|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 9:27:01   
Pikapolonica
Pozdravljene!

Mene že malo roke bolijo, ko toliko prenosim našo deklico. In me zato zanima, ali je pri dveh mesecih še premala za kenguru.

Med vašimi sporočili sem nekako zasledila, da jo lahko tja noter dam šele PO treh mesecih starosti, v knjigi Nega matere in dojenčka pa piše, da je to super za nosit otroka DO treh mesecev starosti. To je pa veliiika razlika.

Kako je torej s tem? Kdaj ste ve prvič dale vaše škratke v kenguru?

Pozdravček, Pikapolonica :pika:

Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 9:43:09   
AEL
Ali je kenguru oz. Skippy ena in ista stvar?

Tudi jaz bi že rada mojega malega štirimesečnega škrata nosila v tej zadevi! Predvsem se mi zdi to super za tiste, ki smo v bloku in bi kdaj rade na hitro skočile v trgovino.

Na žalost ti jaz ne odgovarjam, temveč se pridružujem tvojemu vprašanju.

lp

ael:racka:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 9:54:20   
Pikca
Tudi jaz sem bila malo zmedena okrog teh kengurujev, pa sem vprašala na rednem pregledu pri 3 mes. So rekli, da nikar kenguruja. Dokler otrok samostojno ne sedi, je to prevelika obremenitev za malo hrbtenico, kasneje pa za mamino, saj je potem otrok že pretežek.
Tudi v naročju naj otroka ne bi nosili preveč pokonci, dokler ni sposoben sam sedeti.
Tako pravijo zdravniki, so pa nekatere mamice nad kenguruji navdušene.
Lp, Pikca

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 10:32:10   
iana
Živjo,

no, očitno ni enotnega mnenja.
Za kenguruja je baje idealen otrok do 10 kg ( iz izkušenj lahko povem, da je 10 kg že kar veliko, je pa res da otrok težo dobiva postopoma in se navadiš ).
Je tudi odvisno od kenguruja. če otrok v njem dobro sedi( to pomeni dovolj globoko ) in ima podprto glavico ( da mu ne opleta sem in tja ), potem lahko začneš kar kmalu ( cca 2 meseca, pravi moja zdravnica ).
Jaz sem prvega fantka začela nostit pri cca 3,5 mesecih ( prej nisem našla dobrega kenguruja ) in sem hodila z njim okrog do cca njegovega 7. meseca ( OBA SVA BILA NAVDUŠENA ). Ta mali ima zdaj 2 meseca in že tudi gre v kenguruja ( na začetku ne dalj kot 15 min, da se oba navadiva )

Naj povem, da je to odobrila zdravnica, patronažna sestra je pa rekla, da gre zdaj trend v to smer, da naj otrok le čimveč leži ( no, morda ima katera otroka, ki bi cel dan ležal, JAZ TE SREČE NIMAM! )

Upam, da sem kaj pomagala.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 10:52:31   
filipinka
Na pregledu pri dveh mesecih, ko pediater tudi proba koliko že otroček drži glavico, smo mi dobili dovoljenje, da bi že lahko začeli uporabljati kengurujčka. Vendar še ga nismo! Kupila sva ga zdaj pri 3,5 mesecih in sem malega dvakrat dala not in se je vedno drl:((, ko sem ga tlačla vanj. Ato je kar takoj rekel, to bomo prodali! Jaz bom pa še poskušala!
Skratka-poskusi!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 12:22:17   
Anonimen
Meni pa so trije pediatri in ena babica rekli, da se ga lahko prenaša že takoj, pa tudi na kenguruju piše od 2,5 kg naprej.
Jaz imam našega od nekje 3 tedna in cca. 4,5 kg dalje in se mu hrbtenica čisto nič ne poseda, glavica pa je tudi stabilna.
Poleg tega so me opozorili, naj ga dam notri čim prej, ker je potem nevarnost, da sploh ne bo želel it.

Ravnokar mi spi v kenguruju... :)

(odgovor članu Pikapolonica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 14:54:39   
BARBARA R.
Jaz senm ga uporabljala od vsega začetka.Oziroma od enega meseca,ker prej nisva šli ven,skupaj.

:muca:

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 16:26:32   
Bejba
Mi imamo Chiccotovega kengurujčka, saj ga lahko nosiš na tri načine. Leže (od 0-3 mesece), da gleda proti tebi (3-4 mesece) ter da gleda naprej, proč od tebe (od 4. meseca naprej). Je res super in tudi cena solidna - 10.000 SIT. Dobiš ga pa v Chiccotovi trgovini na Wolfovi v mestu. Mi smo navdušeni.

LP; bejba

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 17:11:09   
iza
Midve s tudi že nosive že od drugega meseca, sej pa ne sedi ampak pokončno visi kot v naročju. Odloči se sama.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kdaj kenguru?
27.1.2005 21:36:19   
Anja167
Po moje je odvisno tudi od kengurujčka. Mi imamo še v škatli Hauckovega, ki smo ga dobili za darilo. Najprej smo čakali, da bo pikipoki v redu držal glavico. Ko smo to dočakali pri 4 mesecih, je bila pa teža že skoraj prevelika za kengurujčka. No, kljub temu smo rekli, bomo poskusili. Rezultat: komaj je šel noter in še vedno je bila hrbtenička grozno upognjena. Skratka, za Hauckov kengurujček se mora otroček sam pokončno držati. Tako da smo darilo lepo pospravili nazaj v škatlo in dokončno naredili križ čez njega. Bog pomagaj - upam, da nam tisti, ki so nam ga dali, ne bodo zamerili, če ga ne bo na nobeni slikci...

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




kovid
Lelly28 RR

se boste ceplili proti corona virusu?

da (23%)

ne (52%)

sem že cepljen/a (26%)

se ne smem zaradi zdravstvenih omejitev (0%)


Število vseh glasov: 31

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!