|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 13:57:18   
simona2
Mene pa zanima (glede na prebrano do sedaj) ali ste dojenčka (naša stara 14 dni) zbujale za hranjenje čez dan, če je spal več kot tri ure v kosu.

Sama sem v dilemi, saj sva se dopoldan npr dojili od 8-11 z manjšimi presledki, tako da imama res občutek da ni bilo več kaplje mleka. Potem je komaj zaspala okoli 12 ure, ko se je še vedno malo pocrkljala, vendar ko je priteklo melko ni pila.

Zdaj pa sem v dilemi ali jo zbudim za dojenej ali jo raje pustim, da se še malo naspi in spočije, saj je bila že skoraj od 6-ih zjutraj pokonci, pa tudi noč je bila bolj živahna.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 13:57:45   
Anonimen
Mene pa zanima (glede na prebrano do sedaj) ali ste dojenčka (naša stara 14 dni) zbujale za hranjenje čez dan, če je spal več kot tri ure v kosu.


NE, NE in NE.

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 14:04:32   
nananaja
kadar je spala, sem jo pustila, sej je pa pol prej hotla jest. včasih je blo to več kot 4 ure, do 5. lačna gotovo ne bo, če drugače non-stop je. naj te ne skrbi.

< Sporočilo je popravil nananaja -- 16.8.2008 14:05:20 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 14:08:49   
katicka
ne je zbujat če lepo napreduje. moja je stara dva meseca in spi osem do devet ur ponoči in je ne zbujam ker lepo napreduje in se zbudi ko je lačna.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 14:12:16   
K_a_t_i
Žal nismo bili te sreče, da bi spal 3 ure v kosu - če bi, ga pa sigurno ne bi zbudila user posted image .

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 14:22:17   
Naja30
Moja ni zdržala podnevi tako dolgo brez, da ne bi jedla. Če bi, je ne bi zbujala, ker je lepo napredovala.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 15:21:59   
Kaja08
Nič ne budit...Tako kot so punce rekle - če user posted image  lepo napreduje, naj kar lepo spi in je takrat, ko se zbudi! Ko sem jaz isto vprašanje postavila pediatru v porodnišnici, me je pogledal, kot da bi bila mal zmešana...

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 15:31:24   
Vrtnica79
Jaz nisem nikoli zbujala user posted image .

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 22:45:00   
Netopirčy81
Ne, nikoli.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 22:47:53   
Anonimen
Ne, ne zbujat.

(odgovor članu Netopirčy81)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 23:20:18   
Rubin.
Jaz sicer nisem bila te sreče, da bi spala več kot 3 ure, ampak če otrok ne jemlje dol pri teži, potem je jaz sigurno NE bi budila. Ko bo lačna se bo že zbudila, brez skrbi user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
16.8.2008 23:33:01   
karamelam
Tako kot so že vse druge napisale: NE zbujat. Zbuja se samo nedonošenčke in tiste ki slabo napredujejo v teži. Jaz moje nisem zbujala in ko je bila stara toliko kot je tvoja je spala tudi po 6 ur v kosu. Pa se je prvi mesec zredila 1400g. Včasih je pač jedla na pol ure, včasih pa na 6 ur, kakor je hotla.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 9:04:57   
Mišni
Jaz bi jo začela zbujat, če bi zamenjala noč za dan. Torej če bi ponoči hotela ves čas jesti, podnevi bi pa spala. Sicer pa ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 9:33:57   
miška81
NE! Razen če je nedonošenček in če ne napreduje na teži kot bi morala...kot so ti punce že napisale user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 14:21:13   
Anchikaa
Jaz moje nikoli nisem zbujala za jesti, pa čeprav so mi v P rekli da jo naj zbujam na 3 ure.Zdaj ima 7 mesecev pa ji nič ne manjka,celo nad povprečjem je pri kilah.

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 15:09:27   
Soncnica Sandra ***
NOP!!!

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 19:06:31   
Tisana
Ja, ker je bila nedonošena in ker je bila ful zlatenčna, pa je kar naprej samo spala, še med hranjenjem. Uf, je bilo takrat vse izi user posted image ! Potem pa, ko je lepo napredovala na teži in se prebudila iz zimskega spanja, pa itak ni blo več treba user posted image .

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
17.8.2008 21:52:33   
izgubljena_ovcka
Nikar zbujat! Naš sonček je bil velik zaspanček prve 3 tedne... se mi zdi, da ga je rojstvo totalno izmučilo. Jaz sem pustila, da si je sam svoj ritem ustvaril, da je takrat ko njemu paše in je zelo zadovoljen otročiček. Prvi mesec je bil sicer dokaj kaotičen ker smo jedli dopoldan vsako uro, popoldan pa tudi 5 ur nič ker je pač spal... brez skrbi, če ni z njim nič narobe (se pravi nima zlatenice ali ni kako drugače bolančkan) se bo že zbudil ko bo lačen, otročki ne znajo "zanalašč" počakat...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali dojenčka zbujati za hranjenje čez dan
18.8.2008 7:45:14   
tamala_82
Naš Mark je tudi kao nedonošen (rojen 4 tedne prezgodaj) in smo ga zaradi nizke PT (2500g/46cm) tudi mogli zbujat na 2-3 ure. Pa še med dojenjem je skos spal in skoraj nič pojedel in sem ga mogla skos ščipat in žgačkat, da je vleku. Kaj smo dosegli - teža je šla gor, ritem je šel adijo, pamet. Do 3. meseca smo ponoči spali max. 3 ure, podnevi tudi ni skoraj nič spal, razen kakšnih dremežev po 20 minut (2-3x na dan) in se mi je že mešalo. Sva se z dragim lih učerej pogovarjala (sva obujala spomine na težke prve mesece), da drugega otroka ne bova niti pod razno zbujala - ko bo lačen, se bo že zbudil sam. Otrok naj sam vzpostavi nek ritem. Razen, če ni seveda nedonošen in treba merkat ... ampak takoj, ko začne teža lepo rast, nehat zbujat na 2-3 ure - moje mnenje ... 

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!