|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:10:05   
julči
...ga vzame bav bavuser posted image

cel dan sneži,.. ko le neha se mrači in tamalo odpeljem na sprehod, srečam mami, ki mi non stop teži, da bog ne daj dojenčka vozit ven v mraku,... sicer nima pametnega argumenta zakajuser posted image , ampak... in to se večkrat ponavlja. Itak da jo bom peljala ven, ful ji paše in v vozku takoj zaspi. Pa srečam vmes še dve sosedi, ena kar mežika in pravi: ja kdo pa vozi zdele dojenčka zunaj? in seveda se tud ta druga obregne vame, češ a ni že premraz,tema... uglavnem mi je poču film pri tazadnji in ji lepo razložim da tamali čist paše in grem naprej. Na živce mi grejo!!!
A katera ve od kod izvirajo te stare vraže???  ma kakšen pameten odgovor za nazaj odgovorit d bojo že enkrat tih, ker zima bo namreč še dolga, tema pa že ob štirih, nimamo javne razsvetljave zato se jim verjetno zdim še bolj čudna (mam pa vozek okrancljan s kresničkami user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:11:42   
Anonimen
Kolk pa je star? Ker dojenčke se res naj nebi peljalo ven v mraku (tam do 2-3 mesece) zaradi dihal. Vsaj tako tud pri nas pravjo.user posted image

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:12:43   
julči
stara je 6,5 m

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:15:03   
Petr_a
Saj je vseeno od kod izvirajo a niuser posted image
pri prvemu smo bili zunaj tudi do polnoči,je itak cele dneve spal,kot da ga ne bi bilo.In ker je bilo poletje smo zunaj uživali ves dan in skoraj nočuser posted image
Pa mrsikdo je bil pameten in oh in sploh
kaj pa koga briga do kdaj je moj otrok zunaj.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:15:30   
drevozivljenja
to so stare vraže ja...moja babica verjame v to..ujame ga mrak-mislim da potem dete ne more spati,al pa naj nebi otroške cote sušili v temi..recimo stojalo ne puščati zunaj..ne vem no...malo verjamem v touser posted image valda..no naš je star 4,5 tako da user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:17:06   
julči
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Kolk pa je star? Ker dojenčke se res naj nebi peljalo ven v mraku (tam do 2-3 mesece) zaradi dihal. Vsaj tako tud pri nas pravjo.user posted image


kaj imajo pa dihala veze z mrakom? bi res rada da mi katera razloži v čem je fora, ker če se gre za zdravje otroka je seveda tud jest ne bom v mraku vozila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:19:43   
Petr_a
Nima nobene povezave z dihali.
No malo zdrave pameti v glavo,pa vam vse pove kajne.
Te so pa res hude vražeuser posted image

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4457881,4463118#msg-4463118

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:22:19   
Anonimen
Saj sem napisala da pravijo tud pri nas.user posted image Pojma nimam zakaj. Mi itak nismo hodil ven ponoči, red je red, otrok mora spat dovolj zgodaj že na začetku.user posted image

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:24:03   
zmajaz
Moja svakinja je taka, da verjame vsaki taki vraži, pa če je še tako absurdna. Tudi za tale mrak je šla celo P vprašat. user posted image  Pa se ji je samo smejal in ji je rekel, naj še kaj pove, da se bo lahko nasmejal. user posted image

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:50:53   
jajula
mah to kr neki pribijajo, da zganjajo paniko in se delajo pametne. tko kt tista vraža da si po porodu ne smeš 6tednov las umituser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:52:34   
Petr_a
jajula pa veš da si kar velik procent mamic res ne umiva las,ker verjamejo v to user posted image
Saj včasih se res vprašam v katerem stoletju živimo in če so vsi ljudje pri tapravi

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:55:34   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

jajula pa veš da si kar velik procent mamic res ne umiva las,ker verjamejo v to user posted image
Saj včasih se res vprašam v katerem stoletju živimo in če so vsi ljudje pri tapravi



joj sej če maš okol dost starih tetk pa te vse psihirajo, pol verjamem da ktera raje počaka, kot pa da jih posluša kako jadikujejo...

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 21:59:17   
Petr_a
Oh verjemi zaradi nobenih baba si jaz ne bi neprala glave 6 tednov.
Mislim da ima vsaka jezik in da lahko pove da je take stvari ne zanimajouser posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 22:12:17   
lelaval
Jaz nisem nič dala na te vraže

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
25.11.2008 22:29:56   
cupacups
hehehehe
da dodam še jaz nekaj

vražov:

- ko pridejo obiski otroku nekaj narobe oblečite (obrnjeno majcko narobe)

-ce otrok spi v postelici in pridejo obiski daj v postlico nekaj rdecega, da prvo pogledajo tja...ker ce ma clovek negativne misli da jih preusmeri na igracko ne na otroka

- ko pademrak otroka spat user posted image ce si vzunaj mu daj v vozicek kljuce od stanovanja te bodo varovali otroka

-cesen pod postlico...za preganjanje nocnih mor

- brisanje kljuk na vratih ... ko obiski odidejo in je otrok tecen, obrisi kljuke z cunjo in z njo obrisi otroka po licuuser posted image

- ne nosit smeti ponoci ven user posted image user posted image user posted image nevem ze zakaj

trdo kuhana jajca ... zjutraj ko gres k sosedom na kavo ji podtaknes trdo kuhani jajci in jo bo bolela glava


no....te jaz poznam ...pa lahko recem ....blabla bla...ne vrjamem v to...za ta mrak mi pa tezi vsaka stara baba.....in tasca mi rine kljuce v vozicek...mami pa kljuke brise za vsakim obiskom user posted image user posted image user posted image user posted image
tko da ok ...sam da bodo zadovoljne...skodi tud ne...mam saj kljuke ciste

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 1:00:21   
urška
to sem jaz slišala enkrat od prijateljičine mame. zakaj ne bi smeli otrok do, pazi to!, enega leta po mraku zunaj imet. in sicer zato, ker se jim um omračiuser posted image user posted image

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 6:50:38   
Anonimen
A bejž no bejž. To so oslarije, nikar se ne sekiraj zaradi tega.
Kaj pa ko je zjutraj in zvečer mrak (da z dojenčkom zapustiš hišo pred sončnim vzhodom in se vrneš domov po sončnem zahodu)? A pol je pa bavbav na kvadrat? Krnekej. Vešče nimajo nič za počet zdaj ko je zapadel sneg pa sekirajo vse kar pride mimo. user posted image



(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 11:10:02   
jasna
Kolikor je meni znano, lahko po temi vragec dojenčku dušo vzameuser posted image . Dojenčki se še ne znajo branit pred temnimi silamiuser posted image

Pa dojenčki ne smejo v rožasto blago gledat, bodo škililiuser posted image

Pa lulček mora bit gor obrnjen, drugače ne bo zraseluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 11:40:10   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: drevozivljenja

to so stare vraže ja...


user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 15:30:06   
koala
Ma če otročka po temi zunaj voziš ga čaravnice uročijouser posted image user posted image user posted image user posted image

Pa če na otrokove sušeče plenice luna posije zeleno kakauser posted image user posted image user posted image user posted image .

Pa če kaka kapljica dežja pade na njegova lička bo pegastuser posted image user posted image user posted image .

Pa če mu lase pred prvim rojstnim dnevom porežeš mu prirežeš pamet.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 15:36:56   
Felicita
če mamica med nosečnostjo gleda v ogenj bo imel otrok znamenje v obliki opekline.

dejmo še te vraže (nosečnost, dojenčki, spol otroka), men se zdijo tko zanimivo bizarne... pa fajn bi jih blo met na enem mestu user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 16:56:19   
pastetka
Vse to so samo ljudske vraže. Sosed, ki jih še ne šteje 40, mi že 7m, odkar sem rodila, vztrajno in blazno resno ponavalja, da naj grem hitr not, da otroka ne smem po mraku vozit, ker bo KURJO SLEPOTO dobila!! user posted image user posted image user posted image  Jaz ga pa pohecam, da čudno, da je on še ni dubu, ker je tud v mraku zunejuser posted image .

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 17:00:01   
špelin@
Joooooooooooj, kakšne vraže, še posebej določene med njimi so nooooreeeeeeeeeeeeeee user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pastetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 17:08:46   
AnciM
Hopla hopla, kaj pa če je vse to res. user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 17:17:34   
rija
hmmmmmmm bi me zanimalo, kaj pravijo na to Finci, pri katerih je recimo januarja svetlo od 10 dopoldan do 15 popoldan?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Kdaj ste rodile?
Sadrika

Kdaj ste prvič rodile?

v 37.tednu (13%)

v 38.tednu (13%)

v 39.tednu (15%)

v 40.tednu (20%)

v 41.tednu (25%)

v 42.tednu (14%)


Število vseh glasov: 543

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!