|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 10:00:16   
kalbo
Mater, včeraj me je pa pogrelo in to na polno. OK, nekak, tud če mi ni logično prežvečim prihranke, ki so uradno prihranki na varčevalnih računih, čeprav je isti denar upoštevan že pri plači, nekak s težkimi vzdihljaji prežvečim v fiktivnem dogodku družinski avto, ki je v bistvu strošek.

Da si pa referent dovoli pogledat sredstva na transakcijskem računu nekaj dni po plači, ko vsi stroški sploh še niso šli dol in to upoštevat je pa višek vseh viškov. Da ne govorim, da je upoštevan ženin, saj je bil tisti dan na mojem že minus. Ja 9 EUR mesečno fiktivnega dohodka iz 800 EUR stanja, ki ga po plačilu položnic ni ostalo kej dost. 9 EUR ni nič, seveda, sam če pa za mišjega fališ dve subvencionirani malici zarad teh 9 EUR pa ni več fajn. Plus vsega pozabjo vsako leto prištet gor k plačam še doplačilo dohodnine, ki je blo lani 300 EUR in podobne neumnosti. Vem, napisat bo treba pritožbo, sam bo treba očitno tem referentom začet na vrata trkat ob uradnih urah, da bodo drugič premislili preden se bodo šli takšne kikse.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 10:35:33   
mamica deklicam
kakor jaz vem, ti morajo gledat stanje na vajinih računih na dan oddaje vloge za OD oz. malico. Ne pa takrat, ko njim paše.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 10:40:37   
nutela
Meni tudi to ni jasno, sej ta denar na TRR-ju je iz plače, ki pa se tako upošteva, ko odmerjajo sredstva????Mi tudi nismo vedli in na odločbi pol vidim moje in partnerjevo stanje - ne vem zakaj so pri vas upoštevali le od enega od vaju. Iz tega razloga tudi takoj dvignem vse dol in tudi partner.A ni žalostno, da nimamo denarja na banki ...pa vem, da nismo edini. Za otroke varčevalnih računov tudi nimava, ker tudi to gledajo. Potem pa me zanima še po kakem ključu gledajo to stanje na TRR-je določen kak dan-kje je kako pravilo glede tega (al vzamejo, kar naključen dan in to slučajno, ko ti nakažejo plačo?user posted image ).

Ma, sej ni čudno, da je država tam, kjer je...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 10:44:05   
kalbo
Seveda mojega ni zraven, ker je blo gor 300 EUR minusa.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 11:01:22   
hrabra miška
Pozdravljen

Tudi meni so gledali naslednji dan po plači in mi seveda šteli da imam prihranke. Zraven tega so nam upoštevali preživnino za celo leto naprej, čeprav jo sin ne prejema in imajo na CSD izjavo od mene glede preživnine. Februarja sem oddala pritožbo, pa do danes ne sluha ne duha o odgovoru, kaj šele o OD.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 11:13:31   
sazi
Plače ne bi smeli šteti zraven.

V
razglasitvi Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS)
piše



8. Premoženje, ki se upošteva

17. člen


(1) V premoženje osebe se šteje:

1. nepremično premoženje;

2. osebna in druga vozila;

3. vodna plovila;

4. lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug;

5. vrednostni papirji;

6. denarna sredstva na transakcijskem ali drugem računu, kadar ne predstavljajo dohodka skladno s prvim odstavkom 12. člena tega zakona, ki se po tem zakonu upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika;

7. drugo premično premoženje.


Tole pa je del prvega odstavka 12. člena:
3. Dohodek, ki se upošteva

12. člen


(1) V dohodek, ki se upošteva, se štejejo dohodki in prejemki vseh oseb, in sicer:

1. obdavčljivi dohodki po zakonu, ki ureja dohodnino, ki niso oproščeni plačila dohodnine;

2. pokojninske rente in odkupne vrednosti, izplačane skladno z zakonom, ki ureja prvi pokojninski sklad Republike Slovenije in preoblikovanje pooblaščenih investicijskih družb ter dodatne starostne pokojnine na podlagi zakona, ki ureja pokojninsko in invalidsko zavarovanje;

3. dohodki, razen povračil stroškov, prejeti na podlagi pogodbe o prostovoljnem služenju vojaškega roka;

4. preživnina, nadomestilo preživnine in drugi prejemki, prejeti na podlagi izvršilnega pravnega naslova z namenom kritja življenjskih stroškov, do višine minimalnega dohodka, ki bi osebi pripadala po zakonu, ki ureja socialnovarstvene prejemke, če ne bi imela drugih dohodkov;

5. nagrada skrbniku skladno z zakonom, ki ureja zakonsko zvezo in družinska razmerja;

6. plačilo dela rejniku, ki se izplačuje iz proračuna skladno z zakonom, ki ureja rejniško dejavnost;

7. starševski dodatek;

8. otroški dodatek;

9. denarna socialna pomoč, razen izredna denarna socialna pomoč;

... še veliko alinej, ampak plača je itak v prvi

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 11:19:13   
talika81
10. Način upoštevanja premoženja

19. člen

Premoženje se upošteva tako, da se dohodki oseb povečajo za fiktivno določen dohodek, in sicer v višini letnega zneska obresti, izračunanih od vrednosti premoženja, ki se upošteva po tem zakonu na dan vložitve vloge, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije. Če med vložitvijo vloge podatek o tej obrestni meri še ni na voljo, se upošteva podatek za predpreteklo leto.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 12:09:40   
poli*
Kalbo- te popolnoma razumem! Ko sem dve leti nazaj vlagala za OD, so možu nekaj dni po plači (in po vseh plačanih položnicah) upoštevali znesek na trr računu kot prihranek, ki je bil 250€. Aha, to je prihranek?? In do naslednjega 15. v mesecu pa naj živimo od zraku, ali kako?? Ne moreš verjet.
Prav tako vsak csd upošteva prihranke po svoje (eni na datum oddaje vloge, drugi na datum izračuna vloge-pri nas).

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 12:20:14   
Najaa
Kalbo, kako da ni tvojega računa zraven, če gledajo računo od vseh družinskih članov?
Sicer pa ja, najboljše plačo in vse prihodke dvigniti takoj, ko so nakazani, ker se nikoli ne ve, kdaj bo referent obdeloval vlogo in pogledal na trr. Na odločbi ti piše, kateri dan je bil vpogled, če se ne motim.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 12:58:34   
talika81
stanje se mora gledati na dan vložitve vloge in ne na dan, ko nekdo obravnava vlogo. tako da je to lahko pritožbeni razlog.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 13:01:11   
kalisi
Jap, ta nova zakonodaja je tudi mene malo pogrela, tako da vas vse popolnoma razumem. Pa tudi vsak referent si po svoje tolmači zakon. Če jim ne gledaš pod prste in se sam ne poglobiš v zakonodajo, si gotov. Meni so na primer kot prihranke upoštevali dobiček s.p., pa čeprav je to po logiki stvari plača s.p., ker si pač s.p. plače ne izplačuje, ampak ima na razpolago ves denar. Naivno sem denar, ki je potem tako pošel za najemnino in stvari za otroka, pustila na računu, kar se ne bo več ponovilo. V glavnem, pred oddajo nove vloge za OD bomo v familiji dvignili ves denar s transakcijskih računov, razmišljamo pa tudi o ukinitvi varčevalnega računa za otroka, ker te tudi pri tem upalijo. Morda pa bomo varčevalni račun odprli na ime starih staršev. V glavnem, zgleda, da bo treba začet denar skrivat, pa tudi če gre samo za plačo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 13:31:58   
Najaa
Meni niso gledali na dan, ko sem oddala vlogo. Sem si prav zapisala, kateri dan je bila vloga oddana, da vidim, kako dolgo bodo spet mleli. In odločbo je delala ene 14 dni kasneje.

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 13:35:25   
kalbo
Stanje 800 EUR pred plačilom položnic na transakcijskem računu ni noben prihranek in tega tud slučajno nebi smel gledat in to je samo to, da je vse razpuščeno in vsak trajba in si razlaga stvari po svoje. V zakonu je jasno, da OD na transakcijskem računu ni prihranek. Referentka je pač mogla po enih navodilih napraskat še mal drobiža, da smo padli ven iz subvencionirane malice in je to pač naredila, ker večina ljudi itak ne preveri, kaj naflodrajo not. Zanimivo ja, da gor ni mojega računa, kjer je bil minus. Pa da niso šli pogledat v tank, kjer je blo za 100 EUR nafte not, pa da niso šli v klet, kjer je za 3000 EUR nafte v cisterni za zimo....

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 14:55:21   
mamica deklicam
kalbo imaš prav. Če si v razredu zelo blizu zgornje meje, gredo vedno preverjat, če se kje da še kaj iztisnit, da bi padli čez mejo in bi oni privarčevali.

In če je res, da morajo gledati na dan oddane vloge in tega denarja ni bilo gor, se lahko pritožiš.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 15:54:02   
nananaja
Ampak od 800€ na računu zagotovo ni 9€ fiktivnega dohodka, ampak tam okoli 32€...
V razpredelnici imaš dve koloni, ena je dejansko stanje na računu, druga pa upoštevani znesek za izračun fiktivnega dohodka. Dejstvo pa je, da od dejanskega stanja na računu referent odšteje en povprečni mesečni dohodek lastnika računa in ta znesek upošteva za prihranek. To velja za račun, na katerega prejemaš dohodke od plače.
Pri nas je vedno tako, je pa res, da zadnje čase ne preverjam, kdaj vzamejo znesek, ker nimamo možnosti za razred nižje, saj sem lani dodatno delo opravila uradno preko avtorske pogodbe, zato že z dohodki presežemo mejo, pod katero smo bili lani.

Pri dohodkih pa pri nas tudi štima, da je tisti neto znesek iz dohodninske odločbe, kjer je prišteto minimalno doplačilo. Sicer bi sledila pritožba.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 17:06:35   
kalbo
Oni nimajo kaj stiskat, oni majo, da se držijo zakona in to zakona v celoti ne pa samo delov, ki jim sedejo, če si ga ne znajo tolmačit, nej gredo ceste pometat. Osebni dohodek pred plačilom položnic ni prihranek in to je eno navadno špilanje z ognjem.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.10.2013 17:07:10 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 17:59:29   
nananaja
Je pa prihranek vse, kar ti je ostalo pred plačo na računu, zato ti uslužbenec pri izračunu odšteje višino mesečnega periodičnega dohodka. Pač zate je bolje, da ti upošteva tik pred plačo (se pravi, da takrat oddaš vlogo, hkrati pa si zabeležiš stanje na računu - le tako se lahko pritožiš).

Kako bi bil šele jezen, če bi ti računali tako kot so nama. Jaz sem imela vlogo za vrtec, mož otroški dodatek. Ob izpisu iz vrtca sva oba hkrati oddala spremembo, saj smo za mlajšo potrebovali novo odločbo, dobila sva najprej oba novi odločbi, 14dni kasneje pa dve novi odločbi na moje ime. Kao po uradni dolžnosti in kao ne morejo možu narediti nove odločbe za OD, če jaz vlagam za vrtec... Pa razumi, če lahko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 19:06:08   
kalbo
Ja seveda, kar ostane pred plačo na računu, 23 v mesecu je bil pa edini dan, ko je blo tako stanje, piše pa to kje? Kot pravim, vsak po svoje si zmišljujejo, da dobijo željeno.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 20:09:07   
nananaja
torej je imela tvoja žena na računu 800€ + plačo. kaj naj rečem, pred plačo naj bi tebi nakazala 300€, da ne bi plačeval negativnih obresti, pa bi bil znesek takoj manjši.

Ampak meni se še vedno zdi, da do ji upoštevali le 9€ kot osnovo za izračun fiktivnega dohodka, ker od 800€ je 4,06% kolikor vzamejo obresti letos, ni enako 9€.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
15.10.2013 20:57:17   
petea
Kalbo,
Preglej zakon in podrejene predpise.
Nekje pise, da se za obracun prihrankov ne uposteva znesek zadnje place. Torej ce bi imela zena na dan oddaje vloge na TRR 900 e, bi lahko za obracun premozenja vzeli obresti od 100 e, ce pa je manj kot 800 e, pa nic.

< Sporočilo je popravil petea -- 15.10.2013 21:11:06 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
16.10.2013 9:18:26   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

torej je imela tvoja žena na računu 800€ + plačo. kaj naj rečem, pred plačo naj bi tebi nakazala 300€, da ne bi plačeval negativnih obresti, pa bi bil znesek takoj manjši.

Ampak meni se še vedno zdi, da do ji upoštevali le 9€ kot osnovo za izračun fiktivnega dohodka, ker od 800€ je 4,06% kolikor vzamejo obresti letos, ni enako 9€.

V bistvu me sploh ne zanima koliko in kaj so jemali za osnovo in kaj niso. Tega niti slučajno nebi smel jemat kot osnovo za nič, sploh pa ne septembra, ko se kupujejo cunje za zimo. No tole referentko bodo danes ušesa bolela.

Ne, imela je 800 EUR, kolikor je ostalo od plače, ki ni kaj dosti višja od tega zneska in ne 800 EUR + plača in naslednji dan so šle položnice v plačilo. Ja mende, zdej bo pa ona men nakazovala, jest njej, ona svoji mami in tko naprej, a smo res vsi na glavo padli. Transakcijski račun je transakcijski račun in nikakor varčevalni. Namenjen je prejemanju dohodkov, plačevanju in podobno. Če bi mel pa gor nekaj mesecev par tisoč EUR, pol pa že razumem, da bi šli računat fiktivni dohodek.

Namesto, da bi se vsi zbunili, ko vam te blesarije delajo, tko kot se bova midva in to fejst na glas, takele pišete. Sej zato pa lohk hodjo po nas in delajo take blesarije.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
16.10.2013 9:49:37   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kalbo,
Preglej zakon in podrejene predpise.
Nekje pise, da se za obracun prihrankov ne uposteva znesek zadnje place. Torej ce bi imela zena na dan oddaje vloge na TRR 900 e, bi lahko za obracun premozenja vzeli obresti od 100 e, ce pa je manj kot 800 e, pa nic.

Na dan vloge je blo itak na računu nekaj drobiža čez nulo, že to je katastrofa. Kakor jest berem ta zakon, bi se recimo lahko upoštevalo stanje ki precej presega višino OD, ne pa drobiž, ki je slučajno ostal od prejšnjega meseca. Drugo leto bi moral dat vsi državljani na isti dan vloge in isti dan nardit minus na računu, sledila bi panika v bankah.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
16.10.2013 10:52:55   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Namesto, da bi se vsi zbunili, ko vam te blesarije delajo, tko kot se bova midva in to fejst na glas, takele pišete. Sej zato pa lohk hodjo po nas in delajo take blesarije.


Se bunim za vsako malenkost, tudi za te blesarije, ki mi jih je naredila gospa julija, ko je pošiljala dvakrat odločbe, ter prepisala OD iz moža ne mene, sem se pošteno razjezila. Sem pa konktretno pritožbo napisala takrat, ko so začeli izdajati po novem zakonu.

So ti pa zgoraj lepo citirale, po katerem zakonu se lahko pritožiš! Jaz sem te samo vprašala, če gledaš prave zneske, ker tvoje številke pač ne gredo skupaj, pač matematičarka.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
16.10.2013 23:37:54   
AnaLJ
Kot prihranek se smatra vse, kar ostane na računu po koncu koledarskega meseca, torej od 1. dne naslednjega meseca dalje. Takšno tolmačenje imajo tudi banke, zato je enak tudi na CSD.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: CSD, otroški dodatek in malica izračun
17.10.2013 8:30:14   
kalbo
Tko nekak ja, od stanja na računu odštejejo plačo, kar je blesarija prve vrste, sam tako je in od tu tistih 9 EUR prihranka. Samo tega v zakonu ni, to je neko kao navodilo. Žalostno pa je, da referentka, ki se ubada s temi stvarmi sicer reče, da pozna zakon, ki ga citira v odločbo, pol jo pa vprašaš kako malenkost pa nima pojma. Seveda se izgovarja, na to, da je ona dobila stanje in da tako delajo in veste kolk vlog dobimo in oh in sploh, ko ji omeniš člen istega zakona, ki ga veselo citira, da morajo nardit vpogled na dan vloge gleda ko tele v nova vrata....neee, to pa ne piše, mi mamo navodila... V glavnem katastrofa.

Naslednje leto pač dvignem vse do minusa in oddam vlogo, pol nej pa računajo. V bistvu bi moral vsi starši organizirat eno tako malo nepokorščino in oddat svoje vloge na isti dan in takrat tudi dvignit vse do globokega minusa iz banke...bi bil hitro alarm.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.10.2013 8:31:06 >

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Minus koliko kg po porodu
Božička09

Koliko kilogramov ste bile lažje po odhodu iz porodnišnice?

3-4kg (22%)

5-6kg (25%)

7-8kg (24%)

9-10kg (17%)

11kg ali več (13%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!