|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A katera ve, če...
11.4.2010 23:15:17   
picola1
je dovoljeno banki naslednje: kolegico so klicali iz banke, da ji je potekel limit. Ne more ga podaljšat oz. ji ga ne podaljšajo zato, ker je po novem brezposelna in so ji rekli, da se ji bodo usedli na pomoč iz zavoda in na otroške doklade oz. na vse, kar bo priliva na ta račun. Pustili ji ne bodo ničesar-kar pomeni, da bo vseh 500€, ki bodo prišli na račun, šlo za pokrivanje limita. Zdej pa me zanima ali je to sploh dovoljeno? A ni tako, da ti morajo pustit vsaj minimalno plačo na računu? Al v tem primeru to ne pali?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A katera ve, če...
11.4.2010 23:21:52   
nejcko
Z OD ne vem, vem pa, da ne smejo pobrati preživnine za otroka, ker je to pač denar od otoka oz. zanj. Po tej logiki se verjetno ne smejo usesti niti na OD.
Večina bank pa kljub vsemu naredi tako ... če jim samo pri enem od 10 klientov rata, da se ne zbuni, so že profitirali.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A katera ve, če...
11.4.2010 23:24:25   
gita10
Jaz tudi mislim, da naj bi otroški dodatki in minimalna plača ostali. V primeru pokrivanja limita pa mislim, da je malo drugače, da se minus na banki mora pokriti- je pa druga varijanta, da se gre dogovoriti o obročnem odplačevanju- saj na bankah se lahko marsikaj dogovoriš.
Če pa ne bodo želeli pa naj nakazila preusmeri na možev oziroma partnerjev račun med tem časom pa obročno odplačuje dolg

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A katera ve, če...
11.4.2010 23:30:12   
rija
kaj če se sekirati, naj si odpre račun na drugi banki, pa preusmeri nakazila.....pa tam si naj ne odpira limita

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A katera ve, če...
11.4.2010 23:35:13   
Moyca_

IZVIRNO SPOROČILO: rija

kaj če se sekirati, naj si odpre račun na drugi banki, pa preusmeri nakazila.....pa tam si naj ne odpira limita


se strinjam

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 7:32:18   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR


IZVIRNO SPOROČILO: rija

kaj če se sekirati, naj si odpre račun na drugi banki, pa preusmeri nakazila.....pa tam si naj ne odpira limita


se strinjam


Samo banke so med sabo povezane in če bo imela blokiran računa ji verjetno na drugi banki ne bodo hoteli odpreti novega računa.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 8:04:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
ali je to sploh dovoljeno? A ni tako, da ti morajo pustit vsaj minimalno plačo na računu? Al v tem primeru to ne pali?

V tem primeru to ne pali.

Socialne transferje, preživnine in minimalne plače morajo pustiti samo v primeru, da govorimo o s strani DURS-a ali sodišča blokiranega TRR, tukaj pa o tem ni govora. Tukaj je govora o nepodaljšanju izrednega limita, kar, po domače povedano, pomeni, da je ženska čez noč postala dolžna banki tistih 500€. Vsa nakazila, ki bodo prišla na TRR, bo banka vzela za poplačilo. Torej prvih 500€, ki pridejo, tudi grejo. Zaradi tega banka ne blokira računa.

Naprej bo pa spet vse v redu.

Odprtje drugega TRR na drugi banki je sicer popolnoma izvedljivo, vendar bo ta, sedajšnja banka v primeru, da dolg v nekem obdobju ne bo poravnan, vse skupaj dala na sodišče in zahtevala blokado. Potem pa ne bo blokiran samo TRR na sedajšnji banki, temveč tudi novi, na novi banki. In potem bodo res pobrali vse, razen na začetku omenjenega (z obrestmi, sodnimi stroški in vsem ostalim vred, seveda)
.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 8:54:20   
pupika
Zakaj pa si ne vzame gotovinskega kredita, da bi si pokrila limit in bi npr. mesečno plačevala kakih 100E ali manj in bi bila zadeva rešena.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 10:49:05   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Zakaj pa si ne vzame gotovinskega kredita, da bi si pokrila limit in bi npr. mesečno plačevala kakih 100E ali manj in bi bila zadeva rešena.


če je brezposlena ga 1000% ne bo dobila. Otroških ti ne smejo vzet, čeprav meni so na SKB-ju jih, na PBS-ju pa ne, prav tako ti morajo pustiti zajamčen OD (okoli 280€). Meni so na SKB banki dovolili vzdignit 280€ samo če sem prišla k njim pa še to so kompliciral tolk da me je bilo že sram tja pridet, PBS ti zablokira račun do te višine in lahko teh 280€ tud na bankomatu vzdigneš.

Drugače pa se strinjam predno ti blokirajo račun zamenja banko. Na hitro in preusmeri vsa plačila.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 11:34:37   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Zakaj pa si ne vzame gotovinskega kredita, da bi si pokrila limit in bi npr. mesečno plačevala kakih 100E ali manj in bi bila zadeva rešena.


če je brezposlena ga 1000% ne bo dobila. Otroških ti ne smejo vzet, čeprav meni so na SKB-ju jih, na PBS-ju pa ne, prav tako ti morajo pustiti zajamčen OD (okoli 280€). Meni so na SKB banki dovolili vzdignit 280€ samo če sem prišla k njim pa še to so kompliciral tolk da me je bilo že sram tja pridet, PBS ti zablokira račun do te višine in lahko teh 280€ tud na bankomatu vzdigneš.

Drugače pa se strinjam predno ti blokirajo račun zamenja banko. Na hitro in preusmeri vsa plačila.



No, očitno SKB vedno tolk komplicira...ker moja kolegica ima ravno pri njih odprt račun. Tut o tem je razmišljala, ja, da odpre drug račun. In ga najbrž tut bo. Ker se ne da zmenit z njimi nič. Ona ima še nek kredit in je prosila samo to, da če bi lahko pol denarja šlo za kredit, pol pa za pokrivanje limita (1500E) in da ne, to ni možno. Oni imajo itak poroka (to je njena kolegica), ki jim bo v nasprotnem primeru plačeval kredit in nočejo o ničemer nič slišat. Danes je rekla, da gre še enkrat na banko probat se zmenit, drugače bo pa odprla drug račun.
Kaj pa je z moratorijem na kredit? A to ti kao pripada, da lahko vzameš in ti morajo omogočit al je to spet čist njihova dobra volja? Ker kolegici se gre v bistvu bolj zato, da njena kolegica ne bi odplačevala njenega kredita. Ker če ji bodo vzeli 500€, plus da vrača kolegici, jim bo to ful preveč... s tem da avgusta pričakujejo dojenčka.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 11:36:52   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
ali je to sploh dovoljeno? A ni tako, da ti morajo pustit vsaj minimalno plačo na računu? Al v tem primeru to ne pali?

V tem primeru to ne pali.

Socialne transferje, preživnine in minimalne plače morajo pustiti samo v primeru, da govorimo o s strani DURS-a ali sodišča blokiranega TRR, tukaj pa o tem ni govora. Tukaj je govora o nepodaljšanju izrednega limita, kar, po domače povedano, pomeni, da je ženska čez noč postala dolžna banki tistih 500€. Vsa nakazila, ki bodo prišla na TRR, bo banka vzela za poplačilo. Torej prvih 500€, ki pridejo, tudi grejo. Zaradi tega banka ne blokira računa.

Naprej bo pa spet vse v redu.

Odprtje drugega TRR na drugi banki je sicer popolnoma izvedljivo, vendar bo ta, sedajšnja banka v primeru, da dolg v nekem obdobju ne bo poravnan, vse skupaj dala na sodišče in zahtevala blokado. Potem pa ne bo blokiran samo TRR na sedajšnji banki, temveč tudi novi, na novi banki. In potem bodo res pobrali vse, razen na začetku omenjenega (z obrestmi, sodnimi stroški in vsem ostalim vred, seveda)
.



Hvala, Kerensa.
Kaj pa če ne odpre novega računa, ampak preusmeri prilive na možev račun? A lahko njega pol kej zezajo?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 11:44:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Kaj pa če ne odpre novega računa, ampak preusmeri prilive na možev račun? A lahko njega pol kej zezajo?

Njega ne.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 11:47:39   
picola1
tnxuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 12:53:24   
mačkicamala
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

tnxuser posted image


Nije na čemuuser posted image

_____________________________

UŽIVAM.............

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:04:42   
katipi
Kako pa svoje prilive preusmeriš na drug račun?

(odgovor članu mačkicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:10:57   
Kerensa*
Izplačevalcem prilivov (npr. CSD-ju, ki izplačuje socialne transferje) sporočiš novo številko TRR in to je vse.

Edino delodajalec ne sme plače nakazovati na tuj račun
.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:12:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Edino delodajalec ne sme plače nakazovati na tuj račun
.



pa tudi za en tak primer vem.

a si ti kot delodajalec dolžan preveriti lastništvo računa?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:15:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rija
a si ti kot delodajalec dolžan preveriti lastništvo računa?

Po zakonu? Pojma nimam, ampak po mojem je v praksi čisto izvedljivo, da namesto fotokopije BA kartice zaposleni prinese fotokopijo pogodbe za TRR. Pa je problem rešen.

Drugače pa niti za banko ne vem, če sprejme nakazilo "Plača za Ano Ban" na TRR od "Pepce Mraz".

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:18:22   
rija
nimam pojma.

ampak vem pa, da če si pooblaščen imaš kartico na svoje imeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:19:18   
Kerensa*
Drži. To jo imam pa jaz tudi.

No, ampak če si pooblaščen... a imaš čisto enake pravice na/do TRR, kakor lastnik/imetnik
?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:21:56   
rija
nimam pojma. znovauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 13:46:54   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Drži. To jo imam pa jaz tudi.

No, ampak če si pooblaščen... a imaš čisto enake pravice na/do TRR, kakor lastnik/imetnik
?



mislim, da ja. Vsaj jaz jih mam za TRR od moje babi, in enako sem ga imela do mami, pa ko je zbolela sem jaz delala vse na njenem TRR. Res pa je, da nismo imeli kreditov, samo limit in ko ga je blo treba placat sem ga jaz.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 19:11:49   
Anonimen
Pustili ji ne bodo ničesar-kar pomeni, da bo vseh 500€, ki bodo prišli na račun, šlo za pokrivanje limita. Zdej pa me zanima ali je to sploh dovoljeno?


Ne da je dovoljeno, to je princip limita, kjer ti vsak priliv zmanjšuje nedovoljeno stanje, druge variante ni.

Recimo da sem  limitu 1.000€, nakazilo 700€, ki ne more ostati nekje v zraku, mora sesti na račun-in ko je n računu,  se stanje računa avtomatično spremeni na -300€. Ni stvar dobre volje banke, ampak stvar produkta kot takega.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 19:14:10   
Anonimen
kaj če se sekirati, naj si odpre račun na drugi banki, pa preusmeri nakazila.....


Banke so že nekaj časa (vsaj kakšno leto) precej dobro povezane preko združenja in preverjajo tudi takšne zadeve.
Članice združenja so: http://www.zbs-giz.si/zdruzenje-bank.asp?StructureId=366

Ena banka vem, da ni med njimi, samo iz glave ne vem katera. Lahko poskusiš pri njej.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A katera ve, če...
12.4.2010 21:51:18   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Banke so že nekaj časa (vsaj kakšno leto) precej dobro povezane preko združenja in preverjajo tudi takšne zadeve.
Članice združenja so: http://www.zbs-giz.si/zdruzenje-bank.asp?StructureId=366

Ena banka vem, da ni med njimi, samo iz glave ne vem katera. Lahko poskusiš pri njej.

Madona milijonarka! Pa ti si kao bančnica???

p.s. mislim, da so vse v ZBS

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?