Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Pozdrav! Noseča sem 24 tednov in popolnoma depresivna zaradi tega. Otročka se zelo veselim, to bo prvi otrok, pa vseeno. Kar naprej sem žalostna, kar jokam. Za vsako figo jočem, se kregam, mislim same negativne stvari, občutek imam, da so vsi proti meni. Zredila sem se že sedaj 15 kilogramov, ginekolog me na vsakem pregledu krega, ampak jaz ne morem pomagati, skoz sem lačna. Ko se pa pogledam v ogledalo, pa sem še bolj na tleh. Špeh, strije, bom sploh še kdaj normalna? Sedaj bi morala uživati in biti vesela, jaz pa nisem. Kaj naj naredim? Hvala.
Pozdravljena. Nosečnost je obdobje, ko se dogajajo v telesu ženske velike spremembe. Hormonske spremembe so lahko tiste, ki vplivajo na to, da ste čustveno bolj občutljivi. V kolikor bi se vaše depresivno počutje nadaljevalo vam priporočam obisk psihoterapije. Skozi pogovor s terapevtom postopoma raziskujemo sebe, svoje vzorce razmišljanja, ki jih nezavedno nosimo s seboj in močno vplivajo na naše čustvovanje. Učimo se prepoznavati negativne misli, jih ustaviti in nadomestiti z novimi, bolj pozitivnimi pogledi na življenje. Razmislite tudi kako se počutite v vlogi nosečnice, so morda prisotni kakšni strahovi pred novo vlogo mlade mamice, ki vas čaka? Sočasno lahko skozi psihoterapijo raziskujete tudi kakšen je vaš odnos do svojega telesa, kaj za vas pomenijo telesne spremembe, ki jih prinaša nosečnost. Pogosta lakota, ki jo omenjate je prav tako lahko posledica čustvenih stisk v katerih ste se znašli in iščete uteho v hrani. Eden od ciljev bi bil vzljubiti svoje telo, ki v tem času nudi varno gnezdo za še nerojenega otročka. Naslednji korak pa razviti samozaupanje in s tem povrniti življenju prijazne barve. Več o meni na: www.laura-psihoterapija.net.
Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in
osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi
vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko
zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena
tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na
določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.