|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 9:38:32   
GHOUST
Pozdravljeni

Od kolegice smo izvedeli, da na forumu ringaraja lahko najdemo odgovore na vsakdanja vprašanja glede novorojenčka. Smo mlada družinica, sinček ima 5 dni in sprašujeva za nasvet: Zanima nas ali novorojenčku lahko kot dopolnilo prehrane (polek dojenja) dava Aptamil, kajti malčka je potrebno dojiti vsakih 20 min. Imamo občutek, da je morda mamino mleko premalo nasitno. Kaj pravite? Hvala za pomočuser posted image

David
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 9:40:53   
Anonimen
kajti malčka je potrebno dojiti vsakih 20 min.


To je normalno pri toliko starem dojencku. Se ene dva do tri mesece bos gotovo imela obcutek, da se doji non stop. Potem se ponavadi ujame lepsi ritem.

(odgovor članu GHOUST)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 9:47:39   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

kajti malčka je potrebno dojiti vsakih 20 min.


To je normalno pri toliko starem dojencku. Se ene dva do tri mesece bos gotovo imela obcutek, da se doji non stop. Potem se ponavadi ujame lepsi ritem.


Ja res!!
Jaz sem do 4. meseca celo zvečer dojila od 19.00 do 22.00! Sem ga samo prekladala iz ene joške na drugo. Je bilo mučno, ampak on je tako potreboval, če ne je jokal.
AM mu pa nisem upala dat, ker sem se bala, da potem več joške ne bo hotel vlečt, ker bi mu bi bilo lažje iz flaške.

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 10:20:18   
Naja31
A v porodnišnici so mu kaj dali dodatek?
Če je dojenje šlo v porodnišnici, potem bo šlo tudi doma.

Čimveč pristavljat pa bo šlo. Pri 5 dni staremu je to normalno.
Ni nujno, da joka ker je lačen, mogoče bi se samo rad crkljal.


(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 10:21:36   
buček
če ima mama dovolj mleka mu jest nebi dodajala aptimila. tudi naša se je včasih dojila na vsake pol ure, uro...  no ubistvo je včasih samo toliko da je povleka in nato zaspala naprej.... mleko je gotovo čist ok. samo novorojenčki imajo tak sesalni refleks da bi skos samo sesali. to ni nič hudega. sem imela posledično zato tudi vedno dovolj mleka. ......saj veš več ko sesa več mleka se dela.....user posted image   

(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 12:17:36   
Pikapoka1
kar pristavljaj ga, verjetno rabi bližino in ne toliko samo hranjenje, ali pa tudi....moj je tudi bil non stop na joški, pa kaj...to je tvoje poslanstvo, jaz mu nikakor ne bi dodajala umetnega mleka, zakaj pa, če imaš svojega dovolj...lepo se mu posveti, če pa imaš kako vprašanje v zvezi z dojenjem pa pojdi še na http://med.over.net/forum5/list.php?94, tam tudi dosti piše o otrokoven joku, ipd... normalno je, da joka, za to obstala 100000 vzrokov in ne samo lakota.
kar pogumno naprej....pa brez dodatkov, boš vidla, da bo šlo....

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
17.5.2008 12:29:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pikapoka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 13:41:57   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

kaj pa če le nima dovolj mleka da nahrani user posted image ?
kako pa napreduje? kaj pravi patronažna?

jaz nisem vstrajala na samem dojenju, mogoče se bo kateri to zdelo čudno, vendar se mi je zdelo bolj pomembno da se naje, kot pa d abi bila lačna.

eno vprašanje.
mamica misli da ima dovolj mleka, posledično doji na 20min.  user posted image ponudi  flašo poje in zakaj je pa lahko potem sit delj časa. čudno da po flaši nima več tako monega sesalnega refleksa? jaz predvidevam da zato ker se pač na zizi ni dovolj najeduuser posted image


očitno o dojenju pojma nimaš ali se niso dovolj pozanimala... adaptirano mleko je veliko bolj nasitno, zato  nedojeni otroci redkeje vprašajo jesti, kot dojeni...načeloma pa če mu daš flašo, bo vsak jedu kolkr mu pač daš, zato pa nedojeni veliko polivajo, ker nimajo mere, med tem pa ko dojeni tega ne delajo oz. v zelo mali meri. Pri tem pa...mamica misli, da ima dovolj mleka...zakaj pa ga ne bi imela, a misliš da dojenčki jokajo samo ker so lačni....in če mu daš flašo, da pol neha zato, ker je pač bil samo lačen, ali zato, ker ga tako zamotiš...po flaši poje vedno, ker se ne rabi tako trudit... kot se pač ti nisi z dojenjem...škoda! če bi si kaj prebrala, bi mogoče ne govorila take neumnosti oz. bi pač vztrajala...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 13:58:12   
Emcek
Glede dojenja je na forunih veliko napisanega. Nikakor pa ne dodajaj Aptamilov in podobnih Am dokler se ne posvetuješ vsaj s patronažno sestro oz. še bolje pediatrom.

S sinčkom sedaj šele vzpostavljata ritem dojenja- kar lahko traja še nekaj tednov, zato je čisto normalno da se hoče dojit na 20 min- s tem ne poteši samo potrebe po hrani temveč tudi varnosti, saj z dojenjem premaguje "travme" ob prihodu na velik "mrzel svet" iz tople maternice. Pa je bilo tudi o tem že dosti napisanega- preglej malo forume.

Če se le da zdržat, poskusi zdržati brez flašk, in dud,.... itd. Pri meni se je obrestovalo- stara je 6 mesecev in 1/2 ter se še vedno dojiva- razen prva 2 tedna brez težav. Najpomembnejše pri dojenju je po mojih izkušnjah, da si prepričana vase ter v to, da si sposobna z dojenjem nasititi svojega otroka- pri količini mleka pa ponudba seveda sledi povpraševanju. Mati narava je stvari uredila tako, da lahko 95% mater brez težav doji (samo doji!!!) svoje dojenčke. Žal pa opažam da v realnosti teh 95% pade na 50% zaradi takšnega in drugačnega dodajanjauser posted image

Le pogum in vztrajaj- se izplača.

(odgovor članu GHOUST)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 13:59:07   
Anonimen
Nikakor pa ne dodajaj Aptamilov in podobnih Am dokler se ne posvetuješ vsaj s patronažno sestro oz. še bolje pediatrom.


Ali s svetovalkami za dojenje, www.dojenje.net.

(odgovor članu Emcek)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 14:38:38   
Taula
Vse se da če je volja....znani stavek, ki me pogreje. user posted image Naša mala je stara 14 dni in dajem ji dodatek. Zakaj? Ker vztrajam, jo pristavljam, črpam mleko ven, ampak ga nimam dovolj. Tako da se ne da vse, kljub dobri volji.user posted image   In kljub temu da ji dajem mleko po flaški še kar rada gre na dojko, se ni navadila na cucelj. In ja še bom vztrajala, samo meni je važno da je otrok sit in da ne hujša, ne pa vztrajanje pri načelih na vsak način.



_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 14:53:24   
Emcek
.... ne bi rekla, da je volja tako pomembna- potem bi dojilo bistveno več mamic.

Pomembno je zaupanje v lastno telo, da je sposobno proizvesti dovolj mleka, izredno pomembno pa je tudi vzpodbudno okolje - vprašanja v smislu : A imas dovolj mleka? dojenje vse prej kot vzpodbujajo, prav tako ob vsake jokecu s strani vseh prisotnih skoraj v en glas: verjetno je lačen

Po mojem mnenju je pomembna vzpodbuda partnerja, ter kot že omenjeno samozavest- največkrat se moraš vzpodbujati sam- saj tvoje zaupanje okolica nenamerno izpodbija.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 18:46:30   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Vse se da če je volja....znani stavek, ki me pogreje. user posted image Naša mala je stara 14 dni in dajem ji dodatek. Zakaj? Ker vztrajam, jo pristavljam, črpam mleko ven, ampak ga nimam dovolj. Tako da se ne da vse, kljub dobri volji.user posted image   In kljub temu da ji dajem mleko po flaški še kar rada gre na dojko, se ni navadila na cucelj. In ja še bom vztrajala, samo meni je važno da je otrok sit in da ne hujša, ne pa vztrajanje pri načelih na vsak način.



kako pa lahko po 14 dneh veš, da ga nimaš dovolj... v tem času se laktacija sploh še ne vzpostavi in več kot boš dajala dodatka, manj se bo dojila...in počasi boš prenehala...ne vem pa zakaj te pogreje, saj  poskušaš šele 14 dni!!! Po 2 mesecih, potem se da reči, če je kaj narobe ali ne, ne prej...ko se vidi koliko otrok prodobiva, tako zgodaj pa je to težko reči, mi je prav žal...tudi meni so sestre u bolnici govorile, da je lačen, da naj mu dam dodatek, bla bla,....pa nisem in sem vztrajala...samo dvome so mi pa dale...dokler nisem začela poslupšat svjega sina in samo sebe...ne pa vse okrog...ki takoj začnejo s temi flašami potuho dajat, sebi in otroku tudi...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
17.5.2008 18:48:20   
Anonimen
Pomembno je zaupanje v lastno telo, da je sposobno proizvesti dovolj mleka, izredno pomembno pa je tudi vzpodbudno okolje - vprašanja v smislu : A imas dovolj mleka? dojenje vse prej kot vzpodbujajo, prav tako ob vsake jokecu s strani vseh prisotnih skoraj v en glas: verjetno je lačen

Po mojem mnenju je pomembna vzpodbuda partnerja, ter kot že omenjeno samozavest- največkrat se moraš vzpodbujati sam- saj tvoje zaupanje okolica nenamerno izpodbija.


Se strinjam z obema tockama.

(odgovor članu Emcek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 11:03:09   
racman2
Tudi meni se zdi, da če vztrajaš z dojenjem, kar nekako zalaufa. Pri drugem otroku sem rekla že v nosečnosti, da jo bom samo dojila. Stara je 4 mes in se dojiva, saj imava krize, pa non stop dojenje, pol že mislim, da mi zmanjkuje, pa še vedno vztrajam.
Če bi mi hotla pit po flaši, bi bile sigurno že polovico časa na dodatku, ker je skoz na joški. Ampak fajn, da je ni sprejela.user posted image user posted image
Pri prvem je pa bila situacija tudi taka, da bi se pogosto dojil, pa mi je patronažna po 10 dneh rekla, ja lačen je, dodajte mu, poleg tega da je bila teža čist o.k.
Še danes si očitam, zakaj sem jo poslušala.user posted image user posted image Ker potem zelo hitro prideš iz enega, dveh obrokov na večino obrokov po flaški, tudi njemu se je potem flaška bolj dopadla. Tko, da sva se dojila kombinirano samo 6 tednov. Danes sem prepričana, da bi šlo, če bi vztrajala, sam takrat nisem imela pojma o teh stvareh, pa še ful ranljiva po porodu, vsa raztrgana, hodila 1 teden tudi z berglami zaradi natega dimeljskih vezi...user posted image user posted image  In sem verjela strokovnim ljudemuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 11:13:35   
katjaš
Najprej lepo pozdravljena mlada družinicauser posted image ! Toplo vam svetujem, da se obrnete mogoče najprej na forum Med.over.net-forum dojenje, kjer vam bo čudovita ga. Mojca prijazno poskušala prebroditi začetne težave, ali pa pokličite eno izmed številk svetovalk za dojenje, ki vam bodo prav tako v veliko pomoč. Naj povem, da sem pred 6 meseci rodila drugič (carski rez) in bi brez pomoči ge. Mojce skoraj obupala z dojenjem, tako pa se z mojim sinetom še danes dojiva polno in uspešno. Torej veselo in uspešno dojenje vam želim!
Katja

(odgovor članu GHOUST)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 14:14:58   
Naša črtica koraka
Zelo in zelo pomembna (tudi pri vzpostavljanju) dojenja je PREHRANA. Hranljivost mleka je odvisna tudi od prehrane!

Mamica naj dobro je in predvsem da je tisto hrano, ki jo ima rada in si jo zaželi. Kljub nekaterim omejitvam glede prehrane (zaradi morebitnih alergij) se da najti nekaj dobrega za pod zob. user posted image


Ne pozabit na pitje! Topel čaj, najmanj 1 liter, takole na začetku, je zelo dober za "delanje" mleka!

Mamica naj ima prsi vedno na toplem, zlasti ko doji.

Skratka, vsaj prve 6 tednov ne bo nič narobe, če boste z užitkom jedle in pile! (Za hujšanje imamo polem še celo življenje čas)


To, da je na 20 min na joški pa res ne pomeni, da je lačen. Pri taprvem otročku sem imela sistem "šestih" vzrokov otrokovega joka, poleg lakote 

1. kupček
2. pleničko je treba menjati
3. zaspan toliko, da ne ve zase
4. prebava,
5. zavij me v štruco, da se bom počutil varnega
6. mrzle nogice

seznam se da še povečati user posted image , a v osnovi je to to.

Pa niker ga ne uspavaj z nošenjem, prijateljski nasvet user posted image


(odgovor članu katjaš)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 21:34:05   
Naja31
Mamica naj ima prsi vedno na toplem, zlasti ko doji


Zakaj pa je to potrebno?

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 21:41:36   
laruska


Ali s svetovalkami za dojenje, www.dojenje.net.

[/quote]

Ja, naj mamica le pokliče eno od svetovalk oz. naj postavi vprašanje na forumu http://med.over.net/forum5/list.php?94.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 23:36:45   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mamica naj ima prsi vedno na toplem, zlasti ko doji


Zakaj pa je to potrebno?


pa še kako pomembno. rodila sem avgusta, pa me je že septembra tako zeblo, da sem nosila volnen pulover. posledica hlada je bila bolečina v desni dojki, pod pazduho in lopatico. prav s toploto sem premagala ta problem.

glede količine mleka sem bila pa tudi sama tik pred dodajanjem v prvih tednih, pa so mi svetovali, naj raje dam čisto malo čaja namesto pristavljenja na 20-30min, saj sem imela močno počene bradavice. pa sem pristavila po eni uri, uri in pol. bilo je hudo, saj se je mala včash kar močno jokala, a je v nekaj dneh minilo. kmalu nismo več niti pomisili na am, saj je mala prav lepo napredovala.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Aptamil kot dodatek pri dojenju
18.5.2008 23:36:57   
nananaja
pa ena je napisala, da  več ko sesa več mleka se dela... ni najbolj res. več kot poje, več mleka se dela. če ne sesa prav, potem se mleko prav tako ne naredi, sem jaz razumela. zato tudi jaz priporočam svetovalke. meni so pomagali doma, marsikateri mamici pa res okolica ni preveč v vspodbudo na žalost.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Plavanje
CatJa

Kdaj so vaši otroci začeli plavat brez rokavčkov/obroča?

Pri 4-ih letih (51%)

Pri 5-ih letih (22%)

Pri 6-ih letih (14%)

Kasneje (13%)


Število vseh glasov: 145

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!