|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 15:30:44   
Strawberrie Cherrie
Enostavno ne vem kako naj zadostno oblečem otroka? Da ne bo preveč ali premalo - > meni se pravzaprav zdi vse premalo, potem je pa ves vroč...dajem mu dvojne dolge rokave (tudi ko sva doma), potem za ven dvojne hlače + štumfeke, čez toplo jaknico, ga dam v kombinezon-vrečo, potem ima gor kapo+ kapuco od jakne+ kapuco od kombinezona, da dam v dekico in v zimsko vrečo v vozičku -> jaz ne vem ali je to dovolj, preveč ali premalo? Mali je topel...user posted image user posted image S tem da mu še preko uhic pod kapico dam takšne velike kosme vate, da si ne bi uhic prehladil????
Kako ve oblečete otročka???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 15:42:32   
max23
Jaz mislim, da kar mal pretiravaš. Če ima noter bomb. žabice , pa dvoje dolde rokave, mu da j za ven še ene hlače in jopico. eno srednje debelo kabico. Če ga daš v kombinezon in vrečo od vozička ga po mojem mnenju sploh ne rabiš še pokrivat. Kkako ga boš pa oblekla ko bo -15 stopinj.

To je le moj mnenje.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 15:46:39   
x_srečka_x
Midve imava za ven obelečeno:
-dvojen dolge rokave (majčka,bodi)
-dvojne hlače (žabe, hlače)
-copatke
-bundico
-kapo iz pliša
-če je res mraz ji dam čez usta in nos šal
-pa v zimski kosmati vreči pa pride domov zmeraj topla

Mi smo pa stari štiri mesece user posted image

LP

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 15:55:56   
L & L
Ne pretiravaj, če bo otroku pre vroče in bo premočen bo še slabše, ker je zunaj mraz on bo pa skuhan.
No naš je star skoraj 5 m pa je oblečen tko kot not plus jaknica in hlače če ima spodaj sam žabice, pol pa ga dam še v kvinijevo vrečo ampak tako da ima rokice in zgornji deu odkrit.
Res bolš da ne pretiravaš da ne bo dobesedno v vato zavit.
Pa brez zamere, to je samo moje mnenje.
Lp.

_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 15:57:31   
L & L
Pozabla sm napisat, da ima gor seveda tudi kapico.

_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 16:10:47   
Luskan
Naš user posted image  je star skoraj 5 mesecev, zunaj sva vsak dan, oblečeno pa ima:
- bodi
- pajac
- topli copatki
- jopica
- kapa

Dam ga v zimsko vrečo in ga pokrijem še s tanko dekico ter vrečo zaprem. Vedno je topel in se ne pritožuje.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 16:20:24   
_andreja_
bodi, in kombinezonček, tko je napravlen notri, zunaj pa še žabice bundico oz. je še bolj jaknica ker je še vedno zelo toplo zunaj, kapico in čez dekco to je to tudi če piha mu ne dam čez planičke....

stari ljudje pravijo...jeseni dolgo v poltnih cotkah bit, pozimi dolgooooo v jesenskih in spomladi dolgooooo v zimskih.......... ti svetujem da se tega držiš

in tudi zaradi tega je veliko otrok bolanih spomladi kop strši lahko prnesejo takšno spremembo za otroka je pa to šok in ga imej predusem zdaj bolj tko da mu je glih prav oz. malce manj kot preveč je boljše, ker če mu bo prevroče in bo malce vetriča zapihalo bo slabše kot pa da je malce mu hladno in bo pihal vert!!!!

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 17:06:00   
ms3
jaz oblačim za notri (imamo 22 stopinj):
- zgoraj bodi+jopico
- spodaj nogavičke+hlače+copatke
za ven čez vse zgoraj našteto oblečem pajac, na glavo dam kapico in to je to. saj je zunaj v povprečju v LJ skoraj 10 stopinj seri dneva ko gremo na sprehod.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 21:11:00   
Baucka
Otroka oblači tako kot sebe, vendar ko si na miru, ne ko šibaš sem pa tja.

Not imamo cca 21-22 stopinj ima samo štramšelčke ali pa hlačke in zokenčke zgoraj pa bodi in en tanko majčko čez.

Zunaj, sedaj ko je 10 ji oblečem samo bundico čez spodaj pa ima štrmapelke in čez hlačke in tople copatke. Če smo zunaj dalj časa  v vozičku še je  čez nogice pokrita.

Če pa je tam med 0 in 5 stopinj pa ji dam čez pajaca, spodaj pa je tako oblečena kakor v stanovanju, saj je pajac cel podložen s termoflisom.

Ta vata čez ušesa pa je čisto odveč, saj ušesa ne bolijo zaradi mraza ampak zaradi bakterij.

Ne oblači ga preveč, ga boš skuhala, bogega reveža. Probaj ga za vratom in če je moker je preveč oblečen.

Moje mnenje, raje manj kot preveč.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 21:19:19   
Baucka
Aja, sem sedaj komaj vidla da je tvoj star komaj slab mesec.

Jaz bi mu oblekla, tako kot ga imaš v stanovanju, samo pajaca čez  in dve kaapici eno bombažno spodaj in eno debelo čez. Če je bolj mrzlo pa še ga pokrij z dekico in ga spremljaj. Tipaj ga, če je hladen ga še z eno dekico pokrij.

Naša se je rodila konec aprila in je bil maj zelo čuden in sem jo nonstop pokrivala in odkrivala, tako da so za to dekice zelo priporočjive, saj lahko prilagajaš.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako oblečti dojenčka?
7.1.2007 23:03:35   
piscancek
v stanovanju imamo 21-22 stopinj. Oblečena je v bodi na kratke rokave in majčko na dolge rokave,hlačke in zoknčke.
za ven ima pa dvojne dolge rokave(bodi na dolg rokav in majčka čez), hlačke,zokne in copatke,pa pol jo dam v pajaca v vozičku pa je s tanko dekico še pokrita. Ja, pa kapico ima gor.
js mislim,da ga preveč oblečeš.



< Sporočilo je popravil piscancek -- 7.1.2007 23:05:14 >


_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 8:33:11   
Strawberrie Cherrie
Ampak vaši otročki so vsi stari že 3mesece ali več, naš pa šele 3tedne, potem me pa kr panika, da ga ne bom prehladila? No, danes bomo nekaj izpustili, ga bom v kombinezončku dala samo v zimsko vrečo...bom poizkusilauser posted image

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 10:59:37   
martinuška
Kljub temu, da je tvoj otrok star šele tri tedne, ti ni treba pretiravat. Ker če mu bo prevroče, pa bo potem prišel v stanovanje, kjer ga boš slekla, bo premočen prišel na hladnejše, kar je najpogostejši vzrok za razne prehlade.

Kot so ti že drugi napisali - ne pretiravaj. Nam so v materinski šoli povedali, naj se glede oblačenja ravnamo po sebi, in sicer mora otrok imeti eno plast več, kot imaš npr. ti (primer: ti imaš na sebi majico s kratkimi rokavi, daš otroku majico z dolgimi rokavi itd.).

Moja Katja je sedaj stara 3 mesece, ampak tudi ko je bila mlajša, sem jo enako oblačila. Sedaj, ko je malo bolj hladno, jo oblečem v dvojne dolge rokave, pajac ali kakšne hlačke, nogavičke (dvojne, če nima copatk posebej gor), za ven pa jo nato oblečem še v pajac, ima pa v vozičku zimsko vrečo, ki je zelo topla (oziroma včasih še celo pretopla). Košara na vozičku pa se nato še zapre nad njo. Aja, na glavi pa ima bombažno kapico, če pa je še bolj hladno (recimo okrog 0 stopinj), pa ji dam še eno toplo (debelejšo) kapico.

Predvsem pa preverjaj na tvojem otroku, kako mu kaj paše. Naša ima npr. precej mrzle nogice, zato ji dajem dvojne nogavičke gor. Otroci so, kot seveda mi tudi, precej različni, zato enemu paše imeti oblečeno več, drugemu pa manj.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 14:04:11   
žiža
Jaz mislim, da je bolj če je malo manj oblečen, kot preveč. za doma ima po mojem mnenju body, žabice, eno majčko (pliš) pa hlačke čist dost. Raje ga še z eno tanko dekico pokrij, če se ti zdi da ga zebe. Za ven pa še eno jopčko pa pajaca + kapa+ copatki.
Ti pa res polagam na srce ne razvadi ušekov. Pospravi vato, res. Bo kasneje vsako sapico občutil. Ušesa so user posted image
lp

(odgovor članu martinuška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 15:47:28   
Bonnie_RR
Js sem mojega user posted image takrat oblekla takole:

- body z dolgimi rokavi,
- tanka majčka,
- pajacek brez rokavov (če je bil z rokavi, je imel spodaj samo body),
- tople nogavičke
- zimski pajacek
- 2 tanjši kapici (1. mesec)

V vozičku je bil v košari.  Rodila sem februarja, ven sva šla po slabih 3 tednih (prej sva bila v porodnišnici), vendar je bilo takrat dosti bolj mrzlo. Zunaj je bil celo sneg.

Doma je bil oblečen enako, samo brez zimskega pajaca in kapic, pa mu ni bilo nikoli vroče.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 16:37:52   
Strawberrie Cherrie
No danes za na sprehod sem mu oblekla: body, tanko majčko, jopico, štramplčke, čez hlače, nogavice, sem ga dala v kombinezon in v zimsko vrečo. Aja pa kapico brez vateuser posted image ...zdaj bom pa videla kako bouser posted image , ampak mislim, da kaj manj mu pa skorajda ne smem oblečtuser posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako oblečti dojenčka?
8.1.2007 20:27:36   
ElaM
Res pretiravaš, da ga ne boš pregrela. Je za dojenčke bistveno bolj nevarno in slabše, če ga pregreješ, kot pa da ga bi malo zeblo. Potipaj ga na prsih ali tilniku in boš takoj vedela kako toplo mu je.
Naša ima v prostoru bodi z dolgimi rokavi, žabice in copatke, za zunaj pa čez kombinezon, ter seveda kapo in pokrijem jo z eno tanko dekico. Pa je tamala zdrava, kot dren. user posted image


_____________________________

:)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 9:29:40   
Baucka
Sedaj ko je zunaj 10 stopinj ga ne davaj še v zimsko vrečo, dovolj je pajac. Sedaj ko pa bo 14 (kriza sredi januarja) pa še s pajacom pazi, raje ga z kakšno odejico pokrij.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 9:54:03   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

No danes za na sprehod sem mu oblekla: body, tanko majčko, jopico, štramplčke, čez hlače, nogavice, sem ga dala v kombinezon in v zimsko vrečo. Aja pa kapico brez vateuser posted image ...zdaj bom pa videla kako bouser posted image , ampak mislim, da kaj manj mu pa skorajda ne smem oblečtuser posted image


izpusti še zimsko vrečo,.... pa raje čez nogice kakšno dekco čez.

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 12:10:23   
Strawberrie Cherrie
Ok bom poizkusila danes takole: izpustim zimsko vrečo in ga pokrijem z deko???

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 13:14:18   
Anonimen
no mene pa zanima tole ali jim oblečete žabice če jim daste gor hlače...pa pol še kakšne šumfke gor???

za notri mislim??

< Sporočilo je popravil tinyP -- 9.1.2007 13:19:46 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 13:29:35   
žiža
jaz imam tamalega notri samo v žabicah. Meni se zdi da je boljš kot pa štumfki in hlače, ker hlačnice gor zlezejo, štumfe pa dol zbrca.
Tale zima je za en drek!
Če bo še poletje za 20st. pretoplo tako kot je zima...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 13:34:02   
lolipop
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Ok bom poizkusila danes takole: izpustim zimsko vrečo in ga pokrijem z deko???


Ja. Oboje skupaj je kar preveč. Kakšen voziček pa imaš? Ali imaš košaro?

_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 13:44:57   
Anonimen
London Paris močno pretiravaš. Obleci ga kot sebe + en sloj več. Kaj, ti imaš verjetno sp. majico, pulover in bundo oz. jakno? Mali pa bodi z dogimi rokavi, majčko oz. pulover, bundo oz. kombinezon. To je to. Pa kosme vate izpusti, da se ti ne bo kdo smejal. Pa tri kape tudi. user posted image  A ti jo imaš na glavi? Verjetno ne, torej je za malega ena dovolj. Itak pa je v vozu, tako da nobena sapica ne pride do njega.

Joj, bogi revčki, kako morajo biti zaviti user posted image

(odgovor članu lolipop)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako oblečti dojenčka?
9.1.2007 15:08:05   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: tinyP

no mene pa zanima tole ali jim oblečete žabice če jim daste gor hlače...pa pol še kakšne šumfke gor???

za notri mislim??


Jaz ji notri oblečem bodi z dolgimi rokavi, žabe, na nogice pa kake zokenčke ali copatke. Če se mi zdi, da ji je hladno, jo pa z dekico pokrijem. Imamo pa okoli 23 stopinj.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




imunski sistem
Lelly28 RR

ali otrokom dajete prehranska dopolnila za bolši imunski sistem?

da (11%)

ne (67%)

občasno (22%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!