|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 8:49:54   
bodoča
Mogoče bo to malo neumno vprašanje, ampak, bolj se bližam D dnevu, bolj me skrbijo vse malenkosti.

Torej ali je vseeno na katero stran v avtomobilu namontiraš jajčko? Ali za voznikov, ali za sovoznikov sedež? Kaj je boljše?

Vsaj prvih nekja mesecev bi rada jaz ali očka (odvisno kdo bo vozil) sedela od zadaj zraven otročka. Kako ste se vozili vi? Ker sem slišala nekaj pripomb, da se rabim vozit zadaj zraven, ker je itak privezan in vse, zdaj pa ne vem ali sem mogoče preveč panična. Ker če bova z malim kdaj šla kam sama, bo tudi sam od zadaj.

Uživajte v lepih dnevih, pa, pa.

_____________________________

mojeustvarjanje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 8:51:41   
mojcapr
Za sovoznikov sedež.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 8:52:16   
Lunca1
Mi smo jo imeli in jo še imamo za sovoznikovim sedežem. Tam je najvarneje, pa še vidiš ga vsaj malo, za sabo pa ga definitivno ne vidiš. Če pa lahko izklopiš zračno blazino, pa ga imaš lahko tudi na sovoznikovem sedežu, sploh če otrok veliko poliva, da lahko hitro odreagiraš.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 8:56:01   
Pobalami
V bistvu je čisto vseeno. Najbolje da sprobate in boste videli kaj vam najbolje ustreza. Tudi jaz sem sedela nekaj časa zadaj. kaj te briga če drugi pravijo da kompliciraš. lahko je tudi na sprednjem sovoznikovem sedežu samo mora imeti avto obvezno izklopleno varnostno blazino.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:01:34   
P_Petra
Izza sovoznikovega sedeža smo mi našega dali.In samo tist dan ko smmo šli iz P sem sedela zadaj ,potem več ne

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:04:02   
Ninica
mi ga imamo za sovoznikovem, tako lahko lažje vidim otroka

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu P_Petra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:04:09   
Anonimen
zadaj za sovoznikovem sedežem je baje najvarnejši prostor v avtu. zato je bla naša prva tam. druga pa pač za voznikovim kjer je blo še prosto. nikol se skor nisem vozila zadaj pri nejej mogoče pri kaki daljši poti če je bla kej tečna drgač pa ne

(odgovor članu P_Petra)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:36:33   
Anonimen
Točno,Za sovoznikovim sedežem.Ampak,jaz sem vedno sedela zadaj z otrokom in to zato,če je jokal sem bila pri roki,da sem mu dala piti ali ga potolažila,drugače,pa je treba ustavit pa ven it,cele kolobocije,če si pa zadaj z njim te ima pa pri roki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:45:24   
babylove
Avtosedež 0+ sem imela nameščen zadaj na sredini, tako se nam je zdelo najbolje in najvarneje.

Med vožnjo je treba gledati cesto in dogajanje na njej. Če otrok joče ali ima kakšen problem, pa ustaviš avto in tako dete varno pogledaš in postoriš, kar je pač treba.

Majhna zvijača iz zeljnika mojega moža: kupiš 2 mali ogledali na klupico in nastaviš enega pred avtosedež in drugega na svoj retrovizor oz. predse tako, da v njem vidiš prvo ogledalo. Tako lahko voznik med vožnjo vidi, kaj dela otrok, brez da bi se obračal in ste povsem varni.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:48:39   
Naja31
Jaz sem mojega imela vedno zadaj za sovoznikovim sedežem, edino enkrat ko sva šla sama v Savudrijo sem ga dala na sprednjega, zaradi veliko prtljage. Pa res ni najbolj pametno, ker potem vsako sekundo dojenčka gledaš in ni najbolj varno.
Če je zadaj, ga vsaj ne gledaš med vožnjo, ker te priložnosti nimaš. Če pa začne jokati, se lahko vedno kje varno zaustaviš.
Z njim sem zadaj sedela samo na poti iz porodnišnice, potem nikoli ne. Drl se je celo pot pa če sem bila jaz zraven ali pa ne. user posted image

Prodajajo pa tudi posebna ogledala, ki ga namonitraš zadaj na steklo in potem v tvojem retrovizorju vidiš dojenčka. Mothercare ga ima.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 9:56:54   
Anonimen
Jaz ga imam (otroka) za voznikovim sedežem še od takrat, ko sem morala v garaži čisto pri kraju parkirat in sem lahko samo z voznikove strani otroka ven vzela.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 10:13:47   
sazi
naš se vozi za sovoznikovim sedežem
od začetka je zadaj sam (razen na poti iz porodnišnice sem bila z njim zadaj)
zelo veliko sva se vozila sama in sem želela, da ni navajen na to, da ima koga ves čas ob sebi - nikoli ni delal nobenih težav- če pa že je kdaj jokal, sem se pa ustavila in ga pomirila, ampak je bil skoraj vedno vzrok kje drugje (lakota, žeja, zaspanost, polna plenička) kot v osamljenosti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 10:23:19   
Olivija
Ponavadi smo imeli lupinico na sovoznikovem sedežu, airbage pa izklopljene. Tako vsaj dudo lahko popraviš.






(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 10:28:48   
Anonimen
OK.če ste same je to rešitev,ampak,če sta v dvoje eden vozi,drugi pa je z otrokom zadaj,Pa kaj je to tako težko izvedljivo,da se eden odpove sprednjega sedeža dokler je otrok še majhen?

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 11:05:31   
Hanna M.
za sovoznikovim sedežem, da jo vidim.
Če vozi mož pa še vedno sedim zadaj. No včasih to mesto prepusti tudi babici, sicer je pa rezervirano zame.user posted image

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 11:07:51   
pravljica
jaz sem to napako, da sem zadaj sedela, naredila pri taveliki...potem sem morala vedno zadaj sedet, dolgo...vem da še pri 1 letu sigurno, drugače je bilo kričanje (če sva dva ok, ko sem sama vozila, jo je bilo pa grozno poslušat)...v drugo tega nismo prakticirali...od prvega dne je sedel zadaj, sam ali s sestro, nikoli protestiranja

lupinico itak postaviš kamorkoli zadaj, ker ni tako fiksna, kot potem ta večji sedeži...če sva bila oba, je bila za voznikovem sedežem, da sem jo jaz, kot sovoznik, dosegla...če sva bila sama, je bila postavljena na sovoznikovi strani...simpl user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 11:10:18   
kaya2007
mi jo imamo zadaj, ponavadi za sovoznikovim sedežem, včasih pa tudi na sredini ali za voznikovim. V mojem avtu sem dala izklopit airbag in je spredaj. Zadaj sedim samo če vidim, da tamala ne bo takoj zaspala oz. če je tečna. Drugače sem spredaj, če je treba pa splezam na zadnje sedeže user posted image

(odgovor članu Hanna M.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 11:47:08   
lukec
Tud naš se vozi za sovoznikovim sedežem, ko je bil še v lupinici in sva šla z avtom sama, sem ga imela spredaj na sovoznikovem sedežu.
Glede ogledal pa takole: tudi jaz sem imela eno zmontirano na sprednjem steklu, vendar je uporaba ogledal, ki niso homologirana prepovedana in kazen je kar visoka.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 13:53:29   
simona76
Za sovoznikovim sedežem, včasih za voznikovim. Spredaj je še nisem peljala, raje vidim da naju kdo pelje ali da je še kdo zraven. Sedim spredaj, le včasih zadaj, največkrat pa ima zraven sebe bratca, da ji popravi dudo, tako da ni  sama.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 15:48:35   
MiRaNi
Ali ste lupinico že od samega začetka obračale tako, da ste otroka videle?

Zakaj vedno svetujejo, da tudi če prevažaš otroka zadaj naj bo obrnjen s hrtom proti sprednjim sedežem?

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 15:56:26   
Slončica
Lupinica se VEDNO  vozi obrnjena stran od smeri vožnje,tukaj nimaš kej izbirat,to pa zaradi varnosti...sedim pa že od prvega dne spredaj in tudi ne pustim da se naprimer mama,ko gremo kam same,vsede zadaj,ker mi bo malo čisto zbegala.Ima igrače,vidi vn,pri roki ma magični lonček in to je to.Če pa se začne jokat (odkar se same voziva se še ni ker prej zaspi) pač varno ustaviš in pošlihtaš.To pa da se nekatere vozijo zadaj je zame samo preseravanje,tud na sosednjem forumu je moje mnenje tako.Pa brez osebnega napadanjauser posted image

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 18:05:08   
Naja30
Večinoma sma jo imela vzadaj za sovoznikovim sedežom in jaz (včasih mož) sem sedela vzadaj z njo. Ne vem, niti pomislila nisem, da ne bi vzadaj sedela. Če sma pa kam same šle, sem jo pa včasih dala tudi na voznikov sedež, ampak ne pogosto. Airbage sem seveda izključila.
Lupinica naj bi bila dokler nima otrok 9 kg obrnjena stran od smeri vožnje. Potem pa je lahko tudi v smeri vožnje. Tako sem vsaj slišala. Najše kakšna pove, če ve.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 21:48:47   
urskas
tudi jaz imam malo zadaj za sovoznikovem sedežem. Baje je desni bok avtomobila (po statiastikah) najmanjkrat na udaru...), tudi na hitro lahko poškiliš k otroku (tudi med vožnjo). Ta velko pa smo preselili na levo stran (za voznikom) in je že tok velika, da jo vidim v vzvratnem ogledalu.

Drugače pa mislim, da ni potrebno sedeti zraven... po nekaj tednih, že malo poznaš otroka, in veš kdaj se rad vozi in kaj mu ni všeč. Jaz se največkrat vozim sama z otrokoma in ni take možnosti nimam pa še razvadila bi ju.  Tudi ko smo šli na morje, sta obe lepo sedeli zadaj, jaz pa spredaj. V glavnem pa sta spali.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
17.8.2007 23:03:44   
Mesečnica
Če vozim sama, je user posted image na sovoznikovem sedežu, ker moj avto nima zadnjih vrat, pa je lupinico težko vsakič montirati na zadnji sedež (preveč akrobacij). Sicer pa se večkrat vozimo vsi trije skupaj, takrat pa je user posted image (v moževem avtu) za sovoznikovim sedežem (imamo izofix nastavek). Na začetku sem sedela spredaj, zdaj pa običajno sedim pri njem, ker se ob lepem vremenu velikokrat zgodi to, da kljub senčnikom na šipah sonce user posted image sveti direktno v oči user posted image , pa mu moram držati krpo, da mu naredi senco (jo prilagajati glede na smer vožnje). Pri vožnji v mojem avtu tega problema nimam, saj naslon sovoznikovega sedeža naredi ravno pravo zaščito user posted image .

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
18.8.2007 17:13:48   
Anonimen
Torej ali je vseeno na katero stran v avtomobilu namontiraš jajčko? Ali za voznikov, ali za sovoznikov sedež? Kaj je boljše?


Na sredino zadaj, če imaš pet sedežev v avtu user posted image .

To je točka, ki je najbolj oddaljena od morebitnega trka.

(odgovor članu bodoča)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Ali varate partnerja?
Mariposy



da (11%)

ne (89%)


Število vseh glasov: 341

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!