|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
11.6.2006 23:05:42   
allj
Vem da je tema o RA zgoraj, a zanima me točno določena stvar: ali ste mogoče dobile po obiskih nevrofizioterapije na recept BLAZINO ali ŽOGO? Pa zakaj jih dajo, če jih dajo? Kajti vem da jih zelo neradi.
Aja, pa še to: ali je vsa zadeva odvisna od fizioterapevtke (če ona predlaga, jo dajo) ali od pediatrinje v RA?
Hvala. 

< Sporočilo je popravil allj -- 11.6.2006 23:11:05 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
11.6.2006 23:19:27   
Anonimen
Jaz sem za mojega Robija dobila recept za ortopedsko blazino Airex in to v razvojni ambulanti. Na nevrofizioterapijo smo bili poslani kasneje. Pa sploh nisem vedela, da ta blazina obstaja, ampak mi jo je zdravnica ponudila sama. Glede na to, da stane 43.000 SIT, če bi jo šla kupit, sem recept kar rade volje vzela. user posted image  Dobil jo je pa zaradi vaj za hrbtenico, saj hodiva v razvojno ambulanto zato, ker se je nekoliko preveč zvijal v rikverc. user posted image  Zdaj, pri pol leta, je že 75%-no boljši, tako, da imamo konec poletja samo še en kontrolni pregled. Za kaj pa dajejo žoge, pa nimam pojma. Sploh ne vem, kako izgledajo.

(odgovor članu allj)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 8:49:04   
Jana4
Tudi mi smo dobili recept za blazino v razvojni ambulanti, ker so trojčice, in zaradi tega prezgodaj rojene in priporočljiva je bila fizioterapija.
Čeprav so eno leto prej kot so bile rojene moje trojčice v kranski gori dobile dve veliki blazini sem jaz samo eno. Pa je tudi uredu user posted image  user posted image .
Žogo sem pa sama potem kupila ampak za male otročke ni priporočljiva ker moraš biti zelo previden pri vajah na njej.

_____________________________

You're Unique, Just Like Everyone Else....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 11:56:19   
TVN
Ja, s temi blazinami na recept je križ. Večinoma jih dajejo kar povprek, zaradi česar je zavarovalnica skočila pokonci in imajo pediatri v RA težave. Tako je meni rekla moja zdravnica iz RA, ki mi na mojo prošnjo ob drugem obisku RA ni hotela predpisat blazine. Po pravilu pripada samo otrokom, ki hodijo na fizioterapijo ter imajo večje motorične težave.
No, pa sem še kar vztrajala in prosila, potem pa je na koncu vendarle popustila in mi predpisala blazino, čeprav še vedno samo kontrolno hodiva v RA (na cca. 1,5 - 2 meseca, da spremlja razvoj). Tako da je povsem od zdravnice v RA odvisno, ali blazino predpiše ali ne.
Je pa zadeva več kot odlična. Se ne more primerjati s puzzli in armaflexi (kar smo imeli prej).

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Jana4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 12:03:37   
doroteja23
Jaz pa sem dobla oboje. In sicer blazino mi je napisalav RA. Za žogo-valj pa mi je šla fizioterapevtka po napotnico oz naročilnico v RA in mi jo prinesla. Dobla pa sem še tud valj.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu allj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 12:42:20   
KBM
Mi smo tudi dobili na recept blazino,pred kratkim nam je pa še nevrofizioterapevtka kar posodila valj,ker pravi da tako hitro prerastejo,da se ne splača dajati recepta!Ko pa ne bomo več rabili bomo pa vrnili valj!!!

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 13:24:23   
mujcek
Jaz imam dvojčka; v RA na preglede (1,5 meseca in sedaj na 3 mesece) hodim z obema; na nevrofizioterapije z enim (slabše razvita ena stran telesa in zvijanje nazaj), pa mi blazine niso hoteli dati na recept, kaj še da bi mi dali žogo ali valj user posted image user posted image

Je pa blazina res naj naj... ampak si je res ne morem privoščiti....

Ali se lahko na koga obrneš, da bi se pritožil oz. da ti jo kdo predpiše, če je v RA nočejo?????

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 14:02:23   
allj
Doroteja 23 in pa mujcek, če ni skrivnost, h kateri fiziot in v katero RA hodita. Sprašujem, ker me zanima na kakšne odzive bom naletela. Oz. ali hodita v Lj?
Je pa full čudna pediatrinja, da v tvojem primeru ni dala blazine!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
12.6.2006 16:41:58   
mujcek
Mi hodimo na Ptuj; upam, da se samo na Štajerskem špara in da boste drugje dobili user posted image
Sicer pa poznam primere, ki so tukaj dobili brez težav; ne vem ali sem se jim jaz tako zamerila, da ne dobimo ali pa mogoče mala 2 user posted image

(odgovor članu allj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
15.6.2006 23:42:48   
allj
Evo, doble sva blazino, ker imava dovolj dejavnikov za to. Je bila rojena 1 mesec prezgodaj in z nogicami naprej. Ima težave s hrbtenico, ramenski obroč ima trd, ramena tišči nazaj in glavo zvija nazaj. Mujcek ZIHER si upravičena do te blazine. Vprašaj pediatrinjo ali lahko dobiš napotnico za drugo RA, ali se pozanimaj na ZZZS kako v teh primerih delajo. V RA pravijo, da v primeru da dejavniki zadostujejo, ti pripada blazina. Torej, dejavnike imaš pa itak v izvidih, v kartoteki pri osebni pediatrinji ali jih pa v RA zahtevaj! Medve imava kontrolo redko - na 4 mesece, pa fizioterapijo vmes, vi jo imate večkrat - najbrž ne brez veze, ne? Vsaj zateži, nimaš kaj zgubit, sploh ker če gre to po kriterijih, naj ti pove zaradi katerih težav hodite tja in to so kriteriji! Včasih so pripomočke predpisovali osebni pediatri, zdaj jih le v RA.  Srečno!

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
19.6.2006 23:59:29   
frka
naš nedonošenček ima mišični tunus, se ni obračal v levo (z glavo in trupom)in še nekaj težav pa nam je pediatrinja napisala blazino Predlagala  mi jo je fizioterapevtka  vendar ,ko jo ne bomo več rabili jo bomo mogli vrnit! Je zelo fajn in počasi napredujemo.

(odgovor članu allj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
20.6.2006 4:01:38   
Anonimen
Meni ni nihče rekel, da je kaj za vrnit. user posted image  Kje pa kaj takega zinejo? user posted image

(odgovor članu frka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Blazina ali žoga na nevrofizioterapiji
20.6.2006 21:57:07   
allj
Ko dobiš blazino ali kaj drugega, je spodaj označeno ali naj ti jo dajo, posodijo,  pa še nekaj....Če si jo dobila in niso nič rekli, si jo dobila za vedno. Menda pa zelo, zelo radi te pripomočke posojajo, saj so kriterije, da pripomoček dobiš, poostrili, pa na tak način pomagajo staršem, da lahko z otročkom vadijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




kolikokrat greste brez partnerja ven
Spark



1x na teden (11%)

1 x na mesec (10%)

2x na mesec (4%)

redko (54%)

nikoli (21%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!