|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 13:46:59   
Maggie
Naš 5-mesečnik, ki je izključno dojen na noben način noče sprejeti flaške in piti čaj (nesladkan, sladkan) ali vodo.
Ko naredi požirek, ga največkrat izpljune, če mu pa še naprej tiščim flaško v ustka, pa joka. Več kot en požirek pa nikoli ne pogoltne, četudi ga dobi v usta.
Poskusili smo z navadnim cucljem in tistim za na magični lonček, pa nič.
Če mu ga dam po žlički, je isto. Izpljune, potem pa zapre usta in konec.

Glede na to, da bova kmalu začela z GH, bo potreboval nekaj tekočineuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 14:02:10   
Anonimen
mi nismo mel teh problemov, smo pa najprej probal sam z vodo, pol pa čaj. a ni nikol do zdaj pil čajauser posted image

(odgovor članu Maggie)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 14:08:39   
crci06
pred dnevi sem bila po trgovinah. Mali mi je zavračal joško, ni hotel čaja... in sem klonila in sem mu kupila marelični sok od frutka. Prvič ga je pobal, spil pa celega. Mogoči si kupiš kaj takega za rezervo, ko bo res kriza. Pri GH res rabi tekočino, nikakor pa ga ne navadit, da bo pil samo frutke.

Kaj, če bi mu poskusila dati drug okus čaja? Zdaj imam jaz Malino od Hippa, pa se mi zdi, da bi ga težko kd zavračal... Pa poskusi mu ga dat takrat, ko bo najbolj lačen, da bo res hotel vleč. Pa, ko je vroče.

Drugače pa ja, punce menjavajo cuclje. Obstaja tudi cucelj kot za na magični lonček, le da je mehak (3m+), baje je dober.

Mi smo s čajem začeli že pozimi. Kakšen dan sem mu na cucelj dala kapljico kapljic proti krčem.
Kapljico kapljicuser posted image  da je bil cucelj sladekuser posted image

Poskušaj še naprej, vsi (ga) radi pijemo, tud tvoj bo pogruntal, da je dobro.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 14:15:16   
Strawberrie Cherrie
Maggie, dokler je izključno dojen ne potrebuje dodatne tekočine.
Ma, mi imamo enako s*** s čajem. Nam niti na Aventov magični lonček, z nobenim nastavkom ne potegne.
Pija pa kar iz kozarca, ali pa po žlički.
Sedaj mu dajem kar domačo Meliso nesladkano. Včasih kak krhelj jabolka not namočim! Pa nesladkane kompote mu dajem, ko mu recimo kuham jabolko, mu ponudim kar tisto prekuhanovo vodo z okusom jabolka.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 14:26:38   
eva1
Luka je zavračal vso tekočino dokler se je dojil -flaške ni maral...ko je začel piti je pil samo na slamco,ali iz kozarca-pa še to bolj malo...še sedaj pri 2 letih ne pije veliko-ampak ko je žejn pa zna 3dcl na eks popit...jaz sem skor doktorirala iz tega-eh se ne splača...ko bo žejn si lahko 100% da bo pil...Alja pa popije kaj iz flaške, ampak samo kadar je res žejna(ko je vroče...)drugače pa se samo igra s cucljem..hvala bogu se sedaj v drugo ne obremenjujem s tem! Bo že-če je dojen ni panike, pa tudi ob GH-moraš vedeti da nekaj tekočine dobilo z sadje, jogurti....ko bo žejn bo pil, brez veze ga silit!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 14:28:54   
*sonchek*
Mi imamo isto težavo. Naš je tudi izključno dojen in na morju smo mu poskušali dati čaj (nesladkan, komarčkov) in navadno prekuhano vodo, pa ni bilo variante, da bi ga prepričali - noče in ne zna pit iz nobene flaške, magičnega lončka ali žličke. On hoče joško in pika! user posted image

Bomo pa čez kakšen mesec začeli z uvajanjem GH in bomo verjetno imeli precej težav, če ne bo hotel piti druge tekočine... user posted image


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 15:01:49   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: *sonchek*

Bomo pa čez kakšen mesec začeli z uvajanjem GH in bomo verjetno imeli precej težav, če ne bo hotel piti druge tekočine... user posted image




težav boste imeli lih tok kot si jih boste nardili...samo ne jih slilit, ker otrok že ve, kdaj je lačen in žejn...brezveze se sam sebe sekirat...res no

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
15.7.2007 17:42:11   
crci06
What a spodbudauser posted image

men se zdi pa fino, če otrok zna piti.
najsibo malo bolan, ali pa imajo dojke počitek...
lahko gre očka na sprehod...
pa ta vročina... 

Mislim, da je splošno znano, da je dehidracija nevarna.
če ne rabi in res ni žejen, OK.
kadar pa hočeš, da pije, je pa fajn, če znauser posted image  
Mislim, da se splača poskusit. Če res noče, pa nič. Potrudi pa se!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
16.7.2007 11:59:31   
Pobalami
Moj ni pil do enega leta nič dodane tekočine, največ tri požirke v najhujši vročini.
Pil je adapt. mleko, potem gosto hrano. Seveda me je skrbelo.

Očitno je z mlekom dobil dovolj tekočine. dehidriran ni bil nikoli. Ko bo začel jesti GH mu pripravljaj bolj tekočo hrano.
Ponujaj mu tekočino, požirek na požirek in bo naneslo.

Meni je zdravnica rekla, da če bo žejen bo že pil.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
16.7.2007 13:09:31   
ajja
Maggie, pri nas je bilo čisto enako. Pa sem poskusila vse, na žličko, eno flaško, drugo flaško, magični lonček, čaj, vodo, sokec........ Nič! V soboto sem mu spet ponudila razredčen Hippov jabolčni sok in ga je mali zeksal 1,5 deci. Nisem mogla verjeti. Včeraj je tudi pil, sicer ne toliko, danes pa tudi že. Aja, star je 6 mesecev in jeva GH. Dokler se je dojil, torej ni rabil nič drugega.
Tako da očitno ne rabi drugega, ko pa bo pa brez skrbi, da ti bo sam pokazal.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
16.7.2007 16:36:01   
Maggie
Hvala za nasvete!

Ja, očitno bomo morali probati še kak sokec... ...ob začetku uvajanja GH. Do takrat se bomo pa očitno dojili in odbijali napade tetk, da čaja pa res mora pitiuser posted image .

Spraševala pa sem predvsem zato, ker je dobil vročino in je zdravnica rekla, da mora veliko pitiuser posted image  No, pa sva se potem nekaj pogosteje dojila.

(odgovor članu ajja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
16.7.2007 21:00:58   
miška piška
no pri nas je isto(se še vedno dojiva): user posted image  noče nobenega čaja, vode od kompota, soka, navadne vode, nič !! in je isto prejšnji teden zbolel (6.bolezen) in je zavračal hrano, joško, mah vse. zdravnik mi pa pravi, naj veliko pije, a hudiča kako??? no, pa smo pogruntali. eno ali kar dve žlički v roki, saj je že velik fant (6mes) in itak zna in mora že vse sam), jaz sem mu pa dajala za piti prekuhano vodo po žlički. mah smo se matrali enih 15 minut in je odpiral usta kot da je svojo najljubšo kašico. je bil ful navdušen. ko se pa tega naveliča, mu pa dam piti iz kozarca, ali še boljše -kar iz plastenke.
"ja, saj mami tudi pije iz plastenke, bom pa še jaz!!"

vredno poizkusiti! sicer je ves moker in se reži zraven, ampak saj je poletje... se še malo stušira zravenuser posted image

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
16.7.2007 21:18:48   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

What a spodbudauser posted image

men se zdi pa fino, če otrok zna piti.
najsibo malo bolan, ali pa imajo dojke počitek...
lahko gre očka na sprehod...
pa ta vročina... 

Mislim, da je splošno znano, da je dehidracija nevarna.
če ne rabi in res ni žejen, OK.
kadar pa hočeš, da pije, je pa fajn, če znauser posted image  
Mislim, da se splača poskusit. Če res noče, pa nič. Potrudi pa se!


ja moj moj se strinjam, ampak če otrok noče, potem noče..kaj ga je treba silit pa zlivat v njega??? Jaz sem pri prvem tašno paniko peljala, ko ni pil, pa še sedaj pri 2.5 letih ne pije lih ogromno-pač kolikor je žejen, zato je brezveze neki frosirat...pa vrjemi da zdrav otrok ne bo dehidriral in bo vedno poskrbel, da bo njemu ok..ali bo dobil joško, ali pa bo pil iz flaške/kozarčka...in vsak user posted image bo pil oz. jedel če bo lačen/žejen vrejemi bo že poštudiral način(recimo bo vlekel cucelj...predvidevam da je tvoj prvi otrok to, ampak boš videla da imam prav...otroci so si različni in ne moremo vse v isti koš dat-nekateri spijejo 2 flaši na dan, pa bi še če bi dobili, drugim zadostuje le deci(govorim o tako majhnih otrocih)..

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
17.7.2007 12:26:54   
Baucka
Če že lepo drži glavico, probaj s samico. Vzami tisto s pregibnim vratom in jo skrajšaj. Ker je dojen bo avtomatsko potegnil, poskusi.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
17.7.2007 21:31:47   
malička
oj tudi naša odklanja čajeka, sem pa pogruntala da pije če ji dam po žlički in tako vsaj spije nekaj drugače pa itak nebiuser posted image

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
17.7.2007 22:59:21   
Naja30
Če je še dojen, ga ni treba siliti. Pa tudi potem ga ne moreš prisiliti, da bi pil. Res je, da če bo žejen, bo pil. Ampak vseeno mislim, da je bolje da pije, kot ne. Že zaradi zaprtja ob uvajanju GH. Mogoče res lahko poskusiš s kakšnim frutkom ali čajem (naša rada pije milupine), če pa se le da, ga navadi na vodo.

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
18.7.2007 0:55:48   
frufru
Dokler se samo doji ni panike, pač večkrat mlekarne odpreš. Al pa probaj, ko bo lačen najprej malo po flaši tvoje mleko z vodo razredčit. Pol pa vedno več vode in vedno manj mleka. Tudi tko se da user posted image  okoli prinest

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
18.7.2007 15:33:00   
*sonchek*
Jaz mu že nekaj dni zaporedoma dajem malo čaja - na začetku ni spil niti požirka, še tisto, kar je dobil v usta, je pljunil ven. Pa sem mu naslednji dan spet ponudlia, pa spet in spet... In danes je spil 20 ml - ni veliko, nekaj je pa že. Očitno se je navadil okusa. Smo vztrajali, nismo pa nič vsiljevali. V tej vročini pa ga tudi jaz ne morem imeti ves čas na joški no... user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako ga navaditi piti čaj?
18.7.2007 20:35:10   
Maggie
Kozarec rules user posted image ...

Nekaj gre mimo, ampak je pa zelo zanimivouser posted image

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?