Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Spoštovani, Zanima me kar nekaj stvari. Doma imamo dojenčka, ki smo ga do pred kratkim metali v zrak in hodili z njim na sprehode po makadamskih poteh, potem pa sem slišala, da bi lahko takšno ravnanje povzročilo možganske poškodbe pri dojenčku. Ali je to res? sicer sem prebrala nekaj člankov na to temo in povsod piše, da lahko možgančki dojenčka zatečejo, lahko izgubi vid mu poči žilica, se poškoduje centralni živčni sistem. Ali je možno, da smo našega dojenčka s tem ravnanjem poškodovali brez nekih spremljajočih znakov (tako, da tega nismo opazili). Zanima me pa to predvsem zato, ker ima nekoliko povišan mišični tonus (ob rojstvu je imel popkovino zavito okoli vratu), pa ne vem, če je le to lahko posledica takega/našega ravnanja ali ne?
Če je bil povišan mišični tonus prisoten že ob rojstvu, verjetno ni v zvezi z ravnanjem, ki ga navajate, lahko pa je posledica obporodnega dogajanja. V tem primeru svetujemo pregled v Razvojni ambulanti in priučitev nevrofizioterapije. Sprehodi po makedamskih poteh ne bi smeli delati omenjenih težav, vsekakor pa metanja dojenčka v zrak strogo odsvetujemo, saj ob takih aktivnostih otrok lahko pade in se resno poškoduje. Obstaja pa klinična entiteta "shaken baby syndrome", ko lahko pride do resnih možganskih poškodb, ki jih povzroči močno stresanje otroka, kar pa verjetno ni bilo prisotno v vašem primeru.
Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in
osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi
vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko
zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena
tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na
določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.