|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Calpol
31.12.2009 16:18:13   
smej
Daste dojenčku kdaj Calpol ob prehladu (tudi če nima vročine) proti bolečinam, kot odrasli vzamemo npr.Lekadol (ob prehladu je ponavadi prisoten tudi glavobol in bolečine v grlu). Jaz sem razmišljala, da bi mu dala 1 žličko zvečer pred spanjem. Pa še to kako naredite parno kopel za dojenčka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Calpol
31.12.2009 17:13:03   
Katy78
Calpol sem mu do zdaj dala le enkrat, ko je imel virozo in povišano tel. temperaturo. Kolikor vem, je Calpol za zbijanje vročine in lajšanje bolečin, npr. vneta ušesa ipd. Ne vem, se mi zdi, da če nima vročine, pri prehladu ravno ni nekih hudih bolečin. Jaz mu ga ne bi dala, ampak bi le skrbela, da dobro pije, čistila bi mu nosek in če kašlja, kakšne inhalacije.

Za parne inhalacije ti a ne znam povedat, jih še nisem delala, bo katera druga napisala.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Calpol
31.12.2009 17:14:03   
ledenaa
Nikakor
lepo natočiš v banjo toplo vodo in z otrokom zraven lepo vdihujete tisto paro

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Calpol
31.12.2009 17:19:07   
tikatonka
Calpola jaz ne bi dajala. Parne kopeli pri zamašenem nosku pa jaz dam kuhat kamilice in ko to vre na štedilniku tamalo držim nad posodo, loviva paro user posted image pa še inhalirava sproti. Ji je ful pomagalo, dva dni in je bil nosek čist. Ja pa seveda enormne količine fiziološke smo porabili.user posted image

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Calpol
31.12.2009 18:21:16   
Urska09
Smej, meni je pediatrinja rekla, da se tudi dojenčki lahko zelo slabo počutijo, če so prehlajeni. Boli jih grlo, glava, mišice. Enako kot odrasli. V tem primeru mi je svetovala, naj kar damo svečko Paracetamola. Tudi če nima vročine. In mi smo enkrat ponoči res tako naredili. In je pomagalo. Jok je prenehal in lepo je spančkala do jutra.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Calpol
31.12.2009 19:01:32   
ledenaa
Saj opaziš če otroka kaj boli
če ga ne ni ravno najboljše filat z calpolom

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Calpol
31.12.2009 20:37:01   
lenca1
Nam je tudi P svetovala, da ko otroku izraščajo zobki lahko damo 1 žličko Calpola za blaženje bolečine . Naša ni imela vročine, jo je pa blazno bolelo, zato smo ji pomagali s Calpolom. Je lažje prenesla.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Calpol
31.12.2009 22:54:20   
hubi
Lahko daš, se bo otrok vsaj normalno naspal in spočil. Jaz sem svojemu dala svečko (nisem imela sirupa), če je bil kdaj ves narobe in je po pol ure ves olajšan zaspal.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Calpol
31.12.2009 23:01:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Lahko daš, se bo otrok vsaj normalno naspal in spočil. Jaz sem svojemu dala svečko (nisem imela sirupa), če je bil kdaj ves narobe in je po pol ure ves olajšan zaspal.


ne priporočam tega nikakor!!!! Calpol je kot uspavalo po določenem času in ko se otrok tega navadi, za vse težave, ki naj bi jih calpol lajšal, le ta ne prime več. Men je blo izrecno to prepovedano delat, ko smo imeli težave z izraščanjem zobkov. HB so ji izraščali čez dan, oz so bile lažje težave samo tekom dneva. Noči smo spali.user posted image

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Calpol
1.1.2010 0:55:50   
mojesonce
Ne vem kako je lahko Calpol uspavalo? Calpol je samo paracetamol kot naprimer Lekadol. In prehlad v hujši obliki ponavadi traja par dni, v teh parih dneh pa se ga otrok res ne more navadit. Tudi na MON-u sem prebrala, ko je Tanč eni mamici napisala, da lahko da Calpol, ker tudi odrasli v primeru prehlada vzamemo Lekadol ali kaj podobnega. Tako da ni nič narobe, če mu ga daš. Misli, da je za dojenčka večji stres, če par dni skupaj nič ne spi, kot pa če popije žličko Calpola. In če bi bil res tako škodljiv, ga sigurno ne bi prodajali brez recepta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Calpol
1.1.2010 1:07:45   
mateyka
ne. ne dajemo Calpola ali paracetomola zato, ker ji teče iz nosa. tudi jaz ga ne jemljem v takem primeru. ne razumem kaj je tako drastičnega, da moraš tablete jemat, če imaš navaden prehlad? user posted image

zdaj, drugo je če je bolečina ali pa vročina prisotna. ampak za navaden šmrkast prehlad je pa čisto nepotrebno. vsa zdravila so breme za ledvica in jetra. ni treba še tako zgodaj začet. če ni res potrebno, raje kaj naravnega probat imho.

(odgovor članu mojesonce)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Calpol
1.1.2010 1:11:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Lahko daš, se bo otrok vsaj normalno naspal in spočil. Jaz sem svojemu dala svečko (nisem imela sirupa), če je bil kdaj ves narobe in je po pol ure ves olajšan zaspal.


ne priporočam tega nikakor!!!! Calpol je kot uspavalo po določenem času in ko se otrok tega navadi, za vse težave, ki naj bi jih calpol lajšal, le ta ne prime več. Men je blo izrecno to prepovedano delat, ko smo imeli težave z izraščanjem zobkov. HB so ji izraščali čez dan, oz so bile lažje težave samo tekom dneva. Noči smo spali.user posted image


Didlinaa, naša je mela ful vročino, ko so ji vse trojke naenkrat rastle in se je v histeriji na uro zbujala od bolečine ponoči. takrat sem ji jaz dala paracetomol (svečko), da je lahko normalno spala. saj to je samo obdobje in mine, kot pridejo ven zobki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Calpol
1.1.2010 11:31:38   
hubi
Kaj je narobe s tem, da želiš otroku olajšati bolečine? Saj imajo mali tudi glavobole, bolečine v trebuhu, pa hudi nahodi z zabasanim nosom tudi niso počitnice. Odrasli pač vzamemo Lekadol ali kaj podobnega, otrokom pa daš njim primerno zdravilo. Ali naj ga gledam, ko ga boli in čakam, da se razvije še kaj hujšega?!

Parno kopel sem pa jaz delala tako, da sem zavrela vodo, jo prelila v hladno posodo, se vsedla na tla z malim v rokah in odprla marelo. Malo je hecno, ampak paro pa zadrži.

< Sporočilo je popravil hubi -- 1.1.2010 11:42:40 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Calpol
1.1.2010 11:45:25   
mateyka
saj se vse po moje strinjamo, da ko so bolečine in vročina v igri, da je paracetomol ok. samo za lažji prehlad (aka zamašen nos) pa ni treba. user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Calpol
1.1.2010 11:48:07   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Kaj je narobe s tem, da želiš otroku olajšati bolečine? Saj imajo mali tudi glavobole, bolečine v trebuhu, pa hudi nahodi z zabasanim nosom tudi niso počitnice. Odrasli pač vzamemo Lekadol ali kaj podobnega, otrokom pa daš njim primerno zdravilo. Ali naj ga gledam, ko ga boli in čakam, da se razvije še kaj hujšega?!


Nič ni narobe, če s tem ne pretiravaš.
Ne glede na to, da si vsakdanji kruh služim v farmacevtski industriji, pa posegam po zdravilih le kadar je res potrebno. Tudi paracetamol se namreč izloča skozi jetra in ni popolnoma nedolžen.
S paracetamolom ne boš mogla preprečit razvoja bolezni "v kaj hujšega", niti ne skrajšaš bolezni, z njim si le lajšaš tegobe viroz in prehladov.

Torej, če ima otrok vročino, smrka, kašlja, normalno, da mi da žlico Calpola.
Če ima le zabasan nos, ga očistiš s fiziološko, posesaš smrkelj in pred spanjem špricneš v vsako nosnico Operil.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Calpol
1.1.2010 11:58:21   
annya
NE!Nikoli ji nisem davala, čeprav ji je dohterca ga napisala....pa ji ga tudi ne bom...prisegam na domač lek ne pa neko kemijo...

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Calpol
1.1.2010 13:09:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojesonce

Ne vem kako je lahko Calpol uspavalo? Calpol je samo paracetamol kot naprimer Lekadol. In prehlad v hujši obliki ponavadi traja par dni, v teh parih dneh pa se ga otrok res ne more navadit. Tudi na MON-u sem prebrala, ko je Tanč eni mamici napisala, da lahko da Calpol, ker tudi odrasli v primeru prehlada vzamemo Lekadol ali kaj podobnega. Tako da ni nič narobe, če mu ga daš. Misli, da je za dojenčka večji stres, če par dni skupaj nič ne spi, kot pa če popije žličko Calpola. In če bi bil res tako škodljiv, ga sigurno ne bi prodajali brez recepta.


Paracetamol je analgetik in antipiretik. A razumeš kaj sem ti sploh napisala? Daj ti za brez veze jemlji lekadol pred spanjem dan za dnem. Ko boš le tega resnično potrebovala ob bolečinah ali drugih težavah, ti ta ne bo več učinkoval kot bi moral. Kapiš? user posted image
Drugače pa paracetamol ni tako nedolžen, tako kot je napisala Dashenka. Jetra, prekritje infekcijskih bolezni, sprememba krvne slike, koprivnica, driska....pa še in še

(odgovor članu mojesonce)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Calpol
1.1.2010 14:31:44   
mojesonce
Nisem napisala, da je dobro dajati Calpol vsak dan. Ampka, če ima smej občutek, da dojenčka boli grlo in da ima glavobol, zaradi česar ne more spat, je nemiren,joka,.. ne vem zakaj mu ga ne bi dala. Saj ne bo prehlajen 365 dni v letu ( kar je med drugim tudi napisala Dashenka). Verjetno pa tudi smej ni tako neumna, da bi otroku dajala neko kemijo, če bi se dobro počutil in imel samo zamašen nos. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!