|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 19:52:38   
Minka Pobalinka




Jaz sem tooolk žalostna... Ob 18.00. sem mojega miškota začela pripravljati za spat. Lepo sem ga slekla, da si malo "zlufta" rito, ga položila na najširši del kavča, pod igralni most, kot to naredim vsak večer in šla v kuhinjo pripravit flaško. Minilo je toliko časa, da sem nalila vodo in nasula mleko vanjo.. 3 minute mogoče.. Naenkrat je zaropotalo, mene je kar odneslo v dnevno. OTROK MI JE PADEL S KAVČA ! Ne vem kako je to možno, star je 4 mesece, še nikoli se ni obrnil s hrbta na trbuh. Ni mi jasno. Moral se je najprej obrnit počez, potem pa še prevalit??Revček ima buškico, malo je jokal... potem sva jokala oba.. Res sem tako žalostna in nesrečna, da me bo konec.. Bogi moj mišek. Saj je zgleda vse v redu z njim, normalno je jedel, se smejal in pogovarjal... Jutri zjutraj grem takoj kupit stajico, da ga lahko pustim za nekaj minutk samega, da grem lahko brez strahu na wc ali pa pripravit flaško..
A se je vam to kdaj zgodilo ali sem samo jaz neodgovorna mati? user posted image user posted image user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 19:56:15   
petja
Joj, saj vem, da ti je ful hudo, ampak verjemi, da nisi ne prva ne zadnja, ki se ji je to zgodilo. Jaz mojo tudi kar puščam (ima 4 mesece), se mi je pa včeraj prvič sama prekotalila s trebuha na hrbet, zato bom tudi jaz morala zdaj bolj paziti.

Saj vem, da je tole slaba tolažba, ampak verjetno se bo še kdaj zgodilo kaj takega, pa še veliko bušk bo imel. Zdaj vsaj veš, da ga ne smeš več puščati samega, oz. ga moraš imeti na tleh.

Si pa 100% dobra in zelo sposobna mama - že to, da ti je tako hudo, to pove!!!

Evo, ena user posted image  zate!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 19:58:01   
Anonimen
Oh, vsaj enkrat na 14 dni se kateri že samo tule na RR kaj takega pripeti. Ampak pri 4 mesecih ... imaš pa res pravega akrobata.user posted image  Ne vem, če se je kdaj kateremu otroku res kaj hujšega, kot da se je ustrašil, ob tem zgodilo.
Zato se pomiri, vse je v redu. Stajico pa le nabavi.

(odgovor članu Minka Pobalinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:00:15   
kofetek2010
men je sin padel s postelje - sem ga dala na sredino zakonske a se je spuzal (pri 4,5 m) in na srečo padel na odejo s katero sem mu obložila, da ne bi mogel dol past user posted image

tamalo pa dam na tla v baby gym, ali pa kar na puzzle, ker se zadnji teden obrača kot vrtavka s hrbta na trebuh in nazaj user posted image  in je v trenutku premaknjena za meter user posted image

a če si nesposobna mama? pol sva že dve user posted image

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:04:27   
Marogica
Nisi nesposobna mati, si le mogoče malo nepremišljena, da ga pustiš samega na kavču. Jaz si tega nisem nikoli upala, pri nobeni starosti, raje  sem ga položila na tla. Ker če se ne bi danes obrnil, bi se mogoče jutri, pojutrišnjem...
PRiznam pa, da je tudi meni padel mali iz jedilnega stolčka in to PRIVEZAN!!!! To mi še do danes ni jasno, kako mu je uspelo. Od takrat, ga ne pustim niti sekunde v stolčku samega, pa čeprav privezanega...
Torej se ne sekiraj, še dobro, da so otročki iz "gume" in ti padci normalno ne povzročijo kakšnih večjih posledic.
Stajico pa le idi kupituser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:04:50   
m@j@
Dobrodošla v klubu!

Moja soseda, mama 4 otrok, je men težila od prvega dne, ko sem user posted image  dajala ležat na sedežno. pa se takrat res še ni obračala.

Meni se je tudi to nardilo. Vse je enkrat prvič. Naša je tolk telebnila, dobr d jo nisem vidla. Pomoje je mogla salto nardit. Je dobila takšen udarc, da je imela tud oko zatečeno, ampak buške pa ni blo. Sem ji kar zelenjavo zmrznjeno za francosko s. gor dala, pa z margarino mazala. Sam midva z možem sva vedla, kje naj bi se kej poznal, drugi niso nič opazli.

Margarina dela čudeže.

Lp in čimmanj padcev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:19:36   
sončnica14
Jaz ga nikoli nisem puščala na kavču, ampak vedno na tleh. Na tleh sem imela blazino in most, pa ostale igračke. Pasti ni imel kam.
Stajico pa smo začeli uporabljati šele kasneje, ko se je že plazil naokoli in ga ni bilo več varno samega pustiti na tleh brez nadzora.

Mi je pa 2 dni nazaj padel iz otroške posteljice!! Tiste s ta visoko ograjico. Ni mi jasno kako mu je uspelo skočiti/pasti čez. Ima 10 mesecev.  Če samo pomislim, kaj še bo. Saj bo vedno večji in vedno močnejši.
Imate kakšne ideje, kaj naj naredim?



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:23:33   
Anonimen
Jaz sem ga vedno puščala na kavču...pa nikoli ni padel...madoniš, je pa tvoj res gibčen user posted image
Pa ne sekiraj se, nisi nesposobna...a veš kolikokrat bo še padel, pa se butnil z glavo, pa čmoknil na nos?
Ja, stajico pa le kupi user posted image

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:28:11   
KODA
Jaz sem tamalega pri 5 mesecih pustila zadekanega sredi zakonske postelje,pa se je zrinil na tla,pa še čisto tiho je bil.Ko sem, stopila v sobo,pogledam na posteljo,tamalega nikjer.Kar slabo mi je postalo.Tamali se mi pa smeška s tal,pa še opravka je imel z eno igračko.
Tastarejši je pa vpričo moža padel s postelje.Z enim učem je bil pri tamalem,z drugem pa gledal TV,tamali je pa se kobacal po postelji.Pa se je skobacal do roba,pa še naprej.
Pač se zgodi.Včasih samo glavo stran obrneš,pa je že preveč.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:34:56   
Minka Pobalinka




Punce hvala za tolažbo..  user posted image  se že malo bolje počutim..







(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:35:20   
Meceno
Dva dni nazaj sva sedeli skupaj na robu postelje in jo gledam se menim z njo,... ona se nagiba naprej in pof bi skoraj direkt na glavico padlauser posted image ( je 30sekund jokala ), sem jo prestrašila ko sem jo za polover hitro prijela in potegila gor ( ima pa malo ob strani glavice rumeno, se je udarila ob stranico postelje user posted image )

Jaz sem tudi slaba mati user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:41:16   
dulcinea
Moji mami je moj brat padel s kuhinjske mize. user posted image

Ha,ha, včasih pravim, da se mu še zdaj pozna...

In Minka Pobalinka, ne, nisi slaba mama. To se lahko vsakemu zgodi. Brez skrbi

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 20:56:58   
Anonimen
Nikakor nisi slaba mama, tebi se je zgodilo danes, eni so bo to zgodilo jutri. Je bilo par dogodkov, ko sem se sama spraševala enako. Žal tako je, nič ne moreš, otroci pač padejo in hvala bogu, ni vedno hujših posledic.
Sicer pa sem ga jaz imela v stajici že od 2. meseca dalje, sem ga dajala kar ležat noter, in igračke obesila nad njim, da se je z njimi zabaval,ko sem morala kaj postoriti.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 21:01:52   
renan
Že veliko podobnih zgodb sem slišala, npr.: moji mami sem jaz padla s posteljice, moji prijateljici je sinček skupaj z ležalnikom padel s klopi...
Trenutek nepazljivosti in se zgodi...Je potem človek naslednjič previdnejši. To ne pomeni, da si slaba mama!

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
24.3.2006 21:45:51   
ninocka
Ne nisi, jst sem tud moji mami padla dol z mize, ko me je previjala, pa se je samo stran obrnla. Pa ji ne zamerim tega, v bistvu se niti ne spomnem user posted image user posted image
Pa tud nama je ze Evan skor dol padu, pa sva bla oba cist pr njem, so pac spolzki ko jeguljice...user posted image



Nesposobna, neodgovorna, neprimerna - v bistvu sploh NI mama, je pa una iz ta druzga posta.



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
24.3.2006 22:46:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 8:41:36   
Naty*Taja
Men je danes ponoči med spanjem iz kinderpeta padel!!!user posted image
Sem misla, da me bo kap. Tak je zaropotalo!Star je pa 11 m.
Definitivno moram kindrepet čist dol spustit. Je pa vse vredu z njim. Se dogaja - hvalabogu da pri tem ponavadi ni hujših posledic, ker ne vem kaj bi. Že tak mi je skor srce v hlače padlo!!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 8:51:32   
April
na tleh je res najbolj varno, če moraš za par sekund stran ga daj raje na tla.

Meni so v glavo vcepili, da ga ne smem na visokem nikoli pustiti samega, ne glede na starost. Pri 4 tednih sva bila en dan v bolnici na preiskavah, mali je spal na posteljici brez ograjce, jaz pa sem šla 2 m stran do lijaka, da si umijem roke. Še zdaj se spomnim kako me je sestra nadrla, da ne smem nikoli tako pustit otroka, pa kaj vse se lahko zgodi, če pade na tla. Pa se pri enem mescu res še ni premikal. Takrat sem se res slabo počutila. Mal je pretiravala, ampak vseeno, nikoli ne veš kdaj se bo prvič prekotalil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 9:30:50   
*alja*
Jas pa imam enega sošolca ( na študiju ), ki je pri 5 mesecih padel iz kavča.
Nevem točno vseh zdravstvenih podrobnosti, vendar se je udaril nekje po glavi ( na male možgane ) in se zdaj ful pajtla ( ne more delati nič pisnih izpitov ker ne more pisat tok hitro ), ne govori gladko ( geklja ), no pa je kljub temu brihtem fant!
 
To ni glih tolažba, sem pa napisala zato ker je tudi mene pretreslo ko sem zvedela da je samo padel iz kavča in ima take posledice!
 
ZARADI TEGA PA NISI SLABA MAMA, MISLIM DA SE TO LAHKO ZGODI VSAKI!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 10:11:04   
tanjagrm
Oj!!

Ne samo da sta si po videzu podobna očitno tudi po živahnosti,.. tudi midva z lovrom sva že imela kot moja mami pravi " padalske "vaje pri štirih mesecih,... se mi je zdel nekam umirjen in vroč pa sem se odločila da mu zmerim vročino in ke je kot ponavadi ravno takrat bila v ušesnem termometru batarija fuč sem šla samo do druge sobe v predal po batarijo,.. lovra sem tačas pustila na sredini najine postelje in izgledal je kot da bo vsak čas zaspal,.. pa ne vem če sta minili dve minuti ko je zaropotalo,.. v sekundi sem bila spet v spalnici,.. Lovro pa je ležal ob postelji na hrbtu,.. kasneje sem na mojo in predvsem njegovo srečo ugotovila da se je samo prestrašil,.. saj ni imel nobene buškice pa tudi glavico cem celo pretipala in ni bilo boleče površine,.. lovro se je kmalu začel smejati pa tudi jedel je normalno,.. ampak jaz sem bila pa še ves teden vsa iz sebe,.. no zdaj smo že v šestem mesecu in imamo stajico,.. do takrat sem pa kar v sobo kjer imamo parket pogrnila dve plasti oddeje in ga puščala tam če sem mogla kam skočit!!

No tako kot so ti že ostale povedale da nisi ne prva in ne zadnja ki se ti je to zgodilo,.. in da za to nisi nič slabša mama,..
no pa iskrene čestitke ob materinskem prazniku!!

Tanja in lovro

aja a mi lahko napiše katera kakšen verz ob rojstvu, sem teta postala rodil se je pa Vital danes ponoči v NM mamici katarini in mojemu bratu  očku Petru!!

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 10:19:56   
anitaz
Meni je padla iz postelje,pa hvala bogu ni bilo nič hudega. Pomoje vsak otrok enkrat pade. Ti pa predlagam, da daj otročka na tla-jaz sem jo po padcu imela skoz na tleh-sem ji pogrnila en debel kovtr pa dekco čez,da ji je bilo toplo,in igračke okoli in je delala kar je želela. Pa še brez skrbi sem bila. In tako je kmalu začela "puzat" naokol po celem stanovanju. Stajco sem ji dala šele kasneje,nekje pri 8-em mesecu (zaradi postavljanja na nogice).

(odgovor članu tanjagrm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
25.3.2006 12:52:12   
kalbo
Ah, zdej ne morš rečt, da si slaba mama. Sam pustiti dojenčka kjerkoli na visokem samega je zelo nepremišljeno. Nabavi si peno, jo obleci v blago in daj na tla. Tam ga pa res lahko brez skrbi pustiš. Stajca je za pol, ko bo okoli plazil.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
25.3.2006 23:19:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
25.3.2006 23:20:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali sem res nesposobna mama????
26.3.2006 8:05:57   
Primoza
Kmalu ga boste lahko začeli učiti pravilnega sestopanja s kavča (z nogami naprej). Žan se je tega naučil pri osmih mesecih, pri enem letu pa je že znal varno splezati do okenske police.

Njegov največji "podvig" je bil, ko je na previjalno mizo pritovoril svojega poganjalčka in po kaskadersko skočil v "prepad".

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Katero ime?
marijaa

Katero ime za fantka vam je najbolj všeč?

Marcel (22%)

Gaj (5%)

Lan (31%)

Gal (22%)

Svit (20%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!