|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 10:43:05   
Anonimen
Ojla,
zanima me kolikokrat še dojite 7.mesečne :duda:
Pri nas to poteka nekako takole:
- zjutraj dojenje
- malica sadje,sadna kaša,pa malo kruhka
- pred dopoldanskim spanjem še malo dojenja (se mi zdi da je to bolj crkljanje)
- kosilo zelenjavna juhica, makarončki, mesek,...(večinoma kar mi jemo samo da je brez pretiranih začimb)
- spet dojenje(crkljanje)
- jogurt ali sadna skuta,puding
- pred spanjem pa spet dojenje
Mlečnih kašič ne prenaša,sicer poskušam a ne vem kaj naj še uvedem v jedilnik
Kako odvajati od dojenja - postopoma???
Prav bi mi prišel vsakakršen nasvet(pa brez obsojanja glede "tapravega"mleka,ki ga zaenkrat še ne prenaša)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 10:57:35   
Seven*
Jaz ga dojim za posladek po svakem obroku skoraj. Se mi zdi, da ce ni dovolj goste hrane pojedel, potem bo vsaj tako sit...

Ni mi pa jasno, zakaj toliko mlecnih izdelkov. Ce dobi cez dan kaksen jogurt ali skuto, pa se doji, pa res ne rabi se kaj vec.. Mlecni izdelki bi naj bili samo dodatek k hrani..

Glede prehrane pa, moram priznat, da si veliko upate. Pa nic ne obsojam. Vsak po svoje. I guess..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 11:21:26   
Anonimen
Midva se dojiva zjutraj ob 7h.
Potem okrog 10h skutka ali kakšen jogurt.
Okrog 13.30 zelenjavna ali sadna kašica.
Okrog 16.30 dojenje.
Ogrog 19.30 rižolino ali kakšna druga mlečna kašica.
Bom pa počasi dojenje popoldne zamenjala z zelenjavno ali sadno kašico.
Dojiva se ponoči - 2x

Mi pa počasi zmanjkuje mleka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 20:02:18   
LORELAJ
živjo! Sicer imamo 8 mesečnico a je že od 7 meseca pri nas pa je tako::bravo:
- Zjutraj kruh,marmelada ali sirni namaz ali sirček pa čokolino ali čaj - to je med 8 in 9 zjutraj ko vstane
- Kosilo pač kar jemo mi, minešterce, krompir, riž, pašta, njoki, omlete,...:sloncek:
- Nekje med 15 in 16 popoldne malica: jogurt, puding, kompot, kruh, piškot
- Večerja isto kot mi, gres, polenta, pašta,
- Preden gre spat - papcanje pri mami
- Ponoči - če je potreba papcanje pri mami

Kot vidiš jaz ne kompliciram, ker če ne bi znorela.
Upam, da sem ti kaj pomagala
lp, Lorelaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 22:12:53   
tralala
-Zjutraj najpogosteje sadje (hruška mu je zakon!), včasih pa čez noč namočeni ovseni kosmiči in suhe marelice.
-Za malico pogloda kakšen piškotek in če smo odzunaj zgodaj doplodne poje Frutek. Če smo doma se dojimo in zaspimo.
-Kosilo pozno popoldan razna zelenjava. 1-2 x na teden malo piščančjega mesa.
-Popoldan se včasih dojimo, včasih pa probiotični jogurt s piškotkom ali sadna skuta
-Večerja kupljena kašica za pomešati z vodo ter dojenje.
-Ponoči se zelo pogosto zbujamo in ker ga sredi noči dam spati k sebi, se niti ne zavedam koliko krat se podojimo in koliko krat mu znese zaspati z dudico. Do jutra pa se sigurno konkretno doji 2-x. Ostalo je crtanje.
Ima 7 mesecev in 1 teden in tehta 7.800. Kakamo pribl. 3-x na dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
8.12.2004 23:10:40   
Gina
Joj, punce, sem se že prej sekirala, zdaj se pa še bolj. Sem mojemu prebrala, kaj vaši jejo, pa je rekel: Lubica, mi imamo pa problem (kar mu jaz že skoz govorim). Naš bo 7 mes. čez en teden pa se:
- zjutraj dojiva
- dopoldne mlečna kašica, ker sadje spluva ven v vsaki obliki!!!!
- kosilo -dam mu za probat vse, kar je možnega, pa ni šanse, da bi kaj pojedel (ne zelenjave,ne prikuh, ne juhe...) razen kruha ali krompirja za v roko (žličke tud videt ne more), seveda se morava potem dojit, ker mu ni dosti
- popoldne probam spet s sadjem, ki ga spet pluva in ne vem če poje eno žličko in če imam potrpljenje vzame banano (celo) v roke in se tričetrt ure matrava, da mogoče pa le kaj spravi po grlu, ker je premalo, seveda sledi dojenje
- zvečer mleko ali mlečna kašica
- ponoči spi, se ne dojiva

Kaj naj naredim?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
9.12.2004 8:39:48   
tina.nika
Gina nič se ne sekiraj, naša je tudi tam do dobrih 7 mesecev štrajkala, kar se goste hrane tiče - zizika je bila zakon, potem pa je kar naenkrat začela jest vse; ni pa več hotela zizike:((- :hudicek:M.
Poskušaj mu ponudit čimveč različne hrane, pa bo mogoče kar naenkrat začel jesti. Ali pa mogoče že sedaj pazi na linijo:zmeden2:
lp, Tina:sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kolikokrat še dojite 7.mesečnike?
9.12.2004 14:25:07   
mnjam
Pri nas je pa tako:
8.00 kruhek, sadje
9.30 dojenje
13.00 kosilo, kar pač jeva, le brez začimbe
15.00 dojenje
19.00 kakšna skutica, jogurt
20.00 dojenje
2.00 ponoči dojenje

Včasih se čas hranjenja tudi spremeni, vendar se poskušamo kar se da držati tega reda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za deklico
sirenetta

Katero od naslednjih imen za deklico vam je všeč:

Eliza (23%)

Evelin (29%)

Isabel (41%)

Anais (8%)


Število vseh glasov: 390

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!