|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:15:38   
Kerensa*
... ustanoviti in voditi društvo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:17:35   
Sacherca
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=386&sid=200


Izkusenj pa nimam user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:19:05   
Najaa
Sploh ni zakomplicirano. Moj je imel par let društvo. Prijaviš ga na UE, naredit moraš neki plan se mi zdi, imet mora društvo najmanj 3 člane in odpret moraš račun v banki. Najbolje, da si prebereš v zakonu o društvih.

A zdej že o tem razmišljaš? user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:20:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Najbolje, da si prebereš v zakonu o društvih.

Ravnokar ga berem in priznam, da se ne znajdem najbolje.
A zdej že o tem razmišljaš? user posted image

Ena RR-ovka mi je dala idejo o tem, ja, ampak zaenkrat imam še nekaj zadržkov.

Zakon imam pred sabo in grem po točkah. Od 1. do 4. člena mi je vse jasno, me pa "zbode" 1. alinea 5. člena: "Društvo je pravna oseba zasebnega prava". Kaj konkretno naj bi to pomenilo (preden si kaj razložim po svoje)?

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 30.7.2010 9:25:23 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:28:37   
Anonimen
po moji logiki: fizična oseba: jaz, ti, sosedov pepe,...
pravna oseba: društva, d.o.o., d.d., k.d., - torej podjetja v takšni ali drugačni obliki,
javno pravo: tisto, ki zadeva javne inštitucije, jih je ustanovila država: šole, policijo, delovanje države
zasebno pravo: ki zadeva ustanove, ki so jo ustanovili zasebniki: jaz, ti, sosedov pepe ali mi trije skupaj

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:31:55   
Kerensa*
OK. Hvala. user posted image

3. alinea 8. člena:
Ustanovitelji na ustanovnem zboru sprejmejo sklep o ustanovitvi in temeljni akt društva ter izvolijo zastopnika društva.
 
Sklep o ustanovitvi... predvidevam, da v pisni obliki, da se ga da naknadno predložiti povsod, kjer ga pač zahtevajo... kako pa ta skelp izgleda? Prosto po Prešernu, a al "Franc, Pepe in Micka so se odločili, da ustanovijo društvo X" ali kako drugače?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:37:08   
Najaa
Tudi sklep o ustanovitvi imaš na internetu. Pol pa sam svoje noter vpišeš. Ma za sklep ni težko naredit, bolj je smotano pol konec leta oz. do konca marca, ko moraš oddat za vse leto nazaj, kaj si delal in kako si posloval. To pa če ne znaš sama, moraš dat enemu računovodji naredit. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:38:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
bolj je smotano pol konec leta oz. do konca marca, ko moraš oddat za vse leto nazaj, kaj si delal in kako si posloval. To pa če ne znaš sama, moraš dat enemu računovodji naredit. 

Počasi... se šele prebijam čez zakon. Ne me takoj s financami zatret'. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:38:57   
Anonimen
"Društvo je pravna oseba zasebnega prava". Kaj konkretno naj bi to pomenilo


Da ga lahko ustanovi vsak, ki ima pet minut časa.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:39:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
"Društvo je pravna oseba zasebnega prava". Kaj konkretno naj bi to pomenilo

Da ga lahko ustanovi vsak, ki ima pet minut časa.

I love your answer. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:40:44   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
bolj je smotano pol konec leta oz. do konca marca, ko moraš oddat za vse leto nazaj, kaj si delal in kako si posloval. To pa če ne znaš sama, moraš dat enemu računovodji naredit. 

Počasi... se šele prebijam čez zakon. Ne me takoj s financami zatret'. user posted image


Društvo je itak dobrodelna org. tako po domače to pomeni, da z njim ne služiš, ampak vsa finančna sredstva, ki jih pridobiš, grejo v dobro društva. Prihodkov ne moreš kar dvignit in prosto razpolagat z njimi, ampak moraš prikazat, da boš porabla denar v dobro društva. Ma jaz to po domače govorim, moj bi znal bolj lepo povedat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:41:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Društvo je itak dobrodelna org. tako po domače to pomeni, da z njim ne služiš, ampak vsa finančna sredstva, ki jih pridobiš, grejo v dobro društva. Prihodkov ne moreš kar dvignit in prosto razpolagat z njimi, ampak moraš prikazat, da boš porabla denar v dobro društva.

To sem že ugotovila, ja - in me ne moti. V bistvu me bolj zanima tisti del, kjer piše, da se društvo ne sme ukvarjati izključno s pridobitveno dejavnostjo. A postransko pa torej lahko?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:43:47   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Društvo je itak dobrodelna org. tako po domače to pomeni, da z njim ne služiš, ampak vsa finančna sredstva, ki jih pridobiš, grejo v dobro društva. Prihodkov ne moreš kar dvignit in prosto razpolagat z njimi, ampak moraš prikazat, da boš porabla denar v dobro društva.

To sem že ugotovila, ja - in me ne moti. V bistvu me bolj zanima tisti del, kjer piše, da se društvo ne sme ukvarjati izključno s pridobitveno dejavnostjo. A postransko pa torej lahko?


To po domače pomeni, da ne sme bit usmerjeno sam v pridobitveno oz. da bi služilo z neko dejavnostjo. Če pa BTW kej zasluži, je pa ok.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:45:25   
valerija77
Kaj pa če bi eden od vaju odprl popoldansko obrt oz. popoldanski s.p.? 

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:46:23   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: valerija77

Kaj pa če bi eden od vaju odprl popoldansko obrt oz. popoldanski s.p.? 


To je tud dobra ideja ja, ker do določenega zneska ni treba davka plačevat.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:48:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
To po domače pomeni, da ne sme bit usmerjeno sam v pridobitveno oz. da bi služilo z neko dejavnostjo. Če pa BTW kej zasluži, je pa ok.

Like it. user posted image

Dveh zakonov naenkrat pa ne morem brati (še temu komaj sledim user posted image ). Počakajte malo, da predelam Zakon o društvih, potem ga bom šla pa primerjat s popoldanskim s.p.-jem in s finančnim vidikom obeh.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:50:47   
Kerensa*
1. alinea 14. člena:

Vsak član društva ima pravico v roku enega leta od sprejetja dokončne odločitve pred sodiščem izpodbijati odločitve organov društva, ki so bile sprejete v nasprotju z zakonom ali temeljnim ali drugim splošnim aktom društva. Enako pravico ima tudi oseba, ki ji je bila prošnja za sprejem v članstvo društva zavrnjena.
 
A to slučajno pomeni, da lahko tudi nekdo, komur npr. jaz zavrnem članstvo (iz kakršnegakoli razloga že) in ki torej sploh ni član društva, izpodbija sklepčno sprejete odločitve društva, pri katerem on sam nima nič? user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:54:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

1. alinea 14. člena:

Vsak član društva ima pravico v roku enega leta od sprejetja dokončne odločitve pred sodiščem izpodbijati odločitve organov društva, ki so bile sprejete v nasprotju z zakonom ali temeljnim ali drugim splošnim aktom društva. Enako pravico ima tudi oseba, ki ji je bila prošnja za sprejem v članstvo društva zavrnjena.
 
A to slučajno pomeni, da lahko tudi nekdo, komur npr. jaz zavrnem članstvo (iz kakršnegakoli razloga že) in ki torej sploh ni član društva, izpodbija sklepčno sprejete odločitve društva, pri katerem on sam nima nič? user posted image


Glede na napisano-da.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 9:57:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Glede na napisano-da.

Krasno. user posted image  Zakon dovoljuje, da se mešaš v tisto, pri čemer nimaš nič. user posted image

1. alinea 25. člena:

Društvo lahko opravlja pridobitno dejavnost pod pogoji, ki jih za opravljanje te dejavnosti določa zakon.

Se pravi, da jaz ne smem imeti društva z dejavnostjo, za katero nimam izobrazbe? A se temu da izogniti tako, da ima izobrazbo eden od ustanoviteljev?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:04:40   
Anonimen
Krasno. user posted image  Zakon dovoljuje, da se mešaš v tisto, pri čemer nimaš nič. user posted image


Ti se čudiš? Šala dneva user posted image user posted image user posted image .

Seveda se lahko, za stvari, ki so v nasprotu z zakonom, se lahko vedno, če si član društva ali ne, če veš za njih.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:07:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Krasno. user posted image  Zakon dovoljuje, da se mešaš v tisto, pri čemer nimaš nič. user posted image


Ti se čudiš? Šala dneva user posted image user posted image user posted image .


Pišuka, milijonarka, ju rid maj majnd user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:08:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Seveda se lahko, za stvari, ki so v nasprotu z zakonom, se lahko vedno, če si član društva ali ne, če veš za njih.

Nisem mislila za stvari, ki so v nasprotju z zakonom - to mi je jasno. Ampak mislim, da NI v nasprotju z zakonom, če jaz nekomu zavrnem članstvo v društvu, sploh pa, če je že v temeljnem aktu določeno, kdo se lahko včlani in kdo ne ter kakšni so lahko razlogi za zavrnitev.

Kaj potem koga briga? user posted image

No, sem prebrala Zakon o društvih in osnove popoldanskega s.p.-ja. Za slednjega zasledim višino "prispevkov", ki bi jih morala plačevati, za društvo pa ni najdem podatka (morda prehitro berem), ali moram biti v njem, kot ena od ustanoviteljic, zaposlena?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:08:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Krasno. user posted image  Zakon dovoljuje, da se mešaš v tisto, pri čemer nimaš nič. user posted image

Ti se čudiš? Šala dneva user posted image user posted image user posted image .

Pišuka, milijonarka, ju rid maj majnd user posted image user posted image user posted image user posted image

Poljubita mojo zadnjo plat. user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:10:38   
malilump
Kerensa, a si ti hiperaktivna? user posted image  Mi posodiš malo tvoje energije?

Lahko bi tekmovala z mojim sinom komu prej zmanjka energije. Le kdo bi zmagaluser posted image

user posted image user posted image

Svaka ti čast, ko delaš toliko stvari naenkrat. user posted image

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:11:24   
Kerensa*
Saj nič ne delam. user posted image

Sedim pred Internetom, pijem kavo in kadim.

(odgovor članu malilump)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?