|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izgovorjava R-ja
25.1.2011 17:27:22   
alenkica
Moj fantek ima 5 let, pa še ne izgovarja črke R, jo zamenjuje s črko L.
Sem prebrala na našem forumu, da obstajajo tudi neke vaje za to izboljšat.
Mi lahko katera posreduje te vaje?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 17:42:45   
mariy
IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Moj fantek ima 5 let, pa še ne izgovarja črke R, jo zamenjuje s črko L.
Sem prebrala na našem forumu, da obstajajo tudi neke vaje za to izboljšat.
Mi lahko katera posreduje te vaje?




Na žalost vaj nimam, ker mi lepo izgovarjamo R že nekje od 2,5 let dalje, sem pa slišala(od drugih) da imajo otroci čas z izgovorjavo R-ja do 7.-leta starosti.

< Sporočilo je popravil mariy -- 25.1.2011 17:43:27 >

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 17:57:08   
Precious
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:gPATctRhtzEJ:www.mama.si/forum/index.php%3Ftopic%3D44625.0+vaje+za+%C4%8Drko+R&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si

v google vtipkaj izgovarjava za črko R .Dobiš ven veliko zadetkov

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 18:03:00   
enea
Moja tavelika je izgovorila črko R pri 5 letih in 14 dni,..( vem zato, ker sem šla čez par dni rodit drugo) Tamala pa ima 3 pa tudi ne govori še R, pa kaj bo že,...user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 18:09:28   
vesna.com
Vaje za r so čisto drugačne kot si predstavljamo.Sploh se ne uporablja črke r. Iz lastnih izkušenj svetujem obisk logopeda, ker se sama takšnih "fint" za naučit se r nebi nikdar spomnila.  Saj zato so logopedi.Pa tudi vsak otrok je težava zase in so pristopi različni.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 18:17:47   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Vaje za r so čisto drugačne kot si predstavljamo.Sploh se ne uporablja črke r. Iz lastnih izkušenj svetujem obisk logopeda, ker se sama takšnih "fint" za naučit se r nebi nikdar spomnila.  Saj zato so logopedi.Pa tudi vsak otrok je težava zase in so pristopi različni.


Pa tudi vrstni red teh vaj je pomemben. Zato bo logoped pravi naslov. user posted image


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 19:18:18   
spela_
Nam so na enem seminarju povedali, da se otroci ki se sploh niso ali se niso "pravilno" plazili, težje naučijo izgovarjat črko r. Baje je povezano z razvojem nekih mišic...ne vem več.

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
25.1.2011 19:37:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 19:47:13   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: spela_
Nam so na enem seminarju povedali, da se otroci ki se sploh niso ali se niso "pravilno" plazili, težje naučijo izgovarjat črko r. Baje je povezano z razvojem nekih mišic...ne vem več.


gre za hipotone otroke - tisti, ki so imeli s hipotonostjo vecje tezave, se jim to odraza tudi na govoru: hipotonost je neke vrste ohlapnost misic, ki ni vezana zgolj na motoricni razvoj, temvec tudi govor (jezik = misica).
nas prvi je tak primer, ful ekstenzivcek + rezali smo vezico zaradi prirascenega jezika (se ni mogel zarad tega niti dojiti).


Zanimivo. Zna biti kaj na tem. user posted image Naš sicer ni bil hipoton, je pa iz ležanja v hojo prešel v štirih mesecih. Prvo sedenje in plazenje smo skorajda preskočili. user posted image Je pa pogrkoval, a nam je na srečo uspelo popravit še pred šolo.

< Sporočilo je popravil trsica -- 25.1.2011 19:48:34 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 20:42:16   
tikatonka
Jaz svetujem obisk logopeda. Tudi naš pri 5 še ni izgovoril R.ja in sva obiskala logopeda in prva stvar, ki je bila ko ga je logopedinja pregledala je opazila preveč zraščeno podjezično vez. Jaz sem prvič slišala da to obstaja. Šli smo stomatoliško, kjer so mu to prerezali in zdaj hodiva k logopedu in po dveh mesecih se že sliši črka R. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izgovorjava R-ja
25.1.2011 21:32:32   
Nika v službi
Kot so že povedale predhodnice, okoli 5 let je pravi čas za obisk logopeda, če otrok ne izgovarja črke R. Tako je nam rekla naša P.

Sicer pa je bila naša hipertonična - ekstenzijski vzorec, plazila se praktično ni, ampak R pa izgovarja že precej dolgo.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izgovorjava R-ja
26.1.2011 7:40:53   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: spela_

Nam so na enem seminarju povedali, da se otroci ki se sploh niso ali se niso "pravilno" plazili, težje naučijo izgovarjat črko r. Baje je povezano z razvojem nekih mišic...ne vem več.



Potem smo pa mi čisti ekstremuser posted image . Hčerka se nikoli ni plazila (premikala se je po ritki), R pa je začela izgovarjat pri dveh letih. Sine se je pa plazil in sedaj, pri treh letih, še vedno vztraja pri črki L.

(odgovor članu spela_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
26.1.2011 10:23:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izgovorjava R-ja
26.1.2011 10:31:40   
alda
mi imamo logopeda že drgo leto in R še ne izgovarjamo..zamenjujega z J ali ga kar ispusti.
Je pa rekla logopedinja da se nekateri otroci "naučijo" pravilne izgovorjave šele v 5razredu,lahko samo pogrkljuje, ko Kahrel,. eni pa pač nikoli..
torej k logopedu in on bo že vedel kako in kaj


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izgovorjava R-ja
26.1.2011 11:33:31   
Špacka
Vaje za črko R- najprej gre za razgibavanje jezička
- umivanje zg. zob z jezikom
- oblizovanje zg. ustnice
- krog z jezikom
- oponašanje avta-tresejo se ustnice
- jezik med ustnice tresejo se ustnice in jezik
- jezik dvignemo za zg. zobe in po nebu v grlo

kasneje napišem naprej...

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izgovorjava R-ja
26.1.2011 11:56:07   
Špacka
Gremo dalje, pri vseh naslednjih vajah je pomembno to, da ima otrok jezik dvignjen za zg. zobmi
- dvigni jeziček in izgovarjaj TDTDTDTDTDTDTDTDTD
najprej počasi nato čim hitreje

- dvigni jeziček in TD, TD, TD...čim hitreje
- dvigni jeziček in TD, TD, TD...TDDDDDDDDD.....
- dvigni jeziček TO DO ponoviš 3x,
nato TA DA ponoviš 3x
TE DE 3X
TU DU 3X
TI DI 3X

- dvigni jeziček TDO PONOVIŠ 3X, TDU 3X, TDA 3X, TDE 3X, TDI 3X

Upam da je razumljivo napisano, bom še dopisala vaje, ko bom imela čas...




(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izgovorjava R-ja
1.2.2011 19:32:38   
alenkica
BAGI IN ŠPACKA - NAJLEPŠA HVALA,da sta mi tako lepo opisali vaje. Bomo sprobali.
Jure pa se je zelo hitro začel plazit, pol po kakih štirih mesecih pa je shodil. Mu je rekla takrat P, da je zelo močan v rokah in se je zelo lepo in hitro plazil, pa tudi ko je shodil ni skoraj nič padal.
Bom vprašala našo sosedo logopedinjo kaj mi svetuje.
Hvala vsem!
Pozdrav!

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izgovorjava R-ja
1.2.2011 19:38:18   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: spela_
Nam so na enem seminarju povedali, da se otroci ki se sploh niso ali se niso "pravilno" plazili, težje naučijo izgovarjat črko r. Baje je povezano z razvojem nekih mišic...ne vem več.

Ta je pa dobra. Naša se ni NIKOLI plazila, niti kobacala, R je pa začela izgovarjati kar kmalu po 2. letu - zdaj je stara 3 leta in ga obvlada v nulo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu spela_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




katero adaptirano mleko uporabljate
momacus

Prosim,da mi na ZS napišete razlog, zaradi katerega uporabljate izbrano mleko. Hvala,momacus,

APTAMIL (47%)

NOVALAC (21%)

HIPP (9%)

HUMANA (3%)

HOLLE (0%)

drugo (20%)


Število vseh glasov: 319

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!