|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Elevit in Omega-3
13.3.2009 12:59:34   
Anonimen
Ali lahko jemljem oboje skupaj? Sem noseča 6 tednov.

Ali je vitamin D isto kot Omega-3?

hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 13:10:35   
Cally
Elevit jemljem od začetka nosečnosti, Omega3 pa od nekje 22 tedna dalje.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 13:12:17   
Cally
Omega 3 je ribje olje v katerem so maščobne kisline omega-3.

(odgovor članu Cally)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 14:10:47   
Anonimen
ja Cally to tudi sama vem.

Zanima me, če je omega 3 vitamin D, da ne bom dnevne doze presegala.

Zato prosim naj mi katera, ki res ve to pove - morda je kaka farmacevtka tukaj.

(odgovor članu Cally)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 14:17:10   
dito
Lahko prez problema. Sem včeraj vprašala v lekarni in jih lahko. Jaz še zraven jemljem Q 10 in magnezij.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 20:06:50   
evi28
Nisem farmacevtka, vem pa, da omega 3 in vitamin D nista enaki stvari. Omega 3 ugodno vpliva na razvoj možganov, vitamin D je pa zadolžen za absorpcijo kalcija in fosforja v prebavilih, s čimer posredno uravnava rast in popravlja kosti, zato pomanjkanje vitamina D vodi v rahitis, t.j. napako pri razvoju kosti.

(odgovor članu dito)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Elevit in Omega-3
13.3.2009 20:26:29   
Suzikaa
V navodilih za uporabo Elevit-a piše, da naj ne bi jemali nobenih drugih vitaminov,ko jemljemo Elevit. Sicer pa, za to imamo farmacevte in zdravnike, da nam svetujejo iz prve rokeuser posted image

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Elevit in Omega-3
14.3.2009 6:43:38   
Alja_

Pozdrav!

Jaz jemljem Elevit in Omega3 (Natural Wealth). So mi v lekarni svetovali, da lahko.
Sicer pa pri Neovinu dobiš pakirano tako, da imas 2 tabletki. Eno so vitamini in minerali, druga tabletka pa Omega3.
Pojesti moras obe naenkrat.
Meni so v lekarni svetovali (znanka!), da bolje Elevit+Omega3, ker ima vec zeleza, pa mislim da tudi se nekaterih drugih vitaminov oz. mineralov (ne vem natancno).
Sem pa v 20. tednu in jemljem oboje ze kak mesec in pol.
LP

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Elevit in Omega-3
4.6.2009 15:30:50   
nikolinca
jst sem pa do konca 3 mes.jemala folno kislino"TIFOL"zdaj sem pa prešaltala na elevit in jo ješ do konca nosečnosti ,če želiš lahko tudi med dojenjem

(odgovor članu Alja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Elevit in Omega-3
15.8.2009 13:57:45   
marjetka1975
z zagotovostjo ti lahko zatrdim, da lahko jemlješ oboje tako ELEVIT kot OMEGA 3!

Moraš pa paziti pri nakupu OMEGA 3. Nekateri proizvajalci primer MEDEX imajo poleg omega 3 tudi razne vitamine, predvsem sta nevarna vitamin A in vitamin D, ki lahko privedeta do hipervitaminoze, če jih skozi daljše obdobje jemlješ v prevelikih količinah.
Jaz kupujem ali ribamed 100o ali pa maxx omega3 ( je cenejši, sestava pa zelo podobna), obstaja pa še kar nekaj proizvajalcev

Drugače pa so omega 3 esencialne maščobne kisline, ne spadajo ne v skupino vitaminov ne mineralov ( ELEVIT jih ne vsebuje so pa nujno potrebne), saj jih telo ni sposobno tvoriti samo in jih je potrebno dodajati

Sestava maxx omega 3 oziroma po novem fit omega 3 je ribje olje 1000 mg od tega 180 mg EPA in 120 mg DHA ( to sta 2 maščobni kislini), zraven pa je tudi nekaj vitamina E, zaužije se ena kapsula na dan ob obroku, pakiranje je pa 100 tablet in so cenovno ugodnejše od ribameda.

če pa kero zanima pa lahko povem še naslednje:

V osnovi ločimo 2 tipa maščobnih kislin:

1. NASIČENE MAŠČOBNE KISLINE
Med C ( ogljik ) atomi imajo enojne kemijske vezi, kar pomeni da so kar stabilne, težko spremenijo svojo kemijsko strukturo, posledično ne tvorijo stranskih produktov, ki so ponavadu telesu škodljivi. Stranski produkti se tvorijo le pri visokih temepraturah ( cvrtje) telo jih uporablja za zaloge in energijo.
Nenasičene maščobne kisline pa se delijo še na dolge in kratke ter srednjedolge.
Dolge nenasičene maščobne kisline so zdravju škodljive dvigujejo raven trigliceridov in LDL holesterol.
Kratke in srednje dolge imao drugačno presnovo, manj obremenjujejo telo in so primernejse za kuho, peko in cvrtje, če je to potrebno. ( boljše se je izogniti)

2. NENASIČENE MAŠČOBNE KISLINE ( ločujejo se po CIS oz TRANS konfiguraciji)
CIS MONONENASIČENE MAŠČOBNE KISLINE imajo poleg enojnih vezi tudi dvojno vez med C atomi, najbolj znan predstavnik je omega 9 maščobna kislina ( olivno olje) Dvojna vez je bolj nestabilna kot enojna vez in je zato manj primerna za kuho ali peko. Imajo pa ugoden vpliv na nase zdravje, ZNIŽUJEJO raven trigliceridov in LDL holesterol
CIS POLINENASIČENE MAŠČOBNE KISLINE
imajo vsaj 2 dvojni vezi ali več med C atomi ( OMEGA 3 IN OMEGA 6)
omega 6 ( linolna kislina, arahidonska kislina), vnašamo jo s hrano ima 2 dvojni vezi primer nerafinirana rastlinska olja ( sončnično, bučno, sojino...)
Omega 3 ( linolenska kislina EPA; DHA), linolenska kislina spada med omega #, je nujno potrebna, ima 3 dvojne vezi, najdemo ji v lanenem olju, njene matabolite EPA IN DHA, preko katerih opravlja večino svojih funkcij pa še v ribjem olju.
Trans nenasičenih maščobnih kislin v naravi skoraj ni.

POMEMBNO
Polinenasičene maščobne kisline so zelo nestabilne, ne sme se jih predolgo izpostavljati O2 ( kisik), toploti ali svedlobi ne sme se jih segrevati. Pri segrevanju se tvorijo strupeni produkti.

Funkcije polinenasičeih maščob v telesu:-sodelujejo v procesu produkcije energije
-sodelujejo pri transportu kisika
-pomembni pri produkciji hemoglobina
-pomemben strukturni element membran celic
-so prekuzorji prostaglandinov
-pospešujejo regeneracijo organizma
-pospešujejo presnovo
-podpirajo imunski sistem
-zmanjšujejo zadrževanje vode
-znižujejo lahko krtvni tlak
-ugodno vplivajo na srčna obolenja

Toliko na kratko. Če pa koga še kaj zanima pa naj javi:)

(odgovor članu nikolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Ime za punčko
mag3

Ime za punčko

Hana (18%)

Lina (10%)

Neli (13%)

Mia (17%)

Ema (27%)

Naja (15%)


Število vseh glasov: 595

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!