|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 20:37:17   
Anonimen
Punce jst nevem več kaj naj... Tole je prešlo vse meje... Tiste, ki me poznate veste, da sem imela ZELOOO pridno dete, ki je celo noč prespalo že pri 2 mesecih in NIKOLI ni bilo težav s spanjem in uspavanjem...

No odkar smo se preselili (1 mesec) je tole prešlo vse meje zdravega razuma. Prav zdejle ga poslušam kako KRIČI (ne da joka, ampak se histerično dere) in nevem več kaj naj naredim. Lačen in žejen ni, zobki so namazani, zebe ga ne, vroče mu ni,...

Enkrat sva ga ponoči pustila 1.5 ure jokat in potem je spal do zjutraj. Po tem dogodku je bilo bolje, dokler ni bil bolan in sva ga malo bolj pazila in ga nisva pustila da se tako razjoka. No zdej se spet zbujamo NEPRESTANO in tudi za zaspati imamo težave. Dudo ima, sleepy-ja tudi, prižgala sem mu uspavanko in dokler sem jaz tam je OK, ko grem ven (samo obrnem hrbet) plane v histeričen jok.

Dejte mi pomagat... Je to izsiljevanje ali me otrok res potrebuje in mu delam krivico???? user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 20:43:26   
*miska.mcc*
verjetno te potrebujem ker je tako navajen. verjetno je le faza. verjetno ga je strah, mogoce pa rabi samo tvojo blizino.
ce ste se pred kratkim preselili tudi tak mali otrok cuti.

ne vem, ziva....uf, tezka. jaz bi "potrpela" in bila ob njem....prehitro mine.

po mojem, je bolje, da ga vzames v narocje za pol ure in ga uspavas, kot da 2 uri poslusas dretje.
mali bo zaspal zalosten, tebe pa bo pekla vest. ce prej, ne, cez par let, ko se ne bo vec hotel cartlat!

uzami si 5 minut, see pomiri in pol ga pejso pocartat.

pri 8ih mesecih otroci ze vejo zakaj se gre.

srecno in mirne zivceuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 20:51:28   
Anonimen
Joj Miska če bi blo samo uspavanje bi ga uspavala brez premisleka v naročju. Problem je, da če ga uspavam, potem mam celo noč še večjo štalo.
Sem enkrat prebrala nekje, da če zaspi v naročju se zbuja ponoči, ker bi rad bil v naročju (spomin pred spanjem) in sem porajtala da je res tako....

Res mi ni težko, ampak bojim se da ni samo to. Tudi ko smo se preselili, sva mu dala čas in je do prejšnjega tedna spal pri nama v sobi. Ampak ko je tam začel "lepo" (beri: bolje) spat sem ga dala nazaj v njegovo sobico.

No zdej je zgleda omagal in zaspal... Ampak medtem sem bla 5x ali 6x tam. In samo hrbet obrnem (dobesedno) in kričanje, da gre čez ušesa.....

Nisem več tok pametna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 20:58:16   
*miska.mcc*
mah, ziva...kaj pa vem. meni so svi trije zaspali v narocju in spali pri meni. pa so spali celo noc. nina je do zdaj 1x sama zaspala v posteljici. ko je bila stara okoli 2 tedna. 1x!


ne vem...nimam nasveta. itak nasa tudi tuli, ce nima 100% pozornosti. zdaj je tukaj pod mano na tleh, oblozena z igracami. pa ji moram vsake 15 sekund dat v roko drugo igraco, da ni dretjauser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:02:20   
sami0804
Ne vem,če ti bo odgovor všeč,so pa to moje izkušnje.
Jaz osebno mislim,da izsiljuje.Otrok pri 8 mesecih presneto dobro ve,da je bolj fajn,če te cartajo,kot pa če moraš spat sam.
Iste stvari kot ti sem doživljala tudi sama.Moja dva otroka sta do osmega meseca lepo spala v svoji posteljici,potem pa kaos.Pri sinu sem potem pri enem letu končno "popustila" in preselil se je v najino posteljo,kjer je spal do treh let in pol.
No,pri gospodični je šlo brez "pripravništva",je takoj pristala v skupni postelji(pri osmih mesecih).

Zdaj imaš dve možnosti:ali vztrajaš in ga naučiš,da zaspi in spi sam,ali pa ga ujčkaš,tako kot jaz moja dva.
Jaz se strinjam z Miško:še prehitro odrastejo,seveda pa moraš sama pri sebi razčistit,kak način ti odgovarja,ker ta drugi je precej naporen...user posted image
Upam,da sem ti vsaj malo pomagala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:10:08   
*miska.mcc*
ja, je naporen. meni bi tudi marsikdaj pasalo, da jih odlozim v postljo, ugasnem luc, zaprem vrata in imam ceeeel vecer bozji mir.

mi pa tudi pase, da moj otrok zaspi lepo, brez joka, da tisti trenutek čuti, da je ljubljen...
pa ne recem nič cez tiste mamice, ki jim je uspelo vzgojit otročka, ki ga poloijo in zaspi. nasprotno! vsaka jim cast!

meni pač očitno pase, da jih cartam.
se za ta velkega imam vcasih "slabo vest", ker "mora" spat sam. pa bo maja star 9 let.user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:26:53   
janastar
Jah to spanje!
Jaz mislim, da pri tej starosti že točno nekateri vedo kako se stvarem streže- no saj pri naši 8 mesečnici je tako. Včasih se tako razkuri,....da ....

Glede spanja- moja je imela cca 2 meseca nazaj težave- se je full krat zbujala ponoči. Trenutno pa smo ugotovili to- da slabo spimo ko je luna-- no tak da, eni tako drugi tako!

Vem, da ni prijetno- bo pa enkrat minilo!
Držim pesti za dobro nocojšnje spanje!!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:30:27   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

Dejte mi pomagat... Je to izsiljevanje ali me otrok res potrebuje in mu delam krivico???? user posted image user posted image



vem, da se marsikatera ne bo strinjala....user posted image  ampak ljuba duša....kako pa naj ti drugače pove, da te potrebujeuser posted image

preselili ste se....to je šok za odrasle, kot tudi otroka...jaz vem, kako je bilo, ko sem ga pri dobrem letu navajala spati v stanovanju, v drugi spalnici....kriza....tulil je, kot da bi ga na živo rezali....ker je bilo enostavno drugo okolje in tudi to, da sem bila z njim, ni kaj dosti pomagalo. doma pa je šlo brez problema.

pa kaj češ...stisni se ktemu mulčku, cartaj ga....a je še kaj lepšega od tegauser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:36:34   
eee35
živa: naš ponavadi zaspi brez večjih problemov, ampak ko se že odloči, da napočil čas za dretje, ne popusti...user posted image  Glih danes je bilo tako: zaspan ful, pa kopali smo se, dolgo, da ga še bolj zmatra, pa samo, da sem mu joško pokazala (dobi še zvečer, pa zjutraj), me je razbil v prafaktorje!!! Odrival me je, pa gledal proti vratom, pa jok, pa stok, dala sem ga v posteljo: histerijauser posted image . No pol se je drl malo, ampak ne veliko, ker midva ga ne moreva poslušat dolgo, da joka, tako, da sem šla po njega...zmatrana sem kot user posted image , sem ga dala mojemu, pa gledala raje drugam, pa delal tako: yyyyy, yyyy, dokler ga nisem pogledala, pol pa je začel k meni riniti, pa sem bila pečena. Mulček. JA, po moje do neke meje že vejo, kako pa kaj.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu janastar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 21:56:27   
leo**tia
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

Joj Miska če bi blo samo uspavanje bi ga uspavala brez premisleka v naročju. Problem je, da če ga uspavam, potem mam celo noč še večjo štalo.
Sem enkrat prebrala nekje, da če zaspi v naročju se zbuja ponoči, ker bi rad bil v naročju (spomin pred spanjem) in sem porajtala da je res tako....

Res mi ni težko, ampak bojim se da ni samo to. Tudi ko smo se preselili, sva mu dala čas in je do prejšnjega tedna spal pri nama v sobi. Ampak ko je tam začel "lepo" (beri: bolje) spat sem ga dala nazaj v njegovo sobico.

No zdej je zgleda omagal in zaspal... Ampak medtem sem bla 5x ali 6x tam. In samo hrbet obrnem (dobesedno) in kričanje, da gre čez ušesa.....

Nisem več tok pametna user posted image user posted image user posted image


taka je nasa 13mes,,,,,,ce samo obrnem se iz sobe jokuser posted image ..tako da sem jo 1 pustila jokat 15min,ampak nisem je mogla poslusat,zdaj vsakic ko gre spatse vlezem zraven nje dokler ne zaspi,cez dan jo pustim spat na postelji,zvecer ko zaspi z menoj na postelji,jo samo prelozim v posteljico.in nobenega joka ali problemov ponoci,ker mirno zaspi,in ve da ponoc mora bit v posteljki.cez dan pa je druga zgodba,spi na veliki postelji po 3ure skupaj,in sve obe zadovoljneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:06:14   
Anonimen
Rija jst sem ga tudi skušala razumet... Pa sva ga zato prestavla k sebi. In ko je bolje spal, sva ga dala nazaj v njegovo posteljo in je bilo morda 2 noči OK, zdej pa spet isto user posted image

Jst bi se rada crkljala z njim, ampak Žiga ni tak fantek. Noče se stiskat in cartat. Samo da sem tam pa je OK. Ampak ko sem tam se pa igra in pogovarja z mano...

Hvala punce ker me niste masekrirale... Nočem bit trdosrčna, ampak tudi ne preveč popustljiva. Še najmanj pa je moj namen ali pa želja, da bi skupaj spali vsi trije v eni postelji. Tega pa nočem. Vsi trije ne znamo skupaj spat. Smo vsi preveč komot in potem noben od nas ne spi dobro user posted image

No zdej je zaspal in še k sreči še ni zbudil user posted image Upam da tako tudi ostane user posted image user posted image

(odgovor članu leo**tia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:14:20   
karmen83
Pri nas smo isto imeli tako fazo, hčerkica se je že pri par mesecih navadila sama zaspat, nekje okrog sedmega meseca pa je imela prave napade histerije, kakor hitro sem jo pustila samo, da bi zaspala. Pa sem dva tedna po pol ure ali še več kot kup nesreče stala ob kinderpetu in jo božala pa tapkala po ritki, dokler ni zaspala, čez nekaj časa pa je spet bilo vse po starem. Isto se je potem dogajalo tudi, ko se je začela vstajati in postavljati na noge, tudi takrat sem visela na kinderpetu včasih tudi po uro, da je zaspala, ali pa takrat, ko je bila bolana oz. po bolezni... Pač je treba potrpeti, otrok zagotovo čuti, da je nekaj drugače in se ne počuti tako varnega, pa pač varnost išče v tvoji bližini, poskusi postopoma se čim bolj odmikat. Pa pri nas so ful vžgale otroške pesmice, jih imam na cd-ju vsega skupaj več kot tri ure, ji jih vklopim pred vsakim spanjem, dnevnim in nočnim, da jo pomirijo. Pa ninica je zakon, brez njenega psička ni šanse, da mi zaspi.
Držim pesti, da vam čim prej uspe mirno zaspančkat. Srečno!


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:18:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: karmen83

Pa sem dva tedna po pol ure ali še več kot kup nesreče stala ob kinderpetu in jo božala pa tapkala po ritki,



ja to pa menda ja ni neka nesreča, če moraš stati ob postelji svojega otroka, aliuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:43:21   
Najaa
Ne, po moje ne izsiljuje. Sploh če ste se preselili pred kratkim, rabi čas, da se navadi. Mi ko smo se preselili, je rabla nekaj tednov, da se je navadla, pa še pol je mela kdaj prebliske in je jokala, ko sem šla ven. Pa se navadijo in je.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:44:34   
alejna
Rija seveda ni nesreca stati ob posteljici svojega dojencka,in ga poskusati umiriti,ampak iskreno vcasih smo nekatere mamice ze tako utrujene,zalostne ker ne ves kaj delas narobe in karkoli naredis ne pomaga...in vcasih res nimas vec moci niti tistih pet minut stati ob posteljici in ga bozati po ritki da zaspi...
Ampak vseeno si je treba vzeti cas in zbrati tiste zadnje moci in voljo,dojencka potolaziti,pa vcasih tudi dovoliti da zaspi v narocju (saj zato pa obstajajo mamice :-))))...saj ne bo ostal vecno dojencek to hitro mine.
Živa25 moram ti pa se to povedati,moja izkusnja,tudi moja mala je nekaj casa skoz jokala,mislila sem da pac potrebuje pozornost...zobkov se ni bilo,vrocine ni imela...pa sem jo vseeno peljala k zdravniku (imela je hudo vnetje sred. usesa!!!) in jaz tega nisem opazila,se sreca da sem sla k zdravniku,in ko smo lepo dobile antibiotike je po nekaj dneh bilo vse "po starem"...upam da bo vse ok in da bo spet pridno spanckal...Lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:53:27   
Anonimen
Otrok te potrebuje, zato joka. Joka, ker potrebuje tvojo bližino. Pozna svoj majhen svet in v tem majhnem svetu pozna tebe, svojo mamo in očeta.
To sta dve osebi, ki sta zanj ves svet, vsa ljubezen. Hrepeni po vajini bližini, se trudi na vse pretege to bližino dobiti, imeti. Če je ne čuti, joka, da vse iz sebe, poskuša na vse načine, da bi vaju imel ob sebi. Če ga pustiš samega, da v joku zaspi, občuti veliko tesnobo,žalost. Trudil se je, bil je razočaran, počutil se je zapuščenega in neuslišanega, zato je opustil upanje, vdal se je. To, kar imajo potem starši za uspeh - otrok se je izjokal, zaspal in nikoli več ni bilo problemov s spanjem zvečer, ni ravno uspeh, katerega so se nadejali. Je le neuslišana otrokova želja po bližini in otrok se preneha obračati na starše v iskanju te bližine.
Sama svojih fantov (mlajši ima 7 mesecev in pol, starejši 22 mesecev) nikoli ne pustim jokati, sploh pa ne tako dolgo. Vedno sem tam, ko me potrebujeta. Danes je mlajši delal enako kot tvoj. Ko sem želela ven iz sobe, jok. Sem bila pri ob njem, ga božala, mu prigovarja, pela njegovo uspavanko in ko se je umiril, se je obrnil na stran, stisnil igračko in zaspal. Starejši je delal isto.

Pomaga, če ima otrok urnik. Spat vedno ob enaki uri, rutina. Npr. večerja, umit, pravljica, pesmica, spalna igračka itd. kakršen koli red že imate. In ko je enkrat v sobi, nič več ven.
Vztrajaj. Na miren način! Morda bo potrebno le par dni, teden, mesec...hodi k njemu, ga polagaj v posteljo, pobožaj in ven. Čez par trenutkov ponovi. Naj ve da si tam, vendar bodi odločna in vztrajaj pri svojem.
Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
28.4.2010 22:59:33   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ANGELINA!!!!! HVALA!!!!! To sem morala slišati!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   HVALA!!!!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
29.4.2010 18:21:20   
ljupka
Pri svojem prvem otroku,ki je večino lepo spal brez problema.Včasih je pa imel grde sanje in se je zbudil z krčevitim joko in se je tresel in otepal s seboj!Sem skočila k njemu v sobico ga objemala in božala in če to ni zaleglo sem začela z igračami,da sem se tudi do dve ure ponoči z njim igrala da je pozabil grde sanje in je zaspal z nasmehom na licih!Spoznala sem ,da se je to dogajalo če smo šli skregani spat,če smo bili jezni nanj,pa daj že enkrat zaspi,pejd v svojo posteljo in je zaradi tega jokal!In sem sklenila,da morajo z nasmehom zaspat da ni problemov!
Drugi otrok pa lepo pri men zaspi in ga potem odnesem v njegovo posteljico ,star je 4 leta!
Pred kratkim sem rodila dvojčka in še vedno to počnem!Nahranim dvojčke ,počakamo da zaspita,otroka stisnem k sebi v 10 min že trdno spi samo da me čuti,še posebaj otkar sem bila cel teden v porodnišnici in me je pogrešala!

Otroci so naše največje bogatstvo,tudi ravnajmo tako z njimi!

Jaz se še sedaj spomnem ,ko me mama ni nikoli hotela objet in potolažit,še vedno boli!
Če boš otroka puščala jokati ,bo zbolil na živčkih in bo prestrašen!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
29.4.2010 19:45:15   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: živa25

Dejte mi pomagat... Je to izsiljevanje ali me otrok res potrebuje in mu delam krivico???? user posted image user posted image



vem, da se marsikatera ne bo strinjala....user posted image  ampak ljuba duša....kako pa naj ti drugače pove, da te potrebujeuser posted image

preselili ste se....to je šok za odrasle, kot tudi otroka...jaz vem, kako je bilo, ko sem ga pri dobrem letu navajala spati v stanovanju, v drugi spalnici....kriza....tulil je, kot da bi ga na živo rezali....ker je bilo enostavno drugo okolje in tudi to, da sem bila z njim, ni kaj dosti pomagalo. doma pa je šlo brez problema.

pa kaj češ...stisni se ktemu mulčku, cartaj ga....a je še kaj lepšega od tegauser posted image user posted image


Bi se kar podpisala...nikakor ne more tu biti krivo izsiljevanje, pomoje je  kriva selitev. Ali pa gre res samo za obdobje "MAMA". Naš ga je imel menda na vsake 3.mesece (tam do 2.leta), kak sem se oddaljila od njega je padel v jok,naenkrat mu noben ni pasal.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
29.4.2010 20:05:58   
ledenaa
ne,ne izsiljuje
In je grozno da matere znate govoriti samo kako otrok izsiljujeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
30.4.2010 20:40:00   
Galateal
Pri osmih mesecih je tudi moja punčka začela ponoči zelo slabo spati. Ne le, da je lahko trajalo eno uro, da je zaspala, tudi ponoči se je zbujala do desetkrat na noč in velikokrat je trajalo eno do dve uri, da je zaspala za pol ure itd. Tri tedne vsako noč sem ležala ob njeni posteljici na kavču, večino noči pa itak stala ob posteljici, punčko božala, jo mirila... Eno noč pa sem bila že na robu živčnega zloma, popolnoma neprespana in znervirana od dretja, saj se je tamala odločila, da bo budna od polnoči do sedmih zjutraj, se igrala, pogovarjala. vstajala itn.
Takrat sem se odločila, da tako ne gre več naprej. Obe sva bili cele dneve neprespani (tamala čez dan že od drugega meseca starosti itak ne spi nič) in zaradi utrujenosti slabe volje ter nerazpoložene.
Tako sem jo zvečer položila spati in ko je začela jokati, sem šla k njej jo na hitro potolažila (par minutk) in šla ven iz sobice in tako na vsakih pet minut, čeprav se mi je mešalo, ko sem jo poslušala kričati.
Vsako noč je bilo bolje in po nekaj dnevih je spet začela lepo spati (sicer večkrat v nenavadnem sedečem položaju) in se ponoči praktično ne zbuja več.
Zjutraj se zbudi spočita in nasmejana, vsi pa smo veliko bolj veseli in zadovoljni ter polno izkoriščamo dneve, skozi katere sem se prej vlačila kot zombi in se vsakič znova sekirala, kaj bo ponoči. Ali bom dočakala uro spanja ali ne.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
3.5.2010 11:14:43   
lucika
angelina, upam da ne zameriš, a tvoj post sem nam nakopirala, med marčevke. ma, ne vem kaj je to, a večina jih zagovarja: če je sit in pevit, se kr naj dere, ko je čas za spanje. pa je treba vedet, da so naši muceki stari od enega do dveh mesecev! neverjetne so, upam, da se katera malo zamisli, ker meni se srce para ob takih postih.




(odgovor članu Galateal)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
3.5.2010 11:26:06   
*miska.mcc*
če je sit in pevit, se kr naj dere, ko je čas za spanje. pa je treba vedet, da so naši muceki stari od enega do dveh mesecev!


user posted image user posted image

pa to so v bistvu se novorojenčkiuser posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
3.5.2010 11:55:04   
lucika
so ja, novorojenčki. in baje sposobni bit trmasti in izsiljujejo, pa še razvajeni pridejo lahko že iz porodnišnice.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali 8-mesečnik izsiljuje?
3.5.2010 15:45:59   
ljupka
Ne razumem ,vse komaj čakajo da zanosijo,se borijo da bi rodile,pol pa pokajo take neumnosti!
A veste da je od moje sosede fantek dobil pruh ker ga je pustila jokat,bil je star tri mesece!
Od žlahtnice pop je prestrašen ,boji se teme,ker je ponoči bil po dve uri sam in je v temi jokal in še in še je teh primerov,in to vse do enega leta starosti!
Mal se zamislite!
Če vas ne bi mož hotel objet ko bi vam bilo hudo,mogoče bi ga ponoči zbudile,ker vas je tlačila mora ,bi se šle pa takoj ločit,otrok je pa obsojen na tako mamo!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




ime
Lelly28 RR

kaj vam je oz. vam je bilo najbolj pomembno pri izbiri otrokovega imena?

pomen (13%)

všečno ime (67%)

ime, ki paše k priimku (7%)

ime, ki paše otroku ko sem ga prvič videla (13%)


Število vseh glasov: 15

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!