|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero pivo
1.10.2013 9:18:22   
kalbo
Glede na to, da so debate na netu stare okol pet let me zanima, katero pivo pijete oziroma pijejo vaši dedci, če ga. To me zanima zato, da vidim, če se je kultura pitja piva v zadnjih letih kaj dvignila ali ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:29:50   
rozilu
Paše zraven debate "kateri avto" user posted image in zraven Oktoberfesta user posted image

"Dec" pravi: samo ne Laško/Union, ker ga že po enem takem pivu boli glava. Če kupimo Laško, je pils al kaj so že tisti malo posebni. Sicer pa dobro prebavimo radler Laško/Union brez glavobola (je piva bolj malo not), dostikrat si ga pa naredimo sami z limonado. Ko kaj nabavimo, malo testiramo uvožena piva: Staropramen, Zlatopramen, Pilsner Urquell, Becks... trenutno ni nič v hladilniku in ne morem poročat user posted image . Aja, pa iz Hoferja pivo nam je bilo tudi čisto OK.

Za letos sem vsaj jaz končala s pivom/radlerji, z mrazom prešaltamo na vino!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:32:21   
kalbo
Union in Laško si cene nad 50 centov sploh ne zaslužita.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:38:23   
Felicita
od lagerjev Staropramen user posted image sicer mi je blazno pri srcu Guiness, ampak pač - ni za vsak dan in vsako priložnost. Od slovenskih pa Laško, če že.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:44:19   
kalbo
Staropramen je to, kar sta nekoč bila Union in Laško. Zdaj sta pač polna koruze in ne ponosa. Guinness je tud izbira moje gospe, ki pije po večini temna piva. Na žalost pa veliko slovencev plačuje za koruzno pivo več kot euro po steklenici, kar je kraja. V bistvu je pa to in večina uvoženega samo lager, en majhen listek na drevesu stilov piva.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:49:45   
malaMravljica
no, moj pije vecinoma pivo iz ene dobre privat pivovarnice . Ampak, to ni kar tako katera znamka, to se potem pijejo razlicna piva, recimonormalno, Pils, svetlo, psenicno. In seveda mores pri vsakem izbrati pravi kozarc oz ena se pijejo iz flaske. Kozarec preden natocis notri splaknes pod vodo, da se naredi lepa pena, ce se ti ne naredi pena pa vrzes notri dve zrni riza. In, sedaj se bo vecina prijela za glavo, neeee.. bljak higiena ... pravi pivopivci si velikokrat pir natocijo v en kozarc in pol pijejo iz enega kozarca, da je pir vedno svez.

Jaz pa piva sploh ne pijem, zadnjic sem odprla eno flasko, sem neki rabla pri kuhanju in sem pol ostalo vse stran zlila user posted image

Glede Union in Lasko pa moj pravi, da ni razlike, se pa da pit, ce ga lih imas.

Ja, Oktoberfest je ze v drugi polovici, pocasi se bliza koncu. Se nisem bila in me tudi ne mika.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katero pivo
1.10.2013 9:54:30   
mojcaziga
Jaz piva ne pijem, moj pa tudi redko, ampak ko ga, pije Staropramen, včasih je dost pogosto pil Amstel, neko privat temno pivo. Poleti pa je največkrat spil kar kak Radler grejpfrut.

lp


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katero pivo
1.10.2013 10:09:16   
Felicita
kalbo - si poskusil kako od piv slovenskih mikropivovarn? Menda so odlična. Mogoče bi moral na beerwalk: http://www.ljubljananjam.si/food-walks



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katero pivo
1.10.2013 10:19:43   
kalbo
Seveda sem. Zato pa vedno težje prebavim Uniona. Še dva tedna me pa loči od prve degustacije mojega G style stouta iz garaže :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katero pivo
1.10.2013 10:30:13   
Vijoličarka
Midva nisva neka strašna pivca piva. Malo več spoštovanja sva dobila, ko sva bila v Pragi in pivo je bilo tam res pitno. Sem ter tja kupiva Staropramen, mogoče gre cca 6 pločevink na leto. Zadnjič sva poskusila Zlatopramen, pa mi ni bil tako dober, mi je malo težak.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katero pivo
1.10.2013 11:35:54   
Najaa
Moj je skoz pil Laško, zadnje čase pa pravi, da se je grozno pokvaril. Po njemu tudi če spije sam enega, ima nasl. dan hude prebavne motnje. Tako da tu in tam spije Staropramen, drugače pa raje vino.
Jaz pa poleti Radler Union, pozimi pa tudi raje vino.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katero pivo
1.10.2013 11:48:40   
dreamhorse
Moj je bil večno na Unionu, zdaj pa je prešaltal na Mercatorjevega, pravi da je bolj lahek.
Drugače pa kdaj pa kdaj dobi iz Češke Starobrno, če se ne motim...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katero pivo
1.10.2013 12:32:48   
*miska.mcc*
v naši dolini ("polni moznosti in izbire")  poznajo v večini samo union in laško.

naš je dolga leta pil union, zdaj pa že kar dolgo lasko.

so pa zaceli prodajati pšenično pivo.  (pojma nimam katere znamke) in si vsake tolko privošči tega.

doma pa je mercatorjevo. vsaj meni se zdi, da mu nič ne manjka in tudi moj pivopivec se ne pritožuje, ker mu doma ne privoščim kaj boljsega. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katero pivo
1.10.2013 13:10:52   
kalbo
Sam rajš ne pijem nič, kot pa Mercatorjevo pivo, al pa bognedaj Deep iz Hoferja. Sem pa prišel počasi tud to te točke, da viham nos ob Unionu in Laškem, izjema je Laško Club.

V mojem hladilniku se znajde po navadi Staropramen, zelo rad imam tud pšenični Pauliner, če me pa pot zanese mimo police v Leclercu, pa obvezno kak dober stout, in seveda ESB in London Porter, v glavnem pri dobrem pivu nimam omejitev. Union pijem, če ni drugega in počasi ugotavljam, da mi ne naredi ne v glavi ne v želodcu nič dobrega.

Že dve leti se grem eno poldomače pivovarstvo iz ekstrakta, zdaj se pa delata moji prvi dve rundi pravega domačega piva iz ječmenovega slada. Eden je podoben Guinnessu za mojo ženo in drugi pale ale, varianta, ki jo vari mikropivovarna Human Fish in cilj je, da bo kupovanje piva v rgovini zame prej izjema kot pravilo, če se pa razvije še kam dlje pa tudi prav. Cena je pod 30 centi za pol litra, kar je odlično glede na kvaliteto, ki jo pričakujem.

Od slovenskih mikropivovarn sem poizkusil že skoraj vse, razen Bevoga, ki mi še ni prišel v roke. Bevog je tisti, ki je zarad birokracije ušel v Avstrijo. Human Fish je seveda odlično pivo za vsak dan, kot tudi njihov stout. Definitivno pa to ni butično pivo. No pri nas je vse, kar ni iz laškega in uniona butično na žalost in dokler bomo Slovenci plačevali čez euro za ta podpovprečen lager, ali 80 centov za še oslabljenega Mercatorjevega bo žal pravo pivo ostalo drago. Cena, ki jo ima Laško club v Italiji v nepovratnih steklenicah (60 centov) je max, kar bi lahkjo računal za to pivo pri nas. Navaden union in navaden laško bi se pa komot približala ceni Deepa.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 1.10.2013 13:13:38 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katero pivo
1.10.2013 13:14:18   
alda
Ga ne pijem -nobenga!!
mož pa :če ga zasledimo kje ga sigurno kupimo : Budweiser ali pa Guiness,drgač pa Laško

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




aali res
drevozivljenja

kadite med nosečnostjo in dojenjem

da (12%)

ne (78%)

zelo malo do max 10 (10%)


Število vseh glasov: 1065

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!