|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 15:59:31   
zana21
Mišika mi je v soboto dobila hiconcil,ker naj bi imela malo vneto grlo od prehlada.Zdravnica mi naroči naj ji ga dajem na 9h.Včeraj zjutraj ob 11 pa opazim po tretji dozi,po ušesu 3 pike,ki so se širile s svetlobno hitrostjo do ritke in nogic user posted image  .Hitro k zdravniku-alergija.Ob 13.30 sma že pri dežurni zdravnici,ki z veliko vnemo trdi,da to ni alergija,temveč reakcija an vročino 37.6..
Bolj ji kažem da je mala že vsa gobasta,bolj ona mene čudno gleda,in tako v upanju da ima prav greva domov.
Doma so se ji pike že zlivale v fleke premera 3-4 cm.Danes pa ponovno k zdravniku in pomislite-ZELO HUDA ALERGIJA NA HICONCIL.Dobila je mazilo,kapljice in medrol.Pove naj jo 24h opazujem,ce se pa stanje ne izboljsa pa takoj v bolnico.
Osebna zdravnica kar ni mogla verjeti,da je dežurna spregledala tako reakcijo.
Lahko bi prislo do zadušitve in vnetja možganskega debla.  user posted image  
Kam naj se pritožim nad ravnanje dežurnega zdravnika?
Jočem,saj še kar ne morem verjeti,kakšne posledice bi lahko bile.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 16:32:29   
Afnica
Tudi moj sinček je dobil Hiconcil sirup v četrtek. V soboto sem pa opazila pikice po celem trebuščku in hrbtu. Full jih je. In ker je alergik nisem takoj pomislila na zdravilo- pač pa na hrano. In ker nisva uvajala nič novega, sem si prišla gor da bi lahko bilo to to. Sirup sem mu prenehala dajat. Upam, da je bil to vzrok in da kmalu izginejo. Ker pa ni hujšega in smo vajeni teh 'pikic' bom počakala do srede, ko imamo pediatra.
 
Upam, da bo tvoja pikica čimprej vredu.
 
In ja...grozno kako si nekateri zdravniki ne dajo dopovedat in sprejet maminih diagnoz.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu zana21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 18:31:53   
Naja30
O groza. Jaz bi na tvojem mestu šla do nadrejenih. S kakšno pritožbo.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 18:45:54   
urskas
tudi moja tamlajša je dobila hiconsil pri 6 mesecih in je bila fejst pikasta po trebuhu in hrbtu. Da ne govorim o grozni ritki... Pa se je izkazalo, da ni bila alergija na antibiotik teveč splošna reakcija na antibiotik.

Saj ne da bi ga opravičevala, ampak  najbrž je bila indikacija takšna kot pri "večini" in je dežurni mislil, da gre za lažji primer.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 19:54:11   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: urskas



Saj ne da bi ga opravičevala, ampak  najbrž je bila indikacija takšna kot pri "večini" in je dežurni mislil, da gre za lažji primer.

Dežurni zdravniki si skoraj vse razlagajo kot lažji primer. Tudi sama imam zelo slabo izkušnjo z dežurno pediatrinjo v mariborski bolnišnici. Sklepam da si bila tam tudi ti Zana21. No takrat je delal zdravnica katere ime in priimek je nevem niti prebrat nisem znala ker bi si mi polomil jezik. Spomnim se da sem bila tam jaz z 6 mes. sinkom in še dva starejša otroka. Vsi smo imeli iste probleme. Vročino 3 dni nad 40 stopinj.... Skratka ko smo prišli je že sestra v sprejemni tarnala spet vročina lalala. Ko smo prišli k zdravnici mi je ta zastavla vprašanje zakaj pa ste prišli? Oziroma kaj je z vašim otrokom narobe?Povedala sem ji da ima tri dni vročino kašla, je non stop utrujen, bruha itd...Me je pa spet osorno vprašal in kaj je narobe z njim. Takrat mi je prekipelo. Odnos je na spodnjem nivoju. Mislim če bi vedela kaj je z njim narobe sploh nebi šla tja.Povedala sem ji da smo zato prišli da nam bo ona povedala, al pač? Kot da nimamo kaj druga ko pa okrog zdravnikov letat? No na koncu mi je pa zastavila še eno najbolj neumno vprašanje in sicer, ali ste prišli da bi vas hospitalizirali, to se morate sami odločit. Frapirana sem bila. A se moram sama odločit? Kot da nebi imeli ki spat pa smo prišli tja da dobimo zastonj prenočišče. Pa daj no. Zabegnilo mi je. Žal mi je bilo da sem sploh šla. No otrok je imel tri dni tako visoko vročino in je nismo mogli nikakor zbit ni pomagala svečka, sirup, mokra rjuha, kopel, nič.Četrti dan smo šli k zdravniku in ker je bil ravno božič smo pač morali k dežurnemu.Naredili so mu krvno sliko. Počakali smo na izvide. Pri informacijah je bila zelo skopa. Kratko in jedrnato nam je rekla kot sem vam že na začetku povedala z otrokom ni čisto nič narobe. Ko sem ji rekla zakaj pa ima potem že štiri dni tako visoko vročino mi je odgovorila da vročina je pač...in mi v roke pomolila knjižico Moj otrok ima vročino, ki jo je vsaka mamica preučila že prvi dan v porodnišnici saj so jo dali vsaki mamici ki je rodila. Zraven smo dobili še izvid krvne slike in A4 list popisan ampak se iz tistih krac ni dalo kaj ekstra prebrat.Kot nekim prvošolcem je vsem stalala te knjižice in nas odslovila z lep večer in nasvidenje. Ko je začela delat naša pediatrinja smo bili že zdravi. Nimam besed zato se tvoji situaciji sploh ne čudim. To je katastrofa. Zdaj pri 7,5 mes. smo spet zboleli. V petek. Mali je bil zelo bogi. Ampak vztrajala sem in počakala da grem v ponedeljek k njegovi pediatrinji. Zraven sem vzela ta izvid, ki smo ga dobili tam in ji ga pokazala. Prebrala ga je in mi vse lepo razložila. Vprašala me je s čim smo zdravili takrat virozo. Virozo?Nebi vedela da smo jo sploh imeli.... Pa sem ji povedala da smo zbijali samo vročino z lekadolom ker nam je tako dejala dežurna pediatrinja. Čudla se je da nam ni napisala nič zdravil. Rekla je da smo zdaj spet bolani ker takrat nismo pozdravili viroze kot je treba. Ja če bi vedeli bi jo tudi zdravili. Jo pa zdaj zato zdravimo dvojno virozo plus vse ostale posledice!! Iz malomarnosti dežurne zdravnice. Mislim neumno idiotsko in ni niti besed vredno. Kam se lahko pritožiš? Še meni povej!Mislim da se lahko obrišemo samo pod nosom in upamo na najboljše.  
 

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 20:38:06   
urskas
sej pravim, da ne zagovarjam nobenega! Sploh ne takšnega odnosa in ignorance!

Sicer pa kako pa se zdravi viroza???? Kakšna zdavila pa bi vam moral dohtar dati?

Kolkor vem se viroza zdravi z "lekadoli" in čajčki ter počivanjem.

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na HICONCIL!
21.1.2008 22:51:42   
tanara
Ja kolikor je meni znano samo s počivanjem in z zbijanjem vročine. Tako da ne vem s čim bi naj zdravila virozo, ker ne meni ne mojim domačim je še nikoli niso.
Je pa po preboleti virozi zelo velika možnost okužbe ušes, tako da mi virozo res temeljito preležimo in otrok po koncu vročine še 1 teden ne dam v vrtec. Morda pretiravam, ampak jaz sem pri 15 letih po virozi dobila hudo vnetje notranjega ušesa in potem sem pa lahko 1 mesec ležala in papcala antibiotike in več kot 1 leto še hodila okoli ORL, pa še srečo imam da slišim, ker so mi ob koncu vnetja izmerili sluh in na enem 50% in 60% na drugem ušesu nisem slišala.

Zato nikar ne mislite da je viroza huda samo dokler je vročina, telo oslabi in res si vzamite čas in jo preležite.

Glede odnosa zdravnikov v bolnici, pa bi jaz stala toliko časa tam, da bi mi pojasnili kaj je narobe z mojim otrokom. Včasih so zdravniki prijazni in povedo vse sami od sebe, nekateri so pa pač skopi in se jim "ne da" pogovarjat. Sem srečala oboje. Me ne briga zanje, mi smo starši in imamo pravico izvedeti kaj je z otrokom.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na HICONCIL!
22.1.2008 9:38:37   
Vilma
Sandra smo imeli podobno izkušnjo na urgenci.
Mali je imel tretji dan visoko vročino, okrog 41. En večer se mi je sfuzljajo od skrbi, malčku po svečki in ohlajanju v kopelu po eni uri vročina ni padla. Še vedno 40.5. Meni so kar solze lile v potokih.

Pa smo šli na urgenco, tam ga je dežurni zdravnik pregleda in prva stvar, ki jo je rekel, je bila:
"A greste v bolnico?"
Jaz ga čukasto gledam in rečem: "A je treba?"
On: "Ne"
Jaz: "Ja potem pa ne, bomo že doma."
On: "Aha sem mislil, da spadate v tisto skupino staršev, ki jim zdravila niso dovolj."  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na HICONCIL!
22.1.2008 14:29:34   
sandra113
Ja je vse res pa prav da se viroza zdravi s čajčki in počivanjem.
A si prebrala moj post? Takrat je zdravnica rekla da je naš otrok popolnoma zdrav da z njim ni nič narobe, kljub vročini, kašljanju in bruhanju. Pri vas ne vem ampak pri nas za tak kašelj zmeraj dobimo pumpico,za bruhanje ali drisko pa rehidrol,za vročino lekadol..ali je pri vas kaj drugače? morda...ker je takrat zdravnica rekla da ni krvna slika pokazala nič smo pač mislili da res ni nič...

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na HICONCIL!
22.1.2008 15:04:05   
dory
Pri nas je vedno popolnoma enako, s tem,da mu antibiotik povrzroča se bruhanje in drisko. Še vsak antibiotik k ga je dobil,ga je dobil zarad vnetja ušes, dohtarji pa predpostavljajo,da ima vedno še virozo zravenuser posted image ...komaj sem jim dopovedala,da je to alergija,ker ko smo dobili pa cefzil je blo pa ok :)

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na HICONCIL!
23.1.2008 9:09:57   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: zana21

Mišika mi je v soboto dobila hiconcil,ker naj bi imela malo vneto grlo od prehlada.Zdravnica mi naroči naj ji ga dajem na 9h.Včeraj zjutraj ob 11 pa opazim po tretji dozi,po ušesu 3 pike,ki so se širile s svetlobno hitrostjo do ritke in nogic user posted image  .Hitro k zdravniku-alergija.Ob 13.30 sma že pri dežurni zdravnici,ki z veliko vnemo trdi,da to ni alergija,temveč reakcija an vročino 37.6..
Bolj ji kažem da je mala že vsa gobasta,bolj ona mene čudno gleda,in tako v upanju da ima prav greva domov.
Doma so se ji pike že zlivale v fleke premera 3-4 cm.Danes pa ponovno k zdravniku in pomislite-ZELO HUDA ALERGIJA NA HICONCIL.Dobila je mazilo,kapljice in medrol.Pove naj jo 24h opazujem,ce se pa stanje ne izboljsa pa takoj v bolnico.
Osebna zdravnica kar ni mogla verjeti,da je dežurna spregledala tako reakcijo.
Lahko bi prislo do zadušitve in vnetja možganskega debla.  user posted image  
Kam naj se pritožim nad ravnanje dežurnega zdravnika?
Jočem,saj še kar ne morem verjeti,kakšne posledice bi lahko bile.



Samo za intermezzo... Svetujem ti, da se s svojim pediatrom posvetuješ glede testiranja na Hiconcil. Namreč, pogoste so alergične reakcije na sestavine sirupa (predvidevam, da si dala sirup), na antibiotik pa so bolj redke. Ker pa je Hiconcil zelo pogosto "res ta pravo" zdravilo v otroški dobi, je mogoče boljše, če bi zares vedeli na čem ste.
Sicer pa brez besed za odnos....

_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu zana21)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Ime za fantka
TinKkara

Ime za sina

Urban (25%)

Vid (42%)

Crt (9%)

Franc (8%)

Stefan (4%)

Voranc (12%)


Število vseh glasov: 659

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!