|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 12:51:05   
Petka09
No, rahlo sem že obupana.... Namreč, zdaj, ko imam otroka in sem v službi, sem prav razočarana, da enostavno ne morem po osmih urah domov... Pa delam pisarniško delo in nič takega ni, da se ne bi moglo prestavit na nasl. dan. Ok, razen izjem in kakšnih nujnih stvari... No, to razumem, ampak da pa se od tebe pričakuje, da tam prisilno visiš do večera... To mi pa ni jasno!
Pa imam že dosti let delovnih izkušenj za sabo in pred nosečnostjo sem to še nekak tolerirala... da se nobenmu ne da domov, da vsi delajo neke nujne stvari in vsi hočejo vse od tebe ravno ob treh ali štirih, ko je treba domov.... Ok, bi si morala kao sama izborit, da grem po osmih urah domov, če pač delam dobro in so naloge pravočasno opravljene. Ampak catch je v nadrejenih, ki sami tam visijo cele dneve (bodisi nimajo družine, bodisi majo nepošlihtane zadeve doma, bodisi se jim nikamor ne mudi... so ambiciozni karieristi itd.). In potem to nekak pričakujejo od tebe, izvajajo mobbing itd... Prijavit jih - nima smisla... Si samo nakoplješ težave.... Iščem torej drugo službo. Ne vem, kako naj potem hodim po otroka v vrtec? Kako naj ostanem na bolniški, če zboli?
Povsem razočarana sem, res. Pa rada delam in sem tudi dobro organizirana. Ampak nalagajo mi in nalagajo dodatna in nujna dela, ki jih potem resnično ne morem nardit v osmih urah... In celotno kolesje v podjetju se vrti tako, noben si ne upa nič rečt... Imaš na tone nadur, ki jih kao lahko koristiš? Kdaj??? Nekatere so plačane... ampak briga mene tisti denar, če pa ne morem bit doma z družino! Ja, šla bom stran... ampak se bojim, da je povsod tako? Sploh še kdo dela 8 ur? Je sploh še komu pomembno, da imaš po 8-ih urah tudi drug "šiht" doma - otroke iskat v vrtec, skuhat, kej nardit itd......
Pa nimam nobenega visokega delovnega mesta, sm navadn referent, če bi temu tako lahko rekla..... Pa opažam, da je v gospodarstvu in javni upravi tako... Nič nimam od tega, a spremenit ne morem ničesar.... Pravdala se pa ne bom, ker bom samo sebi nakopala težave.... Dodatno pa ne zaposlijo nikogar, da bi se olajšalo...
Evo, spihala sem se...... Hvala, da ste me posušale.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 13:05:49   
Urska09
Jao Petka! Žal mi je, da to doživljaš. Popolnoma te razumem, ker je bilo v moji prejšnji službi točno tako. Mednarodna firma, vsi so delali kot norci, nobenemu se ni mudilo domov, mene so pa vsi postrani gledali, ker sem ob 4h vstala in šla. Pa mi je čist dol visel! Hkrati sem si pa iskala novo službo, ker sem imela doma 1-letnega sina. No, takrat so bili mal boljši cajti in služb ni manjkalo.

Moram reči, da imam sama kar srečo. Delam skrajšani delovnik - 6 ur. In po 6ih urah grem res domov. No, 2-3x mesečno moram ostati popoldne, ker imamo vnaprej planirane obveznosti ampak to je tudi vse. Imam srečo, da delam v veliiiiiki firmi, kjer večina ljudi dela od 8h do 16h. Nadure se morajo koristiti, v skrajni fazi se izplačajo. Striktno po zakonu. Imamo tudi zelo močen sindikat in nas delodajalec res ne more zajeb...Ne vem pa, koliko časa bo še tako.....

Jaz bi na tvojem mestu brez slabe vesti po 8ih urah dela vstala in šla. Če bi se kdo obregnil ob mene, bi mu lepo povedala, da sem 8 ur garala kot norc, da imamo v Slo. 40-urno tedensko delovno obveznost, ki jo vestno izpolnjujem in da imam doma malega otročka in moža, ki jima bom posvetila vsako prosto minuto. Saj ti ne morejo nič narediti. Delodajalec ponavadi računa na strah podrejenih in to s pridom izkorišča. Odpustiti te ne more, prerazporediti na drugo delovno mesto (in s tem znižati plačo) brez tvojega pisnega privoljenja tudi ne, edino z dopustom ti lahko nagaja. Pa še to omejeno (zakon!).

Aja, pa vmes bi si pospešeno iskala novo službo. Saj niso vse firme tako pokvarjene. Običajno je tako, da je v velikih podjetjih sociala bistveno bolj urejena, so pa zato plače nižje, to je res.

Petka, drži se in ne daj se!!!!user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 13:11:47   
EMILY 3
Da te malo potolažim da nisi edina ki si po 8 delovnih urah želi le k svojemu otročku in da ga stisne k sebi.verjami pri nas ti je enako in tiste nadure ko hočeš koristit ti rečejo da ne moreš in da ti jih bojo plačali.jaz sem tud raje brez istih par e.ker mi svaka minuta z mojo družino zelo veliko pomeni.in pri meni je tak da še moj dela po cele dneve...tak da sploh več ne nevem da smo družina kako malo časa preživimo skupaj.ampak žal tako je,ker vidijo da lahko en dela za dva in potem nočejo vzet še ljudi,pa zdaj ko je itak veliko ljudi brez službe in bi z veseljem šli delat.te pa ko rečejo kak nas je slovencov malo...mislim kako naj imaš več otrok ko pa še za enega nimaš nevem kaj časa......mislim da ti je itak v večini firmi enako.....nič upajmo na boljše.....aja pa da nebo zdaj katera rekla da bi lahko zdaj bla polek otroka,moj otrok zdaj tako slatko spi....lep dan

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 13:12:49   
Petka09
user posted image user posted image user posted image  Urska, hvala ti za te besede!! user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Popolnoma te razumem, ker je bilo v moji prejšnji službi točno tako. Mednarodna firma, vsi so delali kot norci, nobenemu se ni mudilo domov, mene so pa vsi postrani gledali, ker sem ob 4h vstala in šla. 


O ja, v enaki firmi sem jaz delala prej... Pa je bilo veliiiiiko zaposlenih, ampak so vsi ostajali in delali cele dneve...

Zdej sem v državnem podjetju, spet z veliko zaposlenimi... ampak spet isto sranje.... Ne vem, kako lahko dosežejo takšno množično manipulacijo, da celoten kolektiv (ko jih je več deset) ostaja po osmih urah še tam... Ni mi to jasno, res ne. Pa kaj noben nima življenja izven firme? Vsi majo še popoldansko varstvo za otroke al kako? Zakaj se to dopušča? Res sm čist razočarana, ker sm mislila, da bo tokrat drugače....
In res pospešeno iščem drugo službo, ker tako ne gre več. Oh, Urska, bi kar k vam prišla delat, če je res tako ,da se spoštuje vse to.... Samo normalni delovnik bi rada, in še to se zdi dandanes preveč.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 13:26:52   
marantz
Pozdravljene!
Tudi jaz zadnje čase o tem precej razmišljam. Imam moža z dokaj solidno plačo, ki pa ga praktično ne vidim več. Vstane ob petih zjutraj, domov pride ob 18:30. Potem poje, se preobleče, naredi kako nujno stvar in že je ura 20:00. S svojim 4 mesečnim sinom preživi maksimalno pol ure na danuser posted image
Po koncu porodniške bom tudi jaz iskala novo službo.  Kakšen delavnik si lahko privoščim, da bo moj otrok poznal starša? Kam ga bomo dali, če tudi mene doleti služba s podobnim urnikom?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 14:01:07   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Oh, Urska, bi kar k vam prišla delat, če je res tako ,da se spoštuje vse to.... Samo normalni delovnik bi rada, in še to se zdi dandanes preveč.

So pa drugi felerji. Služba je ful stresna, pa politika in to...sej veš, državno podjetje...pa baje bodo začeli odpuščati...ah, niso rožnati časi, res ne.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
18.4.2010 14:39:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 15:06:34   
K_a_t_i
Petka09 - tudi pri nas je taka praksa, da se dela nad 8 ur. A glej ga zlomka - ne vsi, samo tisti, ki svoje delo opravljamo dobro. Tisti, ki se jim j*** že tako vse dneve visijo na internetu in takim se dodatnega dela ne nalaga (ja le zakaj, če itak nič ne naredijo - in torej kao "niso sposobni"...).
No, ampak tukaj je en "catch". Dokler ti delo sprejemaš, delodajalec dobiva signal, da zmoreš in želiš. Ko se boš enkrat postavila zase in rekla, da stvar, ki ti je naložena ob 16h boš seveda z veseljem naredila, ampak naslednji dan, bodo začeli dojemat, da si preobremenjena. Tudi kar se tuče dodatnega kadra za katerega praviš, da ga ne zaposlijo je tako - dokler delo ne ostaja, pač ni potrebe zanj... Sliši se malo čudno, ampak to so dejstva.
Jaz sem v svojih "mladih letih" visela na firmi od povprečno 8h do 19h. Nobena nadura plačana, nobena nadura v dobro... Samo meni je takrat to pasalo. Poleg tega, da sem se ogromno naučila, sem si tudi pridobila zaupanje vodilnega kadra. Potem sem si tudi jaz ustvarila družino in sem naloge začela sprejemati drugače - prva stvar, ki sem jo želela ob vsaki dodeljeni nalogi je bil rok dokončanja - realen, po zmožnostih (mojih in mojega tima). Morda sem imela srečo, ampak moji nadrejeni so "pravila igre" sprejeli. Ne bom rekla, da nadur ne delam več, ker bi se zlagala, ampak to je ura, maksimalno 2 na teden (torej pol urce dnevno). Moj team se je naučil enakih "pravil". In zaenkrat funkcioniramo.

Poskusi na podoben način - v kolikor je tvoje delo cenjeno ter ves delovni čas res delaš (in ne da greš vmes na 2-3 kave,...), potem te ne bo nihče gledal postrani. No, morda na začetku, potem pa se bodo, kot je ena že omenila, preprosto navadili! Srečno.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 15:57:00   
dory
Evo sama imam podoben primer. V pisarni imam sodelavko, ki dela od pol osmih zjutraj pa do poznih večernih ur. Seveda še nima družine. Jaz po osmih urah vstanem in grem domov, razen,če ni kaj nujnega. Oz. zjutraj prej pridem, vmes ne grem na malico samo zato, da ob 4 lahko grem, da ima tamal še kaj od mene. Mal je krize, ker me sodelavka ne razume najboljš, kako to,da po osmih urah dela grem domov...sori, nobena nadura ni plačana, če je gužva oddelam zjutraj,ko prej pridem...ni prijetno,ko me sodelavka glede malce postrani ampak se požvižgam...doker je delo narejeno bom hodila tako še naprej...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 17:00:51   
ZARA
Uf, jst te tudi razumem Petka. Jst sem bila zaradi tega ob službo, ker sem šla enkrat v pričo direktorice ob 17ih domov, ker naj bi se delalo do bogvedi katerih ur. Potem so seveda napletli vse možne zgodbice, zakaj sem izgubila službo, ampak meni je bilo jasno. Umazano delo je seveda prepustila našemu šefu. Potem čez par tednov je pa še njega nogirala. Mah, žalostno je, kar se dogaja. Verjetno čisto povsod ni tako, je pa težko najti službo kjer boš 100% zadovoljna. Želim ti veliko sreče.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 17:08:26   
Katy78
Jaz delam v podjetju, ki v 95% posluje s tujci, delovni čas tujcev se mi zdi da se pa itak nikoli ne konča. Posledično se to seveda pozna tudi pri našemu/mojemu delu. Jaz sem vzela skrajšani del. čas, delam 6 ur. Včasih potegnem za 20 minut ali pol ure, tudi 1 uro (nadure lahko potem koristimo), ampak glede na to, da delam skrajšani del. čas, mi kljub temu da večkat malo potegnem, še vseeno ostane popoldne dovolj časa za otrroka. Imam pa to srečo,da lahko za službo delam tudi doma preko svojega računalnika, tako da raje kot da potegnem npr. pol ure po službi, kakšno nujno stvar zvečer, ko Nik zaspi, na hitrico uredim od doma.

Jah, idealnih služb je malo, žal.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 17:15:48   
Petka09
O, hvala punce.. hvala vsem, res... Mi veliko pomeni, da vsaj lahko dam iz sebe... Sej že itak nonstop "težim" možu, mami, tašči... user posted image . Pa na žalost vidim, da je v večini primerov tako, da se v veliko firmah danes ne spoštuje več teh 8 ur. Pa ej, vse bi še prenesla, ker imam resnično že trdo kožo in že vrsto let delam - delala sem v javni upravi, v gospodarstvu.. vse primere poznam, res. Ma niti mobing me več ne gane... edino si želim, da lahk ob treh ali štirih vstanem in grem. Pa četut tistih 8 ur crnčim kot črna žvina... ok, sej to tako ali tako.... Še poštene malce nimam, nahitro vase zmečem kak sendvič al pa še to ne. In potem še toliko ur bit tam in resnično delat kot norc, da prideš domov čist izmozgan.
Po drugi strani pa se vprašam - ko gledam, kako po tretji uri ni več skor nobenga otroka v vrtcu.. Pa kdo za božjo voljo prihaja po te otroke tako zgodaj? A vsi majo babice? A so mamice kr doma al kako?... Pa sej mi mamo tudi babico, ki lahko vse poflika, samo to ni njena naloga. Ne morem jaz njej obesit otroka za 12 ur na dan, če pa je otrok MOJ in je prvenstveno MOJA naloga, da skrbim zanj? Mož je na vodilnem del. mestu in prihaja domov vedno po 17. uri... Ok, zato sva se pač zmenila, da bom pa jaz imela takšno službo, da bom lahko šla po tamalo v vrtec.... In evo, na povsem navadnem referentskem del. mestu fašem isto sranje kot mož, ki je vodilni v podjetju in ima pod sabo nekaj podrejenih. In kaj bi blo, če ne bi imeli babice na voljo? Še za popoldan bi morala plačevat varuško? Ni mi jasno, res ne.... user posted image .
A zelo rada delam, delam dobro, ker sem pohvaljena... Samo to izkoriščanje oz. sužnjelastniško razmerje (namesto razmerja delavec-delodajalec).. no, to me pa čisto vrže s tira.... Pa ko berem koliko imajo ene težav, ko so otroci toliko bolani v vrtcu... pa kako si potem lahko toliko doma? Otrok takrat rabi mamico, vsaj v prvih dneh, ko je najhuje.... Ne more babica prevzet vse te vloge... Ahhhh user posted image . Super ste, hvala ker to delite z mano.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 17:24:54   
Katy78
Petka, naredi tako, kot ti je ena zgoraj napisala. Ko se tvoj delovnik konča, enostavno vstani in pojdi. In res je tudi to, kar ti je ena zgoraj napisala - več kot delaš oz. boljše kot delaš in manj kot se pritožuješ v službi, več dela ti bodo naložili.

Jaz sem sama sebi prisegla, da tak norec, kot sem bila preden sem dobila Nika, ko sem potegnila vse do 19h zvečer in delala še od doma, ne bom več. Sicer se je na plači fajn poznalo, od življenja nisem imela pa nič. Kakšne pol ure do uro mi ni problem potegnit (pa ne vsak dan), saj lahko te nadure potem koristim, kaj več pa ne. In to sem šefici preden sem službo sprejela tudi direktno povedala - med porodniško sem namreč zamenjala službo. Upam, da bo tako tudi ostalo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 17:26:34   
Falotka
Petka, pravzaprav se komot postavim v tvojo kožo. Vem, da ti ni lahko. Svetovat, kaj drugega, kot da menjaš službo, bi pa bilo neumestno. Se mi pa zdi, da imaš kljub temu, da moreš kdaj "potegnit šiht" veliko srečo, ker imaš stalen urnik. Pa še tvoj mož je vedno proti večeru doma. So pa pari, ki delajo deljeno, so ženske (predvsem zaposlene v trgovinah), ki od danes na jutri ne vejo kako bojo delale naslednji dan, ki delajo deljeno (kar pomeni, da so v službi v enem dnevu dva krat...). Tako da, poudarjam da te po svoje razumem, ampak tvoj problem se v primerjavi z drugimi zdi majhen. No vsaj meni...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 18:36:32   
Petka09
Ja, Falotka, saj imaš prav, ampak "potegnit šiht" pri nas pomeni to vsak božji dan, vse dni v letu... Tudi jaz sem delala prej v mednarodni firmi, pa mi je blo mogoče nekak logično, saj zaradi časovne razlike Američani začnejo delat kasneje in so zato bili dostikrat sestanki popoldan... Pa sem tudi lahko od doma delala, kar je bila na nek način prednost, čeprav se takrat meje službe in privat življenja čist zabrišejo.
Ampak govorim pač o sebi, o delovnem času, ki naj bi bil dopoldan, ne pa da nardiš dva šihta naenkrat, ker si tam cel dan....
Tu ne govorim o trgovkah in o tistih, ki delajo deljeno. Tam je to pač jasno, ni pa fer, da nimajo nič fraj, ali samo eno nedeljo na 14 dni, itd... Ampak to je druga tema... Tu govorim pač o navadnem pisarniškem delu, kjer so se meje tako zabrisale, da dejansko nardiš dve izmeni... Plus stres, mobing, neverjetna količina dela, odgovornost... Moje sive celice po zgodnjem jutranjem vstajanju, rihtanju otroka, hitenju v vrtec in nato delanju do večernih ur pač ne delajo več dobro.

(odgovor članu Falotka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 20:27:24   
Anonimen
Mah, žalostno je, kar se dogaja. Verjetno čisto povsod ni tako, je pa težko najti službo kjer boš 100% zadovoljna. Želim ti veliko sreče.


tudi sama si iščem primerno delovno mesto z delovnim časom 7.00-15.00,... s prostimi vikendi.

drugače pa, Petka, mi2 pridno izkoriščava babice in dedke, kljub temu, da se dobro zavedava, da sva se mi2 odločila za otroka in za njegovo skrb. zdaj se nekako tolažim s tem, da otrok potrebuje tudi pozornost dedkov in babic. HB jih še imamo in so pripravljeni pomagati...

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
18.4.2010 21:44:52   
mačkicamala
Zato sem se pa jz odločila po porodniški za 4-urni delovnik,ker me boli k.u.r.a.c. za šiht zdaj,ko je otrok mali.Delam pa v taki srtoki...ker,če me tukaj nogirajo mi za službo ne bo hudo in takih zaposlitev je kot listja in trave.
Imam pa kolegico,ki je zaposlena v JU in tudi hodi domov skoraj po peti uri.**** pa tak šiht.user posted image user posted image

_____________________________

UŽIVAM.............

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delovni čas... Ali pričakujem preveč?
19.4.2010 9:45:44   
HuAnita
Jaz imam zelo prilagodljiv delovni čas, oziroma ko se dela, se dela tudi 16 ur, tako da HB za stare starše, ki jih lahko pokličem ob 15.45, pa sta ob 16.00 že v vrtcu... Včasih pa sem že ob 14. uri 'fertik'.... Je pa res, da delam veliko tudi čez vikende, praznike... je tak način dela....
Je bilo pa še nekaj let nazaj precej bolj znosno- pred 1. poropdniško sem sicer za 4 naročnike dobesedno garala vse dneve - se spomnim, da sem sicer veliko zaslužila v nekaj letih, ampak NIČ si nisem privoščila, pomanjkanje časa... Potem se jih prizemljila, da ne morem izgoreti, pa noseča sem že bila, pa je bilo vse bolj na izi, ampak zadnje leto pa spet - kar nove in nove obveznosti za isti denar! Pa nobenega ne zanima, kako in kdaj boš nekaj izpeljal, samo do roka mora biti narejeno! In tako zdaj na pol bolna delam... user posted image

Aja, sem pa s. p. .... kako dolgo še, ne vem...

(odgovor članu mačkicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?