|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 18:13:08   
Nasy
Našo malo zvijajo krčki, zadnje dva dni pa zgleda, da jo muči zaprtje, saj sta bili včeraj pokakani le 2 plenici, danes pa še nobenauser posted image Jaz spijem čez 2 l tekočine-je to dovolj? Jem ne nobene čokolade, ali kaj takega, da bi vedela, da bi jo zapiralo?! Sadje, zelenjavo jem kuhano, kakor je patronažna naročila. Dojiva se, včasih dobi tudi dodatek, ker očitni ni dovolj pri meniuser posted image
Kaj lahko storim, da se bo mala pokakala?


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 18:48:53   
goga79
tudi pri nas je bilo enako ni kakala 1teden partonožna mi je rekla da je lahko 14dni da ne kaka če je samo dojena če pa dodajaš pa nekoliko manj vendar jo je zelo matralo zato mi je rekla naj spijem donat to sem naredila in že naslednji dan je bila pokakana user posted image

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 21:06:21   
ježek
Poskusi ji masirat trebušček (  v smeri urinega kazalca) in podplate.   

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 21:07:36   
rija
ti raje ne napišem, da ne bo zopet vsesplošnega zgražanja user posted image user posted image user posted image


ampak pomaga pa le.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 21:31:21   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ti raje ne napišem, da ne bo zopet vsesplošnega zgražanja user posted image user posted image user posted image


ampak pomaga pa le.....user posted image


Pri nas pa tudi to ne pomaga---user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
25.3.2008 23:00:01   
S1902
meni patronažna rekla nasledje zjutraj na tešče naj dam sladkano vodo po žlički ( žlico vode in žlico ali več sladkorja) zmešaš da se raztopi)
pri nas je pomagalo ampak moraš na tešč zjutraj.
ali pa palčko za uho namoči v olje za dojenčka in namaži ritko in okrog ritke, tudi preizkušeno
upam da sem ti kaj pomagala.
moja ni kakala 7 dni in sem klicala pediatra sma mogle takoj tja je dobla svečko in potem sma doma pile slad.vodo in počasi je bilo vredu.
lp

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 0:03:03   
soncek28
V lekarni dobiš mlečni slatkor-laktozo,to pomaga takoj,ali pa slatko kamilico čaj skuhat.
 
lp

(odgovor članu S1902)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 7:11:09   
Blejka26
janežev čajček pomaga

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 9:28:53   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Našo malo zvijajo krčki, zadnje dva dni pa zgleda, da jo muči zaprtje, saj sta bili včeraj pokakani le 2 plenici, danes pa še nobenauser posted image Jaz spijem čez 2 l tekočine-je to dovolj? Jem ne nobene čokolade, ali kaj takega, da bi vedela, da bi jo zapiralo?! Sadje, zelenjavo jem kuhano, kakor je patronažna naročila. Dojiva se, včasih dobi tudi dodatek, ker očitni ni dovolj pri meniuser posted image
Kaj lahko storim, da se bo mala pokakala?



A jaz tole prav razumem- meniš da je zaprta, ker sta bili v enem dnevu pokakani le dve plenici user posted image
A bi jih moglo bit šest?

Kok je pa user posted image  stara? S starostjo se število pokakanih plenic na dan manjša, ni nujno, da je pri vsakem previjanju pokakana. Pa tud če se kakšen dan ne pokaka, ni nič takega. Vidiš, da ti punce pišejo, da se otrok tud 1 teden ni pokakal. Ne zganjaj panike prezgodaj.

Kok ma kaj količina popite tekočine na dan vpliva, pa ne vem, ker jaz tud slučajno nikoli ne popijem dveh litrov, pa sem vseeno imela dovolj mleka za polno dojenje in tudi težav s prebavo pri user posted image  ni bilo.

< Sporočilo je popravil kjava -- 26.3.2008 9:31:44 >

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 15:02:37   
Bubacka
Kamilice skuhaj in fajin posladkaj, tako mi rekla patronazna! Nam je pomagalo. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 20:26:17   
sonchek
Če ti samo dons ni kakala se nimaš kej sekirat..kokr so ti povedale in napisale, je čist normalno da dojeni dojenčki ne kakajo tud po teden dni ali več...
..če se boš sekirala, ti lohk edin na mleko udari (da ga boš imela manj), zaradi tega se pa ne bo nič hitreje pokakala...
Naša tudi šest dni ni kakala in ni bilo nič narobe, ker očitno vse ponuca kokr poje...

Pa srečno in čim boljše živce..jih boš še rabila user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 21:54:05   
karmchy
Kako vspodbuditi kakanje? En čisto domači recept, ki so ga povedali meni. Mezinček namažeš s hladilnim mazilom in mu narahlo podražiš črevo.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 22:04:30   
Šarki
jooj, prosim ne tlači mu stvari v ritko!!! v lekarni kupi laktozo, ali pa kupi suhe slive, jih zvečer namoči v vodo in daj zjutraj to vodo za popit. oboje sigurno pomaga, saj smo imeli pri nas iste probleme

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
26.3.2008 22:38:08   
saša80
punce samo termometerček (tisti z živim srebrom) namažete z kremico za ritko in narahlo čist malo samo tisto kovinsko konico potisnete v ritko in pomaga.. mi je zdravnica rekla naj tako naredim, ker sta bla full zaprta ali pa  prekuhana voda z sladkorjem

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
27.3.2008 7:42:58   
miškot
na to temo so punce napisale že ogromno, moj najljubši recept pa so kuhane suhe slive. So lepo sladke, dobrega okusa, kompotek, ki pri tem nastane je krasen, kakanje pa čisto brez težav in napenjanja.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
27.3.2008 8:00:12   
Anonimen
Kuhane suhe slive, sladke kamilice, postan Donat... Jaz sem našemu v lekarni kupila tisti sirup Lactecon in se je lepo pokakal, ker žal nič drugega ni pomagalo.

(odgovor članu miškot)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
27.3.2008 16:00:09   
t*e*j*k*a
A ta sok iz sliv ste  ve popile al ste ga dale user posted image ???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako spodbuditi kakanje?
27.3.2008 16:06:42   
Anonimen
Jaz sem kuhane slive zmiksala in naredila kašico.

Glede na to, da dojim, pa dam vsak dan v vodo za 24 ur suhe slive, potem precedim in sama popijem.

Odvisno koliko je tvoj user posted image  star...

(odgovor članu t*e*j*k*a)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?