|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 8:30:27   
nyna84
Za našo 8 letno hčerko smo dobili napotnico za očala. In sedaj me zanima, kolikšen znesek zavarovalnica vrne? Da vem, za koliko € naj ji očala lupim ....
Kakšna so pa brezplačna očala? So kaj vredna?

V bistvu sploh ne vem, kakšna očala naj ji kupim, da bodo kvalitetna, pa da ne dam preveč denarja, ker jih res ne zna paziti in jih vsak teden nekje izgubi user posted image .
Sedaj so imela kovinski okvir (jih je nosila sicer dve leti), vendar niso bila preveč trpežna in smo jih neštetokrat mogli ravnati, ker jih je zvila (ja, tudi vsedla se je nanje) user posted image .

Kakšnem nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:12:57   
urška
vedet moraš, da če se kovinska zvijejo, bodo plastična ob takem ravnanju počila. meni se zdi fajn, da si otrok lahko okvir izbere sam. ker jih v končni fazi tudi sam nosi. seveda si zna izbrat najdražja, ampak če greš v eno tako normalno optiko, kjer prodajajo še kej drugega kot Julbo okvirje (beri: no name znamke), cena ne bi smela bit pretirana.
mislim da na recept dobiš enih 30 - 40 evrov, odvisno tudi od dioptrije.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:21:43   
ajataja
Zavarovalnica ti da zraven okrog 30e vsaj za odrasle je tako,če je za otroke drugače pa ne vem.Najbolje je it v optiko in vprašat itak tam najbolj vedo.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:30:23   
Anonimen
Ok, pri 8ih letih bi že lahko lepše skrbela za svoja očala, ampak ok ... v tem primeru ji jaz sigurno nebi kupovala kovinskih ali navadnih plastičnih okvirjev, ampak recimo take gumirane, ki se ne dajo zložit (ala Julbo sončni očali), a so hudičevo trpežni. Pa tudi drugače bi jaz tamali pustila, da si sama izbere okvirje in to med tistimi, ki bi jih položila na pult in sicer bi ji dala na voljo taka, k so tebi cenovno še nekako sprejemljiva in so dovolj trpežna.

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:30:53   
enea
mi smo lani v clarusu naleteli na akcijo 1=2, imeli smo napotnico od okulista, in se mi zdi da so "vrnili" cca 41€

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:34:06   
kajajaka
Koliko doplača zavarovalnica je odvisno od tega kaj je napisal okulist. Res je nekje 30-50€... Več skoraj ne. Okvirji so pa tudi zelo različne cene.

Julbo so poceni - ne vem kaj točno je urška mislila... ampak proti drugim so julbo poceni.
Hello Kitty npr. so od 50€ naprej, julbo že od 30...

Zastonj očala so stare zaloge popolnoma enostavnih okvirjev, ki po moje niso primerni za otroka.

Jaz bo gledala za to, da imajo nujno FLEX sistem - ročke s fedrom, da se raztegnejo skoraj v ravno črto in potem skočijo nazaj v obliko - tako se ne bodo niti zvila, niti polomila. Res bodo najbrž malo dražja, ampak mislim,da se pri otroku splača dati malo več, da bodo več "zdržala".

In kot je napisala urška - predvsem je pomembno, da ji bodo všeč - potem bo tudi bolj pazila nanje!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 9:38:22   
Janya
Koliko dobiš od zavarovalnice je čisto odvisno od dioptrije, jaz mam okoli -5 pa dobim okoli 63 €, moja hči ima pa -8 pa je dobila 193€.....Mi kar vedno prakticiramo kovinske okvirje. Bi bilo pa smiselno deklico malo bolj navadit, da mora za očala skrbet sama.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 11:58:13   
nyna84
Hči dipotrije nima veliko, ima pa astigmatizem, tako da mora očala nositi non stop.
No, saj ni toliko problem v tem, da očal ne zna paziti, ampak bolj v tem, da jih da dol (npr. pri telovadbi na igrišču) in jih potem tam pozabi. Nikoli ne ve, kje jih pusti. Mislim, da je zadnjo rundo nekdo pošteno skočil na njih, ker ni ostalo od očal ničesar, razen zmečkanega okvirja.

IZVIRNO SPOROČILO: enea
mi smo lani v clarusu naleteli na akcijo 1=2, imeli smo napotnico od okulista, in se mi zdi da so "vrnili" cca 41€

Pa so ta druga očala primerna za otroke? Piše, da so druga očala lahko samo za na blizu ali pa samo za na daleč. Je to primerno za astigmatizem? Kakšna je pa izbira druhgega okvirja?

A je sploh kje napisano (zakon), koliko ti pripada za očala na napotnico? Mogoče na ZZZS?

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 12:44:49   
urška
ko smo mi kupovali so bila julbo očala dražja od no name očal. dejansko sem pa hotela povdarit, da se firme (ne samo julbo) načeloma dražej prodajajo.
je pa res, da si je moj sin sam izbral ena cenovno čist ugodna.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 13:01:01   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: urška

ko smo mi kupovali so bila julbo očala dražja od no name očal. dejansko sem pa hotela povdarit, da se firme (ne samo julbo) načeloma dražej prodajajo.
je pa res, da si je moj sin sam izbral ena cenovno čist ugodna.


ja to pa... kot pri vsaki drugi stvari... Ime kar nekaj stane, pa ni nujno kvalitetnejše...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
28.9.2012 19:40:38   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

A je sploh kje napisano (zakon), koliko ti pripada za očala na napotnico? Mogoče na ZZZS?


TUKAJ imaš spodaj excelovo tabelo in cenovne standarde. Opredeljeno je tudi časovno obdobje, v katerem pripada nov pripomoček.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko mi vrnejo in kaj se splača?
1.10.2012 15:00:12   
nyna84
Punce hvala. Tabelo sem pogledala, ampak moram preveriti, kaj naši sploh piše na napotnici user posted image .
Mislim, da bomo šli kar v optiko Clarus preverit njihovo ponudbo in cene, pa nam bodo najbrž znali tam povedati, koliko točno zavarovalnica vrne. user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




večerno varstvo
1hruška

Komu najbolj zaupate otroka v večerno varstvo (če imata oba s partnerjem večerno službo)?

mami (72%)

sestri (6%)

tašči (16%)

prijateljici (1%)

varuški (3%)


Število vseh glasov: 298

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!