnosti gnojevki, pa še nihče......




(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:20:34   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Imamo sledeč problem:
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.
To zdaj tako smrdi, da mi kljub krasnemu vremenu ne moremo biti zunaj in seveda tudi okna po hiši morajo biti zaprta.
Smrad je grozen, kot da bi imeli crkovino pod hišo.
Kaj lahko storimo?
Se lahko koga pokliče in ga prijavi?
Hvala vsem za odgovore




joj prejoj, fuj in fej. Kako si drznejo PO NJIVI natrositi smrdeč kravji gnoj? Res, jz bi jih na tvojem mestu prosila naj naslednjič na NJIVO posujejo kemično gnojilo z aromo orientalskega cvetja, ali še bolje - od institucij bi izsilila naj temu (predvidevam biološkemu) kmetu zaradi neznosnega smradu, ki moti vaše mirno življenje, odvzamejo vse pravice kmetovalca in še več, da se mu prepove razpolaganje z njegovo njivo... Ker bio zelenjavo itak že vsak lahko kupi v Hoferju.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:22:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Imamo sledeč problem:
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.
To zdaj tako smrdi, da mi kljub krasnemu vremenu ne moremo biti zunaj in seveda tudi okna po hiši morajo biti zaprta.
Smrad je grozen, kot da bi imeli crkovino pod hišo.
Kaj lahko storimo?
Se lahko koga pokliče in ga prijavi?
Hvala vsem za odgovore




joj prejoj, fuj in fej. Kako si drznejo PO NJIVI natrositi smrdeč kravji gnoj? Res, jz bi jih na tvojem mestu prosila naj naslednjič na NJIVO posujejo kemično gnojilo z aromo orientalskega cvetja, ali še bolje - od institucij bi izsilila naj temu (predvidevam biološkemu) kmetu zaradi neznosnega smradu, ki moti vaše mirno življenje, odvzamejo vse pravice kmetovalca in še več, da se mu prepove razpolaganje z njegovo njivo... Ker bio zelenjavo itak že vsak lahko kupi v Hoferju.


Raje imam kmeta in vonj po gnoju, kot trgovski center in 200 avtov pred bajto user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:26:06   
alenkica
to ni gnoj, sploh ne vem kako se pravilno reče - gnojnica mogoče.
tudi mi dajemo gnoj v zemljo, ga ne potrosimo in pustimo na vrhu.
Tiste ki se norca delate pridite k nam, pa boste vidle kako je prijetno. ko delam na njivi me prav peče v grlu.
nimam nič proti gnoju, to pa je obup. 
me prav zanima kako bi ve to prenašale :)


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:32:15   
TomTaylor
Ne delam se norca. Prihajam iz vasi, kjer so gnoj in gnojnice pač nekaj kar je za tako okolje nekaj normalnega in je to treba vzeti v zakup. Na vrtu lahko gnoj "preštihaš" v zemljo, na njivo pa se gnoj ali gnojnica vedno potrosita in pustita, da dež in sonce naredita svoje. V parih dneh bo vonj izginil. Malo potrpite.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 20:47:41   
malaMravljica
No no, ne pretiravat. Prides k meni enkrat avgusta, ko bom jaz pop.. ker bo zunaj 30 stopinj in km in km okol nas vse pospricano z gnojnico, ko ne mores cunj zunaj susit, celo hiso vsa okna zapret in se kuhat notri. Pri nas celo regijo oz se mal vec spricajo od aprila do prvega snega oz do novembra in to na 4 oz 3 tedne. Letos smo enkrat ze prezivel user posted image nimas kaj, radosti podezelja. In zaradi ene njive, ki so jo posprical res ne boste umrli no. Eni ste res, za vsako zadevo inspekcijo klicat in prijavo delat.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 22:44:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Imamo sledeč problem:
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.
To zdaj tako smrdi, da mi kljub krasnemu vremenu ne moremo biti zunaj in seveda tudi okna po hiši morajo biti zaprta.
Smrad je grozen, kot da bi imeli crkovino pod hišo.
Kaj lahko storimo?
Se lahko koga pokliče in ga prijavi?
Hvala vsem za odgovore




joj prejoj, fuj in fej. Kako si drznejo PO NJIVI natrositi smrdeč kravji gnoj? Res, jz bi jih na tvojem mestu prosila naj naslednjič na NJIVO posujejo kemično gnojilo z aromo orientalskega cvetja, ali še bolje - od institucij bi izsilila naj temu (predvidevam biološkemu) kmetu zaradi neznosnega smradu, ki moti vaše mirno življenje, odvzamejo vse pravice kmetovalca in še več, da se mu prepove razpolaganje z njegovo njivo... Ker bio zelenjavo itak že vsak lahko kupi v Hoferju.



Zadnje case se mi cedalje bolj dopades user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 15.4.2013 22:45:35 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Komu javiti?
15.4.2013 23:06:25   
mateyka
joj TT, zdele si me pa nasmejala - za crknit user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 8:36:19   
eva1
Sicer ne vem točno kateremu "organu" se poda prijava(pokliči na občino in vprašaj), definitivno pa se to lahko prijavi, ker gnojnico lahko trosijo samo pred dežjem! Pri nas jo je en pameten kmet po snegu razrosu, sej smrdelo takrat ni, ampak otroc so se pol tam igrali, je mel veliko srečo da nisem videla kdo je, ker bi ga 100% prijavla, ker vem da je to prekršek!
Sicer pa tista ki ne veste kako to izgleda ko ti nasproti bajte posujejo to smrdljivšno vabljenje, pa boste videle, 3 minute boste stale uzunaj in vam bodo smrdele vse cunje, lasje, bog nedaj da perilo zunaj obesiš, ker ga lahko spet samo opereš, bog ne daj da okno odpreš, ker imaš v stanovanju tak vonj, kot da bi se ti 10 krav postalo sredi dnevne...jaz tega ne toleriram več..ni panike, potresi k se veš da bo dež, ne pa takrat k je sončno da se vse pajsa in pasja...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 8:51:20   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Imamo sledeč problem:
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.
To zdaj tako smrdi, da mi kljub krasnemu vremenu ne moremo biti zunaj in seveda tudi okna po hiši morajo biti zaprta.
Smrad je grozen, kot da bi imeli crkovino pod hišo.
Kaj lahko storimo?
Se lahko koga pokliče in ga prijavi?
Hvala vsem za odgovore



Saj se hecaš a ne?? user posted image

Mal stisni zobke, pa bo vonj izpuhtel. to so vendar naravni vitaminčki in so sigurno boljši kot mestni smog ipd.
In ja, prav tak kupček gnoja bomo imeli danes pred bajto. Ne vem kako bom preživela!! user posted image

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:00:00   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Sicer ne vem točno kateremu "organu" se poda prijava(pokliči na občino in vprašaj), definitivno pa se to lahko prijavi, ker gnojnico lahko trosijo samo pred dežjem! Pri nas jo je en pameten kmet po snegu razrosu, sej smrdelo takrat ni, ampak otroc so se pol tam igrali, je mel veliko srečo da nisem videla kdo je, ker bi ga 100% prijavla, ker vem da je to prekršek!
Sicer pa tista ki ne veste kako to izgleda ko ti nasproti bajte posujejo to smrdljivšno vabljenje, pa boste videle, 3 minute boste stale uzunaj in vam bodo smrdele vse cunje, lasje, bog nedaj da perilo zunaj obesiš, ker ga lahko spet samo opereš, bog ne daj da okno odpreš, ker imaš v stanovanju tak vonj, kot da bi se ti 10 krav postalo sredi dnevne...jaz tega ne toleriram več..ni panike, potresi k se veš da bo dež, ne pa takrat k je sončno da se vse pajsa in pasja...


po snegu se ne sme, pred dežjem pa ni nikjer predpisano... edino, kar se ta trenutek lahko kdo žali je, da je trenutno zemlja zasičena z vodo...

10. člen

(1) Gnojenje z gnojevko, gnojnico in mineralnimi gnojili je prepovedano na poplavljenih tleh, na tleh, nasičenih z vodo, na tleh, prekritih s snežno odejo, in na zamrznjenih tleh.

(2) Na kmetijskih zemljiščih, ki so na strmih zemljiščih in obstaja nevarnost odtekanja gnojevke in gnojnice v površinske vode, je treba odmerke gnojevke in gnojnice razdeliti v več delov tako, da posamezni odmerek ne presega 80 kg N/ha.

(3) Poleg zahtev iz prejšnjega odstavka je treba na njivah, ki so na strmih zemljiščih, nagnjenih k površinskim vodam, pri poljščinah s počasnim spomladanskim razvojem (koruza, pesa) ob gnojenju z gnojevko, gnojnico ali mineralnimi dušikovimi gnojili zagotoviti enega od naslednjih ukrepov:

– njiva mora biti razmejena s prečnimi ozelenjenimi pasovi, ki preprečujejo odplavljanje gnojil, ali

– med njivo in površinsko vodo mora biti najmanj 15 m širok pas zemljišča, porasel z zeleno odejo ali drugimi kmetijskimi rastlinami, razen poljščinami s počasnim spomladanskim razvojem ali

– njiva mora biti obdelana prečno na strmino ali

– njiva mora biti preko zime prekrita z zeleno odejo.

(citirana uredba o varstvu voda pred onesnaževanjem z nitriti iz kmetijskih virov). In ker ste vse avtorico tko napadle - očitno ni tole gnojenje tako samo po sebi umevno če obstaja potreba po njegovem zakonskem urejanju. (s tem da to ni edina uredba na to temo)

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:03:41   
Hope2
O, ja se spomnim tega vonja, ga še kdaj pa kdaj doživim, ko pridem v prekmurje na vas (hiša meji na njive). Mal zaviham nos, izustim tudi kak fuuuj, ker res ni prijeno, ampak če povem po pravici, imam raje ta vonj za kak dan ali dva, kot pa moram vsak dan dihat mestni smog v velemestu, ko imam skoraj vsak dan v zraku kup prahu in peska, ko obesim cunje so polne prahu ali peska.... kaj bi dala da bi mal po gnoju zasmrdelouser posted image .

Sem pa zadnjič bila v SLO in smo pač zavili v toplice, nakar prideta 2 v kopališče in zasmrdi celo kopališče po štali. Joj, ta vonj pa res že redko redko doživiš. Včasih si skoraj povsod naletel na ljudi, ki so smrdeli po hlevu, zdaj je pa to že redkost. Pomoje prej loto zadanešuser posted image . Jaz našga fanta prav z veseljem peljem v hlev itak da pol oba smrdiva, vključno z obleko, lasmi.... pa naju prepričujejo ne it, ker bosta smrdela, se oni opravičujejo da smrdijo.... Eh, daj pravo veselje za otroka, saj se pol itak skopavauser posted image . Me ne gane, čeprav še vedno rečeva o fuuuujjjj smrdiuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.4.2013 9:06:07 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:03:47   
liliana
No, zaradi vremenskih razmer zadnja dva meseca so pa imeli tudi kmetje težavo gnojevko nekam spraviti....in so jo takoj, ko se je pokazala priliki "potrosili"......jesti oz. piti je pač tudi oni ne morejo......

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:21:22   
malaMravljica
Joooj pobralo nas bo, celo family. Vceraj se je sosed s cisterno cel popoldne fural mimo nase hise in sem zraven razmisljala, da sam cisterno menja, ker tok hitro drugac ne gre, sam smrdelo ni pa nic.In ponoci je zacel veter pihat, mi odprte okne,mali bil zejen in sem ustala in sla se na wc, na hodniku smrdelo, ko sem prsla nazaj v spalnco ugotovila, da tudi smrdi. Bljaaak, ja smrdi in men prosim ne ocitat, da nimam pojma kako to je, ko ti na eno slo njivo- to pomeni na eno malo njivico, potresejo gnoj. Pri nas je ocitno cel popoldne gnojnico polival. No, sredi noci sem se spomlna na tisto njivico gnoja in se zacela smejat.
Tko, zdej grem gledat na net kok je telefonska od inspektorja ... , aaaa ne ne smem, s sosedom se ne sme kregat, nikol ne ves kdaj ga rabis user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:35:12   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

(citirana uredba o varstvu voda pred onesnaževanjem z nitriti iz kmetijskih virov). In ker ste vse avtorico tko napadle - očitno ni tole gnojenje tako samo po sebi umevno če obstaja potreba po njegovem zakonskem urejanju. (s tem da to ni edina uredba na to temo)


Se popolnoma strinjam s Felicito! Gnojevka ni nedolžna stvar! In sumim, da veliko kmetov krši določila zgornje uredbe. Problem je zaradi podtalnice (nitati) in ostalih vodotokov... Sicer pa - biološko kmetovanje? Gnojevka je hud koncentrat, pa a res mislite, da so krave od tistih kmetov bio-eko vzrejene? Najbrž so kdaj dobile antibiotike pa še kaj drugega... tko da ne bi o bio. Če že kaj, je gnoj bolj bio - je vsaj razredčen s slamo...

Je pa res, da večinoma je to problem v zgodnji pomladi, ki je pa letos toliko zamudila, da so komaj zdaj tole polivali. Zdaj je pa res že kriza, ko sonce pripeka gor...

Mislim, da je za to pristojna okoljska inšpekcija - koliko je pa učinkovita, pa lahko ugibate sami glede na učinkovitost vseh ostalih inšpekcij v Slo :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 9:44:49   
TomTaylor
Cela FKN drama zaradi, verjetno običajnega, gnojenja...Avtorico moti predvsem smrad, zaradi česar želi prijaviti kmeta, ne okoljevarstveni razlogi. Mislim, da zaradi smradu ne bo riti dvignil prav noben inšpektor.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 10:10:16   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Cela FKN drama zaradi, verjetno običajnega, gnojenja...Avtorico moti predvsem smrad, zaradi česar želi prijaviti kmeta, ne okoljevarstveni razlogi. Mislim, da zaradi smradu ne bo riti dvignil prav noben inšpektor.


Točno tako. Moti jo predvsem smrad.
Drugače pa je v preteklosti bilo že veliko pritožb na račun gnojnice, ker je dejansko onesneževala pitno vodo- v pitni vodi so bili povečani nitrati in se ni smela pit. V naši vasi je bilo tako več let zapored, dokler niso celo vas priključili na drug vodovod. Ma tile velecenjeni inšpektorji ne bodo svoje riti dvignili, niti če bi šlo za okoljevarstvene razloge- vsaj pri nas jih niso. In tudi kmetje niso upoštevali zakonskih predpisov- celo pritoževali so se nad njimi

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.4.2013 10:13:09 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 10:40:23   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Cela FKN drama zaradi, verjetno običajnega, gnojenja...Avtorico moti predvsem smrad, zaradi česar želi prijaviti kmeta, ne okoljevarstveni razlogi. Mislim, da zaradi smradu ne bo riti dvignil prav noben inšpektor.


Preden bi bil tako piker kot si ti, bi malo vklopil možgane.

Tudi smrad je onesnaževanje. Krave pa pomojem ne dobijo jesti stare dobre detele in na soncu posušenega sena, ampak vse živo in to gre lepo v goveji urin in preko kmetove Creine direkt v podtalnico in fašeš skupaj s kmetom nazaj po pipi direkt v želodec. Da o lepem sončnem dnevu in neznosnem smradu ne govorim.
Poleg treh Crein domače gnojnice pa ta sosed mimogrede spumpa še svojo in sosedovo greznico in to potem smrdi in ne po hlevskem gnoju naših babic ampak po eni veliki svinjariji. Glede na to, da se gredo celega hudiča okol greznic in malih čistilnih naprav bi morali tole polivanje gnojevke prepovedati popolnoma. Pogoj za dovoljenje polivanja pa je popolnoma naravna krma živine in seveda strogi nadzor nad tem, kaj lokalni ubogi kmet polije po travniku.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 10:45:22   
Tippi
Pa dobro ljudje, kaj delate tako dramo iz ene spomladansko pognojene njive???!!!

BO minilo in spet bo zadišalo po marjetkah! user posted image

Dajte se malo manj obremenjevat s takimi naravnimi zadevami no!





(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 10:50:48   
Tippi
Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.


Kalbo poglej kaj je napisala. Ni treba pretiravat. saj vendar vemo, kaj je pognojena njiva, kaj je pa onesnaževanje okolja, kot ga opisuješ ti.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:05:25   
TomTaylor

U Kalbo, pišeš o pravi ekološki katastrofi.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:13:29   
kalbo
Točno tako. Ti se norčuješ, resnica je pa precej resnejša. Navadna gnojnica nikoli tako svinjsko ne smrdi kot ta sodobna, ker je polna antibiotikov in ostale navlake. To ni vihanje nosu pred pognojeno njivo iz časa naših babic, ampak zatiskanje nosu pred vso živo svinjarijo, ki jo kmetje tu pri nas okoli Grosuplja polivajo po travnikih vsevprek brez nadzora. Gnoj ki ga nam kmet pripelje pred bajto sicer ne diši, nos te pa vseeno ne peče, kot pri svinjaku ki ga zliva tamle čez progo velik kmet z velikim in sodobnim hlevom in zagotovo je zraven tud vsebina kake greznice.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:15:19   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.


Kalbo poglej kaj je napisala. Ni treba pretiravat. saj vendar vemo, kaj je pognojena njiva, kaj je pa onesnaževanje okolja, kot ga opisuješ ti.




Ja kravji gnoj živine futrane s pokvarjeno silažo lahko takole nagravžno smrdi, kot opisuje avtorica teme. Če pa to še z gnojmico in malo greznice zaliješ je pa toliko bolj nagravžno.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




test
Admin

Katero ime bi izbrali?

Sven (16%)

Svit (15%)

Nejc (42%)

Anže (28%)


Število vseh glasov: 89

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!