|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kapica
19.10.2009 8:25:03   
Mami26
Upam,da se ne sliši čudno ampak me vseeno zanima, če dajate svojim malčkom ponoči kapice-navadne-bombažne. Naš je star 4,5m in mu je ne dam, v sobi imamo ponoči 19-20stopinj, ne zdi se mi hladno, ampak me vseeno zanima kaj menite o kapici in kakšno temp ponoči imate v sobi v kateri spite.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kapica
19.10.2009 8:26:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mami26

Upam,da se ne sliši čudno ampak me vseeno zanima, če dajate svojim malčkom ponoči kapice-navadne-bombažne. Naš je star 4,5m in mu je ne dam, v sobi imamo ponoči 19-20stopinj, ne zdi se mi hladno, ampak me vseeno zanima kaj menite o kapici in kakšno temp ponoči imate v sobi v kateri spite.

Hvala


Se, ful čudno se sliši user posted image

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kapica
19.10.2009 8:30:18   
PC Baby
Naš nima kapice, v sobi pa imamo 20 stopinj, kar je preveč, ampak radiatorje imamo tako in tako izklopljene, da bi pa hladila sobo zaradi malega pa ne bom.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kapica
19.10.2009 8:39:35   
bučkabb
kapica ponočiuser posted image user posted image  res se čudno sliši

notri nismo nikoli uporabljali kapice, še zunaj samo pozimi ko je mraz ali v vetru.
ne pretiravajte s kapicami ker s tem še bolj povzročate možnosti za vnetja ušes, ušesa so navajena pregrevanja in ko bo sam enkrat mal popihal po teh ušeskih bo vnetje tu.

meni je enkrat rekla ena zdravnica znanka, ne pretiravajte z umivanjem ušes pri otrokih in pri nošenju kapic.
otroku naj bi spirali ušesno mast samo tisto ki pride ven na površje, tista ki je v ušesku je pa zato, da ščiti uho pred vnetji.
kapico pa pol naj nosijo sam zunaj ob mrazu in vetru.

tako da raje manj v globino čistit ušesa in ne pretiravat s kapicami.

mi se tega dokaj držimo in morem potrkat na les še nismo imeli vnetja ušes

aja pa pri dvajstih stopinjah notranje tem.  pa sloh ne no !!! ne vem česa se bojiš, da bo otroka zeblo v glavo pri 20 c, daj no

< Sporočilo je popravil bučkabb -- 19.10.2009 8:42:51 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kapica
19.10.2009 8:51:01   
tasa.m
Nikoli, pa smo bili zimski.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kapica
19.10.2009 8:53:52   
kristinaj
halooo??
kakšna kapica ponoči.. to prvič slišim....

ko sta bila tako mala sta imela bombažno ampak samo za ven...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kapica
19.10.2009 8:58:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Mami26

Upam,da se ne sliši čudno ampak me vseeno zanima, če dajate svojim malčkom ponoči kapice-navadne-bombažne. Naš je star 4,5m in mu je ne dam, v sobi imamo ponoči 19-20stopinj, ne zdi se mi hladno, ampak me vseeno zanima kaj menite o kapici in kakšno temp ponoči imate v sobi v kateri spite.

Hvala

Ne, otrokom nikoli nisem dajala ponoči kapice na glavo. Vsi moji trije so majski oz. junijski in so bili tak čas približno toliko stari kot tvoj. Na enaki temperaturi.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
19.10.2009 9:05:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kapica
19.10.2009 10:01:34   
lukec
Nikoli že od rojstva.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kapica
19.10.2009 10:09:10   
Anonimen
Naša je zimska in sem ji kapico dala na gavo samo ko sem jo pred spanjem skopala in glavo umila (pač nasvet P). Ampak še to tako bres zavezovanja, da jo je sma z muvanjem glavice počasi dol spravla in je ni imela celo noč gor. Aja pa takrat je imela kapo celo noč na gavi, ko smo izvajali tretmaje z Mustellino kremo proti temencam. Drugače pa ne. Imamo pa v stanovanju 22°C. 

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kapica
19.10.2009 10:15:34   
rina22
Jaz dam mali kapico gor samo po kopanju 1 uro, spi pa brez nje.

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Se, ful čudno se sliši


IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

halooo??
kakšna kapica ponoči.. to prvič slišim....



Take izjave pa niso ravno primerne, se vam ne zdi? Saj lahko svoje mnenje poveš na drugačen način. Saj pa ženska ni nič kaj takega vprašala.. jo je pač zanimala ena stvar. Saj je ta forum namenjen temu, da si izmenjujemo izkušnje ter s tem pomagamo, ali ni tako?? Kaj pa, če bi katera od vas odprla kako temo, pa bi dobila take odgovore? Po moje se ne bi počutila ravno lepo..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kapica
19.10.2009 10:19:56   
Naja31
Ne, nikoli nista imela kapic doma, ne podnevi ne ponoči.

Meni je že tlačenje kapic dojenčkom na glavo po kopanju totalni nesmisel, kaj šele, da bi spal z njo.



(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kapica
19.10.2009 10:20:50   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: rina22

Jaz dam mali kapico gor samo po kopanju 1 uro, spi pa brez nje.

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Se, ful čudno se sliši


IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

halooo??
kakšna kapica ponoči.. to prvič slišim....



Take izjave pa niso ravno primerne, se vam ne zdi? Saj lahko svoje mnenje poveš na drugačen način. Saj pa ženska ni nič kaj takega vprašala.. jo je pač zanimala ena stvar. Saj je ta forum namenjen temu, da si izmenjujemo izkušnje ter s tem pomagamo, ali ni tako?? Kaj pa, če bi katera od vas odprla kako temo, pa bi dobila take odgovore? Po moje se ne bi počutila ravno lepo..



Ah, daj,ne pretiravaj.
A si tako občutljiva, da bi te kaj takega prizadelo?

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kapica
19.10.2009 10:23:21   
Bojana82
Rina22, jaz sem se tudi zgrozila....kakšne komentarje pišejo ene, ma ne moreš verjeti user posted image ....

In naj odgovorim tebi Mami26......moj prvi otroček je imel kapico gor, mislim da prvih nekaj tednov ( novemberček, v sobi 18 stopinj ), po nasvetu pediatra in babice!
Tvoj je pri 4,5m absolutno ne rabi več!

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kapica
19.10.2009 10:23:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Meni je že tlačenje kapic dojenčkom na glavo po kopanju totalni nesmisel ...


V bistvu ni ... meni je P razložil, da prve 3 mesece mora po umivanju glavice dojenček dobit vsaj za 1 uro tanko kapico na glavo, da se zaščiti možgane, ki so zaradi mečave zelo izpostavljeni hitrim preskokom temperature in da tak stres za dojenčka, ki še ne zna sam uravnavati telesne temperature vsekakor ni OK.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kapica
19.10.2009 10:24:19   
sonchek
Tudi mi ne dajemo kapice gor v stanovanju...

..smo jo pa pri prvi za eno uro po kopanju..po nasvetu patronažne, sedaj je druga patronažna in je rekla da je nikako ne rabi, razen če bi šel od kopanja po kakšnem mrzlem hodniku do sobe..in to je vse...

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kapica
19.10.2009 11:02:31   
rina22
Naja31, nisem tak zelooo občutljiva, me pa motijo take opazke. Zakaj preprosto ne moreš izraziti svojega mnenja na prijazen način? Saj nimamo vsi enakih mnenj, vem, nimamo pa tudi vsi enakih čustev. In če bi ljudje malo več dali na sočloveka, bi vedeli, da nekatere lahko kaj takega prizadene. Meni se pač zdi nesramno, da ženska nekaj lepo vpraša, potem pa dobi take odgovore. To ni niti za v vrtecuser posted image

In še nekaj - tak, kot je napisala Otika - res naj bi dojenčkom do 3. meseca po kopanju dajali kapico na glavo iz njenih navedenih razlogov.

Bojana82, lepo, da vsaj ti enako čutiš, kot jaz. Očitno le nisem tak blesavauser posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kapica
19.10.2009 11:08:02   
manna
Ne dajemo kapice, v spalnici je 20 stopinj, včasih mogoče 19.  Ji pa damo kapico ko jo skopamo za kakšne pol urce ker ima dolge laske in z mokrimi laski ni lih fajn..

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kapica
19.10.2009 12:08:54   
Najaa
Moji dve sta imeli kapico samo prva dva meseca po kopanju kakšno uro gor. Čez dan in ponoči pa ne.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kapica
19.10.2009 12:21:39   
Mami26
Hvala za odgovore oz vaše izkušnje.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kapica
19.10.2009 12:27:08   
tasa.m
IZVIRNO SPOROČILO: tasa.m

Nikoli, pa smo bili zimski.


Razen po kopanju, tko kot so predhodnice napisale.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kapica
19.10.2009 13:16:40   
daisyb
jaz tud ne dajem kapice na glavo..pa mamo le kakih 16 al 17 stopinj v sobi...dam mu jo po kopanju...ma le za kratek cas, da se laski posusijo. kapico mu pa dam sedaj ko gremo ven..ker je ze hladno in pr nas skoz piha..pa zaenkrat bombazno.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kapica
19.10.2009 13:22:50   
tejči28
Jaz sem našemu user posted image ,ko je bil še dojenček devala kapico gor po vsakem kopanju in jo je imel gor kaki dve uri,tri,dokler se ni ohladil na normalno temp,da se ne bi prehladil in ga ne bi zeblo v glavico.spal pa ni nikoli z kapico.zdaj pa mu je ne devam več gor.ker smo doma v bloku in fajn kurijo,da je toplo,sploh ni potrebe.ko pa gre spat,tam je bolj hladno,pa je tak že ohlajen od kopanja.  

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kapica
19.10.2009 15:03:41   
ninocka
Jst se mu je niti ne bi upala pustit cez noc gor, ker tolk opleta in si jo vedno sname dol, pod vratom je pa se zmeraj zavezana s strikci...user posted image
In ne, je nisem mela nikoli gor pri nobenem otroku cez noc, pa tudi po kopanju redkokdaj.
V hisi imamo cca. 21 stopinj, ponoci je pa tam okrog 17 in odprto okno.

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kapica
19.10.2009 15:06:44   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

kapica ponočiuser posted image user posted image  res se čudno sliši



se strinjam...user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Prvi razred
Admin

Kdaj je najboljše za otroka, da gre v prvi razred?

še pred 6. letom (15%)

pri dopolnjenih 6 letih (43%)

pri dopolnjenih 7 letih (42%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!