|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.8.2012 18:22:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 18:30:39   
LuLu
Ena terapija z Oronazolom?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 18:48:15   
Felicita
Meni so 1x priporočili nek serum iz breze... v lekarni se dobi. se mi zdi da je blo takrt mal bolš, mam pa še vedno napade srbenja, sploh ko je vroče... oronazol mi pa ne pomaga. mogoče pejt na pregled lasišča z mikrokamero? samo tam ti bojo zihr hotli kej prodat zraven user posted image

pomoje je blo neki takega: http://www.lekarnar.com/izdelki/brezov-losjon

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 19:17:48   
SMT3
Mojima puncama je pomagala samo to,da sem jima v šampon dala kapljico Olja31.Poskusi če ga imaš,ali pa thee tree olje.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 19:39:59   
Vijoličarka
Ni nujno, da so 'izdelki za otroke' tudi najmanj dražeči. Meni npr. otroška mila sploh ne ležijo in sem se mnogo let matrala z njimi. Če te srbi, je možno, da ti šampon izsušuje kožo. Če ima tvoj šampon med sestavinami 'Alcohol' ali 'Alcohol Denat', kar vsebujejo običajno naravni  izdelki, potem je to najbrž glavni krivec.
Pri Afroditi imajo tale šampon:

http://www.kozmetika-afrodita.com/si/nega-doma/nega-las/amponi-za-lase/kamilica-amp-lipa.php

na internetu sem brala pohvale. Je pa neprijetno, ker se dobi samo embalaži po en liter. Ampak po moje, če jim pišeš, ti bodo poslali testerje in lahko poskusiš. Ti sicer živiš na Hrvaškem, ampak Afrodita ima tam kar dobro postavljeno mrežo.

Druga varianta je, da je srbeče lasišče znak pomanjkanja kakšne snovi v telesu. Dostikrat pomaga kakšna kura z B kompleksom. Sama sem nekoč imela obdobje, ko mi je manjkalo kar vsega in takrat me je tudi lasišče precej srbelo (pa še vsa koža zraven)  in sem se postavila na noge z Natural Wealth ABC  Plus (mulitvitaminske in multimineralne kapsule).

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
20.8.2012 20:47:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 22:37:32   
mateyka
kaj pa če si eno kuro vržeš na lase za eno uro? pa ne ta pravo, kako olje, balzam; npr.:

Pripravek iz koprive:
Pripravek iz velike koprive naredimo tako, da 20g posušenih listov ali 40g svežih listov koprive kuhamo v ¾ lista vode toliko časa, da se voda povre na ½ litra. Ohladimo, vtremo v lasišče in čez 15 minut speremo. Kuro lahko ponovimo dvakrat na teden.

Olje čajevca:
Masaža lasišča z oljem čajevca je učinkovita za odpravo srbečega lasišča. Vse kar morate storiti, je uporabiti olje čajevca na lasišču in pustite 15 minut, nato izprati lase.

Olivno olje in limonin sok: Limonin sok odstrani odmrlo kožo, olivno olje pa da lasišču primerno vlažnost.
Uporaba: Zmešajte 2 žlici sveže stisnjenega limoninega soka, 2 žlici olivnega olja in 2 žlici vode. Mešanico nato vmasirajte v lasišče in jo pustite na njem 20 minut. Izperite lase in si jih umijte še z naravnim šamponom. Ta tretma se uporablja enkrat na dva tedna.

Ali pa:
Pri zdravljenju suhe srbečega lasišča je najboljši rožmarin. Uporabite ga lahko kot dodatek v hrani, ali če vam okus ni preveč všeč, uporabite rožmarinovo olje na lasišču. Rožmarin umešamo z malo oljčnim oljem in nanesite in pustite delovati čez noč.

Še en dober način za spopadanje s suhim srbečim lasiščem je uporaba kisa. Po spiranju lase z blagim šamponom, izperite z mešanico vode in kisa. Za pripravo mešanice, potrebujete 1 skodelico kisa v 3 skodelice hladne vode.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Srbece lasisce...
20.8.2012 23:17:22   
aknela123
ne bi te rada strašila, ampak spet so na pohodu uši...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 6:48:53   
yenny
Meni je pomagal šampon Eucerin s 5 % ureo,je bil pa učinek kar tam po 3 tednih redne uporabe.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 6:54:08   
Tippi
Moja hči je imela enak problem že pred leti in smo ga uspešno rešili. Ker je bila zadeva zelo huda, smo obiskali njeno alergologinjo od malih nog in nam je dala par nasvetov. Poleg vsega ostalega, kar so ti že druge uporabnice napisale, od naravnih šamponov, do tistih, ki jih kupiš in jih je v lekarnah cele poplave, je potrebno še sledeče:

1. Glavo si peri dvakrat na teden (max!), ne glede na to, kako imaš mastne lase. Je za potrpet, vsaj v tej fazi, dokler se stanje ne izboljša. Moja hči je nosila čope takrat, ko je imela res hudo mastne lase.

2. Šampon si speri večkrat. Ko boš že mislila, da si ga dobro sprala, speri še dvakrat za vsak slučaj!

3. Nikoli ne ostane z brisačo (ala arafat) na glavi. Torej ne ostajaj z mokro glavo! Vlaga je idealno okolje za razne gljivice, ki se lahko pojavijo na lasišču in se s prostim očesom ne vidijo. Idealno okolje, da se hranijo z vlažno in mehko odpadlo kožo.

4. lase si TAKOJ osuši s fenom! Tudi poleti. Sicer je smešno in marsikatera bi rekla, da to samo še bolj izsuši kožo, a treba je vedeti, da je pri srbečem lasišču veliko bolj nevarna mehka in vlažna koža, kot suha! Feniraj se vsaj toliko časa, v fazi zdravljenja, da se lasišče opomore.

5. ne uporabljaj gelov, pen in lakov za lase! Spet, vsaj toliko časa, da se stanje umiri.

Mi smo takole delali po nasvetu alergologinje in je pomagalo. Celo tako zelo, da je od takrat minilo že približno pet let in v tem času ni imela nikoli več srbečega lasišča! Če bi se spet pojavilo, bi šli zopet na eno tako terapijo user posted image Je pa res, da so ji nekatere stvari ostale, in si glavo večkrat spere, vedno si jo pofenira in uporablja na laseh le nujne preparate (maske enkrat tedensko) in vosek za konice.

Srečno!

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 10:35:48   
LuLu
Bi še kar na to temo nekaj dodala. Bo mogoče kateri zanimivo.
Sem pred leti že prebrala, da je ena od uspešnejših marketinških potez ta, da si je glavo treba 2x šamponirati. To ogromno ljudi dela, baje pa je to samo poteza prodajalcev/proizvajalcev, da se šampona več proda.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 11:29:08   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Bi še kar na to temo nekaj dodala. Bo mogoče kateri zanimivo.
Sem pred leti že prebrala, da je ena od uspešnejših marketinških potez ta, da si je glavo treba 2x šamponirati. To ogromno ljudi dela, baje pa je to samo poteza prodajalcev/proizvajalcev, da se šampona več proda.


Strinjam! Ne vem zakaj bi si moral lase dvakrat šamponirat? Sej se ne valjam po blati, niti ne delam v premogovniku. Pa tudi če bi, ne razumem zakaj dvakrat nanašat šampon na lase. A z enim nanosom, si ne moreš umit las? Če si temeljit, gre z lahkoto! Poleg tega, nekateri s šamponom pretiravajo že pri enem nanosu. Mam kolegico, ki si da šampona za celo pest, pa ni ravno "kosmate glave". Razumem, da daš malo več, če imaš goste in zelo dolge lase, da se pač mora malo zapenit, ampak da si na tiste uboge tenke laske, da skoraj deci šampona je pa pretirano.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 13:36:21   
Patricija32
Kaj pa če te srbi od sončenja, ker je koža suha? Poskusi brezin šampon http://www.ilirija.si/p/slika_popup.php?lang=sl&sajt=sajt_Ilirija&id=2259&sl=3169&vel=b je poceni pa res blago opere glavo. Šampon dobiš v Tuš drogeriji 100%, DM-ih tega nimajo, samo nemške znamke. Pa kakšno oblogo za lase si naredi doma z olivnim oljem, bo sigurno boljše.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
21.8.2012 18:42:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 18:51:44   
Spark
Kadar me srbi lasišče si ponavadi zvečer dobro namažem lasišče s šentjaževim oljem. Če je vikend in ne grem nikamor, probam zdržat še en cel dan, če ne pa zjutraj operem lasišče, pa mi je bolje. Pa probaj obdržat eno prazno flaško od šampona, kjer boš šampon razredčila preden ga naneseš na glavo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 21:33:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Poleg tega, nekateri s šamponom pretiravajo že pri enem nanosu.

Nekje sem prebrala, da bi naj šampona dal le za oreh. Imela sem tudi tudi jaz od nekod v glavi, da bi se naj glava napenla, kolko se da.. pa vse te reklame, kak se deca in odrasli valjajo v peni.
za to pa rabiš 1 deci user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Srbece lasisce...
21.8.2012 22:11:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Poleg tega, nekateri s šamponom pretiravajo že pri enem nanosu.

Nekje sem prebrala, da bi naj šampona dal le za oreh. Imela sem tudi tudi jaz od nekod v glavi, da bi se naj glava napenla, kolko se da.. pa vse te reklame, kak se deca in odrasli valjajo v peni.
za to pa rabiš 1 deci user posted image


Odvisno od gostote in dolžine las.....meni tak oreh šampona ne bi prav nič pomagal.....sicer si ga ne dam 1 dcl, dam si ga precej več kot oreh.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Srbece lasisce...
22.8.2012 7:51:45   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
3. Nikoli ne ostane z brisačo (ala arafat) na glavi. Torej ne ostajaj z mokro glavo! Vlaga je idealno okolje za razne gljivice, ki se lahko pojavijo na lasišču in se s prostim očesom ne vidijo. Idealno okolje, da se hranijo z vlažno in mehko odpadlo kožo.

4. lase si TAKOJ osuši s fenom! Tudi poleti. Sicer je smešno in marsikatera bi rekla, da to samo še bolj izsuši kožo, a treba je vedeti, da je pri srbečem lasišču veliko bolj nevarna mehka in vlažna koža, kot suha! Feniraj se vsaj toliko časa, v fazi zdravljenja, da se lasišče opomore.


u, znalo bi biti tole! hvala za info! stanje se mi je res ocitno poslabsalo v preteklih tednih, ko imam res velikokrat mokre lase, vcasih po cel dan (kopanje) oz. vsaj 1x tedensko tudi cez noc... pa sploh nisem pomislila na to!

tnx se enkrat! user posted image


To je to!user posted image Če ne boš puščala mokrih las, sploh pa ne čez noč, se ti bo stanje izboljšalo v enem tednu. Ziher! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Srbece lasisce...
22.8.2012 9:24:18   
witch
Sama imam enak problem oziroma sem ga imela. Srbeče lasišče, brez pikice prhljaja, brez uši user posted image Seveda po nasvetu zdravnikov sem uporabljala otroški šampon, brez barv, lakov, pen in podobne kemije. Pa se je vse samo stopnjevalo. Potem pa sem menjala šampon. In je minilo. Glava me ne srbi več. Razen redko, ali pa ko so že bolj mastni lasje. In ja tudi peno in lak kdaj uporabljam pa je vse ok.
user posted image
Ta šampon je meni pomagal in ga ne menjam user posted image

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Srbece lasisce...
24.8.2012 7:59:21   
hubi
Bioderma ima super šampon. V zeleni prozorni embalaži je, dobiš pa v lekarni.

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Srbece lasisce...
24.8.2012 12:42:56   
Patricija32
Moj brat zdaj uporablja Recept od Subrine in je velik boljše - zdej lahko spet nosi temne majice normalno. Dobiš pa te preparate recimo v Mullerju 100%, medtem, ko jih v DM-ih ne dobiš, ker pač forsirajo svoje znamke.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Datum poroda
endrina

Kako je prišlo do datuma poroda?

rodila sem ko sem dobila svoje popadke (68%)

porod je bil sprožen zaradi medicinske indikacije (25%)

porod je bil sprožen na mojo željo (7%)


Število vseh glasov: 331

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!