|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Antibiotik za malo rdeče grlo?
17.7.2006 11:17:26   
Anonimen
Pozdravljene!

Sem v veliki dilemi - naj dam user posted image  antibiotik ali ne.

user posted image  je star 8 mesecev, od petka popoldan je  imel vročino, ki nikoli ni dosegla 39°C. Prepričana sem, da so zobki, ker ni mogel niti piti po flaški. Dajala sem mu Calpol in Calgel. V nedeljo popoldan se je začelo umirjati, trenutno je brez vročine, ampak še vedno bogi.
Zmotila me je bela obloga na jeziku, zato sva danes šla vseeno k pediatru. Dobila sva Daktarin (je bilo nekako pričakovano) in antibiotik user posted image . Ušesa in pljuča so OK, komentar je bil le: malo rdeče grlo.
Na dotik ga nikjer ne boli, samo usta trmasto tišči skupaj. Želi si flaške, ampak jo hitro umakne.

Razmišljam, da mu AB ne bi dajala, da bi počakala vsaj še do jutri. Kaj bi ve naredile na mojem mestu?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Antibiotik za malo rdeče grlo?
17.7.2006 11:33:56   
mml
Jaz osebno bi počakala do jutri, če ima samo malo pordelo grlo to sigurno ni angina, pri prehladu pa antibiotiki tako ali tako ne pomagajo.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Antibiotik za malo rdeče grlo?
17.7.2006 13:08:32   
lumpy
Tudi jaz bi počakala z AB , glede na  to da so uhice ok, in da je bil komentar pediatra kakršen je bil.

Če bo pa huje in se bodo težave stopnjevale, vročina višala pa le uporabi AB, drugače pa mislim da ga ne rabi. To je moje mnenje, ti pa naredi kot se tebi zdi prav.

Pridno mažita z Daktarinom in bo bolje.

_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Antibiotik za malo rdeče grlo?
17.7.2006 13:14:34   
bini
naša 2 letnica je imela prejšni teden ful visoko vročino in samo pordelo grlo - ampak nam je pediater dal naredit bris in je bil pozitiven - zato so bili AB pri nas upravičeni, na tvojem mestu pa bi tudi jaz počakala še kak dan...
ampak če noče jest, potem to meni zelo diši na angino user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Antibiotik za malo rdeče grlo?
17.7.2006 13:29:59   
srki
Dvomim, da bi ti pediatrinja dala AB samo zaradi pordelega grla. Mogoče je res samo pordelo, vendar kaže že na začetek angine. Pa če si flaške tudi želi, piti pa ne more, pomeni da ga tudi boli.

Res ne vidim razloga, da mu ga ne bi dala, saj v končni fazi je dohtarta in valda ve, kaj dela (čeprav vseh ni za pohvalit).

Se pravi, jaz bi mu ga dajala tako, kot ga je predpisala.

Pa upam, da se čimprej pozdravite.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Antibiotik za malo rdeče grlo?
18.7.2006 19:40:21   
Anonimen
Epilog: včeraj in danes je bil brez vročine, danes dopoldne že čisto OK. AB mu nisem dala. No, danes popoldne pa je dobil izpuščaje po celem telesu, šla sva k drugi pediatrinji, ki si je vzela čas, da je preverila tudi kri in bris.

Vse negativno, tako da AB res niso potrebni. Razlaga je, da razsaja nek virus.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




vneta ritka
Erin

Kaj od naštetega je najbolj pomagalo pri vneti ritki vašega otroka?

hrastovo lubje (7%)

canesten (9%)

praška pasta (17%)

bepanthen (39%)

cinkovo mazilo (10%)

hladilno mazilo... (18%)


Število vseh glasov: 283

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!