|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:15:23   
frutka_
Danes sva imela posvetovalnico za 9m, kjer sva seveda bila pohvaljena na vseh področjih;).;)
Mali lepo napreduje.
Teža 10230g:angel: in 76cm :angel:dolžine! :bravo:Pravi korenjak!:bravo:

Pincetni prijem še šepa ampak sicer v grobi motoriki celo prehiteva!

No, potem sva šla na ta prečudoviti dan v park in tam sva se med drugim priključila tudi 3-em otročkom, ki so se igrali.:morje::duda::morje: Z njimi sta bili mamica in babica (nista v sorodu).
Seveda vsaka svojega pohvali kako je oh in ah napreden in hiter (Filip je bil daaaleč najmlajši od vseh) in ta gospa babica me vpraša ali plazi...jaz se že kar naježim, ko slišim to vprašanje!:zmeden: Povem da se na žalost ne plazi kljub mojim vzpodbudam in ona mi gladno zrecitira, da otroci ki NE PLAZIJO veliko kasneje sprogovorijo. Torej to pomeni, da bo moj mali tiho do vojske, ko bo nujno, da se plazi po poljanah ali kako?! Mislim svašta teorij in zaključkov!:zmeden2:;):zmeden2:



Neposredna povezava do sporočila: 1
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:17:34   
Anonimen
Oh, frutka, pa saj je čisto vseeno, kdaj začne govort. In se plazit. Ali pa hodit. Vse ob svojem času.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:18:07   
Anonimen
Hahaha... oh svašta naumijo... ponavadi pravijo glih obratno... no sej vidim da se ti ne sekiraš :)

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:19:55   
kaja11
:)-:)-:)- kva si vse ne zmislijo:)-:)-:)-

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:20:15   
HuAnita
Frutka, te čisto štekam... Po teoriji bi naša prinčipesa se že morala veselo obrčati na bok, če že ne na bušija (pri 6m), pa leži kot klada na tleh, njej se to ne da...:(( Pa vem, da zna, ker se obrne, ko se dojiva leže. Na fizioterapiji pa mala ne da nič od sebe... No, razen solzic:((
kaj bo šele v razvojni prihodnji mesec?:zmeden:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:31:49   
Seven*
Jooooj!! Pa Filip je ja taki korenjaaaakkk!! Pusti babe smotane, saj ne vedo kaj govorijo.. NOROOOO!! Kaj vse se spomnijo.. Moji mami so tudi rekli, da sem psihicno motena, ker ful dolgo nisem sla na kahlico.. Menda do dveh let in pol.. Buhtli! :)-:)-:)-

Frutka, vedno je ena stvar zaradi katere te okolica sekira. Glej, moj Jakobek je imel pri isti starosti 8350g. Vsi mi morijo da je suh in ga pitajo kot purana.. :((:((:((

Nic sekirat. Otroci so drugacni. Eni nekaj prej, drugi pa drugo prej.. Ljudje nismo roboti, ki bi bili narejeni po nekem kalupu.

Filip je pravi majstor! Le tak naprej!!!



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:37:33   
frutka_
Hvala!!!Saj sem res ponosna nanj. Pa zato ni potrebno da se plazi ali hodi in stoji. Preprosto takšen kot je ga sprejemam...problem bo le, če bo fuzbaler...hihihi...raje bi videla da je hokejist pa da se v redu tam stepejo ne pa da se jočejo pred kamero kako je keremu kdo mamo....

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:44:30   
cinci
moja nečakinja ni plazila, govorila je pa že kar fajn pri 1,5 letu.Mislm da to vse pove.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:45:16   
willma
Joooooj
a res se še ne palzi????
Uf, pa pincetni prijem šepa????

AAAAAAA
Šit no!!!
Jaz sem še hujša koklja kot pa ti!!!

Ja, baje sem ga rodila z zavidljivo težo, pa ga danes v teži skoraj vsi šišajo....in se sekiram!
Halo!!!! Pa tako ali tako bi najraje videla, da bi z vsem prehiteval...najsrečnejša bi bila, če bi bil super otrok in bi vsakemu, ki bi kaj vprašal, rekla...."Ja, že zdavnaj....ravno včeraj je rešeil en itegral;)"

To mi gre na meni najbolj na živce!
Potem pa se drznem še sekirat, če me kdo kaj vpraša ali kaj pove!

:pujs:
IN ZAKAJ VSE TO????
Ker si je nekega dne, za devetimi gorami,.... nekdo izmislil, kdaj, koliko in kaj mora otrok že obvladat, da je normalen, nadpovprečen ali podpovprečen!
Zato pa vsa smotana drhal, z mano na čelu, se podreja tem normam in samo čaka, kje nam bo svoj otrok pokazal, da zmore več!

Noro...upam, da se bom čim prej pozdravla, da tudi drugim ne bom več zastavljala takšna vprašanja (se palzi?, spi?, hodi?, govori?,...).

Frutka!!!
Bodi extra mama in se ne sekiraj....če se boš počutila lažje, reči drugič, da že hodi in že celi šnicl požre:)-:)-:)-
Aja, pa še to.....PRAVIJO, da so otroci, ki kasneje splazijo in govorijo, bolj intelektualni;););)
Potem bo moj Žan pravo budalo:)-:)-:)-

Dol z normami!!!!

Se opravičujem če sem koga prizadela s tem, vendar takšna sem in jaz to zadevo tako vidim!

LP
willma:sloncek:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:51:32   
frutka_
Ja, dol z normami!:)

:)-Revolucijo!!!:)-

Jaz pa to vidim tako, da je moj mali s svojimi superlativi vse teorije na glavo postavil! V vsem je NAJ!!!!Zakaj mu nisem dala imena NAJ?!Hihihi..malo heca!

Ampak res je da jih kar nekaj primerjamo/jo pa razkazujemo/jo (babice!) in izpostavljamo/jo (sploh, ko so v nove cotike oblečeni!)..hihihi...mislim, da je potrebno tudi nam mamam en pošten focn stisnit, se nekako rešiti teh okvirjev in zadihat. Zato pa ne bo nogomet njegov kruh...to pa res ne

Pa veš kaj še pravijo...lastna hvala cena mala...;)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:56:24   
willma
Jao Frutka, a ti tud?

Jaz sem rekla, da se odrečem materinstva, če bo policist in fuzbaler:((:((:((:((

;)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 20:58:32   
Taša
No midve imava posvetovalnico pri 9 mesecih v sredo... Naj ti povem da tudi naša Maša kljub neznanskemu vzpodbujanju nikakor ne kaže zanimanja za plazenje...Jaz se sploh ne sekiram... eni prej drugi kasneje.. Tudi Nika se je začela plazit šele potem ko je začela hodit ob opori....Ja govorit je pa začela kar hitro:)-:)-:)-!!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:13:48   
frutka_
Taša bravo, da še tamlajša ne plazi...je že dobro za nekaj!

Meni je rekla Tia Zoja enkratrekla da če pa plazijo in potem shodijo pa je problem da se vedno na kolena mečejo, da bi hitreje kam prišli. Neplazilci tega ne počnejo...ena svetla stran!:bravo:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:19:19   
ribica.
Svetovna bedarija. Naša ni nič plazila pa je kot navita. Sploh se ne ugasne.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:27:20   
Gina
Frutka, naš Dan ni kaj prida plazil, pravzaprav je puzal kot vojaki v bojnem položaju:)-:)-: z eno nogo se je porival v ležečem položaju naprej, drugo je pa vlekel za sabo. Zato ni maral puzati, ker je bilo to njemu štorasto. Že pred tem je pa lepo stal in hodil ob stvareh. Shodil je z 12. meseci in sploh nikoli ni padal. On se dolgo ni hotel spustiti, ker je bil take ziheraške sorte, ko se pa je, pa ga ravnotežje ni več hecalo. Govoril je prve besede pri 11. mesecih, pri 14. mes. je uporabljal 30 besed, pri 18. mesecih je uporabljal prek 200 besed (sem šla gledat), pred 2. letom je govoril stavke (v povezavi 3-6 besed )in o sebi govoril v 1. osebi.

To ti nisem pisala zato, da bi hvalila Dana, ampak zato, da vidiš da te vraže ne držijo. Niti o padanju niti o govoru. To ni povezano.
Pa kaj potem, če ne plazi, bo pa hodil, pa ravnokar ti bo kaj povedal, čisto logično da bo.Nič skrbet.:)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:29:14   
Anonimen
Če se ne splazijo,dolgo ne govorijo.

Če pijejo dosti vode, hitro spregovorijo.

Če se splazijo, dolgo ne shodijo.

Če se hitro smejijo, pa jim zobje izpadejo. :)-:)-:)-

Pa daj, mi nisi prej povedala, pa bi ji še jaz šla kakšno natvezit zraven... Joj, kako bi blo luštno, Frutka!

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:30:08   
Gina
Še to, naš Dorian je tudi začel govorit te dni. Pa ni prva beseda niti mama niti ata, ampak Ka (= Pika = naš:kuza:) Kaj češ, me je pač kužika prehitela, ker jo je tako luštno čohat, pa klicat, naj pride poleg.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
1.4.2005 21:32:15   
Anonimen
Bravo Filip!!!:bravo:

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 12:41:39   
Pupica
Frutka ti se nič ne sekiraj!!!
Čisto vse je ob svojem času9nebesa9nebesa9nebesa

bravo Filip pravi korenjak si postal:bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 13:08:03   
Carmen
frutka, ne sekiraj se, saj veš, kako pravijo: prvo leto jih učimo govoriti in hoditi, nato pa naslednjih 10 let naj se dol vsedejo in utihnejo :)))

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 19:37:07   
Blanka77
Frutka, tole je blo pa res svašta. Našđa se plazi kot zmešana, pa čeblja sto na uro. Prva beseda pred enim tednom je bula ato, dva dni kasneje že vato (= avto). Če jo pa zunaj držim za roke, da bi hodila, se pa res meče na kolena in se hoče plazit po betonu. Noro.
Ti se prov nč ne sekiraj. Mene so na posvetovalnici spraševal, če zna ploskat, pe sem rekla, da ne zna, pa je blo to tko neki nenormalnega. Najbolj butasto vprašanje pa je bilo, ČE KAJ OPONAŠA HIŠNA OPRAVILA. Moj mož pa je vprašal nazaj, kako to mislijo. ŠPa je bla pol tih.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 20:01:47   
bini
hehe...
pri nas mamo pol tud eno mal bolj zaostalo dete :)-:)-..se ne plazi, obrača sam takrat ko res kaj zeloo hoče dosečt, se ne dviguje ob opori, pa še velik stvari ne zna...
in tud pri nas je blo tud čudno v posvetovalnici, ker ne zna ploskat, pa ker ne stoji ob opori samostojno vsaj 10 sekund (to je kao nekaj kar pri 9 mesecih naša sestra smatra za mejnik)..
u glavnem.. ne bom zdaj naštevala kaj vse pa ZNA, ker to očitno za nekatere sploh ni pomembno, a ne?

Filip je pa pravi korenjak :bravo:, naša je imela pri 9 mesecih komaj 8150 g :bravo::bravo: ampak ni drobižek - ma najbrž lažje kosti :)-:)-

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 20:22:10   
Gina
Pri nas je tudi vprašala, če zna zaploskat in ko sem rekla, da zna, me je pogledala, kot da si zmišljujem in rekla: to je pa zelooo zgodaj. Pa ko sem ji rekla, da dalj časa pa ne stoji sam, je rekla, da ima itak še veliko časa, da se to nauči.
Evo, različne zdravnike.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 20:36:07   
Pupica
Carmen:bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   9 mesecev ,posvetovalnica in še ena o plazenj...
2.4.2005 21:49:27   
Moyca_
OLA FRUKA, JA ETO TVOJ JE ISTI BAJSI KO MOJ. mOJ JE IMEL PRI DEVETIH MESECIH 10300

ČUJ KAJ PA TE JAZ SEM NEKA TROLA- KAJ TE JE TO PINCETNI PRIJEM???


STARE KOKLE PA TAK VEŠ KAKE SO- TAKE KO BOMO ME:)-:)-:)-:)-:)-:)-

saj se ne derem

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?