|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:10:50   
klavdija80
Živjo, mene pa zanima če ste ve dajale te kapljice svojim otročičkom in kako so jih ti prenesli ?
Namreč jaz sem jih danes dobila pa mi je ena par jih rekel, da majo po njih otroci krče pa da niso glih najboljše. kake so vaše izkušnje.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:19:19   
Suzi*
Mi smo dobili sicer Plivit D3, ki so baje malo bolj nežne kar se krčkov tiče.

Sem pa začela z eno kapljico in po enem tednu na dve in tako naprej do 5. Ni pa mali imel nikoli problemov zaradi teh kapljic. Zdaj mu jih dam zvečer preden greva jest(dojenje) in spat.

lp, Suzi

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:29:07   
srki
Na začetku ja, potem ga je pa zvijalo, dako da sem mu jih prenehala dajati, ker je bil rojen maja in sva bila itak skozi zunaj, pozimi sem pa spet začela, takrat je bil pa že itak več ali manj navajen tudi druge hrane, tako da ga ni več zvijalo. :bravo:

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:40:11   
Lana_s
Mi tudi imamo Plivit D3. Ta teden sem ji začela dajat in zaenkrat še nima krčev. Dajem ji dve kapljici, čez kak dan pa ji bom začela dajat tri. Suzi kak to, da ji daješ 5 kaplic? Meni so naročli samo tri.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:42:17   
dory
pri nas je mel grozne krce..zato sem sla rajs v avstrijo po oleovit :)

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:49:06   
sp
Jaz sem ji dajala 3-4 dni po dve kapljici in potem sem ji postopoma večala, da sva prišle na 7 kapljic ( vsake 3dni 1 kapljico več )Od začetka jo je malo zvijalo potem je bilo pa uredu :sloncek:

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 12:56:18   
lex
Jaz sem mu že na začetku dala 5 kapljic, pa ni blo nobenega problema.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 13:28:46   
eva1
Jaz sem začela postopoma, ker sem se bala kako bo, ker je od 2 tedna imel krče! S kapljicami sem začela pri 5-6 tednu in ko jih je začel dobivat, so krči izginili-ne vem, mogoče je bilo samo naključje, vendar pri nam so delovale ravno obratno!

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 13:45:03   
moščanka
Da imajo krče - iz lastnih izkušenj drži!!!! Od dneva ko smo jih dajali (postopno uvajanje kapljic od 1 - 7) smo se najprej drli po vsakem obroku čez dan potem tudi ponoči. Se razjezim in jih vržem stran. Še isti dan so krči izginili, NIČ VEČ JOKA. Pa verjemi ali ne, res je. In ko smo bili na pregledu zaradi refluksa, to povem, in kaj mi odg. zdravnica? Saj vem, da delajo krče samo to kot zdravniki ne smemo povedat!
Ne matraj svojega otročka s tem, če že želiš zaradi boljšega občutka dajati kaplijice, potem prosi za D3 od Plive, te ne povzročajo krčev. Sicer pa ti toplo priporočam - ven pa čim več sprehodov po sončku, kajti A vitamin se v telesu sprošča ob večji svetlobi - npr. na soncu. Primerno zašitita se in veselo na zrak!

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 14:31:31   
SaaS
Moščanka, zakaj zdravnik ne bi smel povedati tega. Zdravnik te pomojem MORA opozoriti na stranske učinke zdravil, če obstaja verjetnost. Sicer pa na zdravilih tudi vedno piše, kakšne stranske učinke imajo lahko.
Mene je moja vprašala, če imava krčke ali če kaj bruhava, ker da AD3 še potencirajo krčke in bruhanje. Ker je mali bruhal veliko, nama je zato dala D3 ali svetovala Oleovit iz Avstrije.
A vitamina otrok dobi tudi drugače dovolj, s hrano. D vitamin je tisti ki se tvori v koži pod vplivom svetlobe. Zato ni problem, če otrok dobiva kapljice brez A vitamina, torej D3 (ali Oleovit) namesto AD3.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 14:33:20   
Suzi*
Lana_s, nimam pojma zakaj ravno toliko. Je pač pediater toliko napisal. :zmeden2:

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 14:36:42   
SaaS
Pa še to. Kapljic ne dajat zaradi boljšega občutka, ampak zato, ker potrebuje D vitamin. Nekateri otroci ga mogoče dovolj dobijo na svetlobi, nekateri pa ne. Pri mojem so ugotovili, da ga dobiva premalo in sva morala dozo povečati z dveh kapljic na deset, da fant ne bo rahitičen.
Predvsem pa zdaj ko je poletje veliko na svetlobo.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 18:21:59   
Anonimen
Nisem dajala. Niti ene kaplijice. Mnenja pediatrov so si različna, o tem smo že veliko pisali.

(odgovor članu klavdija80)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 21:18:18   
Anonimen
nik je po njih jokal le 1x ko sem mu jih dala popoldan:ups:,zdaj jih mu dam zjutraj in je vse bp:bravo:

(odgovor članu klavdija80)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 22:32:56   
afrika
Se moram še jaz oglasit, ker podiramo rekorde s temi kapljicami. Zdaj jih jemljemo 20 na dan, ker se mu D "ne nalaga dobro". Znakov rahitisa sicer hvalabogu nima, glavica pa je zadaj še vedno premehka. Nikoli nobenih stranskih učinkov. Aja, pa zunaj sva po cele dneve. Zaradi tega še toliko več, pa nič ne pomaga.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 23:06:12   
lutka
tudi jaz nisem dajala teh kapljic. Ne Manci in tudi dvojčkoma ne. Imam prijateljico ki je višja medicinska sestra na pediatriji, ne boste verjele kakšne stranske učinke imajo lahko te kapljice. Tudi ona jih svojim :duda:ni dajala.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   AD3 KAPLJICE
21.7.2005 23:41:23   
Maxica
Našemu:duda: so tudi povzročale ful krčev, ko smo jih začeli dajati. Tako da sem jih takrat kr nehala dajati. Potem me je pa pediatrinja ful prestrašila, da mu jih moram dajati, sicer se lahko pojavi ena bolezen-uf, mi je ušlo iz glave, kako se ji reče:ups:. No, če se spomnim, ti že napišem. Vglavnem, sem mu jih po kakšnem mesecu dni spet začela dajati, sem jih pa razdelila-npr.ko sem mu jih morala dajati po 7, sem mu dala zjutraj 4, zvečer pa še 3. Pa ni bilo več krčev. Je pa res, da sva sedaj skoz več ali manj na soncu in dobi tako dovolj D vitamina. Za razliko od zime, ko si skoz noter.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 6:53:44   
snorlax
Jaz sem mu jih dajala par mesecev, potem pa nehala, ker je imel po njih krče. Pediatrinja me v posvetovalnici vedno vpraša, če jih dajem, pa sem vedno lagala, da ja in kopičila recepte. Enkrat mi je pa bilo brezveze lagat in sem povedala po resnici. Joj, bila sem vse, samo človek ne!:zmeden: Potem me je vprašala, če jih mislim dajat, pa sem rekla, da ne. Bila je jezna kot 100 :hudicek: in je napisala v karton. Zdaj me verjetno čaka pridiga na vsakem pregledu. Če bo kdajkoli bolan ali kaj takega, bo pa verjetno rekla, da je zato, ker ne dajem kapljic.

Mi je kolegica povedala, da njena svakinja, ki je zdravnica, ne daje teh kapljic svojim otrokom in tudi kolegica jih ni, pa je z otroki vse OK. Midva z bratom nisva nikoli popila niti ene kapljice, pa sva oba OK.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 8:24:41   
moščanka
SaaS, povedali naj ne bi ker zdravstvo meni da so vodotopne, torej ne povzročajo krčev. Ker pa smo bili na pediatriji zaradi refluksa smo se ob enem pozanimali tudi o tem. Tudi oni so potrdili zgoraj navedeno, hkrati pa priznali, da kap. dejansko precejšnjemu št. otrok povzročajo krče, predvsem zaradi A vitamina, vendar za enkrat še njihova uporaba ostaja v veljavi. Torej je odločitev na nas starših. Sama sem zrasla brez 1 kap., pa mi danes nič ne manjka.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 9:51:21   
SaaS
So pa včasih čudni te zdravniki, to se pa strinjamo moščanka, kajne?
Tudi meni je pediatrinja rekla, da je A tisti, ki povzroča krče. In ta kombinacija D vitamina z A vitaminom je popularna predvsem pri naših pediatrih. V tujini otrokom dajejo samo vitamin D (npr. Oleovit v Avstriji), ki pa nima takšnih stranskih učinkov. Sicer pa krčke že same posebi ne znajo čisto pojasniti, kako naj potem potrdijo povezavo z AD3 preparatom?
Maxica, bolezen je rahitis. Otroci rabijo D vitamin, ki omogoča nalaganje kalcija v kosteh. Če tega nimajo dovolj, lahko to pripelje do rahitisa, premehke kosti.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 10:23:09   
Maxica
Ja, rahitis, ja. Sem ga imela na konc jezika.:)-:)-:)-

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 12:44:40   
Anonimen
Jaz jih nisem dajala nobenemu. Smo pa res vedno veliko zunaj.
Drugače pa je meni pediatrinja rekla, da kapljice ne povzročajo krčev. Ampak se jih začne dajat ravno v tistem obdobju, ko otrok, ki je pač nagnjen h kolikam, to nadlogo faše - v vsakem primeru-s kapljicami ali brez...
Iz lastnih izkušenj tega žal ne vem. Moji niso jedli kapljic, pa tudi kolik ni imel noben.
Pozdravčke, Nojči:sloncek:

(odgovor članu klavdija80)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   AD3 KAPLJICE
22.7.2005 18:22:29   
tejč
Krčev ne povzroči vitamin A, ampak oljna substanca, ki je v ad3, v d3 pa je ni.
Odsvteujem jemanje AD3. Nam so se hudi krči začeli zaradi teh kapljic. Zdaj smo na D3 in veliko zunaj.
Vitamin A služi za razvoj živčnega sistema, zato ga nujno zaužij zadosti s hrano.
LP.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   AD3 KAPLJICE
28.7.2005 6:08:51   
k1
mi ne dajemo, pa tudi - v bistvu, nobene ne poznam, ki bi uporabljale kapljice!

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   AD3 KAPLJICE
31.7.2005 1:54:43   
inna
js sm naši po navodilih postopoma uvajala ad3 kapljice. ker smo že prej imeli krče kapljice niso vplivale na to tako da jih seaj jemo 7 kapljic dnevno, krči pa so minili. imamo pa drugo nadlogo zobke.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nakup vozička
zamudnica

Kateri voziček ste oz. bi kupili za svojega novorojenčka?

Quinny (24%)

Stokke (4%)

Bugaboo (2%)

Maxi-Cosi (8%)

Chicco (6%)

Drugo (56%)


Število vseh glasov: 326

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!