|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dviganje na rokicah
4.11.2004 9:13:03   
Anonimen
Nekaj me zanima....opažam na slikah in v revijah in povsod da se nekateri otroci hitro že dvignejo na rokice kadar ležijo na trebuhu in se oprejo na komolce in z visoko dvignjeno glavo opazujejo svet....moj Jurij je star seda 6.5 mesecev in ko je na trebuhu se ne zna dvigniti na roke, glavo že dvigne za nekaj časa a jo kmalu spusti nazaj dol in potem jo obrača sem in tja kot da se muči....pa me zanima kdaj se morajo otroci opret na rokice? sem vprašala teto, ki je babica in je rekla, da baje nekateri otroci tega nikoli ne znajo in njena dva nista niti kobacala ampak sta šla iz sedečega položaja kar na hojo...
V nogicah je drugače zelo močan in že nekaj sekund sam stoji, v rokicah pa nič....tudi glavico je samostojno držal že pri 2 mesecih...
Kako pa je pri vas? Se oprejo na rokice oz. komocle ali ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dviganje na rokicah
4.11.2004 9:39:08   
BARBARA R.
Ne vem kdaj se naj bi to začerlo.Kristina je stara 5 mesecev in se ne upira na dlani.Včasih ji uspe,da se upre na komovce.Meni je bilo na nevrofizioterapiji rečeno,da je potrebno otrokom malo pomagati in jim nakazati kako se te stvari počnejo.Med igranjem telovaditi,rokicam in nogicam nakazati kako se človek prekotali in kako se postavi pokonci,...

:muca:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dviganje na rokicah
4.11.2004 12:45:18   
kimi
Moje se je na komolce začel upirati pri 5 mesecih sedaj se pa pri 6 že poskuša na dlani čeprav še ne uspešno. Kar brez skrbi ko bo pripravljen se bo že dvignil nekateri prej nekateri kasnej

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dviganje na rokicah
4.11.2004 16:01:36   
vess
Bi bilo kar dobro če bi pri 6,5 m to že počel. Pomagaš mu lahko tako, da se vsedeš na tla in daš pikca z trebuščkom čez svojo nogo tako, da njegove roke pridejo na tla, obenem pa ga stimuliraš z kakšno igračko.
Priporočam ti, da si dobiš kaseto ali dvd od vzajemne:VADBA ZA DOJENČKA IN MAMICO. Poglej na www.vzajemna.si zelo nazorno prikazuje kako se lahko igraš z dojenčkom in ga ob enem stimuliraš k pravilnem gibanju.
Je pa dobro omenit pediatru, če se ti kaj zdi nenavadnega pri gibanju. Pediatri v tistih parih minutah res sami težko presodijo, če se otrok gibalno pravilno razvija. Če pediater zasledi kakšno odstopanje pošlje naprej v razvojno ambulanto od tam pa na nevrofizioterapijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dviganje na rokicah
4.11.2004 21:01:22   
Anonimen
Ravnokar sva prišla domov iz posvetovalnice in sem ji to omenila in ga je dala na trebušček in seveda se je Jurij takoj dvignil :) doma pa nikakor ne.... tisto knigico imam od vzajemne in pridno vadiva že od tretjega meseca... sedaj sem ga dala doma spet na trebušček in spet nič....ne vem, da se že tak mali heca z mano :) Mi je rekla da razvojno super napreduje in da izgleda kot 9-mesečnik, tako da verjetno že bo...upam vsaj...ne razumem pa zakaj se doma matra, če pa se zna dvignit??:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Dviganje na rokicah
5.11.2004 11:27:51   
SILVA
Tudi moj je to delal,pri pediatru ful pasel kravce:bravo:,doma pa glavo tišal v podlogo:zmeden:.Pač ne mara bit na trebuščku,samo spi na trebuhu in ko se zbudi se takoj obrne na hrbet:)-.Iz hrbta na buši se ne obrača,ker mu pač ne paše,samo enparkrat se je:).
lp:kuza:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




plenice
symba

od plenic za enkratno uporabo uporabljaš?

pampers (58%)

alana (4%)

muller (22%)

hofer (12%)

moltex (1%)

linostar (2%)


Število vseh glasov: 120

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!