|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bazen
26.11.2012 11:58:48   
.bina.
pozdravljene.
imam 4 mesece staro deklico in sva s partnerjem razmišljala o tem, da bi odšli na bazen saj naša pika poka uživa v vodi.
zanimajo me vaše izkušnje in mnenje o tem.
sicer sva imela namen oditi na bazen šele po 8.12.

lpuser posted image

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 26.11.2012 12:28:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bazen
26.11.2012 12:53:36   
Tippi
Če tamala nima nobenih posebnosti glede kože, alergij, itd. potem kar. Sicer pa poskusiš in vidiš kako otrok reagira. Si prvič malo bolj pozorna na vse možne znake, ki kažejo na alergije. Od izpuščajev, do dihanja, itd.


(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bazen
26.11.2012 12:57:29   
uškinamama
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1591545

Tu je eden izmed odgovorov dr. Tanč - pri štirih mescih absolutno prezgodaj.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bazen
26.11.2012 13:03:03   
Tippi
Uškinamama kaj pa tisti razni tečajčki, ko mamice s svojimi dojenči čofotajo? to je pol najbrž poseben bazen, al kuko?

Kaj pa vem. Jaz sem jih videla že mnogo malih po bazenih. zdaj, koliko so bili zares stari ne vem, ampak bili so res miceni. čist po zdravi kmečki pameti sem sklepala, da greš in probaš, potem pa vidiš kaj pa kako... user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bazen
26.11.2012 13:07:08   
mini86
js bi tudi šla-pri tej starosti..paziš da ni predolgo notri, ko greš vem zmeraj spereš klor dol, zvečer pa kakšna kremica po telesu da ni suhe kože..to je to

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bazen
26.11.2012 13:11:04   
.bina.
aha...hvala lepa...saj sem razmišljala če ni prezgodaj in potem mi na pamet pade to da imajo plavalni tečaj dojenčkov...tako da bomo kar lepo uživali vsi trije...jaz pa še vedno potrebna savne in masaže...bo atek pazil na punco mami se gre pa razvajat malo ;)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bazen
26.11.2012 13:30:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Uškinamama kaj pa tisti razni tečajčki, ko mamice s svojimi dojenči čofotajo? to je pol najbrž poseben bazen, al kuko?


Tisti "taboljši" tečaji za plavanje dojenčkov organizirajo plavanje v posebnih bazenih ... takih ki niso odprti za javnost, ki so bolj pod kontrolo, vsebnost klora ni tako visoka in pa voda in ozračje sta toplejša. V toplice pa jaz s tolko starim prav gotovo nebi šla. Pač moje osebno mnenje.

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bazen
26.11.2012 13:44:51   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Uškinamama kaj pa tisti razni tečajčki, ko mamice s svojimi dojenči čofotajo? to je pol najbrž poseben bazen, al kuko?

Kaj pa vem. Jaz sem jih videla že mnogo malih po bazenih. zdaj, koliko so bili zares stari ne vem, ampak bili so res miceni. čist po zdravi kmečki pameti sem sklepala, da greš in probaš, potem pa vidiš kaj pa kako... user posted image


user posted image  ne vem če si prebrala link, ki sem ga prilepla v prvem postu. Dr. Tanč svetuje po šestem, še raje  po osmem mescu - zakaj - je tudi zapisala . Je pa ogromno zadetkov na guglu , če odtipkaš "plavanje dojenčkov v bazenu" in ogromno razlogov zakaj se ne bi dojenčke kopalo v bazenih. Sicer pa itak vsaka mama naredi tako kot misli , da je prav.
Recimo , citiram ;" Otroška koža je petkrat tanjša od kože odraslega in zato veliko bolj prepustna. Zaradi slabše strukture hidrolipidnega sloja, ki je sestavni del vsake povrhnjice, je pri dojenčku tudi zmanjšano izločanje večine kožnih žlez, kar prispeva k hitrejšem izsuševanju kože. Medcelične vezi v njegovi koži so izjemno rahle, kolagen in elastin pa šele nastajata, zaradi česar koža hitro razpoka, prav tako zaradi nevtralne pH vrednosti (7) ni sposobna nadzorovati rasti mikroorganizmov, kar jo dela dovzetnejšo za različne okužbe.
In teh možnih okužb je ogromno, od glivic, do uroinfekta, trebušnih viroz...jih je tudi dr. Tanč lepo naštela na zgornjem linku.

Tečaji za dojenčke potekajo v bazenih na dan, ko se menja voda user posted image  in večina plavalnih šol ponuja storitve plavanja po šestem mesecu, v času , ko je bazen za zunanje obiskovalce zaprt.

Meni osebno je bljek in še kaj zraven user posted image , da bi štirimesečnega dojenca vlekla med urin, smrklje , katar,feklane bakterije. Mi je to takšen paradoks - po eni strani za dojenčkovo kožo vse najboljše - bio ,eko oljčka, bombažne pleničke za veselo ritko,  rjuhice in eko bombaža....po drugi strani pa pljusk v tuje izločke.

Fuj.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bazen
26.11.2012 14:06:42   
cilla
Se strinjam z uškinomamo... sej greš lahko v savno itd.. ta čas si pač zrihtaš varstvo in gresta oba s partnerjem, si privoščita odklop za par uric. Za tamale se tako svetuje, da naj bi bila prva "namakanja" samo po nekaj minut in naj bi šele s časom povečevali. Kar prakticirajo tudi v šolah plavanja za dojenčke - prvič samo 5 minut v vodi, do konca tečaja pa max 30 minut.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bazen
26.11.2012 14:31:25   
Tippi
Dejansko sem ga šele zdaj prebrala, pa še to ne v celoti. Sem se "obesila" na tisto, da je absolutno prezgodaj in zaupala tebi, da je kaj v tej smeri napisano v linku user posted image

Pa ja, mogoče imaš prav. Po drugi strani pa razmišljam v smeri, da včasih niso bili starši taki "čistuni" in nobenemu ni nič manjkalo. Je pa res, da je danes pač vse drugače, od okolja do prehrane, tako da so že to zaskrbljujoče stvari, ki povzročajo mnogo alergij in zakaj bi potem izpostavljali tako majhno bebico še ostalim svinjarijam.


(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bazen
26.11.2012 14:39:21   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Dejansko sem ga šele zdaj prebrala, pa še to ne v celoti. Sem se "obesila" na tisto, da je absolutno prezgodaj in zaupala tebi, da je kaj v tej smeri napisano v linku user posted image

Pa ja, mogoče imaš prav. Po drugi strani pa razmišljam v smeri, da včasih niso bili starši taki "čistuni" in nobenemu ni nič manjkalo. Je pa res, da je danes pač vse drugače, od okolja do prehrane, tako da so že to zaskrbljujoče stvari, ki povzročajo mnogo alergij in zakaj bi potem izpostavljali tako majhno bebico še ostalim svinjarijam.




he, he, hvala za boldano. user posted image  . Ma ja, itak, je tle za predebatirat še pa še. Samo jaz vidim to " oh in sploh plavanje dojenčkov  pri treh mescih" bolj kot modno muho, kot to, da s(m)o starši čistunski. Sicer še enkrat, vsaka mama po svoje.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bazen
26.11.2012 14:43:18   
nusi
naš je bil mal starejši ko je šel prvič z nama plavat in to v atlantis, ki ima baje ful neprimerno vodo, samo to sem izvedela kasneje. Sicer je bil res v vodi malo časa in takoj sva ga umila, tako da nismo imeli težav, vendar ga ne vozim več tja. Če že, je treba it nekam kjer je preverjeno čisto, če pa niste neki zagrizeni obiskovalci bazenov pa pomoje komot še mal počakate. ne gre za to, da bi otroka vtaknili v sterilno okolje, ampak bazeni so lahko res ornk leglo svinjarije.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bazen
26.11.2012 15:22:55   
jakaracman
Ne absolutno prezgodaj.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 17:35:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bazen
26.11.2012 19:35:38   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Otroška koža je petkrat tanjša od kože odraslega in zato veliko bolj prepustna.

Meni osebno je bljek in še kaj zraven user posted image , da bi štirimesečnega dojenca vlekla med urin, smrklje , katar,feklane bakterije. Mi je to takšen paradoks - po eni strani za dojenčkovo kožo vse najboljše - bio ,eko oljčka, bombažne pleničke za veselo ritko,  rjuhice in eko bombaža....po drugi strani pa pljusk v tuje izločke.


Se strinjam.

Tudi (teoretično), če ni nobene svinjarije, se koža lušči..zdrava, manj zdrava, nezdrava, vse sorte je v bazenu, kar za to majhno kožo ni dobro. Saj bo še in još časa za namakanje v bazenih, ko bo otrok večji. Do takrat pa - naj se namaka in brca v domači banji ali morju.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bazen
26.11.2012 19:45:45   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Otroška koža je petkrat tanjša od kože odraslega in zato veliko bolj prepustna.

Meni osebno je bljek in še kaj zraven user posted image , da bi štirimesečnega dojenca vlekla med urin, smrklje , katar,feklane bakterije. Mi je to takšen paradoks - po eni strani za dojenčkovo kožo vse najboljše - bio ,eko oljčka, bombažne pleničke za veselo ritko,  rjuhice in eko bombaža....po drugi strani pa pljusk v tuje izločke.


Se strinjam.

Tudi (teoretično), če ni nobene svinjarije, se koža lušči..zdrava, manj zdrava, nezdrava, vse sorte je v bazenu, kar za to majhno kožo ni dobro. Saj bo še in još časa za namakanje v bazenih, ko bo otrok večji. Do takrat pa - naj se namaka in brca v domači banji ali morju.

Sori, ampak user posted image user posted image user posted image a misliš da v morju pa ni ''urina, smrkljev, katarja, fekalnih bakterij,...'' (na tej točki omenimo še živalske izločke, razpadajoče živalska trupla, težke kovine, industrijske izplake...) in ne, morje nima ''samočistilne funkcije'', da se ne bi preveč tolažile, vsaj ne v taki meri kot bi hotele vse po vrsti. (Pa da na bo pomote, nimam nič proti kopanju otrok/dojenčkov v morju - slej ko prej bo prišel v stik s to svinjarijo, prej ko bo, boljše je, ampak še zmeri pa ni to zdej neka ful boljša alt_ernativa bazenom. Aja, pa 4 mesečnega dojenčka ne bi kopala v morju, vsaj ne kej več kot da bi noge namočil notr.)
Kakorkoli, jest vidim največji problem v kloru - pa ne tok tistemu v vodi kot tistemu v zraku, ki je lahko zelo dražilen. Jest tok malega otroka ne bi dala v javni bazen...

< Sporočilo je popravil Felicita -- 26.11.2012 19:50:56 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bazen
26.11.2012 20:36:39   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

Jest tok malega otroka ne bi dala v javni bazen...


Tudi jaz ne user posted image .

Je pa morje bistveno bolj zdravo od bazena. Na bazenu še zdarv odrasel človek dobi glivice...na morju pa alergijo na sonce. Ne poznam človeka, ki bi bil alergičen na morsko vodo (lahko pa obstaja); poznam jih pa kar nekaj ali z glivicami z bazena ali z alergijo na sonce.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bazen
28.11.2012 12:25:38   
.bina.
no bratranec je bilstar 3 mesece ko je prvič namakal svojo malo ritko v morski vodi in nato pristal na kliniki v ljubljani zaradi vnetja nevem česa vse ne...izpuščaji takšni da dol padeš...dermatolog v ljubljani pa jim je nato svetoval namakanje v bazenu in mali ni imel več kakšnih kožnih težav zaradi vode....posebej pa ne bazenske.
sem vprašala pediatrinjo včeraj in je rekla da sploh ni problem razen kakšnega atlantisa ali česar koli podobnega.
full je pa priporočala vivat tako da bomo odšli tja za en vikend. sicer je dojenček lahko v vodi največ 15 minut in nato temeljito tuširanje in mazanje s kremo ki ti jo naredijo v lekarni.
tako da je morska voda za dojenčkovo kožo bolj škodljiva kot pa bazenska ;)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bazen
30.11.2012 13:27:08   
dreamhorse
Tudi jaz se strinjam s puncami, ki so proti kopanju malčkov pri tej starosti... Razlogi so že bili našteti.. In tudi v morju ne bi kopala 4 mesečnega dojenčka.. Če ima rad vodo, mu kupi frodov al kaki že obroč, natočni polno kad vode, pa naj tam čofa...

(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bazen
20.1.2013 10:35:37   
tam45
No, da še jaz pristavim piskrček :) Najboljša ideja za plavanje je kak bazenček, posebej za otroka, pa tam čofota. Tudi na morju se mu lahko napolni bazen z navadno vodo in je popolnoma zadovoljen. Če bi se pa radi kopali skupaj z dojenčkom pa je kako naravno kopališče tudi fajn (jih je kar nekaj, predvsem v sosednji Avstriji). Prednost teh je, da ni klora in ostalih kemikalij v vodi. Večina jih ima tudi čistilne naprave. Pa ne govorim o kakih "biotermah", da ne bo pomote :)


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bazen
5.2.2013 15:12:45   
daisyb
ne vem al je primerno al ne it s tako malim v bazen....jaz sem s prvim sla pri 5 mesecih na tecaj v bazen...v mesecu novembru. tecaj sem kmalu opustila, ker se mi je zdela voda prehladna, tamali pa je bil pol skoz prehlajen....
mislim, da, ce se ze gre v bazen je bolje izbirati toplejse mesece, vsaj jaz mam tako izkusnjo....lahk pa gres v bazen z malckom, pa ni treba, da mali gre v vodo (ce si s partnerjem se mal menjata).


(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?