|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 21:46:22   
julči
Živ,

zanima me pri kakšni starosti so se vaši dojenčki ponoči nehali dojiti (ali po flaši)? A ste same kej prispevale k temu npr. če se je zbudil probale z dudo,... al so pač prespali- sprašujem za te ta dolge variante npr. ko zvečer ob cca 20ih zaspi in potem spi do jutra brez prekinitve?

Slišala sem že vse sorte variant od znank- ene so turile dudo, druge dajale grenak čaj, tretje vodo,...?!

v knjigi čustveni in vedenjski razvoj vašega otroka pa je razloženo, da ljudje imamo fazo globokega in plitvega spanca. Faza plitvega naj bi bila na cca vsake 4 ure in takrat je večja verjetnost da dojenček zajoka, se prebudi,... in naj  po 4 m starosti otrok naj ne bi več potreboval ponoči hrane in če ga torej ko se zbudi hranimo ga s tem ne navajamo na to da se zna ponoči sam potolažit in zaspat nazaj. Kaj pravite na to teorijo, kakšne so vaše izkušnje?

Naša pupika je stara 4m in sem res opazila da se ponoči prebuja točno na 4 ure, potem se podoji in takoj nazaj zaspi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 21:54:24   
pikica_30
Jaz nimam kakšnega nasveta, ker naš ponoči spi 8 ur skupaj. Star je 3 mesece. Je pa že v porodnišnici spal ponoči po 5 ur skupaj brez dojenja. Po moje je vsak otrok zgodba zase. Lp!

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
4.9.2008 21:56:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 22:04:05   
CatJa
Starejši je začel spat pri dveh mesecih in pol, mlajši malo pred tretjim mesecem. Oba sama od sebe.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 22:18:38   
mama11
Noč brez dojenja je bila prva nekje pri slabih 7 mesecih. Takrat je prespala 10 ur, pa kakšnih 2x je vmes dobila dudo. To glede faz plitvega in globokega spanja je res, ampak pri otrocih se menjata mnogo pogosteje kot pri odraslih. Moja pupa je pri 4 mesecih imela plitvo fazo vsakih 40 min, potem je pa začela podaljševati. Je pa vsak otrok zgodba zase, pusti tvoji pupi, da si najde svoj ritem in hitrost. Če bo lačna, ji nobena duda ne bo zadoščala, da bi zaspala nazaj.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 22:25:15   
Doll
V knjigi marsikaj piše in ne delaj po knjigah.
Če je otrok lačen ga ne pusti stradat!!
Prvi je noč prespal pri 2 mesecih-spal je brez zbujanja cca 12-13 ur,mlajši pa se sedaj pri 15 mesecih ne prespi cele noči,papamo še cca 2x

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 22:52:25   
annie
Mi bomo kmalu stari leto dni, pa se še ponoči 1-2x dojimo. Včasih mu podturim dudo, ampak ponavadi si jo kar ven pokne in nič drugega ne pomaga, kot dojenje user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
4.9.2008 22:59:48   
Anonimen
Niammo teh skrbi, hvala bogu.user posted image Tamala prespi že od 1 dne 6 ur v kosu brez problema. Vsak otrok je zase svet.user posted image

(odgovor članu annie)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 6:42:27   
Sonnja
moj ponoči spi od 4 meseca brez kakih trikov ali česarkoli, kar naenkrat je tako prišlo in upam da ostane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 7:34:08   
aprilčica07
Naš je začel spat  pr dopolnjenem drugem mesecu, sama nisem zato nič naredila. Pač  se je tako odločil in od takrat spimo celo noč!user posted image

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 8:40:45   
barika
Pri mesecu in pol, ko mi je zmanjkalo mleka.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 9:27:37   
Splet.Ka
Pri dobrem letu, ko sem bila sama prepričana, da bomo brez težav ukinili nočno dojenje.

Pri kakih treh mesecih se je zbujala samo še 1x do 2x na noč. Pri dobrem letu smo šli v vrtec in sem bila pripravljena na nočno zbujanje. Potem so se pridružile še bolezni in prav tako nisem ukinjala nočnega dojenja.

Ko se je pa zdrava in uvedena v vrtec pri malo več kot enem letu začela zbujati ponoči po 3x, 4x, 5x, sem pa prosila očka, naj jo gre potolažit v sobico. Prvič je bila seveda šokirana in je jokala, da hoče "mam am" (v njenem besednjaku dojenje). Ker je znala povedati, da je žejna ali lačna, smo ji rekli, naj pove, če želi kaj od tega. Pa je rekla, da ne. In je zaspala nazaj. Zbujanje je trajalo še nekaj noči, potem pa je bilo konec.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 9:29:23   
April
Prvi pri 20 mescih, drugi pa tam okoli 9 m.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 10:06:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 10:06:38   
metkica1
Moja bo stara 11m pa še ponoči sigurno je 2 krat.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 10:31:06   
diva 4
Hci pri štirih tednih, sin pa pri treh. Sama sta ,kar prespala celo noč, jaz pa ju nisem budila.Res pa je , da sta moje mleko dobila samo 3x na dan, 3x pa aptamil.

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 10:40:06   
bodoča
Moj je star eno leto, pa se še vedno zbuja ponoči, včasih ga lahko potolažim z vodo, včasih pa hoče aptamil.

se pa zbudi 1x na noč, včasih več, ko ga zobki matrajo naprimer.

Moram pa priznat, da ta teden, ko je začel z vrtcem malo bolje spi ponoči.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 10:41:14   
xerox
Nikoli nisem hranila ponoči, res da imam srečo in mali spi od 1 meseca naprej v kosu 10-12 ur.user posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 11:58:41   
Tisana
Pri 8,5 mesecih jé 1x ali pa tudi 2x na noč, zbuja pa se kar naprej. Je bilo že ful boljše, pa tudi že ful slabše.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 12:10:50   
Simonček
100% se strinjam, da je vsak otrok zgodba zase. Ko prebiram te odgovore, je že tako. Eni spijo, eni ne...
Naš 2 meseca in en teden star dojenček se je do pred kratkim zbujal 3x na noč, proti jutru že na eno uro. Sedaj pa zaspi zvečer po 21. uri in se prvič zbudi ob 3h ali ob 4h, se podojiva in nato spi do pol 8h ali celo 8h, vendar  vsako uro slišim, da se obrača in nekaj jamra...očitno proti jutru spanec ni več tako globok.
Upam, da bo tako ostalo, ali pa da bo celo prespal noč. Vendar pa so očitno določena obdobja, da venomer ne gre vse tako kot si sami želimo. V knjigah pa lahko piše marsikaj, seveda... ;)

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 12:24:35   
Anonimen
moja je že v porodnišnici spala brez dojenja neprekinjeno 6 ur skupej, pol skor pri 2 mes pa po 12 ur skupej neprekinjeno celo noč pa sama nisem nič delala na tem da bi tolk spala se je sama tako odločila zgleda ampak dobr zame.

(odgovor članu Simonček)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 12:25:27   
ZARA
Od 5 tedna dalje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj so vaši dojenčki PONOČI nehali jesti?
5.9.2008 14:34:00   
nia5
Blagor vam, moja pa kot sem že pisala namesto da bi začela več v kosu spat, se je začela zbujat na dve uri pri starosti 3,5 mesecev. Tako si želim vsaj eno prespano nočuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 18:06:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 18:12:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




kresovanje
Lelly28 RR

Ali peljete svojega otroka na kresovanje?

da (50%)

ne (50%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!