|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 14:07:47   
misamuk
Naša 8.mesečnica je ravnokar prebolela 6.bolezen (sedaj smo v fazi flekov/pikic, pa tudi te izginjajo). Je pa prve 3 dni, ko je bila samo vročina (39) lepo spala, bila krasne volje, edino jedla je bolj tako tako.
Sedaj pa vročine ni več, ona pa tečna do konca, ponoči spi v etapah po 15-30min, pri hrani pa preskoči vsak drugi obrok.
Moje mnenje je, da je to vse posledica bolezni, pač je prišlo za njo in zna biti kak teden, da se uredi.
Ima katera podobne izkušnje?
Hvala in pozdravček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 16:58:58   
frutolina
baje zna trajat do 14 dni da pride nazaj v svoj ritem.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 20:10:25   
vanilla
Misamuk, naša je januarja prebolela 6. bolezen. Prve tri dni vročina, nato pikice. Že ko sem mislila, da smo zdaj "na konju", ko je pač vročina minila, se je v bistvu potem pri pikicah začela njena ultra tečka. Bila je neprepoznavna, samo drla se je na tleh, nič ji ni pasalo. Samo če sem jo nosila, je bla kolikor toliko ok. Spala je slabše... To čudno obnašanje je od trenutka, ko so se začele pikice in je trajalo ene 5 dni. Potem pa kot bi odrezal, spet je bla takšna kot vedno - dobrovoljna, sama se je igrala na tleh... Sem bla pa čist obupana, češ, v kaj se je to spremenilo naše dete user posted image .

Odgovor na takšno obnašanje leži v tem, da je pri 6. bolezni prisoten tudi rahel meningitis (vnetje možganske ovojnice al česa že, ne vem točno) in je zato posledično za to bolezen značilno tudi nenavadno obnašanje, huda razdražljivost, mogoče tudi neješčost, slabše spanje...

Potem mine kot da nič ni bilo.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 22:27:59   
misamuk

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Misamuk, naša je januarja prebolela 6. bolezen. Prve tri dni vročina, nato pikice. Že ko sem mislila, da smo zdaj "na konju", ko je pač vročina minila, se je v bistvu potem pri pikicah začela njena ultra tečka. Bila je neprepoznavna, samo drla se je na tleh, nič ji ni pasalo. Samo če sem jo nosila, je bla kolikor toliko ok. Spala je slabše... To čudno obnašanje je od trenutka, ko so se začele pikice in je trajalo ene 5 dni. Potem pa kot bi odrezal, spet je bla takšna kot vedno - dobrovoljna, sama se je igrala na tleh... Sem bla pa čist obupana, češ, v kaj se je to spremenilo naše dete user posted image .



Kot bi našo opisovala...u nulo isto user posted image user posted image
Koliko je pa tvoja pikica stara?

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 22:48:29   
vanilla
Zdej je stara skoraj 9,5 mesecev... Ko pa je prebolevala 6. bolezen pa je bla skoraj 8,5 mesecev.

Eni prebolijo čist na izi: vročina, potem pa pikice in konc. In tako sem tut jaz mislila, da bo pri naši. Sem bla v bistvu ful vesela, ko sem pikice vidla, ker sem točno vedela za kaj gre. No, šele potem se je v bistvu začela muka.. ker se je tako zelo spremenilo njeno obnašanje... nenormalno razdražljiva je bla.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 22:54:58   
misamuk
Isto pri naši, pa tolk je bla stara kot vašauser posted image
Za ne verjet kako se en dobrovoljen otroček spremeni. Jaz je v 8,5 mesecih nisem videla take. Drugače se komot sama zaigra (če najde etiketo na igrači imam tudi po 45min miruser posted image ), zdej pa...nič prav nobena poza ustrezala, vse igrače brezveze, pa kar nek jok in dretje...mislim, tečnobitis na polno.
Jutri bo 3. dan pikic (no, zdaj jih že skoraj ni več), upam da bo spet dobra stara...user posted image
Še to mi povej, če se ti lušta: a je imela tudi pikice po vratu/čelu? Ali samo trup spredaj/zadaj?
Pozdravček.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 23:00:01   
vanilla
Pri naši so se pikice začele na sredo, čist ta prava "stara Kaja" pa je bla šele v ponedeljek. Najhuje v obnašanju je blo torej od srede do sobote... v soboto je bla že malo boljša, v nedeljo še boljša... v ponedeljek pa kot da nič ni blo user posted image .

In enako kot si napisala, je blo pri nas... Slučajno sem potem na MON zasledila in tudi vprašala Tanč, kaj to pomeni in je rekla o tem meningitisu in da je huda razdražljivost zelo pogost pojav pri tej bolezni.

Ja, nekaj pikic je imela po ušesih, malo po obrazu, pa celo kakšno po nogicah, rokah... Ampak ne preveč. Glavnina je bla na trupu in po hrbtu - pika pri piki user posted image . Tak da je možno, da so pikice tut drugje, čeprav povsod piše, da naj bi ble samo po trupu.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
9.2.2010 23:01:55   
vanilla
Aja, naj vam tečnobitis čimprej mine... Še jutri pa še pojutrišnjem mogoče... Lahko bo pa že jutri boljša... No, ampak glavno, da veš, da bo minilo. Do takrat pa ohranjaj mirne živce... Jaz, priznam, da sem bla menda še bolj živčna kot ona in to zato, ker je take nisem vajena... Ker se cele dneve sama igra, kobaca po stanovanju.. v bistvu me sploh ne rabi nekaj veliko user posted image  - zato me je tista sprememba obnašanja čisto vrgla iz tira user posted image .

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
10.2.2010 7:27:48   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Naša 8.mesečnica je ravnokar prebolela 6.bolezen (sedaj smo v fazi flekov/pikic, pa tudi te izginjajo). Je pa prve 3 dni, ko je bila samo vročina (39) lepo spala, bila krasne volje, edino jedla je bolj tako tako.
Sedaj pa vročine ni več, ona pa tečna do konca, ponoči spi v etapah po 15-30min, pri hrani pa preskoči vsak drugi obrok.
Moje mnenje je, da je to vse posledica bolezni, pač je prišlo za njo in zna biti kak teden, da se uredi.
Ima katera podobne izkušnje?
Hvala in pozdravček.

Uh ja, naša jo je prebolela pri 6. mesecu. Še kakšen teden ali 10 dni je trajalo, da je normalno jedla. Se pa spomnim, da je bila izjemno tečna po tistem, ko so se ji naredile pikice. Naša P je svetovala, naj ji kar svečko damo. Proti bolečinam. Ker se baje pri tej bolezni otročki slabo počutijo (glavobol itd.). Pa smo ji dali ampak samo zvečer, da je lepo spala.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Apetiti in spanje po bolezni
10.2.2010 10:07:06   
salcka
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Isto pri naši, pa tolk je bla stara kot vašauser posted image
Za ne verjet kako se en dobrovoljen otroček spremeni. Jaz je v 8,5 mesecih nisem videla take. Drugače se komot sama zaigra (če najde etiketo na igrači imam tudi po 45min miruser posted image ), zdej pa...nič prav nobena poza ustrezala, vse igrače brezveze, pa kar nek jok in dretje...mislim, tečnobitis na polno.
Jutri bo 3. dan pikic (no, zdaj jih že skoraj ni več), upam da bo spet dobra stara...user posted image
Še to mi povej, če se ti lušta: a je imela tudi pikice po vratu/čelu? Ali samo trup spredaj/zadaj?
Pozdravček.


jaz sem naši vztrajno rezala etikete z igrač.
dokler nisem ugotovila, da je to njena najboljša zabava user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




kdaj greste najraje na poletni dopust
Spark



(81%)

(19%)


Število vseh glasov: 180

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!