|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žilni kanal - bolečine
3.9.2009 18:18:09   
TomTaylor
sej vem, da spada bolj na zdravje, ampak tukaj nas je več...

Problem: en teden je že od tega kar so mi ven vzeli kanalček (sej veste, tisti, ki ti ga v bolnici dajo v žilo in notri pustijo x dni, da jim ni treba za vsako malenkost žil iskat). Miljavženkrat sem že imela to zadevo, pa razen blage modrice ni bilo hujšega. Zdaj pa je že en teden od tega, žila je dobesedno otekla, boli me roka..ampak orenk boli.. sploh če pridem izpod toplega tuša, ajoj user posted image Boli.

Kaj mi je storiti?


Btw, rodila sem tut jz. Končno. user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 18:19:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Btw, rodila sem tut jz. Končno. user posted image user posted image user posted image







user posted image user posted image

Hitro user posted image , kje, kdaj, s kom, zakaj,.....?

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 18:21:50   
katipi
user posted image user posted image user posted image user posted image Mamici čestitke!!

Glede žile bo morala pa katera druga kaj svetovati, ker jaz ne vem, kaj narediti. Se pa spomnim, da sem tudi jaz imela oteklo roko in so rekli, da zaradi prevelikega navala tekočine. Dali so mi iglo v drugo roko in tista druga je kmalu uplahnila.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 18:27:06   
Najaa
Čestitke! user posted image

Glede kanala pa tako. Meni se je tudi to zgodilo, ko sem imela po CR nekaj dni v žilo napeljan kanal. Ko so mi vzeli ven, mi je pa žila ful zatekla in bolela me je cela roka. Jaz sem celo misla, da je nekaj v žili ostalo, tako je bolelo. user posted image Dali so mi pa gor hladen obkladek.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 19:12:44   
cukr07
Verjetno se ti je vnel ta del žile. Sama si lahko pomagaš tako, da si daš gor hladne obkladke.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
3.9.2009 19:31:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 19:42:25   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Btw, rodila sem tut jz. Končno. user posted image user posted image user posted image







user posted image user posted image

Hitro user posted image , kje, kdaj, s kom, zakaj,.....?


prejšnji četrtek, v BJ, s partnerjem, spontano, 14 dni pred rokom, epiduralno, deklico (3200, 53), brez šivov.



jedernato in izčrpno user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 19:44:06   
TomTaylor
sicer pa hvala za odgovore, sem se namazala s hladilnim gelom in je 70% bolje, kar se bolečine tiče. Oteklina ostaja...koliko časa pa traja, da se to pozdravi? user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 20:41:58   
Anonimen
Glede na to, da si šele en teden po porodu, te bo še nekaj časa bolelo, sploh, ker dviguješ otroka. Vnetje pa se kaže s hudo podpludbo, ne z bolečino.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 21:01:43   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Btw, rodila sem tut jz. Končno. user posted image user posted image user posted image







user posted image user posted image

Hitro user posted image , kje, kdaj, s kom, zakaj,.....?


prejšnji četrtek, v BJ, s partnerjem, spontano, 14 dni pred rokom, epiduralno, deklico (3200, 53), brez šivov.



jedernato in izčrpno user posted image user posted image



Iskrene čestitke :)

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 21:14:35   
Raho
Najprej čestitke TT!

Glede žile pa - pomaga samo hladen obkladek in nič drugega. Sem bila po 2 CR tako sprerešetana, da si leve roke nisem skoraj prepoznala in tudi meni se je vnel predel, kjer je bil nameščen kanal (po enih 10-14 dneh te več ne bo bolelo).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 21:38:15   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

sicer pa hvala za odgovore, sem se namazala s hladilnim gelom in je 70% bolje, kar se bolečine tiče. Oteklina ostaja...koliko časa pa traja, da se to pozdravi? user posted image


Ene 14 dni traja, da bolečina mine.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 21:46:51   
Anais Nin

Sama sem imela otečeno roko približno 14 dni. Mi je pa menda počila žila in me je tudi bolelo. Od tega bo zdaj 2 leti, pa me žila še vedno zaboli, če se nekako "plosko" udarim na roko. Ne znam drugače povedat.

Čestitke za otročka :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 21:52:38   
Raho
AN - ko ti žilo prebijejo ne boli tako - eni vajenki je uspelo, da mi je žilo 2x prebila in je res, da sem imela roko celo modro, bolelo pa ni tako.

Lahko pa, da so ti dali prevelik kanal in te boli zato, TT.Sedaj sem se spomnila, da sem jaz pri prvem CR dobesedno zahtevala otroško kanilo, ker mi je z najtanjšim za odrasle punca preluknjala žilo in sem že tako ali tako imela kanal v desni namesto levi roki.

(odgovor članu Anais Nin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: žilni kanal - bolečine
3.9.2009 23:21:15   
nejcko
Najprej čestitke!!!

Jaz sem imela 3x CR in vsakič sem imela potem čisto plavo-vijolično-zeleno roko. Zdaj, nazadnje, pa me je že v bolnici bolelo ko sto hudičev, ko so mi vbrizgali notri zdravilo - sama infuzija me ni bolela, niti premikanje kanile, ampak kadar so mi not spustili protibolečinsko dozo, sem pa mislila, da bom umrla. Vpila sem ko zmešana, ker sem imela občutek, da mi nekdo lomi roko v zapestju, ampak mi kanile niso prestavili na drugo rokouser posted image

Ko so kanilo vzeli ven, je bila hrbtna stran roke mavrična, ampak me ni bolela, bolela pa me je žila na hrbtnem delu zapestja - žila je bila izbolkla, vijolično zelena in bolela je za znoret. Niti dotakniti se je nisem smela (kot zakleto pa sem  najmanj 5x na dan kam butnila z roko prav tjauser posted image ). Po dveh mesecih, ko sem eno laborantko vprašala, kaj je zdaj s to mojo žilo, ker je bila še vedno izbočena in boleča, pa je rekla, da se je zabrazgotinila.
Zdaj, po 8 mesecih, se je končno vrnila v dokaj normalno stanje (na otip je sicer še čutiti tini mini bulico), boli pa ne več.

Pomagajo pa hladni obkladki.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: žilni kanal - bolečine
22.9.2009 19:45:49   
TomTaylor
se spet tukaj javljam, KER, roka me po 4ih tednih še vedno hudičevo boli - ne ves čas in ne vsak dan, ampak kadar me pa boli (deževno vreme, utrujenost, ali eventuelni udarci direkt na občutljivo mesto...) me pa orenk boli. Zdele prav z eno roko tipkam, ker tut prstov ne upam premikat, tolk me boli...Pa na mestu kjer je bil kanalček ni nič za videt..samo žila je trda kot kamen..Hladim in hladim, pa brez efekta.

Ne vem al naj grem k zdravniku al kaj naj? A je to lahko kej nevarno? Strdek alpa kej tacga?..user posted image

sorite k težim, sej drugač ne bi, če me ne bi kr dost bolelo...(prav lekadol bom vzela)user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 20:27:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: žilni kanal - bolečine
22.9.2009 20:39:06   
nejcko
Jaz nisem šla k zdravniku. Sem sicer tudi mojo gin. vprašala, pa eno laborantko, pa sta obe rekli, da so mi očitno ranili žilo. Mene je sigurno bolelo več kot 3 mesece, žila pa se je normalizirala tam nekje po 7 mesecihuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: žilni kanal - bolečine
23.9.2009 20:16:34   
TomTaylor
hvala nejcko

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: žilni kanal - bolečine
23.9.2009 21:30:58   
Splišni
Najprej čestitke za punčko.

Kar se žile tiče, bi jaz vsaj poklicala zdravnika in povprašala, če je to normalno.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: žilni kanal - bolečine
16.10.2011 15:10:28   
Radenska_
Sicer stara tema, ampak sama imam podoben problem user posted image TomTaylor, ali se ti je žila spravila nazaj v red?

Pri meni je isto. Dobre 14 dni nazaj sem imela operacijo, žila ni več požirala, zato so mi infuzijo prestavili na levo roko. Notri mi je spustila tudi fiziološko, kar je bolelo.

nekaj dni po operaciji pa sem opazila,  da se mi par centimetrov nad zapestjem (zgornja stran) naredila zatrdlina. Pa še eni dve imam malo višje. Načeloma ni problema, boli pa na otip in bogne daj da se butnem v tisti del. Tudi modro ni nič. Običajno je problem zvečer, po tušu, takrat me rada "protiska" v tistem delu. Mažem z venitanom...

A ste ostale tudi imele ta problem in ali je po določenem času žila prešla nazaj v običajno stanje (nehala bolet?), je oteklina izginila?

Ker hudo je na tistem delu - če se tja udarim ali pa kaj primem s tistim delom roke, kjer je žila direktno na kost. Roka pa ni otečena, ni podpludbe, samo boleča oteklina.

Kaj mi je storiti?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: žilni kanal - bolečine
17.10.2011 8:37:58   
TomTaylor
najprej hvala vsem za čestitke...user posted image user posted image


Kakor opisuješ - žilo sem imela trdo od mesta vboda pa enih pet cm žile. Nič otekline, samo trda in boleča žila. Po tuširanju je bolela ful, prav tako, če sem spustila roko dol. Iz tega razloga sem nosila večinoma pulover z žepom na trebuhu in sem roko tja dajala, kadar mi ni bilo treba tamale nosit po rokah.

Žal moram povedat, da je mene žila bolela še 3 mesece, mogoče tudi zato, ker je bila to desna roka in sem tamalo zaradi krčkov nosila po cele dneve.

Meni je bolečine precej omilil hladilni gel, protibolečinskih tablet pa nisem jemala zaradi dojenja, sem pač stiskala zobe. Niti nisem šla k zdravniku, ker sem po spletu prebrala, da se to pač dogaja in da sčasoma mine.

Upam, da te čimprej neha bolet.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ali ste prevarali svojega partnerja
Spark



da (17%)

ne (61%)

to je nekaj najgršega (6%)

nikoli ne bi to naredil (14%)

razmišljam o tem (2%)


Število vseh glasov: 355

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!