Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Večina novorojenčkov z Downovim sindromom ima tipične zunanje znake, ki se pojavljajo pri približno 80 % otrok s tem sindromom. Med najpogostejšimi znaki lahko opazimo: hipotonijo – slabši mišični tonus; hiperfleksibilnost – prekomerna gibljivost sklepov; bolj azijski izgled oči; gubo na zgornji veki v notranjem kotičku očesa (epikantus); manjša in nižje raščena ušesa (včasih manj prožna in nenavadnih oblik); manjša usta, tanke ustnice (jezik deluje prevelik v primerjavi z usti); roke in noge so kratke v primerjavi s telesom; tipično črta po celi dlani; krajši prsti, palec je manj gibljiv (brez srednjega sklepa); širši podplati s kratkimi prsti - večji razmak med palcem in drugimi prsti kot običajno; bolj sploščen obraz in majhen nos; šibki refleksi; šibek jok. Pomembno je, da dojenčka z Downovim sindromom vključimo v družino na enak način, kot vse ostale otroke. Do otroka z motnjo ne smemo občutiti usmiljenja, ker bomo na tak način naredili največ škode njemu samemu. Svetujem vam tudi čim zgodnejšo navezo s timom v razvojni ambulanti (fizioterapevt, specialni pedagog, delovni terapevt, pedopsihiater, …), saj gre pri teh otrocih za podobno pravilo kot pri ostalih: Otroci so kot gobe. Vpijejo vse, kar jim ponudimo.Vsekakor pa ne pozabite na podporo hčerki in partnerju, saj se soočata s popolnoma novo življenjsko preizkušnjo.Če vam bo čas dopuščal, pa v branje priporočam Juulov priročnik: Družine s kronično bolnimi otroki.
Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in
osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi
vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko
zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena
tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na
določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.