|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 21:23:28   
HuAnita
Naš newborn je pri 4m velik 69 cm, lupinica mu je že skoraj premajhna - nohice mora imeti že skrčene, pa tudi glavica se že skorja dotika roba... Takrat menda sedež ni več varen.
Kaj naj - mu kupin večjega ali ga še vozimo v lupinici?
Capinko smo v sedež prestaivli pri 8m, 5m se mi zdi pa res prehitro? Pa kako bi policisti na to gledali?

Aja, so kje kakšni dobri avtosedeži v akciji?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 21:49:06   
ribica.

Pri nas je bilo podobno oz. še slabše, saj smo morali pod nujno nekaj ukreniti že pri treh mesecih.  Naramnice v lupinici se namreč niso dale več dvigniti in je malega kr malo skupaj pognetlo, ko smo zapeli pasove. Zato smo kupili Concordov ulitmax, ki se lahko najprej obrne v nasprotno smer vožnje in je bolj ležečki, potem pa se ga obrne in je bolj sedečki.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 22:03:44   
eya
Koliko je pa mali težak? Ker sedeži so ponavadi od 9kg naprej, če pa niso toliko otroci težki, morajo pa vsaj sedeti dobro.

Če pa je lupinica premajhna, pa res ni več varna.

No, pri nakupu bi jaz na tvojem mestu res gledala, da se da obrnit v obe smeri, pa da se ga da spustit v malo bolj ležeč položaj, pa da se da glavico od user posted image  nekako bočno fiksirat...

Pa uspešen nakup!

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 22:04:58   
HuAnita
Težak je skoraj 8kg (7700 g)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 22:14:49   
triša
Tudi po moje je Ultimax najboljša varjanta, ker ga sedet nikakor še ne smeš dati. Tole s kilažo je za moje pojme čist mim, to bi morali nekak drugače urediti,po moje so bolj važni centimetri kot kile. Naša ima 8 kg in 75 cm pa 6 mesecev, lupinica je že ful premajhna a po kilah in starosti še ne sme v sedež. Ne vem kje jemljejo mere za lupinice pri palčkih al kaj, da so tak majhne. Vmesne varjante pa ni. Mi se bomo še malo pomatrali, čeprav ji noge že kar krepko visijo čez. V sedež pa jo še ne morem dati ker še ne sedi. Verjetno kar dedek mraz kakšen stolček prinesel.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v avtosedež?
8.12.2006 23:30:09   
lojzika
Najprej smo imeli peg peregotovo jajčko, pa je bil user posted image  premali in mu je glava kar bingljala pa smo zamenjali za Hauckovo ki mu je bila potem kmalu premala. Mali pa je bil premali za avtosedež ker ni sedel. Potem je spet prišla v obtok peg peregova ki je tudi kmalu bila premala in nekje pri 7 mesecih se mi zdi da je romal v sedež na najbolj ležeči položaj. Skratka obup so tele jajčke

Če bi gledala po kilah in to upoštevala je imel pa 9 kil nekje pri enem letu

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v avtosedež?
9.12.2006 13:15:09   
viv_
Kile so pomembne, ko dosežeš zgornjo mejo. Ker sedeži so testirani z maksimalno obremenitvijo 9 / 18 ali kakorkoli že kg. Pri trku pač deluje tudi sila otroka oz. teže otroka. In ko otrok preseže to težo se pri trku spremenijo lastnosti sedeža.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako z Lahkonočnicami uspavati svoje male ...
Kakovostno spanje je ključnega pomena za zdrav razvoj in dobro počutje otrok. Umirjena večerna rutina, med katero tudi p...
Kako ZARES pomagamo otrokovemu imunskemu s...
Antibiotike je pri zdravljenju otrok treba uporabljati smotrno, v omejeni količini in indikativno ter jih uporabljati iz...




Koriščenje LD po porodniški
endrina

Kako ste izkoristile pripadajoči letni dopust po končani porodniški odsotnosti?

izkoristila sem ga takoj po porodniški,da sem ostala dlje z otrokom (53%)

hotela sem izkoristiti celega pa mi delodajalec ni dovolil (7%)

izkoristila sem en del,ostalega sem si prihranila za drugič (20%)

sploh nisem mogla izkoristiti dopusta (21%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!