|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 8:35:19   
Ekaz
Punčko imamo še v sedežu 9-15 kg. Je že kakšno kilo več in me zanima ali kar v drug sedež (15-35) ali naj bo še v tem. Glavico ima še vedno lepo v sedežu in lahko jo še pripnemo - če seveda ni preveč oblečena. Je merilo le kilaža ali tudi višina?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.12.2010 8:56:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 9:02:31   
miapia
Priporočajo nekje pri 3-4 letih.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 9:05:41   
kristinaj
mi smo jo dali pred poletjem iz razloga, ker je bil njen as do 18 kg že malce premajhen in pa as od fanta je tudi postal majhen tako da je ona dobila mc priori, mali pa njenega mc rodija..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 9:45:49   
bačko
Mene pa zanima kako se naštimajo te sedeži? Soseda je kupila sedež od 15-36 kg in se bolj slaba navodila.Ali se sedež kaj fiksira ali ne? 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 10:03:56   
Ekaz
Metulj333: mi drugi sedež že imamo, samo nismo ga še dali v avto.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 10:05:50   
Ekaz
bačko: v bistvu ga samo postaviš na sedež in otroka pripenš s pasom, ki je v avtomobilu. Nekateri imajo še na vrhu eno tako zanko, ki jo daš čez vzglavnik, da sedež bolj miruje v primeru, ko otročka ni v sedžku.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 12:15:49   
petrolejka
Moj sin ima 13kg, je majhne sorte, star 2 leti in 9 mesecev, pa je rekla v BC, da gre komot v stol 15-36kg.
user posted image Sem malo skeptična, čeprav je lepo notri sedel. Z bundo. Je imela katera podobni "problem"? Res ne vem, kateri sedež mu naj sedaj kupim. Izbiramo pa med MC Rodi XR in KidPlus Roemer. Smo pa gledali tudi Cybex 9-36kg, pa me moti mizica, ker je potem ves zabarikadiran.

_____________________________

Se spomniš, čigave so b'le tiste krave?
Zjutraj so tebi pojedle klobuk...

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 12:58:46   
barni
Naša je velika 103 cm in težka 15,5 kg pa je še čist komot v EVOLVI, ki ima še 5 točkovni pas in v DUO Plus, ki je od 9-18 kg. Zaenkrat ni potrebe, da bi jo dajala v 15-36 čeprav ga že imamo doma.

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 13:04:21   
nananaja
pretrolejka, zakaj pa že kupuješ večji sedež, so pasovi na ramenih prenizki že, ali imate 0-18kg varianto, a rabite za naslednika? sej ne starostno ne po velikosti ni dosegel te kategorije.
tud naša tavelika je še vedno lahko v king plus in trimaxu pa je stara 3,5let, čisto povprečne velikosti, suhica pri 15 kg.
Ti stoli 15-36kg so praktični za kratke vožnje, pa če jih je treba dajat iz avta v avto (npr. dedek gre ponje v vrtec), na daljše razdalje, za kako dremanje pa niso tako praktični.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 13:23:31   
petrolejka
Vem, da ni dosegel ne starostno ne po teži večjega sedeža. Imamo 2 sedeža od 9-18kg, pa bo sedaj mlajši šel iz lupinice in moramo 2 sedeža imeti v atijevem avtu, enega v babičinem in enega v mojem. In to je ohoho sedežev. Tako da res ne vem, katero varianto bi ubrali. Da bi kupila še 2 sedeža od 9-18kg....ne vem, no. Varianta od 9-36 mi ni všeč  (zaradi mizice), razen dražja varianta Evolva, ki naj bi bila brez mizice.

_____________________________

Se spomniš, čigave so b'le tiste krave?
Zjutraj so tebi pojedle klobuk...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 13:33:38   
saskam
Mi smo ravno danes kupili sedež 15-36kg. Sicer cenejšo varianto, ker se otrok v njemu vozi samo v vrtec in iz vrtca domov - 10min. Problem je bil, ker se sedež 0-18 kg ni dal več podaljšat - naramnice, in ga v bundici nismo mogli zapeti. Ima pa 14 kg. in je star 19 mesecev. Za daljše vožnje bo pa še vedno ostal v RÖmer-ju 9-18kg. najbolj varen in zelo odobno sedi v njem kljub velikosti in teži-tudi z bundico. Ta novi sedež se fiksira z iso fix.

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 20:23:06   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: petrolejka

Moj sin ima 13kg, je majhne sorte, star 2 leti in 9 mesecev, pa je rekla v BC, da gre komot v stol 15-36kg.
user posted image Sem malo skeptična, čeprav je lepo notri sedel. Z bundo. Je imela katera podobni "problem"? Res ne vem, kateri sedež mu naj sedaj kupim. Izbiramo pa med MC Rodi XR in KidPlus Roemer. Smo pa gledali tudi Cybex 9-36kg, pa me moti mizica, ker je potem ves zabarikadiran.


Pri 13ih kg je prelahek za večjisedež.
Moj mlajši sin je star 2 leti in pol, ima 16kg,in je še vedno v Romerju 9-18kg. Pa je velik otrok. Sedeži z tritočkovnim pasom so bolj varni od sedežev 15-36 kg zato je priporočljivo,da so otroci v njih čim dlje dokler jim še ustrezajo. Ne razumem zakaj bi otroka, ki po teži ne ustreza rada premaknila v sedež višje kategorije? Saj ima še 5kg fore.

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 20:25:51   
Naja31
aja, vidim, da si razložila.

Mi imamov dveh avtih po dva sedeža, v vsakem enega Romerjea 9-18kg in v enem MC ,v drugem pa Romere 15.36kg. Ko bo mlajši sin prerasel 9.18kg bomo kupila dva nova 15-36kg.
Če grer za varnost v avtu, ne šparam. Raje kje drugje zategnem pas.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj v sedež 15-35?
22.12.2010 20:51:13   
Aja1
Naša je bila v Romerju 9-18 skoraj do četrtega RD. Pa ni nek drobižek (velika 105, težka glih 18). Zdaj je pa v 15-36 in mi je pav žal, da ti nimajo 5 točkovnih pasov. Ona se v tem sedežu skoz nagiba naprej (ji je zanimivo user posted image ), ni tako fiksirana.

_____________________________




(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako z Lahkonočnicami uspavati svoje male ...
Kakovostno spanje je ključnega pomena za zdrav razvoj in dobro počutje otrok. Umirjena večerna rutina, med katero tudi p...
Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?