|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 11:27:44   
Eva MT
V mariborski porodnišnici moramo dojenčke do treh mesecev povijati tudi še s tetra plenicami (široko povijanje), čeprav je izvid kolkov 1A. Pediatri pravijo, da to ni potrebno. Ste ve povijale in kako dolgo?
Zanima me še, kdaj ste začeli ob previjanju otroka umivati z vlažnimi robčki za umivanje? V mariborski bolnišnici so nam rekli, da prve tri mesece ne. Priporočajo umivanje samo z gazo in vodo.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s tem in se vam zahvaljujem za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 11:47:26   
Udb
V Nm je popolnoma drugače! Dojenček ni tudi minute široko povit - če je seveda vse OK! Drugi dan po porodu naredijo UZ kolkov in to je to. Meni ni širokega povijanja nihče omenil. Tudi druge EU države tega ne uporabljajo. Jaz ne bi.

Kar se tiče robčkov - jaz sem jih začela uporabljati takoj, ko sva prišla iz porodnišnice.  Nikoli ni  bilo nobenih problemov.

Delaj z glavo!

(odgovor članu Eva MT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 11:48:20   
Anonimen
Jaz sem rodila v Mb porodnišnici, Nik je imel kolke 1a, rekli so da naj povijam široko, ampak sem ga povijala mogoče le 1 teden, nato je patronažna rekla , da ni treba če so bili kolki vredu!user posted image

Glede robčkov pa, uporabljati jih lahko začneš(tako je meni rekla patronažna), po 1 kopanju, ampak neke čim manj agresivne koži in seveda ne pozabit na umivanje z gazico, ki more bit vseeno 1x dnevno!user posted image

(odgovor članu Eva MT)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 11:51:43   
Anonimen
Jaz sem povijala široko skoraj 1 mesec.
Rodila sem v novomeški porodnišnici in niso nič 2 dan naredili Uz,ampak sem mogla čez 1 teden prit nazaj.
Sin je sedaj star že 14 mesecev pa še vedno rito umivamo z vato in vodo
Sicer pa široko povijaš dlje časa,če UZ izvid ni bil dober,če je ok potem ni potrebe


(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 12:35:09   
benika
 V Kranju novorojenčkov sploh ne povijajo na široko, ampak 2. ali 3. dan naredijo UZ kolkov. Če je izvid 1A ti po moje ni treba več povijat.

Jaz sem malemu ritko že od samega začetka čistila z vlažilnimi robčki, pa tudi v porodnišnici smo imele vlažilne robčke za čiščenje ritke. V 9. mesecih je imel samo enkrat vneto ritko, pa še to samo zaradi hrane.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 12:39:09   
irena111
jaz sem iz mb, ob rojstvu je imel kolke 1a, tako da sem ga siroko povijala 1mesec, nato pa se samo kdaj ponoci. trtji mesec pa sploh ne vec. pa je imel zdaj pri 3 mesecih na kontroli kolke 1a.
kolikor se le da mu ritko umivam z vodo in vato, a kje zunaj al pa ko se mudi pa kar z robcki in se ni imel vnete ritke. vazno je le da mu do suhega obrises in namazes


_____________________________


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 12:50:53   
dory
Glede sirokega previjanja ne morem dat nobenega odgovora,ker v kranjski porodnisnici takoj nardijo UZ...robcke sem pa zacela uporabljat takoj po rojstvu in sicer penatenove,ki so zame najbljse...tudi seba med niso slabe....sem rada bl komot :)

(odgovor članu irena111)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 13:11:24   
Jessy
Rodila sem v PO, kolki niso bili vredu, tako da sva se mogli široko povijat, cimrin user posted image  pa je imel kolke vredu in so ji rekli, naj se sama odloči ali bo povijala široko ali ne.

Jaz sem jo cca 3 mesece resnično le z vodo in oljem umivala ritko, kljub temu, da mi ni nihče rekel, koliko časa uporabljat vodo. Potem pa sem začela uporabljat robčke - vedno Sensitive, ker so manj parfumirani,ali nič. Z vodo se še vedno umivava vsako jutro, ali pa, kadar ima vneto ritko (takrat pri vsakem previjanju, razen, če nisva doma).

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 13:33:41   
lenika
Jaz sem rodila v NM porodnišnici in ker so bili kolki v redu, nisem nikoli na široko povijala. Kar se tiče vlažilnih robčkov, jih bom začela uporabljat nekje okoli 3 mesecev starosti.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 13:51:04   
soncicaT
Jaz sem rodila v MB porodnišnici in naš pikec je že ob odpustu imel 1A kolke - oba, ampak sem ga kljub vsemu povijala do prejšjega tedna (3 mesece), ko smo imeli UZ in so kolki super. Se mi zdi, da ima zdaj tako lepo obliko - kolkeci, medenica, nogice...

Glede čistilnih robčkov - jaz sem mu eno obdobje (ponoči) kar s čistilnimi umila rito, pa če smo kje na obiskih, tudi, ampak je kmalu dobil čisto rdečo rit. Zdaj jih uporabljam le izjemoma (pediater, ko smo kje na obiskih), drugače sploh ne, raje navadna voda, no pa kopanje 3x na teden.

Lp

< Sporočilo je popravil soncicaT -- 10.6.2006 13:52:14 >

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 13:55:35   
tinkamiška
V CE naredijo UZ kolkov že v porodnišnici, pri nas še niso bili dobro razviti, zato sem morala široko povijati do 3. meseca. Zadnji mesec sem široko povijala samo ponoči, ker je bilo na vmseni kontroli UZ že skoraj vredu.

Kar se tiče robčkov, jih še sedaj (Iza je stara 5,5 m) uporabljam samo, kadar nismo doma.

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 14:16:54   
Mateja82
s koliki je bilo vse vredu so 3 dan naredili UZ  tako da ni bilo potrebno široko povijanje.
Robčke uporabljam od drugega mesca naprej, Pampers - bele. Enkrat na dan pa umijem z vodo. Do zdaj še nismo  imeli  težav z ritko.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 15:41:41   
natalia
naša je imela kolke 1a, sem ji povijala samo mogoče en mesec ponoči, potem pa še to ne. čistilne robčke uporabljam že od rojstva, pa nikoli ni bila ritka vneta.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 19:02:11   
Bonnie_RR
Rodila sem v Celju, UZ kolkov so naredili 3. dan po porodu, bili so vredu, široko nismo nikoli povijali.

Od prihoda iz porodnišnice mu ritko čistim s čistilnimi robčki in osušim s tetra pleničko, pa do zdaj še nismo imeli nobenih problemov z ritko.

Meni je v porodnišnici sestra svetovala samo naj mu s čistilnimi robčki ne umivam obraza, ker je obraz za to preveč občutljiv.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 19:28:22   
kati*
jaz sem široko povijala redno 3 mesece, potem pa le še ponoči, kljub temu,da en kolk ni bil 1a

robčke sem začela uporabljati že prvi teden in do sedaj niti ene slabe izkušnje zaradi njih.

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Eva MT)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 20:36:21   
TVN
V lju-porodnišnici ne delajo UZ-ja kolkov, tako da moraš le-tega opraviti po 3. mesecih (jaz v ZD Bežigrad). Ocena 1A in od takrat dalje nisem več široko povijala, prej pa ves čas. Mnenja glede širokega povijanja so različna, imam bratranca zdravnika, ki mi je rekel, da je sam še vedno ZA široko povijanje in da so tisti UZ-ji v porodnišnicah absolutno prezgodaj, da ne pokažejo prave slike, saj se kolki še kasneje oblikujejo. Vsak pač po svoji presoji.

Sicer pa čistilne robčke uporabljam samo, kadar smo zdoma. Sicer pa voda, milo in Tosamine vrečke za umivanje.

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
10.6.2006 20:55:37   
MajaPRO
Rodila sem v MB, user posted image je ob odpustu imel kolke 1A in 1B, tako da sem ga do 3. meseca široko povijala (tudi, če bi imel oba kolka 1A, bi ga). Rito sem kar nekaj časa umivala le z vodo in vato (mogoče 3 mesece), potem pa sem prešla na vlažne robčke Pampers sensitive (ker niso parfumirani).

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
11.6.2006 21:08:22   
Baucka
Meni so v mariborski porodnišnici ob pregledu kolkov (1A) rakli, da ne rabim več široko povijat. Ampak sem na začetku še vseeno povijala široko, da sem imela kaj prijet in bolj stabilna se mi je zdela, ko sma jupčka podirale in na splošno ko sem jo nosla. Odločitev je tvoja ali boš povojala široko ali ne, vendar ni potrebno pri izidu 1A.

Robčke za umivanje pa uporabljam od tosane Baby soft krpice to-to. So brez dišav in losijonov in za enkratno uporabo. Lahko kar v tosano pokličeš in jih naročiš, ti jih kar po door to door pošljejo 16 škatel skupaj. V eni škatli jih je 50 komadov. Ena škatla stane priblićno 450 SIT. So full fajn ker jih po uporabi zavržeš in brez vseh dišav in losionov. Če umivaš s krpicami lahko pereš neprestano.  Poskusi, dobiš jih tudi v otroških trgovinah.

(odgovor članu Eva MT)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
11.6.2006 22:04:24   
Anonimen
kolki naše dojenčice so 1A in čeprov mam js mama displazijo kolkov ugotovljeno pri 27. letih user posted image  mi tamale ni treba na široko povijat.
z robci pa ji brišem rito od 2. dneva v porodnišnici!

(odgovor članu Eva MT)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
11.6.2006 22:19:30   
sarazan
Rodila sem v Lj. Po 6. tednih smo imeli UZ kolkov, pa je bil rezultat 1A, dali pa so navodila naj povijam še do konca 3. meseca - preventivno. Na koncu 3. meseca sem samo ponoči dala plenico gor. Pri 4,5 mesecih imamo pa še enkrat kontrolo.

Čistilne robčke uporabljam samo, če previjam na obisku ali kje zunaj. Doma vedno ritko umijem z vodo in vato.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
11.6.2006 22:45:15   
pravljica
rodila v mb...ob odhodu domov je imel 1a in 1b, po 5ih tednih sva šla na kontrolo in ker je bilo vse 1a, smo ga nehali široko povijati (po kontroli smo odšli na morje, tam je bil pa veliko časa slečen)
z nivea robčki sem ga brisala že v porodnišnici

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
12.6.2006 7:31:25   
KBM
Rodila sem na Jesenicah in sem na široko samo povijala tiste 3 dni ko smo bile v bolnici,potem pa ne več!!Bilo je vse ok s kolki!
Glede vlažilnih robčkov pa tko pri nas smo jih začeli uporabljati okoli 3 mesecev!!

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
12.6.2006 9:09:57   
katarina2004
Jaz sem rodila v LJ. Široko sem ga previjala do prvega UZ kolkov, ki pa ga je imel pri 1 mescu. Čeprav je bil moj pediater mnenja, da naj ga širko previjam do 6 meseca. Glede uporabe robčkov- jaz sem jih začela uporabljati zelo pozno oz. samo, če smo šli kam. Drugače pa sem ga umivala z vato in mlačno vodo.

< Sporočilo je popravil katarina2004 -- 12.6.2006 9:10:36 >

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
13.6.2006 0:35:10   
Anonimen
Jaz sem jo nehala previjat široko takoj, ko so bili izvidi kolkov ok, to je bilo, ko je bila stara 1,5 meseca. Drugače je sploh ne bi in mi ni noben rekel, da bi jo morala kljub temu. Robčke pa tudi uporabljamo od prihoda domov. Meni tudi pediatrinja pravi, da naj samo z vodo umivamo, samo imam previjalno na takem mestu, da mi je voda totalno nedosegljiva, pa jo kar z robčki. Smo na začetku navadne uporabljali, pa sem raje na sensitive prešla, so malo bolj nežni.

(odgovor članu katarina2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Široko povijanje in robčki za umivanje
13.6.2006 17:12:22   
petra.horzi
jan je mel tud izvid kolkov 1A, sam ker je nedonošenček mi je pediatrinja priporočila široko povijanje še en mesec, sm ga pol tri tedne široko povijala, pa je pol pr treh mescih na pregledu reku zdravnik da so kolki super
jz mu skor zmeri s čistilnimi robčki pucam ritko, zdej trenutno mam od johnsonsa, drugač sm mela pa večinoma pampers naturals, pa tud ni nč problemov

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




sadje
Lelly28 RR

v kakšni obliki vašim otrokom najrajši ponudite sadje

sveže (100%)

suho (0%)

v kašicah /smutijih (0%)

v pecivih (0%)

kompot (0%)


Število vseh glasov: 2

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!