|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolcanje
23.2.2012 11:18:00   
hani bani
pozdravljene.
moja dojenčica je stara 1 teden in 2 dni pa mi veliko kolca....predvsem po hranjenju.
Imava tudi kar nekaj problemov z podiranjem kupčka ...učasih podre učasih pa tudi ne!!!
zanima me če je imela še katera podobne težave in mi lahko kaj svetuje v zvezi z tem???
vsakega nasveta bi bila zadovolna ker je to moj prvi otrok in nebi rada kaj zaj...
lp.

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 24.2.2012 16:58:23 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KOLCANJE
23.2.2012 11:46:30   
ego80
Imeli enake težave. Naš otrok je res nenormalno kolcal. To niti ne bi bil takšen problem, če zaradi tega ne bi mogel zaspati. Če dojiš, je najbolj enostavno, da otroka malo pristaviš, drugače pa daj popiti malo čaja ali vode. S podiranjem kupčka pa sem tudi jaz naredila celo znanost, saj ga zlepa ni podrl. Če ga ni podrl v 5ih minutah, tudi kasnejše trepljane ni imelo učinka. Tako sem ga dajala spat pač brez podrtega kupčka, pa ni imel nekih silnih težav zaradi tega. Uglavnem, jest sem naredila križ čez to presneto podiranje in se nehala sekirat. Aja, včasih je rignil, ko se je zbudil in sem ga dvignila iz posteljice. Čim manj se obremenjuj zaradi tega user posted image

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KOLCANJE
23.2.2012 12:22:48   
m_o_i
jaz pa sem Eliasa drzala tudi po pol ure pokonci, ce je blo treba-kupcek sva podrla vedno brez izjeme.
sploh pa  po tistem, ko so mu ugotovili refluks.

kolcanje po hranjenju: pozre veliko zraka. zdaj pa-ce dojis preveri, ce se dobro prisesa(s tem nimam izkusenj), ce pa sta na steklenicki, pa tudi pozre prevec zraka-zamenjaj cucelj(oblika) ali velikost luknjice.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ego80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KOLCANJE
23.2.2012 16:57:11   
hani bani
ego80...žal kadar kolca tudi če jo pristavim ali pa ji ponudim stekleničko je že tako sita da se ji ne da niti ust odpret :(
m-o-i ...meni je sicer patronažna rekla da če ga 20 min ne podre ga tudi ne bo podrla. dobro če bi imela problem kot ti potem bi jo verjetno tud na glavo postavla samo da bi podrla.
kar se pa kolcanja tiče...ne verjamem da požira zrak ker ima najmanjši cucelj z mikro luknjo. in vedno pazim da je cucelj poln ( da je steklenička čimbolj pokonci) in tudi vedno pripravim več kot spije tako da nama na koncu vedno malo ostane da nebi ravno z zadnjim požirkom pojedla samo zrak!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KOLCANJE
23.2.2012 17:01:35   
lily32
Požirek ali dva čaja ali prekuhane vode po žlički. 

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KOLCANJE
23.2.2012 17:34:10   
2sneg13
otroka daj na stegno tvoje noge, tako da je njegov trebušček na tvojem stegnu. tako se najbolj sprazni želodček zraka. sicer pa večji bo otrok, lepše bo podiral kupček.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolcanje
24.2.2012 18:28:40   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: hani bani

pozdravljene.
moja dojenčica je stara 1 teden in 2 dni pa mi veliko kolca....predvsem po hranjenju.
Imava tudi kar nekaj problemov z podiranjem kupčka ...učasih podre učasih pa tudi ne!!!
zanima me če je imela še katera podobne težave in mi lahko kaj svetuje v zvezi z tem???
vsakega nasveta bi bila zadovolna ker je to moj prvi otrok in nebi rada kaj zaj...
lp.


Za nasvet, mnenje lahko vprašaš tudi pediatrinjo Tino Božičnik. Ti bo z veseljem odgovorila, najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolcanje
25.2.2012 17:53:41   
_martina
Moj bo sedaj star 3 mesece in tudi grozno kolca. Patronažna mi je rekla, da to ni nič narobe, da je pač sit.
Kupček podre zelo lepo ko je buden, ko po hranjenju zaspi, pa ga ne podre ni šans, tudi če ga na glavo obrnem.
Sem se nehala sekirati, tamali ne kaže znakov neugodja ko kolca.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolcanje
25.2.2012 18:10:10   
kimica86
Naša rožica bo jutri stara 5 tednov in že vsaj 3 tedne vsaj 2x dnevno kolca po hranjenju.. Baje, da res požira zrak!! In nima veze al jo dojim al ji dam flaško, kolcat zna pri obeh varijantah..
Mi je pa grozno, ker to kolcanje zna trajat tudi po 10min in proti koncu je že vsaj razdražena in sitna, ker jo to moti in bi rada šla spat, ker je po hranjenju vedno utrujena.. Ji poskušam ponudit prekuhano vodo po žlički, ampak pljune ven.. Razen, če ji dam v flaško čaj, potem ga spije.. Vendar nimam vedno skuhanega čajčka zanjo.. Tako, da dokler bi jaz čajček pripravila, bi ona že nehala kolcat!!
In naša ima tudi velike probleme za podret kupčka.. Smo jo znali držat v rokah po 30min in ni šlo.. Potem sem jo pa kar dala v posteljico.. Kašenkrat je bilo vse v redu in je lepo zaspala, kašenkrat pa jo je mantralo in je bruhnila ven malo mleka in sem jo morala dvigovat ven iz posteljice, da ji zamenjam pleničko pod glavo, ker je bila mokra..

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolcanje
16.3.2012 21:33:57   
malibor
a

< Sporočilo je popravil malibor -- 16.3.2012 21:41:34 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolcanje
16.3.2012 21:39:58   
malibor
Našemu Boru (star 22dni) se tudi dnevno kolca, pomaga to da nekaj spije.
Podiranje kupčka pa je pri nas svojevrsten problem, če pije iz flaške ga včasih podre, po joški skoraj nikoli. Dam ga čez ramo ali na kolena, vendar po minuti mu to že ne paše in začne protestirat, tako da v večini primerov nam ga ne rata podret.
Ponoči ga sploh ne podiramo, ker potem ne bi nič spali...

Imam pa še problem, ki se pojavlja zadnje dni, namreč noče spat, zjutraj ko se zbudi je pokonci ca 4-5h in popoldan še ene 5-6ur skupaj, kar je zelo utrujajoče, ker stalno joka ali pa je priklopljen na joško. Ponoči spi dokaj dobro od 20-21h do 1-2h in od 1-2h do 4-5h zjutraj.
Kak predlog kaj narediti, da bi podnevi malo več spal?

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolcanje
18.3.2012 20:02:42   
Najin_pikec
Malibor, a v vozičku je tudi buden? Ker če vsaj v vozičku zaspi, ga pelji na sprehod. Ti si sicer zraven ne boš spočila, samo če mali ne bo utrujen, bo mogoče boljše volje.
Te pa razumem... naš je bil tudi včasih non stop na joški, spal čez dan praktično ni. Zdaj zaspi parkrat na dan po pol do ene ure (včasih malce potegne), dojenje se je pa tudi umirilo. Upam, da se bo pri vas tudi user posted image .
Pri kolcanju pri nas pomaga, če ga malo pristavim.

(odgovor članu malibor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolcanje
19.3.2012 8:16:46   
hani bani
evo kar se kupčka tiče ima naša Alexia čisto svoje muhe :) zdej sm pogruntala da če jo dam na rame takoj ko požre zadnji požirek potem kupček podre še v istem momentu...in nič ne vrže ven. če počakam samo 2-3 minute in jo potem vzdignem na rame...je že prepozno...ne podre kupčka za boga ne. alora bomo mogle bit hitre ko pojeva :P
...MALIBOR...a ma vaš mali krče k tako malo spi in veliko protestira :(
aja še nekaj ali tudi vi dajete svojim najmlajšim kapljice PLIVIT D3?

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolcanje
19.3.2012 12:13:03   
malibor
Najin_pikec: v vozičku se umiri, tako da bomo začeli prakticirati več zunaj :)
Koliko časa pa smo lahko zunaj?

hani bani: moje mnenje je, da ima naš Bor krče samo občasno, vendar pomoje ti niso ravno hudi krči (upam da tudi ti kmalu izginejo). Takrat je zelo nemeren, se malo zvija, bolj pa se steguje. Da tudi mi mu dajemo Plivit D3 (2 kaplici na dan).

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolcanje
19.3.2012 13:30:06   
hani bani
malibor...mene je strah dajat te kaplice ker pravijo da povzročajo krče zato sprašujem...
če mu voziček paše potem kar ven z njim....
kolk časa ste lahk zuni....lahk cel dan otroka oblečt primerno vremenu da mu ni ne mraz ne toplo pa hrano s seboj da ga lahk nafutraš....sej svež zrak mu bo samo dobro naredu :)

(odgovor članu malibor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolcanje
19.3.2012 18:53:25   
Najin_pikec
Kolikor jaz vem, so problematične kapljice AD3 (vitamin A lahko povzroča krče). Tistim ki imajo krče, zato predpisujejo D3 kapljice. Jaz osebno uporabljam kar Oleovit D3, ki se jih dobi v Avstriji, čeprav tud te dostikrat pozabim dat user posted image .
Glede dolžine sprehoda jaz ne bi komplicirala, sploh zdaj ko je tako lepo vreme. Midva sicer nisva v kosu zunaj več ur, ampak greva rajši večkrat na dan, vmes pa domov za dojenje (razen če gremo kam dlje, potem ga podojim, kjer pač smo). Če ni navajen bit veliko zunaj, bi pa vseeno na tvojem mestu postopno podaljševala sprehode.

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolcanje
21.3.2012 18:41:52   
kimica86
Plivit D3 ne povzročajo nobenih krčev!!! Naša je imela zelo močne krče od 3-5 tedna, sedaj pa jih HB ni (trkam na les).. Je pa bila v nedeljo stara 8 tednov.. Vsak dan sem ji dajala po 2 kapljici v mleko!!! Tako, da kapljice niso povzročitelji krčev!!! Krče imajo vsi otroci, eni več, drugi manj.. Otroško črevesje se mora privaditi na "materino" mleko ali pač AM.. To traja par mescev (3-4 mesce) in zgine.. Je potrebno pač potrpet.. Prodajajo se tudi kapljice ipd. stvari, ki blažijo krče, ampak tudi te ne pomagajo vedno..

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolcanje
21.3.2012 21:25:40   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Plivit D3 ne povzročajo nobenih krčev!!! Naša je imela zelo močne krče od 3-5 tedna, sedaj pa jih HB ni (trkam na les).. Je pa bila v nedeljo stara 8 tednov.. Vsak dan sem ji dajala po 2 kapljici v mleko!!! Tako, da kapljice niso povzročitelji krčev!!! Krče imajo vsi otroci, eni več, drugi manj.. Otroško črevesje se mora privaditi na "materino" mleko ali pač AM.. To traja par mescev (3-4 mesce) in zgine.. Je potrebno pač potrpet.. Prodajajo se tudi kapljice ipd. stvari, ki blažijo krče, ampak tudi te ne pomagajo vedno..



To je najbrž tvoj prvi otrok! Imam 2, vsak zase sta čisto drugačna, karakterno, vse , ni da ni. Prva je dobivala ad3, nikoli nobenega krčka, druga dobila d3 ( nova moda porodnišnic zaradi takih in ovakih doktrin, ki se spreminjajo vsako leto)...ta je imela pa hude krčke. Ko sem jih ukinila kapljice, tudi krčkov ni bilo. In zdaj pri 4 mesecih imam večjo dozo zaradi mehkosti glave, kljub temu, da smo vsak dan zunaj na soncu, ta zima je res cela sončna bila. Pri -15 smo vozičkali pri nas. Torej, ni vse samo sonce, svetloba...je treba tudi kapljica dajat. Samo, ko pa vidiš, da se otrok zvija in ko vidiš da so to kapljice, seveda jih prekineš dajat. Hočem samo povedat da se otrok ne navaja samo materinega mleka, tudi kapljic se mora navadit po vsej logiki.

Tisti pravi krči-kolike pridejo po 6 tednu starosti, če jih zvija pred to starostjo je to lahko zaradi mleka ki ga pije mama in doji.Načeloma pa se bakterije v črevesje začnejo širit po 6 tednu.

In to, da se mora "navadit" je pravi larifari...krčeviti joki, zvijanje,bruhanje, nemir...to so znaki ob katerih je treba ukrepat. Marsikatera mama je morala nehat dojit zaradi alergije, hudega refluksa......otrok prime dojko takoj ko se rodi. Mleka je vajen prvo sekundo, ko se je pristavil! Se ga ne privaja 3-4 mesece.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolcanje
22.3.2012 8:07:29   
_martina
Moj mali tudi samo v vozičku zaspi čez dan, ali pa doma po ene 15 min. In to je to user posted image
Tako da čez dan gremo kar par krat ven za kako debelo uro, da se malo naspi. Nikoli pa ne gledam koliko časa smo zunaj, včasih pol ure, včasih eno uro, včasih tri.
Kolca pa še vedno kot zmešan, obvezno po vsakem obroku.user posted image

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolcanje
22.3.2012 12:31:08   
Taddy78
Naša punca od rojstva naprej ni podirala kupčkov, oz. je po dojenju niti nisem nikoli dvigovala, tako da ja, otroci so si zelo različni. Je pa res, da ko pa ji dam včasih dodatek, kupček obvezno podreva...kaj pa vem, navada od sina.
Sina je dosti kolcalo že v trebuhu in tudi potem. Pomagal je požirek čaja.
Hčerko tudi občasno kolca in če začne po jedi pač počakamo da neha, drugače pa jo dam kar na zizo (pred hranjenjem, ker je, če ni lačna, noče vlečt) in se neha po dveh požirkih.

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolcanje
22.3.2012 12:36:17   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Plivit D3 ne povzročajo nobenih krčev!!! Naša je imela zelo močne krče od 3-5 tedna, sedaj pa jih HB ni (trkam na les).. Je pa bila v nedeljo stara 8 tednov.. Vsak dan sem ji dajala po 2 kapljici v mleko!!! Tako, da kapljice niso povzročitelji krčev!!! Krče imajo vsi otroci, eni več, drugi manj.. Otroško črevesje se mora privaditi na "materino" mleko ali pač AM.. To traja par mescev (3-4 mesce) in zgine.. Je potrebno pač potrpet.. Prodajajo se tudi kapljice ipd. stvari, ki blažijo krče, ampak tudi te ne pomagajo vedno..


Tu pa se bi mogoče delno strinjala. Res je da D3 kapljice dajo sedaj že takoj po porodu, ker naj ne bi povzročale krčev. Sin jih ni imel niti po AD3, Sin je imel mogoče kake ibunge proti večeru, ampak nikoli nekih hudih kolik, hčerka pa sploh nič.
Sem pa recimo leta nazaj sama probala Sab simplex kapljice, ki so sicer res dobrega okusa, ampak me je po njih začelo ful šraufat. Enim pomaga, enim pa verjetno povzroči še več "bolečin".

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Kaj sodi poleg?
sreckica

Katero fantovsko ime sodi k imenu Zarja?

Lan (44%)

Jaka (33%)

Jošt (23%)


Število vseh glasov: 208

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!