|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 19:28:14   
kepa*
Ojla!

Naš mali 3,5 mesečnik se ponoči še vedno prebuja vsake 3ure, da je.Zaenkrat sem ga pač hranila tudi ponoči, pač glede na to, da itak zelo malo je.
Zdaj pa se mi zdi, da bi bil že čas, da se nauči ponoči dlje spat.
Morda bi zaradi manj obrokov ponoči potem več pojedel podnevi.
Toda kako ga navaditi daljšega nočnega spanja?
iMa kdo kak nasvet, idejo?
Bo potem dovolj pojedel podnevi?:zmeden:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 19:30:20   
Blanka77
Ko bo to sam hotel, nič prej. Žal ga tega ne moreš odvadit.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 19:30:30   
dory
Na to vprasanje ti bo malokatera znala odgovorit,ker je res vsak otrok tko specificen...nas tamal bo star eno leto,pa se se vedno zbuja ponoci in zahteva svoj obrok...vcasih je dovolj samo caj,vcasih kakav...ne glede na to,koliko poje cez dan in kaj poje cez dan,bo ponoci ista zgodba...pri nas nismo nasli resitve,poskusali smo vsemogoce,tko da sem se kar vdala v usodo :)

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 19:36:19   
Anonimen
Ojla!

Mi je nismo odvajali, ampak si je tempo vzela sama. Najprej je jedla na 4 ure. Potem je podaljševala, da smo jedli zvečer npr. ob 20.00 in potem ob 2.00 ali 3.00. Nakar je prespala celo noč in se tega tudi zdaj že tri tedne drži. Spi od 19.00 do 6.00! Če se pa ponoči zbudi ji dam samo dudo ali pa malo čaja (ga še itak ne mara). Podnevi je obvezno ob 6.30, 10.00,13.00, 16.00 in 19.00! Ni nobenih odstopanj! Dam ji 5 obrokov po 150, s tem da dejansko poje okrog 700 ml na dan. Se pa normalno redi. Podnevi je pa budna med enim obrokom dopoldne in potem popoldne od 16.00 do 19.00! Je pa dosti odvisno tudi od otroka, kako si naredi red. Jaz je nikoli nisem budila za hranjenje in je kar sama prosila.

Bojana

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 19:42:14   
sergeja26
Hej!
Res ne vem če ga lahko navadiš na daljše spanje; to mu bo po mojem prišlo samo od sebe v navado;
Moj 4,5 mesečnik se je prva dva- skoraj 3 mesece- zbujal tudi ponoči na 3 ure zaradi hranjenja (čez dan še vedno je na 3 ure- dojim), potem pa je v bistvu sam od sebe začel ponoči spati v prvem kosu po 5 do 6 ur skupaj-podoj- pa še potem spi 3 urce- podoj in še potegne kakšno urco ali 2;:duda:
Želim ti, da bi tudi tvij Gašper začel s takim "spalnim tempom" :zmeden2::kuza::sloncek:
lp, sergeja

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 20:02:11   
Jančika_
Nama je pediatrinja pri 4,5 mesecih rekla, da mali ne potrebuje več nočnega hranjenja. Do 4. meseca se je zbujal na tri ure, takrat pa se je začel na eno uro. Peklensko. Dopoldan ni pa nič jedel, ker se je ponoči seveda nažrl.

Tako sva takrat sklenila ukiniti nočno dojenje in mali je dobil samo dudo in tolažbo. Prvo noč se je pritoževal, drugo noč pa je že spal. Od takrat včasih noč prespi, ponavadi pa se zbudi okoli petih-šestih, ko dobi joško, potem pa spi še dve uri. Če se slučajno kdaj zbudi prej in postane glasen (včasih zaspi nazaj sam), dobi flašo z vodo, potem pa vsaj do sedmih.

Ampak pri 3,5 mesecih je za kaj takega po moje še prekmalu. Tudi jaz se tega takrat ne bi lotila, če mi ne bi tako svetovala pediatrinja.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 20:26:42   
kepa*
Hvala vam za odgovore.
No, itak tega nisem mislila že uvajat. Me preveč skrbi, ker tako malo poje. So mi pa solili pamet, da ga tako dolgo ne smem hranit ponoči, ker mu bo to prišlo v navado.
A pri svojih še ne 5kg spravi skupaj max. 650 ml v 24h.
Če bi se ukinilo še nočno hranjenje, ne vem, kako bi bilo.
Torej bom še vztrajala, pa naj sam odloči, kdaj bo spal dlje.

Lep večer še naprej.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
2.4.2005 21:26:11   
niki5
Moj se pri 5,5 mesecih še vedno zbuja na 3 do 2 ure :( pri 3 mesecih pa je že tudi po 5 ur skupaj spal..

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako ga odvaditi nočnih obrokov?
3.4.2005 6:41:21   
buči
Jaz sem upala in upala, da bo kar naenkrat prespal noč brez obroka, pa je ni. Sicer je od 2,5. meseca naprej jedel le enkrat na noč, pri 6. mesecih pa nam je pediatrinja rekla, da mora imeti 2,5 dcl kaše dovolj, da prespi noč, ne pa še takšna količina mleka sredi noči. Pa mu je enkrta pač nisva dala. Dretje 2 uri, ne dude, ne vode, drugo noč le še malo nerganja. Zdaj se sem pa tja zbudi, ampak ne jemo več 3 mesece. Je pa res, da je naš normalno pri teži, zato smo to lahko naredili. Če je otrok bolj malo pri kilah, mu ne smeš vzeti obroka, čeprav se ponoči le crklja.

:kuza:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




za mamice
veveričica

ali kdaj tako zgubite živce z otroki da bi ga lahko udarile

da včasih (51%)

vedno (2%)

nikoli (13%)

pogosto (4%)

se obvladam (25%)

nevem kaj bi naredila (5%)


Število vseh glasov: 556

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!