|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 18:54:08   
Kerensa*
Pi*da, sem zdajle besna... user posted image

V dežurni ambulanti (dnevni) mi je pi*da od medicinske sestre hotela zaračunati nujno storitev (puljenje bolečega zoba), za katero ji je 2 metra od ksihta visel plakat, kjer piše, da je to zastonj - da spada pod obvezno zdravstveno zavarovanje, da dodatno ni potrebno in da za to ni doplačil! Ko sem ji s prstom pokazala na plakat, je pa samo skomignila z rameni in rekla:"Za plačat je."

A ne me je*at, no! Pa mi ni problem plačat zase, ko je treba - res ne. Ampak nekaj, kar je pa po zakonu zastonj, pa ne bom plačala, pa da se je*e tam sredi ordinacije, če se hoče.

Obrnila sem se in šla domov. Nažrla sem se Nalgesinov in čakam, da bo ura 20:00, ko začne delat nočna ambulanta. Ja, tam je za plačat, ampak tam vsaj zakon pravi, da so nočne storitve nadstandard in ta zob bo šel pač ven. Če je pa podnevi zastonj, mi pa nobena pi*da ne bo računala, majkemi, da ne.

Kam pošljem pritožbo? Fu*k, to je poskus goljufije, mamicu ji spapotrljam. Ko še nisem zagledala plakata, sem jo še vprašala, koliko bo stalo, pa je rekla, da ne ve, ker so cene v računalniku. Ja je*emu sunce, pa poglej v računalnik, sunce ti milo. Potem pa obrnem betico in vidim plakat. In po čakalnici prospekte, kjer piše, da imam pravico ceno izvedeti vnaprej in se potem odločati, ali bom zahtevala storitev ali ne. Mater, če bi bilo že plačljivo, potem mi povej, koliko stane, ampak ker sploh ni plačljivo, me ne je*at, naj ti plačam.

Uff, sem besna. Grem še en Nalgesin ruknit. Pi*da medicinska si ne bo svojih položnic plačevala od mojega keša, je*emu sunce, da ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:00:56   
rija
mislim, da se vseeno spalač meti dodatno zavarovanjeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:02:05   
Kerensa*
Splača ali ne splača - v tem primeru se ga ne potrebuje, rit medicinska mi je pa hotela računati. user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:08:55   
Klemy82
Svašta, res... očitno je sestra presodila, da tvoj primer ni "nujni", čeprav po zakonu lahko to stori le zdravnik pa še potem ti mora povedat zakaj tako misli in koliko ti bo računal...
Več piše tule http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/6AAD743381E33BADC12574440029A6CE

Upam, da ni prehudouser posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:15:53   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ko sem ji s prstom pokazala na plakat, je pa samo skomignila z rameni in rekla:"Za plačat je."




nisi vprašala za pojasnilo? zakaj je za plačat??

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
14.4.2009 19:18:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:18:26   
Kerensa*
Črno na belem piše, sredi ambulante, da so nujne dnevne zobozdravstvene protibolečinske storitve zastonj. Zobozdravnica je rekla, da je potrebno ostanek šestice (en kmet od zobozdravnika je spregledal eno korenino, ki mi je ostala v dlesni, zdaj se je pa vnela) izpuliti, v kolikor ne želim več bolečin. Ja, mater, valda, da jih nočem, a ne? Presojeno, da je to nujno, piše, da je nujno protibolečinsko zastonj, rit zagovedana mi pa potem hoče to zračunati, ampak še cene ne zna povedati. Ja a po storitvi bi jo pa znala?

Nalgesini so na srečo ena taka fajn reč, ki stane 2€ in te vse neha bolet. Še ene dva požrem, pa ne bom nič več čutila in se bom šla tja zmlatit z nekom. Ah, ne, ne bom - zdaj jih ni več tam. Huh, bolje za njih.

A je kje kakšen e-mail za pritožbo?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:20:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
nisi vprašala za pojasnilo? zakaj je za plačat??

Ja sem. Pa je samo skomignila z rameni in rekla:"Za plačat je." E, mater, me je preveč bolelo vse skupaj, da bi tam stala in se pregovarjala. Sem se pobrala domov po tablete.
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
A ni tako, da če nimaš dodatnega zavarovanja moraš doplačati?

Za nujne storitve ne.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:22:19   
BUŠICA
nujno storitev res ni treba doplačat-spadajo pod obvezno zdr. zavarovanje.
bi me pa res zanimalo pojasnilo te dotične sestre.
drugače se pa lahko pritožiš- v vsakem zdr. domu imaš napisano kako podaš pritožbo oz. naslove.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:25:25   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

rit zagovedana mi pa potem hoče to zračunati, ampak še cene ne zna povedati.



če bi plačala, bi tud njej kaj kapnilo od tega v žep- sicer malo pa vendar..
to, da ne ve kolk stane, je pa itak bullshit- vsak dan dela tam pa si ne more zapomnit..user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:25:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
drugače se pa lahko pritožiš- v vsakem zdr. domu imaš napisano kako podaš pritožbo oz. naslove.

Ma ne grem nazaj, pa če mi oni plačajo! user posted image

Isti baburi sem rekla, da potrebujem začasno plombo (za do takrat, preden pridem na vrsto pri "svojem" zobarju), pa je rekla, da mi je ne more dat', ker ni nujno. Ja, OK, sem rekla, če ni nujno, jo bom pa plačala, samo, da jo pač dobim. Aha - dobila sem odgovor, da nima časa za to! Pa proklet k*rac hudičev - nima časa, četudi ji plačam?!

Še proti povišanemu pritisku nekaj potrebujem, ne samo proti zobobolu...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:25:56   
tinncyka
moja kolegico je tud zob bolu pa so ji ga spipali pa ni nič plačala!! aja pa podnevi je bilo!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:29:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
v vsakem zdr. domu imaš napisano kako podaš pritožbo oz. naslove.

Ma ne grem nazaj tja, pa če mi oni plačajo! user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:32:18   
tinncyka
v katerem zdravstvenem domu si pa bila?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:34:04   
Klemy82
Kam se lahko obrnete po pomoč, kam naslovite pritožbo?
V zvezi s strokovnimi vprašanji ali glede čakalne dobe za prvi pregled in zdravljenje se obrnite
na svojega zobozdravnika ali na vodstvo zdravstvenega zavoda. Strokovna vprašanja lahko
naslovite tudi Ministrstvu za zdravje ali Zdravniški zbornici Slovenije.
Glede pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, postopkov, obveznosti plačil in podobnega
pa so Vam na voljo delavke in delavci Zavoda v območni enoti ali najbližji izpostavi. Pri tem
imate več možnosti:
•lahko zahtevate, da zaposleni v območni enoti ali izpostavi zabeleži Vašo izjavo na
zapisnik ali
•svoj problem vpišete v pritožno knjigo oziroma svoje pisno vprašanje, pripombo ali
pritožbo oddate v poseben nabiralnik v prostorih enote ali izpostave.
Določeni delavci Zavoda v izpostavah in območnih enotah Zavoda so posebej zadolženi, da se
na vsako pripombo ali pritožbo takoj odzovejo, jo proučijo ter začno ustrezen postopek
preverjanja in ukrepanja. Pri tem morajo upoštevati načelo varstva osebnih podatkov. Če želite
in izpeljava postopka to omogoča, Vam bodo zagotovili tudi anonimnost.
Za sprejemanje pritožb so odgovorni vodje izpostav in vodje ustreznih oddelkov v območnih
enotah Zavoda. Vaša pravica je tudi, da Vam povedo, koliko časa bo preverjanje predvidoma
trajalo.



_____________________________

Jst.

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:35:30   
Kerensa*
Ljubljana - Center, na Kotnikovi ulici. Edina dežurna ambulanta, kamor v Sloveniji lahko grem, ker dežurno pač sprejemajo samo v tistem zdravstvenem domu, kamor spadaš po občini bivanja. In zame je to Center. Dela pa ena ambulanta in v njej ena dohtarca. user posted image

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:37:21   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Isti baburi sem rekla, da potrebujem začasno plombo (za do takrat, preden pridem na vrsto pri "svojem" zobarju), pa je rekla, da mi je ne more dat', ker ni nujno. Ja, OK, sem rekla, če ni nujno, jo bom pa plačala, samo, da jo pač dobim. Aha - dobila sem odgovor, da nima časa za to! Pa proklet k*rac hudičev - nima časa, četudi ji plačam?!



to skoraj ni za verjet- ampak nikoli ne reci nikoli..

sam se ne čudim-javno zobozdravstvo je itak na psu..pojdi si samoplačniku zrihtat- brez nenormalnega čakanja..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:37:56   
Kerensa*
Čakalne dobe, ja... piše, da je od 30 do 170 dni (za "mojega" zobarja), jaz pa čakam od POLETJA 2005, ko sem se šla naročit še takrat, ko sem komaj izvedela, da sem noseča. Eto, moj mulc bo letos star 4 leta, koliko sem pa vmes že zmetala denarja za nujne in "nujne" storitve... jaz bom nekoga tožila, mater. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:41:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
to skoraj ni za verjet- ampak nikoli ne reci nikoli..

Ja pa je čisto res. Nima časa, ker kao še drugi čakajo. Ja jaz sem tudi čakala! In dežurna ordinacija je kombinirana s splošno, tako, da so imeli prednost pred mano še vsi naročeni. Dve uri, da me je sploh kdo povohal v čakalnici, meni je pa skoraj dlesen razneslo od bolečin. In potem ona meni, da nima časa 5 minut, kolikor potrebuje za začasno plombo - nima, četudi ji plačam. Isuse moj, kaj sploh dela tam?

Za privatnika pa nimam denarja. Bi bila že tam, če bi ga imela s čim plačat. Dragi so k svinja.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:46:03   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Za privatnika pa nimam denarja. Bi bila že tam, če bi ga imela s čim plačat. Dragi so k svinja.


pri mojem z. v mb stane puljenje 30 eur- če je to vredno čakanja v nedogled... z bolečinami...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:48:49   
Kerensa*
Puljenje enega ostanka korenine je najbrž še najmanjši problem (tudi finančno), ampak moja goflja potrebuje malce več kot to. Da si jaz zrihtam cele žnablje tako, kot bi moralo biti, lahko tvojemu znesku dodaš še ene dve ničli. Takega zneska pa zaenkrat nimam. Je ceneje žret Nalgesine. user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:50:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Za privatnika pa nimam denarja. Bi bila že tam, če bi ga imela s čim plačat. Dragi so k svinja.


Na Hrvaskem so precej ceneje.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:51:44   
kamilija
Ejjj, sej ni tako drago pri privatniku. Samo, če imaš veliko za zrihtat je pa drago ja.
Ampak, če dobro pomisliš, koliko ti socialno zobozdravstvo lahko zob uniči, ni računice.
Da ne omenjam prijaznosti...jest ne grem (upam) nikoli več preko socialne, res.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:52:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Na Hrvaskem so precej ceneje.

A ja? Koliko pa je to PRECEJ ceneje? Mislim - a imaš kakšen link al' pa kaj takega? Ker če me potni stroški stanejo več, kot je razlika v ceni, potem se mi ne splača ravno vsak teden tja lazit (in jaz bi morala, da si končno na finiš še to zrihtam).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je*enti slovensko zobzdravstvo!
14.4.2009 19:54:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Na Hrvaskem so precej ceneje.

A ja? Koliko pa je to PRECEJ ceneje?


Tako na uč, od tretjine do polovice, odvisno kaj.
Samo sem primerjala cene ene tri leta nazaj...poglej malo po netu.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?