|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun teže ploda
21.10.2006 16:50:14   
severnica77
Avtor: Stanko Pušenjak  user posted image  
Datum:   21-10-06 10:19

predlagam naslednji link, kjer samo vnesete mere v cm in mm se vam bo izračunala teža po vseh znanih 10 avtorjih formul za izračun teže ploda:

http://babymed.com/pregnancy-tools/ultrasound-tools/fetal-weight/default.asp#EFW
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izračun teže ploda
21.10.2006 18:26:36   
sami_y
in vzamimo moj primer:
BPD: 92,7=37(+5)
HC: /
AC: 323=36/37 t
FL= 76,5=39(+1)

kam naj to vpišemuser posted image

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izračun teže ploda
21.10.2006 18:39:28   
**Petra**
IZVIRNO SPOROČILO: sami_y

in vzamimo moj primer:
BPD: 92,7=37(+5)
HC: /
AC: 323=36/37 t
FL= 76,5=39(+1)

kam naj to vpišemuser posted image


Klikni na zgornji link (severnica77) in ko ti odpre internetno stran, vpišeš te podatke, ki si jih navedla.

(odgovor članu sami_y)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izračun teže ploda
21.10.2006 18:40:45   
frufru
Ja to deluje samo če maš vse podatke. Meni ne izračuna, ker nimam podatka za obseg trebuščka, ker mi je na UZ postalo slabo. A naj si kar zmislim?

(odgovor članu sami_y)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izračun teže ploda
21.10.2006 22:10:18   
Aja1
Pa vzemi eno povprečje za obseg trebuščka. V katerem tednu si pa imela UZ?

_____________________________




(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 3:19:10   
Žabika
frufru: imaš možnost označit "not done", in ti potem izračuna!
Mene pa bolj moti, ker moraš vpisati samo polne cifre!

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 6:05:15   
sami_y
Ja to, da moram link odpret in not vpisat podatke je meni jasno kot beli dan, ni mi jasno kak naj vpišem podatke, ko pa se cifre ne ujemajo: npr.:
BPD: 92,7=37(+5)  - vpisat moram pa cifro v cm od 1- 11 cm user posted image  NI MI JASNO KAJ NAJ VPIŠEM, KO PA MAM ČIST DRUGE CIFRE!
Enako je pri drugih podatkih... Al je treba kaj pretvarjat, ne vem sploh kaj pomeni cifra 92,7.
Drugače pa sem imela UZ delan pri 38 t 4/7

lp

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 8:08:35   
frufru
cifre so v milimetrih, Žabika tud če dam not done ne dela, Aja1 pri 31 tednih

(odgovor članu sami_y)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 9:10:25   
Aja1
Frufru - jaz sem imela (oz moja user posted image ) pri 32. tednih HC 300 mm, tako da daj malo manj (mogoče 290 mm) in izračunaj.

_____________________________




(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 22:34:17   
frufru
Aja1 hvala za orientacijo. Sem kar tvojo številko vpisala, pa bi moralo biti naše detece 200-400g težje. Meni je rekla da je težko 2 kg. Sem pa na isti strani zračunala, da naj bi imela ob porodu 74 kguser posted image , to je +13 kg. Se pravi, da se naj bi zredila še za 2kguser posted image

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 22:38:14   
Aja1
Kaj si to računala? Zdaj pa ne zastopim. user posted image user posted image user posted image

_____________________________




(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 22:42:46   
Aja1
aha, sem že skapirala user posted image ...samo ne najdem, kje piše, koliko naj bi se še zredila.

_____________________________




(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izračun teže ploda
22.10.2006 23:50:48   
frufru
šla sem na weight change calculator, vtipkala podatke o tednih, kilah, cm, pa sem dobila tabelco. Potem sem pa ttrenutne kile delila delila z actual weight, da sem dobila pretvornik za lbs ( 0,4528) in pomnožila s projected weight. Je potrebno malo matematike, ampak gre. Razlika je pa, koliko naj bi se še zredila.
Vidim, da tudi ti ne moreš spat. Jaz se samo premetavam in v strop gledam, pa sem šla malo čekirat. Jutri bom pa čisto user posted image  v službi.

< Sporočilo je popravil frufru -- 22.10.2006 23:54:45 >

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izračun teže ploda
23.10.2006 12:22:04   
Barbk
Severnica pridna punca si res...user posted image

Katera izračunana teža je pa ta prava-za bebico?sem mal zmedenauser posted image  k jih je pa tolk...Kg zase bom pa kr na miru pustila, da me ne bo kapuser posted image ....


(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Alergija
Siana

Ima vaš otrok alergijo

Da (13%)

Ne (67%)

Nevem (20%)


Število vseh glasov: 30

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!