|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3 kapljice
13.8.2009 20:19:17   
ninca19
pozdravljene mamice.
koliko vas je tukaj, ki svojim dojenčkom ne dajete teh kapljic. sama ji dajem na obroke ampak se mi zdi da jo vedno zašraufa, posledično pa mi manj poje.dajem ji jih par dni pa spet par dni ne. kakšne pa so vše izkušnje?


_____________________________

Nina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 20:21:58   
tejči28
če jo ad3 kapljice črvičijo,povej pediatrinji,ker takim user posted image potem napišejo samo d3 kapljice. 

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 20:44:47   
tikatonka
Pri prvemu user posted image sem vztrajala skoraj en mesec pa ga je zelo črvičlo. Tako da sem potem nehala. Zdaj ppri drugi user posted image jih pa niti poskusla nisem dat. Sem brala da to ej bolj pomembno za tiste otročke ki so rojeni pozimi, ker niso tolk na zraku. Mi smo pa cele dneve zunaj, tako da ne bom reskirala in spet poslušala jok in stok.

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 20:52:23   
ninca19
meni je tud hudo, ko vidim kakjo črviči, zato ji preneham dajat. ampak potem pa me spet začne skrbet: kaj p če bo ravno njo doletel rahitis zarad tegauser posted image
čeprav, kolk sem do zdaj ugotovila, se rahitis pojavla še samo v nerazvitih krajih (bangladeš ipd.), ampak mene je vseeno strah.
kaj pa tiste kapljice, ko je sam D vitamin (oleovit D3 al neki takega)? se dobijo mogoče brez recepta?


_____________________________

Nina

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 20:56:32   
sonček85
če mu jih devaš enkrat ja enkrat ne ,potem moraš vedno začet znova od 1 kapljice ,ne smeš baje nadaljevat.

Jaz mu jih devam že sedaj več kot 1 m in je ok,prej mu jih pa nisem ker sem misla da je prenehal zaradi tega kakat-a še zdaj ne vem če je bil to vzrok,a tako j ko jih je začel dobivat ni kakl po 14dni

une druge ko si pa rekla se jih pa baje v Avstriji dobi brez recepta,pa še drage niso .


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 21:26:21   
kaminek
naša user posted image  je dobila kapljice d3, pa jo je tud začelo črvičit npr., ko smo se dojile, je držala za dojko, vlekla in jokala, nazadnje pa spustila in "kričala". nato sm pa šla na kapljice oleovit d3, k sm jih kupila v lekarni deteljica v tržiču, so pa 7,9€, v avstriji pa 3,8€, tko da se splača, če greš v austrijo po njih al pa če gre kdo drug in jih spotoma vzame.

oleovit ji dajem od torka in ni ne duha ne sluha, da bi se mi jokala na prsih in tud zvija jo več ne, tko da je dobr, da probaš. mogoče pa bojo tvojmu otročku ugajale d3, u glavnem, naši ne. in to ja zaradi tega, ker so narejene na drugi osnovi oz. je baza drugačna kot pri oleovit. sami vitamini ne povzročajo krčev, čeprav sm slišala, da vitamin A velikokrat je prav on povzročitelj krčev. ne vem čist sigurno, sm nekje prebrala, tko da me ne za besedo držat.

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 21:38:36   
smej
Kaminek kako pa se dajejo Oleovit D3kapljice? Samo ena na dan ali moraš kaj povečevat dozo? Kako pa dajete kapljice? Z mlekom po žlički ali kar na dudo?

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 21:43:29   
Žabika
Naša ni dobila niti ene kaplice D vitamina. Rojena je marca in smo se kar lepo redno vsak dan sončili na balkonu; nagica v košari od vozička - 3 min po sprednjem delu in tri minute zadaj. To je bilo priporočilo naše P.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 21:46:42   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Kaminek kako pa se dajejo Oleovit D3kapljice? Samo ena na dan ali moraš kaj povečevat dozo? Kako pa dajete kapljice? Z mlekom po žlički ali kar na dudo?


ena kapljica na dan. doze ne povečuješ oz. daješ 2 kapljici, če je otrok nedonošenček. kapljice so take, da majo ampulco in jo lahko stisneš direktno v usta. lahko daš tud na dudo, kar se pri naši ne obnese, ker jo vn mečeuser posted image , tko da ji jst dam direktno v usta ali pa po žlički

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
13.8.2009 21:48:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaminek)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 21:49:45   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: Žabika

Naša ni dobila niti ene kaplice D vitamina. Rojena je marca in smo se kar lepo redno vsak dan sončili na balkonu; nagica v košari od vozička - 3 min po sprednjem delu in tri minute zadaj. To je bilo priporočilo naše P.


joj, tolk sm jezna, k je vsak P svojega mnenja. ampak, za tvorbo vitamina D pri user posted image , bi moral biti vsaj 5 minut na dan izpostavljen direktnemu soncu, po drugi strani pa se naše malčke ne sme izpostavljati direktnemu soncu, ker še nimajo svoje zaščite, mazat ga pa tud ne smeš z kremami za sončenje, dokler ne dopolni vsaj 6 mesecev. tko, da jst jo imam dosti zunaj, ampak v senčki ter dajem kapljice.

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AD3 kapljice
13.8.2009 22:54:48   
Žabika
Naša P je mnenja, da je sonce nekaj najbolj naravnega in da ga je potrebno tudi izkoristiti. In ja, sončila sem jo čimbolj okoli poldneva, ko so sončni žarki najbolj pravokotni in najmočnejši. Čist nagico in skoraj vsak dan, pa ni bila nikoli niti malo rdeča. Sem pa s tem začela pri starosti cca. 2 meseca in nadaljevala do jeseni.

IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

IZVIRNO SPOROČILO: Žabika

Naša ni dobila niti ene kaplice D vitamina. Rojena je marca in smo se kar lepo redno vsak dan sončili na balkonu; nagica v košari od vozička - 3 min po sprednjem delu in tri minute zadaj. To je bilo priporočilo naše P.


joj, tolk sm jezna, k je vsak P svojega mnenja. ampak, za tvorbo vitamina D pri user posted image , bi moral biti vsaj 5 minut na dan izpostavljen direktnemu soncu, po drugi strani pa se naše malčke ne sme izpostavljati direktnemu soncu, ker še nimajo svoje zaščite, mazat ga pa tud ne smeš z kremami za sončenje, dokler ne dopolni vsaj 6 mesecev. tko, da jst jo imam dosti zunaj, ampak v senčki ter dajem kapljice.

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 8:38:34   
ema111
IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Kaminek kako pa se dajejo Oleovit D3kapljice? Samo ena na dan ali moraš kaj povečevat dozo? Kako pa dajete kapljice? Z mlekom po žlički ali kar na dudo?


ena kapljica na dan. doze ne povečuješ oz. daješ 2 kapljici, če je otrok nedonošenček. kapljice so take, da majo ampulco in jo lahko stisneš direktno v usta. lahko daš tud na dudo, kar se pri naši ne obnese, ker jo vn mečeuser posted image , tko da ji jst dam direktno v usta ali pa po žlički


mi dajemo enako 1/dan (piše v navodilih tudi tako in v lekarni tako naročijo)
poskusite, mogoče pa bodo vam tudi ustrezale

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 8:42:39   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Žabika

Naša P je mnenja, da je sonce nekaj najbolj naravnega in da ga je potrebno tudi izkoristiti. In ja, sončila sem jo čimbolj okoli poldneva, ko so sončni žarki najbolj pravokotni in najmočnejši.


Ne razumem, a ta tvoja P ne bere nobenih novih raziskav, ne bere časopisov in revij in ne posluša radia ali gleda TV, nima neta?!!??? user posted image user posted image user posted image Pa o škodljivosti sončnih žarkov žvrgolijo že ptiči na vejah!!! Bi prav rada vedla, katera P je to, ker bi jo bilo za prijavit! Me prav "pogreje", ko poslušam o takšnih "strokovnjakih".

IZVIRNO SPOROČILO: tikatonka

Pri prvemu sem vztrajala skoraj en mesec pa ga je zelo črvičlo. Tako da sem potem nehala. Zdaj ppri drugi jih pa niti poskusla nisem dat. Sem brala da to ej bolj pomembno za tiste otročke ki so rojeni pozimi, ker niso tolk na zraku. Mi smo pa cele dneve zunaj, tako da ne bom reskirala in spet poslušala jok in stok.


Očitno je za ene bolj pomembno, da otrok ne joka in stoka, kot pa da lahko dobi rahitis. Žalostno.

IZVIRNO SPOROČILO: ninca19


čeprav, kolk sem do zdaj ugotovila, se rahitis pojavla še samo v nerazvitih krajih (bangladeš ipd.)




Zanimivo... ker naša ni iz Bangladeša in ne iz kake druge nerazvite države ali kraja, pa je imela začetek rahitisa, ker ji je P predpisala premalo Plivit D3 kapljic.



_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 8:51:15   
ema111
se strinjam s Tisano, ja, je zelo pomembno, da se našim malčkom dajejo te kapljice.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 8:53:38   
ninca19
IZVIRNO SPOROČILO: ninca19


čeprav, kolk sem do zdaj ugotovila, se rahitis pojavla še samo v nerazvitih krajih (bangladeš ipd.)




Zanimivo... ker naša ni iz Bangladeša in ne iz kake druge nerazvite države ali kraja, pa je imela začetek rahitisa, ker ji je P predpisala premalo Plivit D3 kapljic.



ja, ampak pri nas se ugotovi pravočasno če ima otrok začetek rahitisa in se lahko pozdravi, če se pravilno ukrepa.
mislim pa da večini ni težko otroka nosit p0a ga umirjat ko ima krče, ampak nam je bolj hudo ker otrok trpi...


_____________________________

Nina

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 9:03:50   
Anonimen
Jaz ji dajem AD3 kapljice, ker 100% zaupam našemu P. Si je zame in za moja vprašanja vzel čas in mi na dolgo in široko razložil glede uvajanja teh kapljic ... tako da smo šele po 14ih dneh prišli na polno dozo (ker je na AM je ta polna doza 6 kapljic) ... mi je rekel, da je zelo zelo pomembno dolgo uvajanje, saj je ravno nepravilno uvajanje v 90% krivo za črvinčenje in jok dojenčkov ... je pa tudi rekel, da če sva poleti veliko zunaj, da ji dam lahko samo 5 kapljic in ne 6 ... samo absolutno jih pa mora dobit ... potem mi je tudi razložil, da če bi jo slučajno kaj zvijalo, naj za 2 dni prekinem z njimi in jo opazujem in potem spet začnem z uvajanjem od začetka in če bi jo spet črvinčilo, naj pridem po D3 kapljice ... samo hb nismo padli v tistih 10%, ko imajo težave.

(odgovor članu ema111)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 9:04:48   
Anonimen
.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 9:05:01   
benika
Ne razumem, a ta tvoja P ne bere nobenih novih raziskav, ne bere časopisov in revij in ne posluša radia ali gleda TV, nima neta?!!??? user posted image user posted image user posted image Pa o škodljivosti sončnih žarkov žvrgolijo že ptiči na vejah!!! Bi prav rada vedla, katera P je to, ker bi jo bilo za prijavit! Me prav "pogreje", ko poslušam o takšnih "strokovnjakih".


Tule se čisto strinjam in bi dodala le, da bi pa tudi mamica lahko uporabila kanček zdrave pameti in otroka ne nastavljala direktnemu sončku. Še tastari poleti ob dvanajstih bežimo pod senco, ne pa da bi še dojenčka nastavljali direktno na sonce. Precej neodgovorno ne samo s strani P temveč tudi iz strani staršev.



(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 9:50:47   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: ninca19



ja, ampak pri nas se ugotovi pravočasno če ima otrok začetek rahitisa in se lahko pozdravi, če se pravilno ukrepa.




Ni nujno. Naša frajli je imela srečo v nesreči, ko je zaradi drugih težav pristala na PK, pa so tam odkrili začetek rahitisa, ki ga je njena P spregledala user posted image user posted image user posted image . Da ne govorim, kako grozljivo je, ko zdravnik pritisne na otrokovo glavo, pa se ta vdre in potem spet skoči ven, kot bi pritiskal na teniško žogico. user posted image user posted image user posted image




_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AD3 kapljice
14.8.2009 9:51:19   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ne razumem, a ta tvoja P ne bere nobenih novih raziskav, ne bere časopisov in revij in ne posluša radia ali gleda TV, nima neta?!!??? user posted image user posted image user posted image Pa o škodljivosti sončnih žarkov žvrgolijo že ptiči na vejah!!! Bi prav rada vedla, katera P je to, ker bi jo bilo za prijavit! Me prav "pogreje", ko poslušam o takšnih "strokovnjakih".


Tule se čisto strinjam in bi dodala le, da bi pa tudi mamica lahko uporabila kanček zdrave pameti in otroka ne nastavljala direktnemu sončku. Še tastari poleti ob dvanajstih bežimo pod senco, ne pa da bi še dojenčka nastavljali direktno na sonce. Precej neodgovorno ne samo s strani P temveč tudi iz strani staršev.





Točno tako.


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?